Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hangisin almak daha mantıklı ? (KLASİK SORU)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    WR125R
    Kısa ve öz yazacağım Şunu söyleyip öyle başlıyorum : Çoğu forumdaki bütün kullanıcı yorumlarını , karşılaştırmaları hepsini okudum hepsini. Fakat kendi mantığımda karar veremediğim 1-2 soru var. Çok sıkıldık bu sorulardan farkındayım fakat kendimi tutamadım.

Gülmeye hazırsanız yazıyorum YBR Mİ CBR Mİ ?

Şubatta 17 olacağım , A1 ehliyetim var ve 3500 tl ye yakın ekipmanım var. Bir tek motosikletim eksik. Aylardır Cbr125 almak istiyorum , fakat benim asıl değinmek istediğim konu hangi motosiklette motosikleti "EN İYİ" öğrenebilirim ? 14 ay sonra 250 liğe geçmek istediğim zaman hangi motosikleti almış olursam 250 likte rahat ederim ? Hangi motosikleti alırsam kendimi gebertmeden düzgün öğrenebilirim ? Motosiklet tecrübem max 2 km dir oda ehliyetı alırken ki dış güzergahta yaptığım yol. Şimdi cbr alırsam , motosikleti yatırdığım zaman bana çıkacak grenaj parasından korktuğum için virajlarda motosikleti tam yatıramayacağım o korkudan. Veya bana öyle geliyor. Fakat CBR nin ivmelenmesi , anayolda 110 ile rahat gidişi , oturuş pozisyonu , şekli beni çeliyor. 2-3 ay alıştıktan sonra uzun yol yapmak istiyorum. 14 ay kullanacağım için hangisini tercih edeceğimi bilmiyorum. Belki benim göremediğim bir takım şeyleri gören olur diye yazıyorum buraya. Siz bana ne önerirsiniz ? EN İYİ MOTOSİKLETİ HANGİSİNDE ÖĞRENİRİM ? asıl soru bu.

Bu sorulardan herkesin bıktığının farkındayım fakat 500 den fazla sayfa , 100 tane konudan fazla konu okudum hala kafamdakileri cevaplayamadım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    dostum, sorduğun soru gerçekten komik olmuş.

ben ikisinide sürdüm, aralarında gerçekten sürüş açısından hiçbir fark yok. kalıplı birisiysen cbf alabilirsin hemde aksesuar kaldıran bir motor uzun yola da iyi kötü gider.

canın, gönlün hangisinden yanaysa onu al
    Graywolf bunu beğendi.

Owl King - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeşim bence ne istediğini bilmiyosun sen. Sınıfları bile farklı motosiketlerin.
    YBR dediğin motor yeni başlayacak, düşütüğümde içim acımasın, parçası nispeten ucuz olsun, yükseltmek istediğimde zarar etmeden anında satim tadında bi motosiklet.
    CBR 125 ise abi ben yeni başlıyorum ama şekil olsun, racing olsun tadında motor.
    Sıfır alacaksam 125CC motosiklete o parayı vermem ben. 250CC arasında çok az bir fiyat farkı var zira. 125CC sonuçta. Ne kadar kaliteli olsa da motosikletin performansı belli yetmeyecek sana o motosiklet.
    Ya YBR al ya da CBR'ın 250'liliği ile başla derim. Öyle çok uçan kaçan bir motosiklet de değil zaten.

Edit:Sorry A1 ehliyet.
    Graywolf bunu beğendi.

Uğur Gündüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    askerden sonra olacak
    Sen hele bi ehliyeti al ekipmanlı fotoğrafını çek buraya at'da biz sana daha alternatif eğlenceli a1 ile süreceğiniz makineler buluruz dert etme.
    Graywolf bunu beğendi.

Motosikleti
    WR125R
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum, sorduğun soru gerçekten komik olmuş.

ben ikisinide sürdüm, aralarında gerçekten sürüş açısından hiçbir fark yok. kalıplı birisiysen cbf alabilirsin hemde aksesuar kaldıran bir motor uzun yola da iyi kötü gider.

canın, gönlün hangisinden yanaysa onu al
    Hocam artık bu konuyu araştırmaktan o kadar çok sıkıldım ki kafayı yiyeceğim hangisini alsam diye. 175 boyunda 75 kiloyum. Cbr nin üstünde full ekipman birisi görünce tüylerim diken diken oluyor o kadar çok istiyorum cbryi . Fakat mantığımda 2. elden satarken edeceğim zararı ve grenaj fiyatını düşününce ybr ye kayıyor ama inanın içimde neredeyse ybr alma isteği hiç yok. Kendi mi mi dinlesem , mantığımı mı dinlesem bilmiyorum gülüyorum artık kendime :D Teşekkür ederim hocam yanıtınız için.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    ya kusura bakmayın ben cbf dedim adam cbr dan bahsediyormuş

mesajımı dikkate almayınız.

bu arada maddi olarak karşılayabileceğini düşünüyorsan cbr al
    Graywolf bunu beğendi.

Motosikleti
    WR125R
    Alıntı Uğur Gündüz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen hele bi ehliyeti al ekipmanlı fotoğrafını çek buraya at'da biz sana daha alternatif eğlenceli a1 ile süreceğiniz makineler buluruz dert etme.
    Hocam fotoğrafta olmayan sırtlık , kask ve mont var. Kaskla mont profil fotoğrafımda var zaten. Önerilerinizi bekliyorum
    Edit: Dağınıklık için özür dilerim
    Uğur Gündüz ve ogzcngdk bunu beğendiler.

Motosikleti
    askerden sonra olacak
    Alıntı Graywolf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam fotoğrafta olmayan sırtlık , kask ve mont var. Kaskla mont profil fotoğrafımda var zaten. Önerilerinizi bekliyorum
    Edit: Dağınıklık için özür dilerim
    http://i.hizliresim.com/AnJnDX.jpg
    Hah şimdi oldu.. Cbr'ı boşver. Gel sana güzel bi black cat alalım. Hem arazi'de binersin hem şehir içi. Çiçek gibi motor
    Graywolf ve MrMud bunu beğendiler.
    İpi kesmeye kıyamayıp ömür vermeyin bir düğüme..

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Bu başlangıçtan sonra hangi tarzda devam edeceğine göre değişir.Eğer 250lik ss alacaksan cbr al.Geçiş dönemini nispeten birazcık daha rahat atlatırsın.Ss'in huyunu öğrenmiş olursun.Motoru düşürürüm yatırırım parçasını yaptıramam dersen ybr rahatlatır burada seni.Sen uzun yolda ikiside yormaz.Yanlış anlaşılmasın ama cbr 125,250 falan benim gözümde tam ss değil.Kısmen Sporttouring gibi.Virajlarda korkarım diyorsun o zaman psikolojik olarak seni kötü etkilemeyecek olanı al.Oda ybr olur.hem maliyet hemde düşürürüm şu olur bu olur korkusundan motora alışamayacağına kafan rahat olacak olanı al.

Motosikleti
    WR125R
    Hah şimdi oldu.. Cbr'ı boşver. Gel sana güzel bi black cat alalım. Hem arazi'de binersin hem şehir içi. Çiçek gibi motor
    Hocam inanın düşünmedim değil 1 ay öncesine kadar deli gibi wr125r istiyordum fakat o hevesimde gitti açıkçası. Enduro motosikletlerin sesleri , gidişleri çok hoşuma gidiyor fakat delisi değilim. Okula gidip geleceğim içinde anayola çıkacağım.. kabusum olan anayol. Şu videodaki : 2.19-3.52 arası olan yol hocam. https://www.youtube.com/watch?v=Z6aKcwS0SOc Kamyonlar , tırlar ne ararsanız o yolda var. Minibüs şoförlerinin kazmalıklarını saymıyorum bile. Kocaelinin yerlisi olmadığım için de taşa toprağa yalnız girmek istemem açıkçası , endurocu bir arkadaş edinmem de bir hayli zor . Birde artçıyla uzun yol hayali olunca haliyle endurodan uzaklaşıyorum hocam. Benim asıl ileride kullanmak istediğim motosiklet mt07-mt09. Ben naked sınıfının hastasıyım asıl ama maalesef mt125 2. eli 9000 den aşağı değil . Yedek parçasıda cabası. Bu yüzden en aza indirgedim ve seçenekler ybr ile cbr kalıyor. İkisi çoooooook farklı sınıf farkındayım ama ybr alırsam 5 ay sonra sıkılmaktan , cbr alıp grenaj parasına ağlamaktan korkuyorum

Motosikleti
    askerden sonra olacak
    Hocam inanın düşünmedim değil 1 ay öncesine kadar deli gibi wr125r istiyordum fakat o hevesimde gitti açıkçası. Enduro motosikletlerin sesleri , gidişleri çok hoşuma gidiyor fakat delisi değilim. Okula gidip geleceğim içinde anayola çıkacağım.. kabusum olan anayol. Şu videodaki : 2.19-3.52 arası olan yol hocam. https://www.youtube.com/watch?v=Z6aKcwS0SOc Kamyonlar , tırlar ne ararsanız o yolda var. Minibüs şoförlerinin kazmalıklarını saymıyorum bile. Kocaelinin yerlisi olmadığım için de taşa toprağa yalnız girmek istemem açıkçası , endurocu bir arkadaş edinmem de bir hayli zor . Birde artçıyla uzun yol hayali olunca haliyle endurodan uzaklaşıyorum hocam. Benim asıl ileride kullanmak istediğim motosiklet mt07-mt09. Ben naked sınıfının hastasıyım asıl ama maalesef mt125 2. eli 9000 den aşağı değil . Yedek parçasıda cabası. Bu yüzden en aza indirgedim ve seçenekler ybr ile cbr kalıyor. İkisi çoooooook farklı sınıf farkındayım ama ybr alırsam 5 ay sonra sıkılmaktan , cbr alıp grenaj parasına ağlamaktan korkuyorum
    Sen cg al yavaş yavaş 200 lük yaptır biz sana takılırız: Arada bir de kesici yapar teker atarız beraber sıkma canını
    Graywolf bunu beğendi.
    İpi kesmeye kıyamayıp ömür vermeyin bir düğüme..

Motosikleti
    WR125R
    Sen cg al yavaş yavaş 200 lük yaptır biz sana takılırız: Arada bir de kesici yapar teker atarız beraber sıkma canını
    Gece gece güldürdünüz hocam :D Bindik bir alamete gidiyoz kıyamete hesabı , umarım hevesim kursağımda kalmaz çok zaman harcadım bu raddeye gelene kadar . Teşekkür ederim öneriler için hocam.

Ben olsam cbf alirdim pulsarim var ama her cbf gordugumde iç geçiriyorum uzun yol icin birebir sakin hoş bi ses uzun kalipli motor arkada cantalar cbf e bak hem daha ucuz

mertgckn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Kocaelinde olman sevindirdi Motoru aldığında bir hayırlı olsun gezisi yaparız Bu arada TVS düşünür müsün? Şekli bana kalırsa Ybr ve cbften daha güzel. Cbr gibi yana yatırma derdi yok. Yatır gitsin sağa sola en fazla ayna ile sinyal gidiyor

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    O CBR125'i sıfır alırsan nasıl satacağını da düşün. Ben o parayı o motora asla vermem. YBR125 de parasının motoru değil. En iyisi nasıl olsa değiştireceksin, ikinci el YBR125 veya uzun yol için ondan çok daha iyisi CBF150 al. Hem çanta da takabilirsin. Çantasız olmuyor. Yalnız ehliyet sınırında 150 cc'ye çıkabiliyor musun enim değilim.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Bence ikinciel pulsar 200ns al.hem hız olarak tatmin eder o trafikte hem de naked seviyormuşsun, ona alt yapı olur

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Kısa ve öz yazacağım Şunu söyleyip öyle başlıyorum : Çoğu forumdaki bütün kullanıcı yorumlarını , karşılaştırmaları hepsini okudum hepsini. Fakat kendi mantığımda karar veremediğim 1-2 soru var. Çok sıkıldık bu sorulardan farkındayım fakat kendimi tutamadım.

Gülmeye hazırsanız yazıyorum YBR Mİ CBR Mİ ?

Şubatta 17 olacağım , A1 ehliyetim var ve 3500 tl ye yakın ekipmanım var. Bir tek motosikletim eksik. Aylardır Cbr125 almak istiyorum , fakat benim asıl değinmek istediğim konu hangi motosiklette motosikleti "EN İYİ" öğrenebilirim ? 14 ay sonra 250 liğe geçmek istediğim zaman hangi motosikleti almış olursam 250 likte rahat ederim ? Hangi motosikleti alırsam kendimi gebertmeden düzgün öğrenebilirim ? Motosiklet tecrübem max 2 km dir oda ehliyetı alırken ki dış güzergahta yaptığım yol. Şimdi cbr alırsam , motosikleti yatırdığım zaman bana çıkacak grenaj parasından korktuğum için virajlarda motosikleti tam yatıramayacağım o korkudan. Veya bana öyle geliyor. Fakat CBR nin ivmelenmesi , anayolda 110 ile rahat gidişi , oturuş pozisyonu , şekli beni çeliyor. 2-3 ay alıştıktan sonra uzun yol yapmak istiyorum. 14 ay kullanacağım için hangisini tercih edeceğimi bilmiyorum. Belki benim göremediğim bir takım şeyleri gören olur diye yazıyorum buraya. Siz bana ne önerirsiniz ? EN İYİ MOTOSİKLETİ HANGİSİNDE ÖĞRENİRİM ? asıl soru bu.

Bu sorulardan herkesin bıktığının farkındayım fakat 500 den fazla sayfa , 100 tane konudan fazla konu okudum hala kafamdakileri cevaplayamadım.
    125 üzeri alamıyor arkadaş ona göre yazmak lazım sanki....Ehliyet durumları...???

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alırsın 2.el bir cbr125, Takarsın koruma takozu yada turtle grenaja birşey olmaz...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)