Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Korusigorta Kasko

Motovento
    REKLAM ALANI
    caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Arkadaslar kasko yaptıracagım Korusigortadan 5bin lıralık ekipman ve motora 1850 liraya kasko teklifi aldım , Korusigortanın kaskosu hakkında bilgisi olan varmı ödemelerde falan problem yaşayan ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    verilen fiyatın içinde üyelik bedeli olması lazım. motoru erken satarsanız bu bedel iade edilmez. 200-300 lira gibi olabilir.

Heaton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 500
    2-3 hafta önce bende aynı konuyu açmıştım malesef düzgün bi cevap alamadım kasko yaptırmadım beklemedeyim.

Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı Heaton adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2-3 hafta önce bende aynı konuyu açmıştım malesef düzgün bi cevap alamadım kasko yaptırmadım beklemedeyim.
    Allianz ödemede hiç sıkıntı çıkarmıyor dıyorlar fakat ekıpmana kasko yapmıyor. Sadece motora 1700 lira istedi allianz
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

Arkadaşlar biz motorcuların kasko yaptırırken dikkat etmediği çok önemli bir madde var. Oda poliçe de çalınmaya karşı kapalı alan şartı var mı, yok mu?

Bunu özellikle sorun. Adam çalınmaya karşı kasko var mı, yok mu diye soruyor. Sigortacı var diyor. Sen de sanıyorsun ki motorum nerede çalınırsa çalınsın karşılayacaklar. Öyle olmuyor işte. Bir şartı var. O da motorun kapalı alanda çalınırsa karşılarım diyor. Kapalı alan dışında çalınırsa karşılamam.

Sözün özü, poliçede kapalı alan şartı olmamasına dikkat edin. Çalınmaya karşı her yeri kapsayan bir sigorta firması bulmaya özen gösterin.

Heaton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 500
    Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allianz ödemede hiç sıkıntı çıkarmıyor dıyorlar fakat ekıpmana kasko yapmıyor. Sadece motora 1700 lira istedi allianz
    malesef motorsikletim 10 yaşında olduğu için diğer şirketler teklif dahi vermedi mecburen yaptırmam gerekiyor koru sigortaya

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:47 ----------

evet kasko poliçesinde kapalı garaj şartı yok dışarıda çalınsa dahi paranın %100 karşılanıyor orjinal anahtarı ile çalınırsa %80 karşılanıyor

Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı aLoneman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar biz motorcuların kasko yaptırırken dikkat etmediği çok önemli bir madde var. Oda poliçe de çalınmaya karşı kapalı alan şartı var mı, yok mu?

Bunu özellikle sorun. Adam çalınmaya karşı kasko var mı, yok mu diye soruyor. Sigortacı var diyor. Sen de sanıyorsun ki motorum nerede çalınırsa çalınsın karşılayacaklar. Öyle olmuyor işte. Bir şartı var. O da motorun kapalı alanda çalınırsa karşılarım diyor. Kapalı alan dışında çalınırsa karşılamam.

Sözün özü, poliçede kapalı alan şartı olmamasına dikkat edin. Çalınmaya karşı her yeri kapsayan bir sigorta firması bulmaya özen gösterin.
    ARACIN ÇALINMASI VEYA ÇALINMAYA TEŞEBBÜS RİZİKOSUNA İLİŞKİN ÖZEL ŞARTLAR

Kara Taşıtları Kasko Sigortası Genel Şartları'nın A.4.11 maddesi uyarınca; sigortalı araç anahtarlarının, sigortalının veya

aracı kullanımına tahsis ettiği kişinin kendi ev veya işyeri niteliğindeki kapalı ve kilitli bir mekanda muhafazası

esnasında, bu mekana; kırma, delme, yıkma, devirme, zorlama, öldürme, yaralama, zor ve şiddet kullanarak veya

tehditle ya da araç gereç veya bedeni çeviklik sayesinde tırmanmak suretiyle ele geçirilerek aracın çalınması veya araç

parçalarının çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi sonucu oluşacak zararlar teminat kapsamındadır. Bu fıkrada

belirtilen yerler haricinde sigortalı araç anahtarlarının ele geçirilmesi suretiyle aracın çalınması veya çalınmaya teşebbüs

edilmesi sonucu oluşacak zararlar, aşağıda sayılı haller dışında teminat kapsamındadır. Aracın aşağıdaki koşullarda

çalınması durumunda, bu poliçe teminat dışıdır.

1. Sigortalı araca ait anahtarların; araç üzerinde veya araç içerisinde bırakılması nedeniyle meydana gelen hırsızlık veya

hırsızlığa teşebbüs zararları

2. Sigorta ettireni, sigortalıyı veya sürücüyü, resmi sıfat takınarak veya güven oluşturan şekil, davranış, görüntü ve

eylemlerle yanıltarak sigortalı aracın ve/veya anahtarlarının elde edilmesi suretiyle meydana gelen hırsızlığa teşebbüs

veya çalınmasından doğan zararlar

3. Cebir, fiziksel şiddet kullanılmaksızın araca ait anahtarları ele geçirerek yapılan hırsızlık veya hırsızlığa teşebbüs

sonucu oluşan zararlar

4. Otopark fişi/belgesi olmadan, aracın valeye/otoparka teslim edilmesi sonrası oluşan hırsızlık veya hırsızlığa teşebbüs

sonucu oluşan hasarlar

5. Aracın vale veya otopark görevlisi tarafından çalınması neticesi ile oluşan hırsızlık veya hırsızlığa teşebbüs sonucu

oluşan hasarlar

6. Kendisine ait olmadIğı halde gönül rızası ile kullanılmasına izin verilen veya kendisine emanet olarak teslim edilen

aracın, bu kişilerce çalınmaya teşebbüs edilmesi veya çalınması neticesinde meydana gelen zararlar

7. Sigorta ettiren/sigortalı/araç sahibi/sürücünün algılama yeteneğinin zayıflamasında ve/veya içinde bulunduğu hal ve

şartlardan yararlanarak sigortalı aracın anahtarlarının ele geçirilmesi sonucu meydana gelen hırsızlık veya hırsızlığa

teşebbüs.

Policede bu şekilde geçiyor sanırım bu sadece kapalı alan ıcın odeme yapıyor

ARACIN ÇALINMASI VEYA ÇALINMAYA TEŞEBBÜS RİZİKOSUNA İLİŞKİN ÖZEL ŞARTLAR

Kara Taşıtları Kasko Sigortası Genel Şartları'nın A.4.11 maddesi uyarınca; sigortalı araç anahtarlarının, sigortalının veya

aracı kullanımına tahsis ettiği kişinin kendi ev veya işyeri niteliğindeki kapalı ve kilitli bir mekanda muhafazası

esnasında, bu mekana; kırma, delme, yıkma, devirme, zorlama, öldürme, yaralama, zor ve şiddet kullanarak veya

tehditle ya da araç gereç veya bedeni çeviklik sayesinde tırmanmak suretiyle ele geçirilerek aracın çalınması veya araç

parçalarının çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi sonucu oluşacak zararlar teminat kapsamındadır. Bu fıkrada

belirtilen yerler haricinde sigortalı araç anahtarlarının ele geçirilmesi suretiyle aracın çalınması veya çalınmaya teşebbüs

edilmesi sonucu oluşacak zararlar, aşağıda sayılı haller dışında teminat kapsamındadır. Aracın aşağıdaki koşullarda

çalınması durumunda, bu poliçe teminat dışıdır.

1. Sigortalı araca ait anahtarların; araç üzerinde veya araç içerisinde bırakılması nedeniyle meydana gelen hırsızlık veya

hırsızlığa teşebbüs zararları

2. Sigorta ettireni, sigortalıyı veya sürücüyü, resmi sıfat takınarak veya güven oluşturan şekil, davranış, görüntü ve

eylemlerle yanıltarak sigortalı aracın ve/veya anahtarlarının elde edilmesi suretiyle meydana gelen hırsızlığa teşebbüs

veya çalınmasından doğan zararlar

3. Cebir, fiziksel şiddet kullanılmaksızın araca ait anahtarları ele geçirerek yapılan hırsızlık veya hırsızlığa teşebbüs

sonucu oluşan zararlar

4. Otopark fişi/belgesi olmadan, aracın valeye/otoparka teslim edilmesi sonrası oluşan hırsızlık veya hırsızlığa teşebbüs

sonucu oluşan hasarlar

5. Aracın vale veya otopark görevlisi tarafından çalınması neticesi ile oluşan hırsızlık veya hırsızlığa teşebbüs sonucu

oluşan hasarlar

6. Kendisine ait olmadIğı halde gönül rızası ile kullanılmasına izin verilen veya kendisine emanet olarak teslim edilen

aracın, bu kişilerce çalınmaya teşebbüs edilmesi veya çalınması neticesinde meydana gelen zararlar

7. Sigorta ettiren/sigortalı/araç sahibi/sürücünün algılama yeteneğinin zayıflamasında ve/veya içinde bulunduğu hal ve

şartlardan yararlanarak sigortalı aracın anahtarlarının ele geçirilmesi sonucu meydana gelen hırsızlık veya hırsızlığa

teşebbüs.

Policede bu şekilde geçiyor sanırım bu sadece kapalı alan ıcın odeme yapıyor
    evet kapalı alan şartı var.

Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı aLoneman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet kapalı alan şartı var.
    Açık alan lazım bu maddeye dikkat ettiğim iyi oldu

Motosikleti
    Tmax 530
    2014 model motorumu 1600 tl ye yaptirdim.( 3000 tl aksesuar dahil)
    Mrt kasko - unico sigorta
    Kapali alan sarti da yok bu arada

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Aksesuar ile ekipman farklı şeyler yalnız, MRT sigorta (yanlış hatırlamıyorsam) Mert Bey bunu çok güzel de izah ediyor sorduğunuzda. Aksesuar motora ait şeyler, mesele lastik, elcik koruma, radyatör koruma vs. Kaskı falan karşılamıyor, yalnız yanlış hatırlamıyorsam Unico ekipmanı da ödüyor zaten.

Ben de Koru'dan yaptıracaktım, biraz da sigortacı çevrem var, pek güven duyamadım açıkçası, o nedene başka bir yerden yaptırdım

Motosikleti
    Tracer700
    Bende birsey øgrenmek istiyorum kasko yaptirdiginiz zaman normal zorunlu trafik sigortasinida yaptiriyormusunuz?yoksa sadece kasko ikisinin yerinede gecerli oluyormu tskler.

Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı Danmark16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende birsey øgrenmek istiyorum kasko yaptirdiginiz zaman normal zorunlu trafik sigortasinida yaptiriyormusunuz?yoksa sadece kasko ikisinin yerinede gecerli oluyormu tskler.
    sigorta zorunlu ayrı bısey o

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Gidip ilk 5 teki sirketlerden yaptirsaniz iyi olur
    Ben allianz yaptırdım
    Kisacasi alkollü ve ehliyetsiz sürücü haric herseyi kapsıyor
    Anahtar üzerinde calinma dahil
    Anadoludan da uzak dur motosiklete %25 muafiyet var standart

Motosikleti
    Tracer700
    sigorta zorunlu ayrı bısey o
    Tskler.Neden bøyle sacma isler hep guzelim ulkemde olur anlayamadim gitti.Tum avrupada kisilerin istegine gøre sigorta olur ucuz olsun dersen tek yønlu sigorta yaptirirsin(zorunlu) yok ben kasko yaptiracagim dersende sadece kaskoyu yaptirirsin...

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidip ilk 5 teki sirketlerden yaptirsaniz iyi olur
    Ben allianz yaptırdım
    Kisacasi alkollü ve ehliyetsiz sürücü haric herseyi kapsıyor
    Anahtar üzerinde calinma dahil
    Anadoludan da uzak dur motosiklete %25 muafiyet var standart
    kaç paraya hangi motora yaptırdınız acaba
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    ekipman kaskosunda şöyle bir durum var, poliçe hazırlanırken "benim şu şu şu ekipmanım var diye detaylıca belirtin, poliçede de yazsın.

ben kaza yaptım, kask hasar gördü; ama sigorta şirketi daha önceden belirtmedim diye karşılamadı, aklınızda olsun.

j700 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    ben bir tane alacam hurdaya çıkana kadar kullanacam

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı Danmark16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tskler.Neden bøyle sacma isler hep guzelim ulkemde olur anlayamadim gitti.Tum avrupada kisilerin istegine gøre sigorta olur ucuz olsun dersen tek yønlu sigorta yaptirirsin(zorunlu) yok ben kasko yaptiracagim dersende sadece kaskoyu yaptirirsin...
    sigorta karşı tarafı korumak içindir , kasko seni korumak için.

j700 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    Alıntı j700 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bir tane alacam hurdaya çıkana kadar kullanacam

bu mesajımı yanlış yere yazmışım yönetici arkadaşlar silerse sevinirim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)