Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

3 Kişi Tarafından Saldırıya Uğrayan Motorcu Altın Elbiseli Adamda

Motovento
    REKLAM ALANI
    YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...taj-video.html

Bu konudakı arkadaşımız Barkının videosunda kendisi hukuksal destek olacakmış.

Bisnev99, gungenir, Panashira ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Altınlı sen hayırdır avukat felan?

Hukuk ne oglim

oxus bunu beğendi.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Kaç kaç kaç geliyo akıl hocaları.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    ahahhahha kadın sağlama yapmayı , makas atmayı doğru dedikten sonra kapattım ehliyeti varsa uzak durun

trafik kuralları hakkında çocuğu savunacak ise ayvayı yedi

dayak olayını bilmem.
    Metehan07-70 ve emc2 bunu beğendiler.

Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahahhahha kadın sağlama yapmayı , makas atmayı doğru dedikten sonra kapattım ehliyeti varsa uzak durun

trafik kuralları hakkında çocuğu savunacak ise ayvayı yedi

dayak olayını bilmem.
    orda demek istediği amacı geçmek ,hız yapmak veya acele ediyor olsa sağdan makas atıp geçip giderdi, niyet başka kısmını açıklıyor. yanlış bişey yok söylediğinde
    fedos ve Panashira bunu beğendiler.

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orda demek istediği amacı geçmek ,hız yapmak veya acele ediyor olsa sağdan makas atıp geçip giderdi, niyet başka kısmını açıklıyor. yanlış bişey yok söylediğinde
    peki söylemek istediği şey trafik kuralları içerisinde olan bir durum mu ? hayır değil sağdan geçmek yani sağlama yapmak yasaktır.

gelelim diğer soruya videoda 30 la gidiyorum yani hız kuralına göre dendiğinde sizce 30 ile mi gidiyor ? hayır

hadi arkadaki kurala uymuyor 30 dan fazla hız yapıyor 3-5 kere sağa geçip yol verebilceğin alan var iken ki 30 ile gitseydin zaten sağ şeritten ayrılamazdın ayrılman için sağdaki arabaların 20 ile gidiyor olması gerekiyor , gitmiyorlarda. sağ şeridinde müsaitlik var neden hala arkandan deli dana gibi gelen araç ile inatlaşıp soldan tın tın gitmeye devam ediyorsun? ya gazı aç uza git araçtan uzaklaş yada sağa geç doğrumuyum ?

olayın dayak kısmına lütfen girmeyelim orada haklı haksız aramaya gerek bile yok zaten...
    GP500-1st ve ZümeR bunu beğendiler.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Shrieker, viper17 ve Mengu16 bunu beğendiler.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Yol benim-hız sınırı bu, yol vermem kafasi yanlış, biri hızlı gitmek istiyorsa müsaitsen yol verirsin. Vermezsen arkandaki adam art niyet arar. Şahsen ben art niyet arıyorum önümdeki adam gördüğü halde yol verecek pozisyondayken vermiyorsa.
    Bu kafayla kim olursa olsun dayak ta yer ezilirde burası Türkiye.

2 hafta araba kullandım trafikte, geçenlerde hava iyiyken motorla çıkayım dedim, sağdan soldan sikistirmalar ve tacizle karşılaştım. O adamlari degil kendimi sorguladım trafiğin akışına ayak uyduramadigim için. Hata bendeydi.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    AEA'ı tebrik ederim motosiklet camiasının önde gelen isimlerinden biri olarak kendisine böyle bir ağabeylik yapmak yakışırdı. Hukuk sürecini yakından takip edeceğim. inşallah kimsenin unutmayacağı bir sonuç elde edilir.
    Panashira bunu beğendi.

Toplum olarak kuralları delenlere sesimizi çıkarmak yerine engel olmaya çalışan insanları suçlar olmuşuz. Ne kadar kötü burası Türkiye burada normal kafasında olmamız.

Motora binen adam bile kuralların delinmesine karşı çıktı diye bu çocuğu suçluyor ne kadar acı.

Ayrıca sürekli AEA'yı kötüleyen arkadaşlar adam bu işi en iyi yapanlardan her acemi ondan bir şey öğrenir. Kıskanmak yerine daha iyisini yapabiliyorsanız buyurun yapın.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Konuyu yanlış okumak için bu kadar gayret gösterebilmek büyük başarı.

Avukat hanımefendi, saldırganın niyeti ile ilgili bir tespitte bulunuyor. Eğer ki bir yere yetişmek istiyor olsaydı, geçmek istiyor olsaydı, sağdan geçmek gibi bir şansı da vardı bunu deneyebilirdi diyor, bir tahminde bulunuyor. Bu tahmin doğru çıkmak zorunda mı hayır? Ancak bu tahmin trafik kuralları içerisinde olmak zorunda da değil, burada kimseye akıl verilmiyor, eğer geçmek istese bunu da yapardı deniyor. Kaldı ki, saldırıya uğrayan arkadaşımız sağda kendince uygun gördüğü boşluğa girdiği zaman da, arkadaki saldırgan geçip gitmiyor, motorun yanında duruyor ve saldırıya uğrayan arkadaşın ifadesine göre "dur konuşucaz" benzeri bir iletişim kuruyor. Bu da az önceki davranış tahmininin doğruluk payını çok ciddi şekilde yükseltiyor. Bunu anlamak bu kadar zor olmamalı.

Gelelim arkadaşın yaptığı hıza. YOlun hız sınırı 40-120 iken 150 ile de gidiyor olabilir, 50 ile de gidiyor olabilir, konu bu değil. Burada bir insana saldırı söz konusu, bunu kalkıp da saldırıya uğrayan kişinin muhtemelen trafik hatası var mı diye araştırmak, Dünya'nın en anlamsız ve en gaddarca hareketi. Solda ne işi vardı diye illa ki soracaksanız, sağa geçmek için kendi tecrübeleri ve bilgisi dahilinde güvenli gördüğü bir alanı kullanmak istemiş olabilir. Taksiden önce bulduğu boşlukları yeterince geniş bulmamış olabilir, bunun için de onu suçlayamazsınız. İlla ki saldırılan bir insana sonradan akıl hocalığı yapan tribi istiyorsanız, ben muhtemelen çok daha önceden geçerdim sağa, elimle de geç geç yapardım. da, o hesap her zaman uymaz öyle. Çoğu akıl verenin diğer söylediği de kaskın var eldivenin var çaksana idi video ilk düştüğünde. Sen birinciye kafayı çaktın yıktın yere güzel, ikinci geldi sıktı karnına, dalak gitti, hadi? Hadi başına bu gelen biri gelsin de ona anlatın "dalsana ekipmanın var diye".. öyle bol keseden akıl dağıtmayın yani.

Saldırıya uğrayan arkadaşımız ne trafiği tehlikeye atacak bir şey yapıyor, ne de kimsenin hakkını gasp ediyor. Hız limitlerinin üzerinde kullanmak istiyorsa birey kullanır, bu hak değildir, sağ şeritteki araçları geçen taşıt solda kalmaya devam edebilir. İstediğin gibi basabilmek bir hak değildir, o yüzden gasp da edilmemektedir. Ben de otoyolda gittiğim zaman ekonomi yapmak niyetim yoksa veya yorgunluk vs gibi bir engel ile birlikte değilsem, yol koşulları kaça kadar izinv veriyorsa o hızla gidiyorum. Tamam da, ben bunu yaparken, orta şeritte giden aracı sollayan 120-140-160kmh kaç ise, diğer bir aracı rahatsız edemem ki?

Sorun bu mantalite, sorun bu adamların motoru yok sayması, önünde kimseyi kabul etmemesi. Samimi bir arkadaşınızdır, iç yüzünü de biliyorsunuzdur diğer detaylarıyla, "abi sağa daha önce de kaçabilirdin" diyebilirsiniz, pekala. Ama sonuçları böyle acı olabilecek olsa da, bu "baskı"ya, haksızlığa, adam yerine koymamaya izin verirsek bu iş nasıl düzelecek. Niyet okumayayım ama saldırıya uğrayan arkadaşımız "yolun babasının malı olmadığını öğrensin" diyerek de solda kalmış olabilir, ki solda kalması onun babasının malı yapmaz, net bir şekilde sollama yapıyor, taksiden önceki araçla taksi arasında da 1km falan yok abartmayalım.
    Dağcı bunu beğendi.

Hiç kimsenin yolunda giden bir adamı dövmeye hakkı yoktur. Böyle adamlara ancak ettikleri küfürleri geri iade etmek ve gereken cezayı vermek gerekir. Şehirde yaşamanın ne demek olduğunu bilmeyen İstanbul'daki milyonlara bunu anlatmak imkansız. Allah bizlere sabır versin. Kötü ile de karşılaştırmasın. AEA da yine güzel bir şeye imza atıyor. Ona da helal olsun.

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu yanlış okumak için bu kadar gayret gösterebilmek büyük başarı.

Avukat hanımefendi, saldırganın niyeti ile ilgili bir tespitte bulunuyor. Eğer ki bir yere yetişmek istiyor olsaydı, geçmek istiyor olsaydı, sağdan geçmek gibi bir şansı da vardı bunu deneyebilirdi diyor, bir tahminde bulunuyor. Bu tahmin doğru çıkmak zorunda mı hayır? Ancak bu tahmin trafik kuralları içerisinde olmak zorunda da değil, burada kimseye akıl verilmiyor, eğer geçmek istese bunu da yapardı deniyor. Kaldı ki, saldırıya uğrayan arkadaşımız sağda kendince uygun gördüğü boşluğa girdiği zaman da, arkadaki saldırgan geçip gitmiyor, motorun yanında duruyor ve saldırıya uğrayan arkadaşın ifadesine göre "dur konuşucaz" benzeri bir iletişim kuruyor. Bu da az önceki davranış tahmininin doğruluk payını çok ciddi şekilde yükseltiyor. Bunu anlamak bu kadar zor olmamalı.

Gelelim arkadaşın yaptığı hıza. YOlun hız sınırı 40-120 iken 150 ile de gidiyor olabilir, 50 ile de gidiyor olabilir, konu bu değil. Burada bir insana saldırı söz konusu, bunu kalkıp da saldırıya uğrayan kişinin muhtemelen trafik hatası var mı diye araştırmak, Dünya'nın en anlamsız ve en gaddarca hareketi. Solda ne işi vardı diye illa ki soracaksanız, sağa geçmek için kendi tecrübeleri ve bilgisi dahilinde güvenli gördüğü bir alanı kullanmak istemiş olabilir. Taksiden önce bulduğu boşlukları yeterince geniş bulmamış olabilir, bunun için de onu suçlayamazsınız. İlla ki saldırılan bir insana sonradan akıl hocalığı yapan tribi istiyorsanız, ben muhtemelen çok daha önceden geçerdim sağa, elimle de geç geç yapardım. da, o hesap her zaman uymaz öyle. Çoğu akıl verenin diğer söylediği de kaskın var eldivenin var çaksana idi video ilk düştüğünde. Sen birinciye kafayı çaktın yıktın yere güzel, ikinci geldi sıktı karnına, dalak gitti, hadi? Hadi başına bu gelen biri gelsin de ona anlatın "dalsana ekipmanın var diye".. öyle bol keseden akıl dağıtmayın yani.

Saldırıya uğrayan arkadaşımız ne trafiği tehlikeye atacak bir şey yapıyor, ne de kimsenin hakkını gasp ediyor. Hız limitlerinin üzerinde kullanmak istiyorsa birey kullanır, bu hak değildir, sağ şeritteki araçları geçen taşıt solda kalmaya devam edebilir. İstediğin gibi basabilmek bir hak değildir, o yüzden gasp da edilmemektedir. Ben de otoyolda gittiğim zaman ekonomi yapmak niyetim yoksa veya yorgunluk vs gibi bir engel ile birlikte değilsem, yol koşulları kaça kadar izinv veriyorsa o hızla gidiyorum. Tamam da, ben bunu yaparken, orta şeritte giden aracı sollayan 120-140-160kmh kaç ise, diğer bir aracı rahatsız edemem ki?

Sorun bu mantalite, sorun bu adamların motoru yok sayması, önünde kimseyi kabul etmemesi. Samimi bir arkadaşınızdır, iç yüzünü de biliyorsunuzdur diğer detaylarıyla, "abi sağa daha önce de kaçabilirdin" diyebilirsiniz, pekala. Ama sonuçları böyle acı olabilecek olsa da, bu "baskı"ya, haksızlığa, adam yerine koymamaya izin verirsek bu iş nasıl düzelecek. Niyet okumayayım ama saldırıya uğrayan arkadaşımız "yolun babasının malı olmadığını öğrensin" diyerek de solda kalmış olabilir, ki solda kalması onun babasının malı yapmaz, net bir şekilde sollama yapıyor, taksiden önceki araçla taksi arasında da 1km falan yok abartmayalım.
    Ben sana o zaman fotoğraflar ile motorcunun yanlışlarını gösteriyim.

Foto 1
    videonun 6. saniyesi hızlanmaya başladın ve bayada yavaş hızlanıyosun en soldasın orada 3 şerit var 1 tanesi bağlantı şeridi bu durumda senin hangi şeride geçmen gerekiyor ? cevap orta şerit , sen neredesin en sol.

Foto 2
    saniye 9 ; yavaş yavaş hızlanmaya çalıştın ve arkadan hızlı gelen araba sana yetişti sellektör yaptı ( aynaya bak parlıyor) sen hala en soldasın ve sağ tarafın bom boş , adam arkandan 3-5 kere sellektör yapıyor geç sağ tarafa neden geçmiyorsun ? madem geçmiyorsun o zaman o gazı sonuna kadar açıkcasın uzayacaksın.

Foto 3
    Saniye 14 yani sen neredeyse 10 saniye geçmiş adam senin arkana geleli ve sen hala sağ tarafın müsait olduğu halde yolunu vermiyorsun.

Foto 4
    saniye 16 ; ışıklara doğru yaklaştın arkadanki hala sellektör yapıyor ve sen sol şeritte gazı kapatıyorsun madem gazı kapatıcaksın neden soldasın , geç sağ tarafa. Geç şu sağ tarafada arkandakinden kurtul adam bırak nereye gidiyorsa gitsin SANANE cehenneme kadar yolu var ister 100 le gitsin ister 500 le SANANE

Foto 5
    Saniye 19 ; ışıkta yavaşladın , adama yol vermedin sonra tekrar hızlanmaya başladın ama arkadanki hala senden hızlı ve hala arkandan sellektör yapıyor bak sağ taraf müsait geç sağ tarafa SANANEEEE DAHA NEYE YOL VERMİYORSUN , 19 saniye oldu 3-4 tane yol verebilceği alan oluştu...

Foto 6
    saniye 28 var mı mantıklı bir açıklaman sağ şeride geçip neden yol vermiyor diye ? bence yok...

Foto 7
    saniye 37 sonundaaaaa 35 saniye sonra adama 5 kere yol verebilirdin ama vermedin. artık çok geç dimi niye çünkü zaten arkandaki maganda olduğu için çoktan sinirlendi çoktan senle kavga etmeye hazır... adam zaten pimi çekilmiş el bombası gibi sende patlatıcak zemini çok güzel hazırladın...

Foto 8
    zaten artık bomba patlıyor burdan sonrasında savunulcak hiç bir şey yok tamamen hayvanlık , insanlık dışı görüntüler.

Şimdi gelelim senin yorumlarından sana ufak ufak cevaplarda veriyim bir arabanın bu videodaki gibi bir durumda makas atması neredeyse imkansızdır eğer atarsa ve yeterince hızlanamazsa emin ol sol şeride kaçmak zorunda kalır arabaya çarpmaması için bu duurmdada motoru altına alır. 2 gram trafiği okuyabilen adam orada araba ile bu durumda yani bu hızda makas atmaz.
    Sen eğer aha bu denyoya yeterince uygun zemini hazırlarsan sağa geçmez dur konuşacağız der.

Ayrıca yazmışsın ya " Solda ne işi vardı diye illa ki soracaksanız, sağa geçmek için kendi tecrübeleri ve bilgisi dahilinde güvenli gördüğü bir alanı kullanmak istemiş olabilir. " diye . Sana tek cevabım orası babasının yolu değil bunu bir öğrenin. orada akan bir trafik var. Tecrübene güvenmiyorsan geçersin sağa tın tın gidersin. Tecrüben yetmiyorsa çıkmazsın bu şekilde yola , yettiği kadar çıkarsın zamanla arttırırsın.

SEn istediğin şekilde basabilmek bir hak değildir demişsin fakat " Hız limitlerinin üzerinde kullanmak istiyorsa birey kullanır," bunuda sen yazmışsın bir çelişki var bence.

"Tamam da, ben bunu yaparken, orta şeritte giden aracı sollayan 120-140-160kmh kaç ise, diğer bir aracı rahatsız edemem ki?" evet edemezsiniz yavaşlarsınız ve siz ondan daha hızlı gideceğinizi biliyorsunuzdur sellektör yaparsınız onun sollamasını beklersiniz ilk fırsatta size yol verir dimi ? resimlere bakın 30 saniye boyunca kaç kere bu fırsatı buldu 5 kere. Hangisinde verdi yolu hiç birinde...

bizim memlekette ben motor sürüyorsam trafikte dokunulmazım , yol benim hakkım , ben yol vermem sen bana vereceksin , geçiş üstünlüğü hep bende, sen beni göreceksin ben seni deği gibi bir kural var maalesef...

Bizimde trafik kurallarımız İngiltere , amerika , fransa , isveç ,almanya gibi yazılmış olabilir fakat unutmayın burası Türkiye uygulamada pek öyle olmuyor. bizde öküzden bol şey yok...

Dayak kısmına girmiyorum orası tamamen hayvanlık...
    Guven, mantila, Metehan07-70 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    falcon flash 100
    bundan seneler önce gece geç vakitte kapım çalındı. kapıyı merak ve korku ile açtım annem baban kalp krizi geçiriyor dedi. telaşla üçümüz yola çıktık ilk defa hasta götürüyorum ilk defa kalp krizi geçiren birini görüyorum ve bu kişi rahmetli babam . E 5 e çıktık siyami ersek kalp hastanesine gidiyoruz. yol düz boş ve yaklaşık 10 km gaza basıyorum önümde yeşil 190 D mercedes hiç unutmuyorum yol vermiyor aklı sıra kendi gezmeye çıkmış ya korku telaş bir yanda derdime dert katıyor sağa geçiyorum oda sağa geçiyor sola geçiyorum oda sola geçiyor koca yolda ikimiziz aklı sıra beni yola sokuyor islah ediyor. o gün bir karar aldım yol isteyenin derdini bilmiyorsun ne için yol istediğini bilmiyorsun onun için hemen yol ver o gün bu gün yol isteyene en kısa sürede yol veriyorum. size de yorum yapmadan yol vermenizi tavsiye ediyorum. gerisi (avukat hanım hariç o nafakasını çıkarmaya çalışıyor) geyik muabbeti. İnşaallah o genç arkadaşa bir ders olmuş yol vermesini öğrenmiştir. o iki saniye yol verseydi bu kadar gürültü olmayacaktı. incir çekirdeğini doldurmayacak mevzu memleket meselesi oldu.
    ee_ee, berkcigdem, weirdo1 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bundan seneler önce gece geç vakitte kapım çalındı. kapıyı merak ve korku ile açtım annem baban kalp krizi geçiriyor dedi. telaşla üçümüz yola çıktık ilk defa hasta götürüyorum ilk defa kalp krizi geçiren birini görüyorum ve bu kişi rahmetli babam . E 5 e çıktık siyami ersek kalp hastanesine gidiyoruz. yol düz boş ve yaklaşık 10 km gaza basıyorum önümde yeşil 190 D mercedes hiç unutmuyorum yol vermiyor aklı sıra kendi gezmeye çıkmış ya korku telaş bir yanda derdime dert katıyor sağa geçiyorum oda sağa geçiyor sola geçiyorum oda sola geçiyor koca yolda ikimiziz aklı sıra beni yola sokuyor islah ediyor. o gün bir karar aldım yol isteyenin derdini bilmiyorsun ne için yol istediğini bilmiyorsun onun için hemen yol ver o gün bu gün yol isteyene en kısa sürede yol veriyorum. size de yorum yapmadan yol vermenizi tavsiye ediyorum. gerisi (avukat hanım hariç o nafakasını çıkarmaya çalışıyor) geyik muabbeti. İnşaallah o genç arkadaşa bir ders olmuş yol vermesini öğrenmiştir. o iki saniye yol verseydi bu kadar gürültü olmayacaktı. incir çekirdeğini doldurmayacak mevzu memleket meselesi oldu.
    Alakaya çay demle.

acelesi olan veya hastası olan admın dörtlüleri yanar ve kimse ona bir sağa bir sola önünü kapatmaz. motorlu çocuk bunu yapıyormu? yapmıyor. ayrıca şeridin ortasındaki motorun sağında 1.5 şeritlik kocaman yer oluşur ve bmw marka araç ile tereyağından kıl çeker gibi sağlarsın.

Bu çocuğun hakının 3 e 1 şekilde tekme tokat dalınmak olduğuna ve senin intikamının alındığına inanıyormusun gerçekten. Elma ile armutu birbirine sokup kendine psikolojik bir rahatlama çıkarmısın ama olayların alakası yok!

Senin önünü tıkayan elemanla bu çocuğa silah çekip dalan adamlar arasında bağlantı kurman gerekiyor. Çünkü ikiside hasta ruhlu...
    Sokollu bunu beğendi.

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabah sabah güldürdün. Yakarsın dörtlüleri gidersin en soldan. Bu magandalarda dörtlü yanmıyor olsa olsa nargile kafeye gecikiyorlardır ki motorcu arkadaş dörtlü görse bile şeritlerde gezinip kapatmıyor arabanın önünü...

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz

Motosikleti
    CBR 125 R
    hala magandaları savunanlara laflar hazırladım. ama soylemicem artık dilimde tüy kalmadı...

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    AEA yı tebrik ederim, umarım bir farkındalık yaratır.
    Avukat Hanım, darp, tehdit ve mala zarar ile alakalı her türlü savunmayı yapabilir, haklı çıkma ihtimali de adalet ve kanun bakımından çok büyük ihtimal, ama bence trafik işine pek girmesin.
    Ben bu barzoların ceza alacağına inanmıyorum, ki inşallah bir ilk olur iyi bir ceza alırlar, herkese örnek olur.
    Fakat bir konuda dün de söylediğim gibi @berkcigdem e kesinlikle katılıyorum;

''Ya gaz ver uza, ya da yol ver geç sağa''

Arkadaşlar bu gibi insanlara kural öğretmenin yolu, trafikte motor üstünde kafa tutmak değil maalesef, canınız her şeyden önemli.

Ve yine tekrar ediyorum, amacımız kim haklı,kim haksız onu belirtmek değil, trafikte nasıl sağlam kalırız bunu irdelemek.
    killingroad bunu beğendi.

Bence olay ne ve nasıl olursa olsun, öndeki sürücü sizi taciz etmemiş sadece sürüyor, kıl olun, arkada delirin, çıldırın ama sonunda onu dövmeye sıkıştırıp ölümüne taciz etmeye hakkınız yok. Diyelim ki bu 20 yaşında çocuk bilerek kıllığına yol vermedi, neticesi onu kenara çekip dövmek midir, cezalandırmayı kanunlar dışında bireyler yapmaya başlamışsa o memlekette kanuna, hukuka güvenilmiyor ya da kanunla hukukla alakanız kalmamış demektir, ki memleketteki durum malumunuz.
    Olayda asıl odaklanılması gereken yok yol verdi, yok vermedi cart curt değildir, olayda asıl mevzu o çocuğa 3 tane silahlı olduğu iddia edilen adamın saldırmış olmasıdır. Ben olsaydım şöyle ederdim, ben olsaydım böle ederdimlerle, video analizleriyle bir yere varamazsınız çünkü olayın neticesinin elle tutulur bi tarafı yok, olay mahkemeye intikal etmişse zaten bizim değil mahkemenin, savcının o videoları çözümlemesi gerekecek, ki o durumda bile olayın neticesinde arkadan gelen BMW (diyelim ki başta haklıydı) haksız duruma düşmüştür. Sen baştan böyle yapsaydın başına bu gelmeyecekti demenin araba devrildikten sonra yol göstermekten farkı yok esasen. cahil bir genç, tecrübesiz belki de bilerek yol vermemiş bile olsa sonu bu olamaz, olmamalı.

Sol şerit falan filan mevzularına gelince, yahu şu motosikletle ben neredeyse her daim sağ şeritteyim TEM yolunda sağ şeritte 90 - 110 arası hızlarda giderken bile adam arkama gelip habire sellektör yapıyor neredeyse her iş dönüşünde yaşıyorum ve sol elimle sol şeridi, orta şeridi işaret ediyorum, bak diyorum orda boş şerit var sollamayı oradan yap, ben zaten en sağ şeritteyim daha nereye gideyim. Buradaki kafa aynen avukatın ve Barkın'ın da dediği gibi motorcuyu emniyet şeridi dışında görmek istemeyen kafa örneğidir. Bizim de hatamız var mı var, çünkü bakıyorum TEM gibi hızlı akan yollarda bile motorcu arkadaşların geneli 100km hızla bile emniyet şeridinde sürüyorlar. Biz bunu yaptıkça da diğer araç sürücüleri hele de cahil cühela ise senin yerinin orası olduğunu düşünüyor. Yol akarken dahi senin en sağ şeritte nizami gitmene dayanamıyor, yanına girmeye çalışıyor, aynı şeritte seni geçmeye çalışıyor hatta sağ şeridin sağında giderken korna selektör bile yapmadan hızla geçebiliyor. O kadar çok başıma geliyor ki bu, bir gün sırf elimle sol tarafı işaret ettim diye ben de dayak yiyebilirim yani, o zaman benim kameram da yok, burada haketmiş, haketmemiş muhabbeti de yapan olmaz, ezildiğim ya da sopa yediğimle kalırım demektir. (neyseki çocuğun kamerası varmış)
    Bu genç çocuk belki de herkesin dediği gibi tamamen inadına bu işi yapmış da olabilir, o halde bile senin kenara çek dövecem, ceza verecem, mermi manyağı yapacam demeye hakkın var mı? Bu mini etek giyen kadın tecavüze uğradığında, o da mini etek giymeseymiş, haketmiş demeye benziyor. Burası Türkiye, böyle süreceksin diye diye, Burası Türkiye burda böyle diye diye her şeye, aha geldiğimiz son durumlar ortada. Her nasıl bu kafalara ulaştıysak olaylarda neredeyse her daim mağdurun niye mağdur olduğunu, niye bunu hakettiğini tartışır olduk.
    Olayı yapan zaten hayvan ama sen de şöyle etmeyecektin diye bir şey olmaz arkadaşlar, bu çocuk ölseydi ne olacaktı, aynısının ya da hiç farkında bile değilken arkanızda size bilenen bir başka magandanın benzerini size yaptığını düşünün. Ama dediğiniz yerde zaten olay bitiyor...
    Şimdi bu çocuk kungfucu ve de belinde de silahlı biri olup onlar arabadan inince uçan tekmeyle girseydi ve üçünü de onlardan önce çekip vursaydı o zaman karşı taraf haketmiş mi olacaktı? Yok yanlış argümandı da, yok çelişki de, bilmem ne de, analiz yap dur. Burada bir insanın başına gelen insanlık dışı, kanun dışı, olmayacak bir iş var, mağduriyet var, ama utanmasak mağdura bir tokat da biz atacağız durumu oluşmuş. Ayıp yahu, edeb yahu...
    BIYIKLI bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)