Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yavaş Manevra

Motovento
    REKLAM ALANI
    emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet kombine fren sistemi dogrusu. Combined abs diye de geciyor bir cok yerde. agzimdan oyle cikmis.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:22 ----------

Konusu degil ama hondanin hem kombine fren, hem kombine abs, hem de elektronik kombine abs sistemleri mevcutmus. Ve kombine abs de arka teker abs devreye girdikten sonra on teker abs de devreye giriyor anladigim kadariyla. https://youtu.be/lbPB9LnwTnc
    Teşekkür ederim. Duymamıştım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda pcx 125-ktm duke 200 - honda cbr 500 r
    Hocam küçükken bisiklette durma yarışması yapıyorduk mantık aynı sanırım ama tek farkı gaz debriyaj ayarı giriyor işin içine
    Küçükken bisiklette hep kazanırdım ama farkı bisiklette ayakta durunca daha dengeli oluyordu motorda denemem lazım bilemedim aynı olur mu
    Sanırım bisikletle alıştırma yapılıp motora geçilirse daha kolay anlaşılır mekanizma
    Hatırladığım kadarı ile gidonun sürekli sağ sol hareket etmesi gerekiyordu

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Zafer abi biliyorum yeri değil ama unutmadan sormak istiyorum, gerçekten en içten samimiyetimle soruyorum her hangi bir iğneleme felan arama içinde.

Abi her cevabın en az bir A4 kağıdı şeklinde ?
    Tamam açıklayıcı olsun istiyosundur muhtemelen ama yinede senden duymak istedim...
    Saygısızlık etmek istemiyorum, ama cakmaginiz var mı ? Gibi bir soruya bile sayfalarca cevap verebiliyorsun bazen, mecazen.

Abi inan okumak istiyorum yazılarını, okumayı çokta seven biriyim.
    Ama sadece, tuvalet ne tarafta gibi bir konu için Seyahatname gibi ciltler çıkınca karşıma, acı çekerek vazgeçiyorum.
    Eminim sırf aşırı uzun olduğu için okumaya üşenen çok kişi vardır.
    Bu senin içinde bir eksi bana göre.

Neden abi neden ?

Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden ?
    Bu soruya kısa cevap istersin şimdi sen. Şöyle yapalım. Yaw zaten önemli bir şey anlatmıyorum. Okumana değmez. Hem düşünsene yazdıklarını okumadığımız nice değerli insan var. Sayfasını açmadığımız nice değerli kitap var. Onları okumaya zaman ayırman daha mantıklı, daha verimli.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu soruya kısa cevap istersin şimdi sen. Şöyle yapalım. Yaw zaten önemli bir şey anlatmıyorum. Okumana değmez. Hem düşünsene yazdıklarını okumadığımız nice değerli insan var. Sayfasını açmadığımız nice değerli kitap var. Onları okumaya zaman ayırman daha mantıklı, daha verimli.
    Vallahi tatmin edici bir cevap teşekkür ederim.
    Jean-Christophe Grange'in "Koloni" okuyacaktım en son araya kaynadı, ona devam edeyim madem..
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Benim bu konuda 1 sorum var ben 30 eylülde A sınıfı ehliyet direksiyon sınavım var ve herkesin bilgiği gibi 8 çiziyoruz A sınıfı olduğun için kursda mt-07 ve dl-650 var benim biraz yapılı oluşumdan ve herkesin mt kullanmak istemesinden dolayı sınavı dl-650 ile girmeye karar verdim ve onda alıştırma yaptım şimdi sorum ben 8 e girerken debriyajı kavramaya getiriyorum arka frenle hızımı ayarlıyorum ama ben hiç gaz vermiyorum gerek kalmıyor zaten hızı gayet yeterli kavrama noktasında ben mi yanlış yapıyorum ? herkes sabit gaz ile açıklamış aklım almadı açıkcası

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)