Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

şakamı bu sigorta fiyatları

Motovento
    REKLAM ALANI
    j700 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    motorun fiyatı 2500 tl sigorta fiyatı 1270 tl

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2bin liralık motorla karşı tarafa 1.200 liradan çok daha fazla zarar verebilirsin. mersedesin aynasını kırsan gitti 4500 lira.
    en iyisi başka yerlerden fiyat almak.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı bindiregandi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2bin liralık motorla karşı tarafa 1.200 liradan çok daha fazla zarar verebilirsin. mersedesin aynasını kırsan gitti 4500 lira.
    Madem öyle, o zaman sigorta yaparken benim kullandığı aracın markası ve modeli onları ilgilendirmemeli, sigortalar kişiye yapılmalı. Beş tane motorum da olsa tek sigorta bana yapılmalı. Ama bunların hiçbiri olmaz çünkü bu sistemde amaç insanları korumak değil vurgun yapmak. Bu ülkede sigortacılar şu zamlı tarifelerin başlangıcından itibaren haram para kazanarak yaşıyorlar.
    Thracian ve Mengu16 bunu beğendiler.

j700 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    çok pahalı ya aşırı moralim bozuldu motor alma hevesim kırıldı ya neden zorunlu zorunlu olmasın mersede zarar verirsem onu ozaman düşünürüm bu kadar pahalı olması çok saçma o motor zaten en faza 70-80 le gidiyor bi araca en fazla ne kadarlık zarar verebilirki

karşı tarafa 50.000 tl lik zararda versem öderim ama durduk yere araç fiyatının yarısnı sigortaya vermek zoruna gidiyor adamın

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Bende bu kafayı anlamıyorum. Motorla adam öldüren gördün mü kardeşim sen? Yada motorla bir arabayı pert eden gördün mü? Şasisini yamultan hava yastığını açan gördün mü? Benim motosiklet babamın üstüne arabasıyla aynı sigorta bedeli var. Hala sigorta şirketlerini savunan motorcu var bende ona şaşırıyorum.
    Mengu16 bunu beğendi.

mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    03123420939 arayıp bır fıyat al ıstersen hemsehırlım

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aracın kasko bedeli de sigorta hesabında dikkate alınması lazım! Git sor o meşhur mercedes in birine 1.270 den daha az prim ödemiştir. Sigorta yaptıracaksın ikinci eli 1000 liralık motora, birine sorarsın 700 der birine sorarsın 2700 der, serbest piyasa kim kime geçirirse ama zorunlu!! Sigortacılık=Sahtekarlık olmuş bu zamanda.
    Mengu16 bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    İçimizde hala Trafik sigortasını kasko sanan ve araç satın alma fiyatı ile karıştıranlar olduğunu görmek üzücü gerçekten. O zaman adamın 100.000 'lik motoru var, trafik sigortası 500 TL.. Nasıl olur ya ! Ben şok şuanda.
    Owl King ve solmyr bunu beğendiler.

Sövmek isterseniz buyrun beraber sövelim. Sigortamın bitmesi yakın, bana da uygun bir kazık hazırlıkları başlamıştır şu an. Ama "neden?" diye sorarsanız o zaman cevabı sakin kafayla aramak gerek.
    Eskiden zorunlu sigortalar sadece 3. kişilerin zararını karşılardı. Yani tahsilatı zor olan zararlar için geçerliydi. Ancak son düzenlemelerden sonra sizin ve karşı tarafın can ve malına gelecek zararlar da bu sigortaların kapsamına alınmış durumda.
    Son model spor arabaya binenin de bir canı var, çin malı cub motora binenin de. Dolayısiyle bu sigorta fiyatları çoğu ucuz motosikletin fiyatına yaklaşıyor. Doğal olarak tepki gösteriyoruz ama konu sadece motor değil. Bir otomobilin kaportasını çizecek bir kaza motosiklet ile yapıldığında ölümcül olabiliyor. Dolayısiyle tamamen vasıtanın kendisiyle orantılı değil bu fiyatlar.
    Artı bu sigorta fiyatları bir takım karmaşık risk hesaplarıyla ortaya çıkıyor. Kısaca araç, sürücü, çevre gibi etmenlerin kazaya sebebiyet verme yada olası kazaların zararına etkisinin oranları hesaplanıyor. Buna şirketlerin üstlenecekleri risk payları ekleniyor. Sonuçta bu fiyatlar çıkıyor.
    Birde extreme gangbang misali fiyat veren şirketler var. Bunları kaale almamak gerek. Zaten adamların dediği kısaca "bizden yaptırma" demek.

Öncelikle şunu bir açıklayalım. Eğer sigortanızın bitmesine 30 günden fazla varsa sağlıklı fiyat alamazsınız. Veren şirketlerde üst sınırlarda teklif verir. Plan yapmanız gerekiyorsa bir takipçi ile görüşün.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı gungenir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sövmek isterseniz buyrun beraber sövelim. Sigortamın bitmesi yakın, bana da uygun bir kazık hazırlıkları başlamıştır şu an. Ama "neden?" diye sorarsanız o zaman cevabı sakin kafayla aramak gerek.
    Eskiden zorunlu sigortalar sadece 3. kişilerin zararını karşılardı. Yani tahsilatı zor olan zararlar için geçerliydi. Ancak son düzenlemelerden sonra sizin ve karşı tarafın can ve malına gelecek zararlar da bu sigortaların kapsamına alınmış durumda.
    Son model spor arabaya binenin de bir canı var, çin malı cub motora binenin de. Dolayısiyle bu sigorta fiyatları çoğu ucuz motosikletin fiyatına yaklaşıyor. Doğal olarak tepki gösteriyoruz ama konu sadece motor değil. Bir otomobilin kaportasını çizecek bir kaza motosiklet ile yapıldığında ölümcül olabiliyor. Dolayısiyle tamamen vasıtanın kendisiyle orantılı değil bu fiyatlar.
    Artı bu sigorta fiyatları bir takım karmaşık risk hesaplarıyla ortaya çıkıyor. Kısaca araç, sürücü, çevre gibi etmenlerin kazaya sebebiyet verme yada olası kazaların zararına etkisinin oranları hesaplanıyor. Buna şirketlerin üstlenecekleri risk payları ekleniyor. Sonuçta bu fiyatlar çıkıyor.
    Birde extreme gangbang misali fiyat veren şirketler var. Bunları kaale almamak gerek. Zaten adamların dediği kısaca "bizden yaptırma" demek.

Öncelikle şunu bir açıklayalım. Eğer sigortanızın bitmesine 30 günden fazla varsa sağlıklı fiyat alamazsınız. Veren şirketlerde üst sınırlarda teklif verir. Plan yapmanız gerekiyorsa bir takipçi ile görüşün.
    Siz sigortacı mısınız?

Motosikleti
    BAJAJ DİSCOVER 125/HONDA SPACY ALPHA, SYM HD 200İ
    Alıntı hasangazili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bu kafayı anlamıyorum. Motorla adam öldüren gördün mü kardeşim sen? Yada motorla bir arabayı pert eden gördün mü? Şasisini yamultan hava yastığını açan gördün mü? Benim motosiklet babamın üstüne arabasıyla aynı sigorta bedeli var. Hala sigorta şirketlerini savunan motorcu var bende ona şaşırıyorum.
    baştan belirteyim; bu sigorta fiyatlarının soygun olduğunu başından beri yüksek sesle söyleyen ve her platformda isyan eden bir kişiyim. şu anda faal olarak 3 motor ve bir araba sigortası ödüyorum. bu soygunun savunulacak hiç bir yanı yok.
    madem sordun cevap vereyim; bırakın başka yerleri ben sadece Alanya da birden fazla sayıda motorla adam öldüren gördüm. örnek, 2 arkadaş karşılıklı olarak motorla çarpıştı ve ikisi de rahmetli oldu. benzeri bir olay yıllar önce Gazipaşa da olmuştu. bunun dışında motor çarpması sonucu vefat edenler oldu,az sayıda olsa da motor çarpması sonucu ölüm olayları oluyor.
    motorla bir arabayı pert edeni soruyorsan; daha 15 gün önce U dönüşü yaparak kazaya sebep olan aracın haline bak nasıl pert olduğunu gör.
    BAJAJ DİSCOVER 125 MT - HONDA SPACY ALPHA

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Pahali araca carpma riski nedeniyle yuksek pirim cikiyor mantigi yanlis bence. Pahali arac kullananlar, bu riskin artanini kendileri almak zorunda olmalıdırlar. Kasko onlar icin iyi bir cozum. Madem bir arabaya harcayacak cok parasi var, biraz daha fazla odeyip kaskosunu da yaptirsin o zaman.

Pahali arac alanin riskini, ucuz arac alana odetmek cok sacma.

Onun disinda, trafik kazalarindaki saglik giderlerini, arac tamir giderlerinden ayirmak lazim bence. Saglik gidereri icin ortak bir havuz olsun, oradan odeme yapilsin. Tabi butun bunlarin dusunulebilmesi icin, once seffafllik lazim, bu toplanan paralar nereye gidiyor bilmiyoruz ki.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    yine mi fakirlik.
    alışamadınız gitti.
    Sam@, astrofizik ve kaanklky bunu beğendiler.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İçimizde hala Trafik sigortasını kasko sanan ve araç satın alma fiyatı ile karıştıranlar olduğunu görmek üzücü gerçekten. O zaman adamın 100.000 'lik motoru var, trafik sigortası 500 TL.. Nasıl olur ya ! Ben şok şuanda.
    Bana mı dedin?
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    bana ulaş sana düşük fiyat cıkartayım

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200ns
    http://www.sbm.org.tr/tr/Sayfalar/Anasayfa.aspx

Sigortacıları tek tek gezmeye gerek yok bu siteden tüm teklifleri alabilirsin

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı fabialife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    baştan belirteyim; bu sigorta fiyatlarının soygun olduğunu başından beri yüksek sesle söyleyen ve her platformda isyan eden bir kişiyim. şu anda faal olarak 3 motor ve bir araba sigortası ödüyorum. bu soygunun savunulacak hiç bir yanı yok.
    madem sordun cevap vereyim; bırakın başka yerleri ben sadece Alanya da birden fazla sayıda motorla adam öldüren gördüm. örnek, 2 arkadaş karşılıklı olarak motorla çarpıştı ve ikisi de rahmetli oldu. benzeri bir olay yıllar önce Gazipaşa da olmuştu. bunun dışında motor çarpması sonucu vefat edenler oldu,az sayıda olsa da motor çarpması sonucu ölüm olayları oluyor.
    motorla bir arabayı pert edeni soruyorsan; daha 15 gün önce U dönüşü yaparak kazaya sebep olan aracın haline bak nasıl pert olduğunu gör.
    Bir arabaya göre bunlar çok nadir oluyor. Bende duydum kafa kafaya çarpışıp rahmetli olan morcuları. Bana bunlar çok uç örnekler gibi geliyor. Çünkü motor 200 kg araba 1200 kg. Pert etme olayını da resim varsa paylaşırsanız görmüş oluruz.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    O sitede en son 470TL cikmisti bana gecen hafta, 280TL'den yaptirdim baska bir sigortaciya.
    Yani o siteden ucuza bulunabiliyor.

Motosikleti
    Yamaha D'eligt
    sigortacıdan sigortacıya da değişiyor. Ben kasım ayında arabama 506 TL sigorta yaptırdım. O sırada başka bir sigortacı aradı. Abi geçen yıl yaptığımız sigortanın süresi bitmiş bu sene en uygun teklif 570 TL dedi. Tamam arada çok fark yok ama demekki birkaç sigortacıya sormak gerekiyormuş. Bu arada konuyu açan arkadaş bir yandan sigorta primlerini araştırıken bir yandan da papatyam dizisini izliyor ve namaz vakitlerine bakıyor. :D

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Motosikletlerin diğer araçlara verdiği hasar için sigortadan ödenen ortalama para 20 lira civarında olmasına rağmen sigortalar bu kadar yüksek çünkü duruma bakılırsa diğer araçların motosikletlere ve sürücülerine verdiği hasarı motosikletçiler ödüyor. Bide tabi trafik ışığı bozuk kavşağa ambulans, itfaiye gibi dalsın, kırmızı ışıklarda rahatça geçsin diye trafik sigortası primi sınırlanan taksici ve dolmuşlar var, onların zararını da biz paylaşıyoruz.
    fazil bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)