Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

kışın motosiklet kullanılmaz

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    150-100-49cc
    Kar ve buz varsa sıkıntı onum harici sorunsuz şekilde herzaman binilir. Karda da kayma vb tehlikeler var. Lastikler kötü bide kaygan zemin gördü mü motor alttan uçaaar gideer
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    gt250r
    Bacaktan soğuk alıp hayalarını sanki birinin avuçlayıp sıktığını söyleyen deli gibi kıvranan adamı hastaneye götürdüğümde kesinlikle kışın şakası olmadığını anladım. Sapasağlam ekipman lazım,10dk lık 15dk lık yol olsa bile,aksi takdirde en azından ilerleyen yaşlarda kendini belli edecek.

mandarake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-650
    Bunun tartışmasını daha önce de yaptım...ben istanbulluyum normalde ama son senelerde eskişehirde yaşıyorum.bu gün sabah kalktım işe gidecem -12 arkadaş...hadi nasıl motorla çıkayım söylesin biri...tatlı su motorculuğu filan ahkam kesmeyin...bırak motoru arabanın her tarafı buz kaplıydı.hani yazın çok sıcaklarda bira bardağını buzluğa atarsınya aynı o hesap...akşam işden geldim motoru 1 haftadır çalıstırmıyorum dedim full giyindim alt üst çıktım çevre yoluna 15 dakka sonra eve geldiğimde parmaklarımı hissetmıyordum.istanbulda olsam muhtemelen kışın daha fazla binebilirrdim ama burda benim için pek mümkün değil.kısaca daha öncede dediğim gibi bırakalım bu ayakları...

cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA
    Üşüyorsan binmezsin,
    Ben Izmirdeyim soğuklarda da kullanıyım diye eldiveni montu botu kışlık aldım ama boyun üşümesi başka dertmiş, sağlam bir buff alırsam neden olmasın?
    Neden olmasın, çünkü daha sıcak asfaltta kendine tam güvenmezken soğuk asfaltta risk almak istemediğin için binmezsin.
    Yaz kış kullananların vardır bi bildikleri ama bu soğuklarda..
    Ben almıyım, izbana devam

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Kişinin keyfidir bu ya neden anlamaya anlam vermeye çalışıyoruz ki? =)

Ben belli bir miktardan fazla sağanak yağmurda veya -3 -4'ün altında bir sabah sıcalığı varsa çıkmayı düşünmüyorum, arabayla gidiyorum. Trafik çekiyor muyum evet, yani buzda gitmekten daha iyi geliyor benim tercihlerime göre.
    Benim evim işim arası 10km, başka bir arkadaşım 25km köprü geçerek gidiyor işine, onun için durum daha farklı, en deli sağanaklarda bile motorla gidiyor o.

Kişilerin tercihleri yani, komple kapatanlara da ben bişey demiyorum. Demek ki yazın binmek istiyo.

Bir de ilk mesajda bir balıkçıda yenilen ayar var.
    Ben kışın bütün haftasonlarımı 3m kar olan yerlerde, ortalama motosikletin sokak arasında gezeceği hızlarda board üzerinde geçiriyorum, onun da çözümü var. Kışın da söylenen bir laftır, kötü hava yoktur kötü kıyafet vardır.
    ...garip... bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    kışın bende kullanmam kaza riksi olayı daha fazla yagmuru camuru bıtmeyen bır sehırde yasıyoruz ben keyıf ıcın bınıyorum motora kısında bunlar yuzunden keyıf alamıyorum o yuzden kullanmam gerek yok gıdıcegım yerlere toplu tasımayla halledıyorum 3 ay sıkıcaz dısımızı sunun surasında martta ne kaldı =)

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    Bu havada arabada üşüyor insan, motoru düşünemiyorum, binenlere de çok şaşırıyorum. İlerleyen yaşlarda sağlık sorunları ortaya çıkarması çok olası bu nedenle ben pek binmeyi terih etmiyorum.

MotoNoob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Spada Anton 200
    Alıntı webingo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Broadway bile en iyi motosikletten kışın 1000 kat iyidir bence
    En iyi Motosikletten iyidir belki, ama iyi ve sıkı Kıyafet içinde seyir eden Motorcudan daha iyi ve zevkli olamaz
    natila bunu beğendi.

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    istanbulda oturuyorum hergün köprüden geçiyorum trafıkde cılgına dönmektense biraz üşümeyi ve üstümü giyip çıkarmayı dert etmiyorum.ev iş arasında köprü olmasa heralde çok soğuklarda bende binmezdim.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    20 gun once Sabah sekizde, 0 derece ısıda100 km gittim. Vardığımda soguktan titriyordum. Yarim saat titredim. Ama hic hasta falan da olmadım. Yine olsa yine giderim.
    Bu bir tutku dostlarım.
    Ek sık karşılaştığım soru: "üşümüyor musun" oluyor. Cevap: alışınca üşümüyorsun. Gerçekten alışınca hasta da olmuyorsun.
    natila bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)