Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Uyanık geçinen sözde "Usta" Tamircilere ithafen...(İbret içerir.)

Motovento
    REKLAM ALANI
    MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Selam Dostlar.

Direk olaya giriyorum, sabah saat 10 gibi bi telefon geliyor arkadaştan, "Kardeşim tekerim patladı samandıra tarafında kaldım fena yağıyor bana yardım et gözünü seveyim" dedi.

Neyse giyindim Atladım motora yağmur çamur derken buldum arkadaşı, bi soluklandık yağmur durur durmaz en yakın tamirciye girdik. Film burdan sonra kopuyor.

Arka lastik şambrelli olduğu için şambrelde 3 delik (Masallah) usta şambreli söktü, yamamı yapalım degiştirelimmi demeden, bastı yamayı , ben bi hop usta diyecek gibi oldum arkadaş beni tuttu göz kırptı dur dedi.

Neyse usta yamayı yaptı lastiği taktı, motoru tezgahtan indirdik, usta o sihirli cümleyi söyledi "50 lira yeter"

Ben lan nooluyo demeye kalmadı arkadaş elini attı cüzdana "Lan oğlum..." dedim ama bizimki cüzdandan 15 lira çıkardı uzattı ustaya "Al usta şunu, insana sabah sabah, böyle şakalar yapma" dedi. Sonrasında gelişen diyalog ;

- yeğenim 15 lira 3 tane yamanın masrafını karşılamaz
    + Dayı sen bana yama yapalım diye sordun mu? 3 tane delikli sambrele yama yapılirmi sen dalgamı geciyon?
    - Zorlamı getirdik yeğenim seni buraya, başkasına yaptirsaydin!
    +Ya babam yaşında adamsın, al şu yamanın parasını delirtme insanı, sıfır şambrel 50 lira kafamı buluyon sen benle ?!
    - Lan oğlum beni sabah sabah delirtme 50 lirayı ver sktir git (deyip arkadaşın yakadan tuttu)

Benim arkadaş Asayiş büroda polis memuru, tabi bunu hiç dile getirmedi adamın boğazına asılıp tezgaha uzattı, aralarına girdim ayiramadim, arkadaş ustayı tezgaha uzatınca çırak felan korktu araya girmeye çalıştı, ayiramadik..
    Sonra arkadaş, "Dayı ya şu yamanın parasını al yada şambreli geri sök, birbirimizi yemeden konuyu kapatalım, benim sabrımı deneme" Dedi.

Sonuç olarak usta 15lirayı aldı hiç bi kelime etmeden çıktık gittik.

Şimdi biz halkıyız o haklı muhabbeti yapmicam.
    Bu gün anladık ki, bi ustaya is yaptırmadan önce herşeyi konuşmak şartmış.
    Yere düşene, tekme atmaya çalışan çok olurmuş.

Bu olay eğer buyuseydi, belki bi lastik yüzünden kan akacaktı.
    Uyanık olun arkadaşlar selametle.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Neye karşı uyanık olacağız ? Sen müdahale edecekken asayiş büroda polis olan arkadaşın işin sonunda olay çıkarmak için seni tutuyor, iş bitince adamı dövmeye kalkıyor. Sen tam adama soracağın sırada bunu engellemesinin başka açıklaması yok. Usta uyanık mı ? Uyanık. O ayrı...
    berkcigdem ve zabuzaretta bunu beğendiler.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Olaydan sonra aynısını dedim, niye boşuna tatava yarattın kafadan söylesen öyle tartışsaydık diye,

Onun güttüğü koyun kadar benim yumduğum çoban var, öyle kalçaya böyle yaprak dedi :D

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    ibretlik kısmı şu: arkadaşım polis, ve dayak atacak yer aramış.

uyanık geçinen bir usta'yı uygar dille önceden ikaz edeceği yerde, hem kendini canını tehlikeye atmış (3 yamalı lastik ile motosiklet kullanmak) hem de dertsiz başına dert aramış. şimdi o usta o gün gelen diğer motosikletilere o psikoloji ile kimbilir neler yaptı. (pay it forward denir buna)

çok ibret aldım.
    Panashira bunu beğendi.

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Polis olmasına güvenerek haydutluk yapmış.
    Birde burada haklı olduğunuzu düşünerek gelmiş konu açmışsınız.
    Adamın da haksız olduğu yerler var ama sizinkisi HAYDUTLUK.
    berkcigdem, ryangt, hasmet ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olaydan sonra aynısını dedim, niye boşuna tatava yarattın kafadan söylesen öyle tartışsaydık diye,

Onun güttüğü koyun kadar benim yumduğum çoban var, öyle kalçaya böyle yaprak dedi :D
    senin arkadaşın normal değil, psikolojik test falan yapmıyolar mı polislere?

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Olayı anlatırken özellikle polis olduğunu söyledim ki "Polis bu kaka" denilsin diye

Usta arkadaşın polis olduğunu hiç bilmedi ve bilmeyecek, zaten polis olmasının bi gram olaya etkisi Yok, e herkes sizin gibi "Muhtesem"de olmayınca bazen arada sinirine hakim olmayıp çamura gidiyoruz kusura bakmayın :D

Ibretlik yönü bana gore; Valla biz böyle yaptık iyi yapmadık, olay daha kötü bitebilirdi, siz yapmayın abiler.
    Aa pardon siz muhteşemsiniz zaten yapmazsınız.
    pitho, kara_kule ve DrFreeman bunu beğendiler.

Motosikleti
    gt250r
    Asayiş büroda polis olduğu için kabadayılık yapmış boş yere,kimliği çıkarıp güzel bir dille durumu anlatıp 15lirayı uzatması gerekirdi ayrıca fişimide istiyorum diyip kuralcı bir polisle karşı karşıya olduğunu hissettirmesi gerekirdi karşısındaki sözde ustaya.
    Yok yinemi anlamadı o zaman güzel bir dayak atılmalıydı.
    Polisliğine ve askerliğine güvenip kabadayılık yapmanın sonuçları malesef her zaman böyle bitmeyebilir. Zamanında yurtdışı görevden gelip taksimde tinercilerin para istemesine karşılık kimliğini gizli tutup kabadayılık yapan sas komandosunun yok yere bıçaklanarak öldürülmesi gibi,ve o tinercinin şuanda sokakta özgür bi şekilde geziyor olması gibi..
    5-6 sene önce 7-8arkadaş parkta içerken 2 kişi geldi ve "kimlikleri çıkarın polis" dedi,tamam kimliğinizi görelim dememle küfür etmeye başladı ve aynı dakika dayak yemeye başladılar onlar kaçtı bizde her ihtimale karşı ters tarafa kaçtık,onlar gerçek bir polis olabilirlerdi ve aramızda alkollü birisi tarafından b.k yoluna gidebilirlerdi.
    Yani polis,asker olmak kişinin şahsına güven vermemeli. Normal birisi arkadaşının değil senin yaptığını yapar en başta uyarırdı zaten.
    maktama bunu beğendi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    konuyu 3 kere okudum nasıl bir ibret almam gerekir diye.
    sonuç;
    zor durumda kalanı öpmeyi yani esnaflığı benimsemiş lastik tamircisi (usta kelimesi ne için kullanılmış anlamadım),
    klasik bir a.c.a.b. vak'ası,
    boncuk bulmuş bir forum kullanıcısının heyezanı.
    RamuthRa, Mengu16, Bohemian ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin arkadaşın normal değil, psikolojik test falan yapmıyolar mı polislere?
    Valla biraz sıkıntılı eleman.
    Sinir kontrolde problem var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:08 ----------

Bide özellikle belirteyim senin arkadaşın adamı dövmeye kalkmış felan diyen var, usta arkadaşın montunun yakasına iki elle asıldı, kim kimi dövmeye kalktı siz bana anlatın.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Bence en iyisini yapmış.Siz polis olmadığınız için 50 lira verir geçersiniz o zaman.Milletin hakkını korumak lazım ama kimin hakkını koruduğuna dikkat et.Buraya gelip kazık atmaya çalışan doğruyu söyleyince de yakana yapışan kazıkçı ustayı mı savunuyorsunuz.Burda takılınması gereken konu polis arkadaşın bu arkadaşı müdahale edecekken uyarması değil.Ustanın sizin haberiniz yokken size çakması.Adamda bir nevi uyarmak istemiş.
    MrMud bunu beğendi.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence en iyisini yapmış.Siz polis olmadığınız için 50 lira verir geçersiniz o zaman.Milletin hakkını korumak lazım ama kimin hakkını koruduğuna dikkat et.Buraya gelip kazık atmaya çalışan doğruyu söyleyince de yakana yapışan kazıkçı ustayı mı savunuyorsunuz.Burda takılınması gereken konu polis arkadaşın bu arkadaşı müdahale edecekken uyarması değil.Ustanın sizin haberiniz yokken size çakması.Adamda bir nevi uyarmak istemiş.
    Valla hocam Benim " kaka polis " arkadaş iyimi yaptı hayır.
    Ama eminim o usta olayı bidaha denemeyecek, en azından bayağı bi denemeye cesaret edemeyecek.
    Kaka polisi beğenmeyenler, 50 lira verir konuyu kapatırdı demekki.
    Saygı duyarım.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Du bakim böyle bi gif vardı sanki Sanırım böyle bişeydi

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Lastigi motordan sokup takmak ve yamalar dahil 50TL ise, Istanbul sehri icin bence normal fiyat. Onceden fiyati sormaniz ya da ustanin soylemesi lazim tabi. (Zaten ic lastigin yenisi o fiyat ama bir de sokup takma isciligi var degil mi)

Ohal'de her sey olabilir tabi. Ne parasi lan da diyebilirdi ustaya, yine kibarlik etmis.
    zabuzaretta bunu beğendi.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Ciddi ciddi polise takmış olamazsınız herhalde.Ne ohal'i ne polisi dayıcım.Kendine usta diyen Adam ayak üstünde şaapmaya çalışıyor.Üzerine birde milletin yakasına yapışıyor burada polis kabadayılık yapıyor muhabbeti yapılıyor.
    MrMud bunu beğendi.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biraz bir tarafına güvenerek ders vermiş! Bence iyi etmiş, o ustacık bir daha şamyel tamir edeceğinde bu mevzu aklına muhakkak gelir.
    MrMud bunu beğendi.

Hayır anlamam bu forumun olayını. Hep biz suçluyuz karşı taraf sütten çıkmış ak kaşık bizim yaptıklarımız hata. Adam gelmiş burada bir kaç kişiyi uyarmaya belki de uyandırmaya siz o adama taş atıyorsunuz ne yani bu ? Sadece bu konu için demiyorum geçenlerde şehir magandalarının darp ettiği çocuğa bir kişi sahip çıkmamış "yok öncesinde ne yaptı, yok adamları gıcık etti" filan filan filan... Hayır bazen anlamıyorum bu forum dost mu düşman mı ?
    MrMud, sheriff87 ve Erwin bunu beğendiler.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Yani ibretlik bi konu değilse de yorumlar sayesinde harbi ibretlik oldu

Nedir bu polis düşmanlığı denicem, Benim için polis düşmanlığının tek bir sebebi olabilir gerisi teferruat.
    Yok bide öyle süper insanlar varki forumda konuşurken ağzından salya alan hanzonun biri bizi kazıklamaya çalışacak beceremeyince boğazımıza sarılacak ama bizim süper forum üyelerimiz " Aaa beyfendi yaptığınızı hiç tasvif etmiyorum, çok kabasınız" diyecek. :D
    O hanzo size gtuyle güler net. :D

Şimdi arkadaşım bu, düşmanca yazıları okusa, adım kadar eminim bi dahakine daha çirkef davranır ama gerek yok bahsetmeye, özünde pırıl pırıl hakkını Allahina kadar savunan bi adam, böyle kalmalı.

Sözüm ona muhteşem abilerim bu tür bi olaya denk gelirse, kaka arkadaşım gibi yapmaz, ağzından salya alan hanzo amcamıza, muhteşem ahlâk kuralları içinde " Lütfen beyfendi sizi, nazik olmaya davet ediyorum" der.

Ilber ortaylı haklı be "Cok cahilsin keşke ölsen dedim, çünkü cehalet artık eğitimle bitemeyecek kadar fazla, belki öle öle."
    doghouse ve sheriff87 bunu beğendiler.

Motosikleti
    cbf150, fzs600
    Açgözlülük-Ahlak-Etik-İnsanlık değerleri olmayanların karşısında Eğil(domal)-diz çök- he de-abi haklısın-allah razı olsun-paranla rezil ol- dolandırıl

yahu arkadaşlar 50 tl bir çok motorda full depo benzin bazılarında yarım depo benzin yapar. Gezersin tozarsın keyiflenirsin kendine gelirsin. E motor kullanıyorsun. Adama bir depo benzinini veriyorsun tüm keyfini neşeni eğlenceni veriyorsun. Ki adamın hakkı olmamasına karşın. Kimimiz yeri geldiğinde 50 tl arıyoruz benzin koyalım diye..

Niye bu kadar kolay teslim oluyorsun ki? He ben bunu diyorum kendim aynı tepkileri göstermiyorumm. Enayi gibi veriyorum. Sen nasıl kazanıyorsan, alın terini döküp parayı cebine koyuyorsan oda öyle kazanacak. Sen adama arkanı dönmek için mi çalışıyorsun! Arkadaş haksızlığın hakkını vermiş.

Asabi ve mesleği polis arkadaşın yerinde daha kibarca, naif bir kişilik olsaydı 100 tl de isteyebilir.

Benim görüşüm sadece. Son olarak bu davranışlar ve dialoglar tabiki de doğru değil. Ancak birşeyler bizim ülkede değişmedi değişmeyecek. Şark kurnazlığı heryerde, nezaket yok, anlayış yok. Bu durumları herkezin kabullenebildiği elbet bir nokta var.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Kardeş ibret alanlar konuya yazmamış sen dert etme alanlar almıştır. Parasını sormadan mal almayın iş yaptırmayın.

Arkadaşının da eline sağlık. Kazıkçıya ders olsun akıllansın ....

Uygun fiyat demişler de neyi uygun onu da anlamadım ?

Forumda laf sokmak moda, haksıza haklı demek moda, herkeste Ego zaten tavan yapmış MaşaAllah, konuyu açana ve mağdur olana giydirmek moda, askere devlete hükümete sövmek moda, pkk terörist seviciliği moda... Mesele İbret Almak değil
    sheriff87 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)