Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motoru Bırakıp Arabaya Geçen Öğrenci Var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar artık düşünmekten beynim patlıycak. Motorla büyük kaza geçirdigimden beri tekrar motor almak istiyorum ama haklı olarak aile şuan nuh diyor peygamber demiyor. Ben Ankara'da üniversite son sınıf ögrencisiyim. Dün temiz bir Citroen c2 bakmıştık bugun arabaya kapora götür diye para bırakmışlar ama ben bir türlü karar veremiyorum. Burdan böyle birşeyi sormak doğru değil biliyorum ama beni en iyi motorcular anlar diye konu açıyorum.

-Araba benzinli okula geliş gidişim günlük en az 15 lira tutar. Benim için çok para. Birde araba alırsak krediyle alcaz ve baya borca girilcek.(Ben harcamalarımı baya kıscam tabi karşılıgında)

-Okula araç girişi yasak ama motorla rahat park edebiliyoruz. Birde araba alırsam okulun dışında park yeri arıycam ki genelde zor bulunur. Haftasonu dershanem kızılayda, malum kızılaya arabayla gidilmez.

-Motor alırsamda maddi destek yapmıycaklar o yüzden Cbf alabiliyorum ancak. Cbfyle Citroen C2 yi kıyaslayıncada gene bir kafa karışıklıgı oluşuyor.

-Aile olmasa direk gider motor alırım ama kazadan sonra sırf kendi istedigimi yapcam diyede onlarıda üzmek istemiyorum.

Ne yapcagımı bilemedim valla. S.et ilerde motor nasılsa alırım diyorum ama bu seferde ögrenciyken motorun yeri ayrı oluyo daha ekonomik oluyor diyorum. Siz olsanız ne yapardınız ? Not: Evim merkezden çok uzak oldugu için günlük 3,5-4 saatim yolda geçiyor otobüs metroda o yüzden ikisiniden birini alcam. Şımarıklık olarak algılamayın lütfen.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kdroglusrcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence direk okulun çevresinden ev alın nasıl fikir ama?

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    okula yakın bi yurda ya da eve çık; öğrenciliğin de tanımını bozdunuz. "araba mı motor mu" diye soran öğrenci mi olurmuş?

Uğur Gündüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    askerden sonra olacak
    Bence şimdilik araba alın bu kışı biraz harcamaları kısarak geçirin. Bizzat abimin başına gelmiş bir durum motoru çok sevdiği için babamın ona aldığı arabayı satıp yazın tekrar motora dönmüştü. C2'yi satıp alabileceğiniz motoru düşünün. Hem yaza kadar yumuşamış olur aile'de.

S3cond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Motosiklet=özgürlük.Kır zincirlerini ;) ayriyeten Citroën den uzak durun beyinleri kronik sorunlu oluyor. C2 ve c3 lerin

Motosikleti
    Honda Cbr250R -> Yamaha MT-07
    Dostum okul zaten eylül-haziran arası. Ankara'nın soğuğu da malum. Amaç sadece ulaşım ise otomobil daha mantıklı duruyor senin için. Seninle aynı okulda senin oturduğun yerlerde başka öğrenciler de vardır. Onları da taşır ücret alırsın masrafın kalmaz.

Sahanda yumurtayı bırakıp makarnaya geçen öğrenci vardı benim bildiğim.
    Buradaki asıl soru: Motorun hastasıyım, ama bizimkiler istemiyor. Nasıl gönüllerini yapayım?

O motor alınacak. Doğaçlama takıl.
    yürekçe bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    cbf alma sukutır alsan ? kaza nasıl oldu sağlığınıza kaavuştunuzmu ? tam olarak

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Kış geçene kadar arabayla takıl.Yaza kadarda para biriktir.Yaz gelince de yanına bir motor al.

Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf alma sukutır alsan ? kaza nasıl oldu sağlığınıza kaavuştunuzmu ? tam olarak
    Kaza bu hocam: http://www.motosiklet.net/forum/moto...man-gezin.html

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Bende öğrenci iken kız arkadaşımı bırakıp Bostanlı'dan Yeşilyurt'a dönerken 120 numaralı otobüse mi bineyim vapura mı bineyim diye ne kadar gereksiz düşünmüşüm.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

Motosikleti
    Yamaha D'eligt
    Ben ünv deyken yine böyle forumlardan gezinerek araba mı motor mu diye düşünürken gittim beni yağmurdan çamurdan korur diye sivri zekanın birinin aklına uydum Fiat 126 Bis aldım. (recep ivedikin arabasından) Gerçi o alete araba da denmez. Param ancak ona yetmişti. Ha sonra ne oldu, gezdik tozduk tadını çıkardık iyi hoş da elli kere yolda bıraktı beni. Bu sırada araba tamirini de öğrenmiş oldum. Bu durum bana hayat kurtaracak tecrübeler edindirdi o ayrı konu da şimdi düşünüyorum o arabayı alacağıma Honda Today alsaymışım on kat daha çok işe yararmış. On kat daha çok eğlenceli olurmuş. On kat daha çok gezermişim ve on kat daha az para harcarmışım.

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    Mal da yalan mülk de yalan gel biraz da sen oyalan ...

Kronik sorunlu araba uzak dur servis bile sorunlari cozemiyor

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Giydim termalleri full ekipman okula gittim direk okulun önünde duruyorum araba ile gitseydim 700-800 metre kesin yuruyecegim ustune park yeri ararken fazladan yakıt yakmıştım

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    ben niye nböyle öğrencilik yaşamadım diyorum kendime..
    ailen senin için borca harca girmeyi göze almış..
    ya durumun olmasaydı , otobuslerde surunseydin?

dfaha uygun fiyatlı bir araba alın,
    daha az sıkışırsınız..
    ilerde belki satmadan motoru da eklersiniz..

6000tl ye de cbf 150 değil, 2500-3000 tl arası bir 150 lik kuba tarzı bir şey alırsınız..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)