Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

150 km ile giden moped, mobilet vb.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Topuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar, 05 Temmuz 2006'da akşam star haberde yayınlanan bir durumu sormak istiyorum:

4-5 tane genç, bir karayolunda moped (ben böyle biliyorum ama, mobilet mi yoksa nedir emin değilim, çalıştırmak için bisiklet pedalları gibi pedalları olan aletten bahsediyorum) leri ile görüntüleniyor. görüntüyü çeken kameranın bulunduğu araç onların yanına yaklaşıyor ve aynı hızda gidiyorlarken, kamera arabanın ibresini görüntülüyor. ibre 150'nin tam üstünde.

bu gerçek mi? bu aletler böyle hız yapar mı? inanamıyorum
    [COLOR="Red"][B]Dikkat. 6D Kuralı. Konu motosiklet olunca 4x4-10 yönlü bir sürüş dikkati gerekir.[/B][/COLOR]
    [COLOR="Red"]D1: Öne dikkat, D2: Arkaya dikkat, D3: Sağa dikkat, D4: Sola dikkat, D5: Aşağı dikkat, D6: Yukarı dikkat.[/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    yapabılıyor elbette modıfıye ıle ama yasak polıs yakalasa baglarlar onların zaten palaksasıda olmaz
    Yeni yine yeniden

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale

:):):):):)

moped o kadar basıomu be

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    az önce haberlerde izledim bunu. adamla motorun (artık ne kadar motorsa) üzerine yatıyo yüzükoyun. böylece sürtünmeyi azaltıp uçuyolardı.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Cift slindir , ayarlanmis ve dislisi buyutulmus bu tip mopedler kalkista cok agir olsalarda son hizlari 140 gibi hizlara ulasiyor.Hele bir zamanlar bunlarin ruhsatina bile yarislari oluyormus.Ama soru su 150 ile giden bu alet nasil durur.Mopet diye gulmeyin walla YBR lere sol cekiyorlar burda.Vizzz diye sinek gibi gidiyorlar.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

ariulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya 150t
    kesinlikle doğru küçük gövde mobiletle rx 115 yalayan arkadaşım var benim

Topuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    teşekkürler arkadaşlar,
    başka bir topikte de bu soruyu sormuştum.. orda da bir arkadaş, iki adet mopet motorunu yan yana getirip ona uygun bir mekanizma ile birleştirildiğinden bahsederek, bu şekilde o hızlara ulaşılabildiğini yazmıştı. bu arkadaş gaziantepli ve gaziantepte mopedler ile ilgili bu tür modifiyelerin çok başarılı bir şekilde yapıldığını yazdı.

demek ki 150 yapılıyormuş.. hala inanması çok güç geliyor bana. bizde 250 cc motosiklet var. bu bile 140 bazen görüyor.
    [COLOR="Red"][B]Dikkat. 6D Kuralı. Konu motosiklet olunca 4x4-10 yönlü bir sürüş dikkati gerekir.[/B][/COLOR]
    [COLOR="Red"]D1: Öne dikkat, D2: Arkaya dikkat, D3: Sağa dikkat, D4: Sola dikkat, D5: Aşağı dikkat, D6: Yukarı dikkat.[/COLOR]

barisci26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O motorlardan bizim burdada war. Sahibi kadim dostum Özkan(MoToÖzKaN) abi. Siyah bir Pejo modifiye etti. 140'ı gördüğünü söylüyor doğruda söylüyor. Modifiyeli motorun fiyatıda 1250ytl. Ama dişli oynamaları yüzünden motor neredeyse kağnı gibi kalkıyor.
    http://www.facebook.com/bariskaykusuzphotography
    http://www.bariskaykusuz.wordpress.com/
    http://twitter.com/bariskaykusuz

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçen hafta yapılan bir yarışta(o bahsettiğin motorlarla) 1 kişi öldü biride yoğun bakıma kaldırıldı Benim bir arkadaşımın arkadaşıydı ölen.O denli dengesiz bir şekilde,korumasız kasksız sürekli olarak yapılan yarışlar bu ölümleri getiriyor.O cihazın üstündeki herkes kendini 1 numara sanıyor ama ölende öyle sanıyordu...Ben açıkcası bu tür şeylerin engellenmesi gerektiğini düşünüyorum,yerden bitme motorlarla rüzgara karşı üstüne yatarak ancak ölüme davetiye çıkarılır başka hiç bişey yapılmaz

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    evt o haberi bende izledim ama pek şaşırmadım.. çünkü ii bi modifiye ile o hızlara çok rahat ulaşıyo o aletler..
    CBR 600F Honda,

gazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XR600R
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı
    Cift slindir , ayarlanmis ve dislisi buyutulmus bu tip mopedler kalkista cok agir olsalarda son hizlari 140 gibi hizlara ulasiyor.Hele bir zamanlar bunlarin ruhsatina bile yarislari oluyormus.Ama soru su 150 ile giden bu alet nasil durur.Mopet diye gulmeyin walla YBR lere sol cekiyorlar burda.Vizzz diye sinek gibi gidiyorlar.
    dostum...disli buyutulmez disli kucultulur...o yuzden hizli gider..ama kalkislar tam bi felaket..

bu tip motorlara cat cat diyorlar..ve 150 yapar dogrudur..ve bazilari cift motor takal..ya 0.50 liktir motorlari..yada 0.80 liktir..bu motorlar...
    once AKIRA sonrada NECDET abi... yuregimi yaktiniz..bu ekran karanlik kalacak ve yuregimi yansitacak..mekaniniz cennet olsun..:pale:

maksimumhiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    peugeot 103
    arkadaşlar genelde bu aletleri küçümser bir bakış açısı içindesiniz, aslında o motorları sürmek gerçekten teknik bilgi gerektirir ve bir çoğunuzun motorlarını sürmekten daha zordur, bir çoğunuz benzine % kaç yağ karıştırılacağını bile bilmessiniz, bu motorlara modifiye yapanlardan biri de benim bu motora adanadan 100 cc lik motor getirterek hızlı gidiyorum, şimdi bu siteden bir arkadaştan öğrendiğim modifiyeyi de yapmayı planlıyorum, onu da yaparsam mopedle 200 görebileceğimi tahmin ediyorum

bell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dünyadaki en pahalı benzinin satıldığı yer
    Alıntı maksimumhiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mopedle 200 görebileceğimi tahmin ediyorum

yaparmı bilmem ama bu hız o motorla felaketten başka bişi değildir...

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Bunların cift kafalı olanları cok benzin harcıyomuş ona göre maksimumhiz

150 yaptıgıda dogrudur

ALPERRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500 GRİ
    cift motor takiliyor bu aletlere toplamda motor hacmi 100 cc ye ulasiyor. zaten agirliklari 50 veya 60 kilo dolayisi ile cok rahat 140 150 gibi suratlere ulasabiliyorlar. bence 1000 rr gibi guclu racing makinelerden daha tehlikeliler.

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Alıntı maksimumhiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar genelde bu aletleri küçümser bir bakış açısı içindesiniz, aslında o motorları sürmek gerçekten teknik bilgi gerektirir ve bir çoğunuzun motorlarını sürmekten daha zordur, bir çoğunuz benzine % kaç yağ karıştırılacağını bile bilmessiniz, bu motorlara modifiye yapanlardan biri de benim bu motora adanadan 100 cc lik motor getirterek hızlı gidiyorum, şimdi bu siteden bir arkadaştan öğrendiğim modifiyeyi de yapmayı planlıyorum, onu da yaparsam mopedle 200 görebileceğimi tahmin ediyorum
    Motordan anladığını hiç de insancıl olmayan bir şekilde dile getirmişsin, iyi, güzel, hoş. Tebrikler. Fakaaat.... O mobiletle 200 görüp de Guiness'te yerini almayı düşünüyorsan bunu trafiğe kapalı bir pistte, noter gözetiminde yapmanı salık veririm. Çünkü ulu orta bir yerde başka bir motora, arabaya, yayaya, duvara, vs. vs. girerek ne motorseverlerin adını kötüye çıkarmaya hakkın var, ne kendini öldürmeye hakkın var, ne de başkasının canını almaya hakkın var. Bunu aklından çıkarma.
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    benimde bu moped motorları üzerine çalışmalarım var,çalışmalarım sonuçlanınca NASA yla ortak basın açıklaması yapacaz.marsa ulaşabileceğimizi tahmin ediyorum 200 neki,400 neki

Motosikleti
    peugeot 103
    Alıntı st_erdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motordan anladığını hiç de insancıl olmayan bir şekilde dile getirmişsin, iyi, güzel, hoş. Tebrikler. Fakaaat.... O mobiletle 200 görüp de Guiness'te yerini almayı düşünüyorsan bunu trafiğe kapalı bir pistte, noter gözetiminde yapmanı salık veririm. Çünkü ulu orta bir yerde başka bir motora, arabaya, yayaya, duvara, vs. vs. girerek ne motorseverlerin adını kötüye çıkarmaya hakkın var, ne kendini öldürmeye hakkın var, ne de başkasının canını almaya hakkın var. Bunu aklından çıkarma.
    trafiğin kapalı olduğu yerde yaparım zaten kendi canım kıymetlidir merak etme bence gayet insancıl bir şekilde motordan anladığımı izah ettim, insancıl olmayan tarafını özelime yazarsan memnun olurum, böylece bu topici gereksiz polemiklerle doldurmamış olursun,
    saygılar

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150

Konu dışı

* bir çoğunuz benzine % kaç yağ karıştırılacağını bile bilmessiniz, bu motorlara modifiye yapanlardan biri de benim

Şu yazdığını bir daha oku, hatanı bulamazsan özelden buyur, pm atıver, bunu bilakis tartışırız
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

Motosikleti
    peugeot 103
    Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde bu moped motorları üzerine çalışmalarım var,çalışmalarım sonuçlanınca NASA yla ortak basın açıklaması yapacaz.marsa ulaşabileceğimizi tahmin ediyorum 200 neki,400 neki
    az söyledim uçakları geçecem 800 yapacam dalga geçmeyelim lütfen
    burada ciddi bir mevzu konuşuyoruz
    100 cc lik mopedi çift motorlu hale getirip 200 cc yaparsam ve dişlileri küçültürsem ayrıca hava kanallarını genişletirsem ne, tornacıda özel motor yaptırırsam seninle ruhsatına yarışa girmek istiyorum, 200 yapmasam bile millet 150 yapıyosa ben 180 garanti yaparım diyorum, başka bir şey demiyorum

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler