Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kış geldi motosiklet fiyatları arttı. Ters giden ne?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Merhaba arkadaşlar. Bu yazımda aramızda bana görüş olarak katılmayan arkadaşlar olabilir. Saygı duyuyorum.

Motosiklet almak için herkesin tavsiyesi üzerine kışı bekliyordum, özellikle aralık ocak aylarını. Fakat şu an fiyatlar yazdan daha uçuk. Gördüğüm ilanlar karşısında "Kardeşim sıfırı senin motorundan 1000 tl ucuz bence sen 10000km kullanmışsın 3 bin daha fazlaya satmalısın. Sonuçta onun selesine senin değerli kalçan deydi." yazmamak için zor tutuyorum kendimi. Piyasa şu an Keriz.avi kaynıyor. Örnek vereyim. Şu an nmax sıfır km 9450+200 plaka masrafı toplam 9650 hadi 9700 olsun. Bir ilanda motosiklet 8000kmde çanta ve tur camı taktırmış (46lt çanta 200+135 çanta demiri, tur camı 265 tl) adam 10650 fiyat çekmiş. Sıfır alsam maliyeti 10250'e bu motor 10000'e dayanmış yani bakımı da gelmiş. Aynı donanımlara sahip sıfırından 400tl daha fazla fiyatı var. Peki fazlalık olan ne parası? Anlamıyorum ben şimdi gidip bi sıfır km nmax alıp çanta ve tur camı takıp 20000 km kullanıp 12000tlye mi satmaya çalışmalıyım yani?

Chopper cruser camiasını anlatmak istemiyorum dillere destan motosikletler ve dudak uçuklatan fiyatlar var...

Sıfırıyla arasında 1000 tl olup az kullanılmış (20000 (yirmi bin) küsür kmde) olan kayış ve varyatör bakımları yapılmamış servis kayıtsız scooterlardan mı istersiniz girin malum siteye.

Tamam mal onların ama bu kadar da orantısız fiyatlama olmaz ki arkadaş! Her malın ederi aşikar.. Maksat malum siteyi trolleyip piyasayı uçurmak mı anlayamadım?

Keşke sevdiğim bi abimi dinlemeyip hazır param varken gidip yazın motosiklet alsaydım. Şu an ciddi kar etmiştim. Elimde kalan paraya yazın alabileceğim ikinci el motosikleti şu an alamıyorum!

Özetle siz de beklemeyin yazmış kışmış yok baharda alınmazmış... Ülkenin hali belli değil, bugün ne alırsanız yarından karlı çıkıyorsunuz. Piyasanın anasını ağlatan, fiyat dengelerinin içine eden "keyfekeder" satıcılardan cidden nefret ediyorum...

Bu arada konu açmışken Regal Raptor DD350 nasıldır? Bilgisi fikir sahibi olan kimse var mı? İnternetteki yorumları okudum ama çoğu eski. Bu motosiklet hakkında bilgisi olan var mı?

Teşekkür ederim. Sağlıcakla kalın...
    SAZMAN bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Ben mi dedim yazın motor alma diye ? Hayıııır ben dememişimdir. What's up a gel.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben mi dedim yazın motor alma diye ? Hayıııır ben dememişimdir. What's up a gel.
    Yok be abi sen demedin Hatta sen hep al dedin ben seni dinlemedim salaklığıma yanıyorum. Elimdeki fırsatları bir bir kaçırdım.
    SAZMAN bunu beğendi.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dolar 2.40 tan 3.5 e çıktı bütün mallara %50zam geldimi... Hayır daha az bile
    skullz bunu beğendi.

Dolar ve Japon Yeni kuru beraberce uçunca böyle oldu.

hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    Keyfekeder satıcı=satmaya niyetim yok ama bi enayi bulursam fikrim değişebilir modundaki satıcı, uzak durmak iyidir

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı hayat2teker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keyfekeder satıcı=satmaya niyetim yok ama bi enayi bulursam fikrim değişebilir modundaki satıcı, uzak durmak iyidir
    Ya da ölü rakam verip çileden çıkarmak da denenebilir..
    SAZMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    2002 Aprilia Atlantic 500
    Yazın gelişi kıştan belli olur

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bahara yada yaza bu günleri de aramayalım sonra.
    Mustaphalanx bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahara yada yaza bu günleri de aramayalım sonra.
    Her an herşey olabilir...

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    18.03.2016 tarihinde aldım motorumu ve ucuz motor bulamıyordum. kışın ucuzlar dediler ama inceledim ilanları ve fiyatlar hiç düşmedi.

bana soracak olursan ben kış tarifesi uygulamam yaz kış aynı fiyata satarım.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Ülkede ters giden şeyleri yazmaya kalksak ohooo... Hiç açmayalım bu konuları onlarca sayfa tutuyor.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Kaç defa yazdım, alacaksanız en kısa zamanda alın diye. Hâlâ geçerli yazdığım. Ekonomi gittikçe daha da kötü olacak, enflasyon, işsizlik, ve döviz daha da artacak, kaçınılmaz olarak birinci ve ikinci el araç fiyatlarına yansıyacak, ki bunlarin hepsi bir süredir oluyor zaten.
    Mustaphalanx ve espresso bunu beğendiler.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    hocam o mağaranın özel bir ismi var mı ?
    bir de bir kişilik boş yer var mı ?

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    türkiyenin ikinci el piyasası zaten bir garip, şimdi ardan dolarla birlikte 2017 yazında bütün ikinci ellerinde fiyatları artıcak.

yani bu iyi günlerimiz

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Valla piyasa her konuda tavan yaptı , dolara zam geldimi herşeye zam geliyor ama dolar düştümü hiç bir şey düşmüyor tekrar. Ben ilk motorumu 2016 mart ayında aldım elimde nakit vardı değerlendireyim dedim çarçur olmasın gittim scooter aldım 2 milyara. Motoru alınca heves sardı arabaya binmedim çinli motora giriştim benzin pompası , karbüratör , 2 tane yeni lastik, benzin hortumlarını kalınla değiştir felan fıstık bi güzel masraf ettim keyifli bir yaz geçirdim, kasım ayı geldi 8. aya yeni girdik vitesliye geçesim geldi ilk aracı değişeyim kış üzeri motora para bağlamıyım garajda yatar yaza kadar boşa dedim dayanamadım gittim üstüne motosiklet aldım .Motoru aldıktan 1 ay sonra kadar diğer scooterimi sattım 2 milyar fiyat yazdım 1450 liraya bıraktım. Yeni aldığımın sıfırı 8.750 lira felandı , bende adamda mt09 vardı bilinçli kullanıcıdır diye düşündüm pulsar 200ns aldım 7 milyara 6 binde garantili 2016 şimdi biniyorum satsam 7 bine yine gitmez hep zarar. Arabayı alırkende satarkende aynı ama ben uygun fiyat veriyorum. Sattığımm pejo 2004 model sıfır almıştık 220 binde boyaszdı 17 bin fiyat verdim tak gitti. Diğer aracımı satarkende uygun fiyatı verdim kısaca satmak istediniz mi gidiyor ha diye ama yok şu şu km 20 milyar yazmış benimki diri duruyor 22 eder derseniz gitmiyor

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı Emre Fırat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla piyasa her konuda tavan yaptı , dolara zam geldimi herşeye zam geliyor ama dolar düştümü hiç bir şey düşmüyor tekrar. Ben ilk motorumu 2016 mart ayında aldım elimde nakit vardı değerlendireyim dedim çarçur olmasın gittim scooter aldım 2 milyara. Motoru alınca heves sardı arabaya binmedim çinli motora giriştim benzin pompası , karbüratör , 2 tane yeni lastik, benzin hortumlarını kalınla değiştir felan fıstık bi güzel masraf ettim keyifli bir yaz geçirdim, kasım ayı geldi 8. aya yeni girdik vitesliye geçesim geldi ilk aracı değişeyim kış üzeri motora para bağlamıyım garajda yatar yaza kadar boşa dedim dayanamadım gittim üstüne motosiklet aldım .Motoru aldıktan 1 ay sonra kadar diğer scooterimi sattım 2 milyar fiyat yazdım 1450 liraya bıraktım. Yeni aldığımın sıfırı 8.750 lira felandı , bende adamda mt09 vardı bilinçli kullanıcıdır diye düşündüm pulsar 200ns aldım 7 milyara 6 binde garantili 2016 şimdi biniyorum satsam 7 bine yine gitmez hep zarar. Arabayı alırkende satarkende aynı ama ben uygun fiyat veriyorum. Sattığımm pejo 2004 model sıfır almıştık 220 binde boyaszdı 17 bin fiyat verdim tak gitti. Diğer aracımı satarkende uygun fiyatı verdim kısaca satmak istediniz mi gidiyor ha diye ama yok şu şu km 20 milyar yazmış benimki diri duruyor 22 eder derseniz gitmiyor
    Size katılıyorum. Bazı ilanlar var aylar önce takip etmiştim hala satılık Sebebi çok basit. Çünkü onlar keyfe keder satıcı!..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:14 ----------

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    18.03.2016 tarihinde aldım motorumu ve ucuz motor bulamıyordum. kışın ucuzlar dediler ama inceledim ilanları ve fiyatlar hiç düşmedi.

bana soracak olursan ben kış tarifesi uygulamam yaz kış aynı fiyata satarım.
    Cidden fark etmediğini şimdi anlıyorum. Neyse bu konu bence mihenk taşı olsun. Motoru kışın al diyen tiplere bu yazımı atacağım ibretlik olsun diye...

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Biri kuyuya yaş attımıydı hepsi ardından gidiyor

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Bana piyasanın öğrettiği birşey var oda ucuz fiyat yazmayacaksın. Uygun yazdığım ilanı arayan 1-2 kişi onlarda ölücü sonra fiyatı yükseltiyorum arayan artıyor anlamsız bir durum. Millet kusur arama derdin de nerdeyse benim motorumu bana anlatıcak Açıkcası Az bilee fiyatlar 😂😂
    Mustaphalanx ve antilop_skul bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı Memory42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana piyasanın öğrettiği birşey var oda ucuz fiyat yazmayacaksın. Uygun yazdığım ilanı arayan 1-2 kişi onlarda ölücü sonra fiyatı yükseltiyorum arayan artıyor anlamsız bir durum. Millet kusur arama derdin de nerdeyse benim motorumu bana anlatıcak Açıkcası Az bilee fiyatlar ����
    İşin bu boyutu da var

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)