Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk kez ikinci el motor almak (Ücretler yardım)

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar,

Ben 18 yaşına yeni girdim. Şuanda hali hazırda bir param var ve Yamaha Virago 535 alıcam. Ailem çok fazla para ödeyeceğimi söyledi sigorta ve üstüme almak için İzmir'de yaşıyorum ama alacağım motor ufak bir şehirde üstüme almak ve sigorta ücretlerini detaylı bir şekilde yazabilecek var mı?

Saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    üzerine almak için noter masrafı var 120 lira civarında, sigorta olayıda yaşına, plakaya ve motorun modeline göre değişiyor. ortalama 500 lira diyebiliriz

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    plaka ufak şehirse plakayı değiştirme,sigorta daha az çıkar,,yazıldığı gibi noterde 120 tl falan

sigorta ücretini sana burdan kimse söyleyemez,,satış yapıldıktan sonra noterin sana vereceği kağıtla sigorta şirketlerinden fiyat teklifi alıp en ucuzuna yaptırıcan,,peşindende emniyete gidip ruhsatını hemen alıcan

Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    plaka ufak şehirse plakayı değiştirme,sigorta daha az çıkar,,yazıldığı gibi noterde 120 tl falan

sigorta ücretini sana burdan kimse söyleyemez,,satış yapıldıktan sonra noterin sana vereceği kağıtla sigorta şirketlerinden fiyat teklifi alıp en ucuzuna yaptırıcan,,peşindende emniyete gidip ruhsatını hemen alıcan
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üzerine almak için noter masrafı var 120 lira civarında, sigorta olayıda yaşına, plakaya ve motorun modeline göre değişiyor. ortalama 500 lira diyebiliriz

Noter satışını aldım diyelim, hemeen ardından karakola giderek üstüme alamazmıyım? Alacağım virago 1998 model 1.000TL gibi bir fiyat çıkar mı sizce? Birde noter satışı yapıldıktan hemen sonra çıkarmak zorundamıyım 15-20 gün öyle kullanabilirmiyim acaba?

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı MuzipMotorcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Noter satışını aldım diyelim, hemeen ardından karakola giderek üstüme alamazmıyım? Alacağım virago 1998 model 1.000TL gibi bir fiyat çıkar mı sizce? Birde noter satışı yapıldıktan hemen sonra çıkarmak zorundamıyım 15-20 gün öyle kullanabilirmiyim acaba?
    noterde satışını aldıktan sonra zaten motor senindir, satışla beraber 15 gün geçerli devlek sigortası oluyor. 15 gün içinde sigorta yaptırman gerekli, sigorta yaptırmadan ruhsatı alamazsın.

noter kağıtları 15 gün süreyle ruhsat yerine geçer.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Yanlış bilgi. Geçici tescil belgesi satış tarihi itibariyle, 30 gün süreyle geçerlidir. Araç Tescil Belgesi teslim alındığı andan itibaren Geçici Tescil Belgesi geçerliliğini kaybedecektir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.
    ogzcngdk bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Crypton
    Öncelikle genç bir arkadaşımızsın bu para mevzularını iyi hesaplamanı tavsiye ederim. Geçen ay 2015 model 2. el Yamaha Crypton aldım. 110 cc. 820 tl sigorta çıktı. 29 yaşındayım,Bursa'dayım. Ekipmanıydı, ıvırı zıvırı derken hiç tahmin etmediğim ücretler ödedim. Bilmiyorum ekipmanın var mı ama, alacakların filan varsa belirle,fiyatlarını öğren o şekilde adımını at benden tavsiye.

Motosikleti
    gt250r
    98 model virago alıyorsan noter satışı,sigorta kesinlikle sorun olmamalı maddi açıdan,hatta aklına bile gelmemeli. Bu durumda kesinlikle bu motoru alma süprizler seni şok edebilir.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Noter ücreti fazla tutmaz
    Motosikletin SİGORTASI
    İnsanın aklını alır gider

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Motor 1000 tl ise İzmir plaka ve yaş 18.. Motorun fiyatı kadar sigorta çıkar büyük ihtimal.

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaş 18 Yamaha virago yok abi benimde 16-17 de chopper fantazim vardı iyi ki bitti

Alma kardeşim tavsiye istiyorsan al sana en adam akıllı tavsiye bajaj Pulsar al 2. El 2016 az kmlerde motoruda annenin babanın üstüne yap sigorta ucuz çıksın ne kadar çıkar 500-600 tahmini

2016 model 250 cc motor aldım bir tane kazam yok 2. Motorum 2 hafta araştırdım en ucuz 750 çıktı yaş 21

Neden alma sorusunun cevabını vereyim
    1 motor güzel yakar yaşın 18 mundar olursun
    2 bakımı pahalı çıkar yine telef olursun
    3 parçası pahalı olur
    4 ağır motor tecrüben yoksa işin zor

Yok benim hayalim alıcam diyorsan al gitsin ama bunlar karşına çıkacak demedi deme

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Yaşından dolayı çok ama çok yüksek sigorta ödeyeceksin hazır ol.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    noterde satışını aldıktan sonra zaten motor senindir, satışla beraber 15 gün geçerli devlek sigortası oluyor. 15 gün içinde sigorta yaptırman gerekli, sigorta yaptırmadan ruhsatı alamazsın.

Devlet sigortası yok eski sahibinin sigortasından 15 gün kullandırılıyor. Ancak eski sigortanın bitişine 1 gün varken bile satışa engel bir durum yok, yeni sahibinin sigortayı çabukça yaptırması gerekir bu durumda.
    ogzcngdk bunu beğendi.

Alıntı kahraman1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    98 model virago alıyorsan noter satışı,sigorta kesinlikle sorun olmamalı maddi açıdan,hatta aklına bile gelmemeli. Bu durumda kesinlikle bu motoru alma süprizler seni şok edebilir.
    Maddi sıkıntı yok. Ailemde VN 900 var hocam. Lakin şöyle bir şey onlar kendi üstüne yapmak istiyor ben ise kendi üstüme İzin vermedikleri için araştırıyorum.
    Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Noter ücreti fazla tutmaz
    Motosikletin SİGORTASI
    İnsanın aklını alır gider

1.000TL'den yüksek bir ücret çıkacak gibi bir his var içimde.

Alıntı K121L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaş 18 Yamaha virago yok abi benimde 16-17 de chopper fantazim vardı iyi ki bitti

Alma kardeşim tavsiye istiyorsan al sana en adam akıllı tavsiye bajaj Pulsar al 2. El 2016 az kmlerde motoruda annenin babanın üstüne yap sigorta ucuz çıksın ne kadar çıkar 500-600 tahmini

2016 model 250 cc motor aldım bir tane kazam yok 2. Motorum 2 hafta araştırdım en ucuz 750 çıktı yaş 21

Neden alma sorusunun cevabını vereyim
    1 motor güzel yakar yaşın 18 mundar olursun
    2 bakımı pahalı çıkar yine telef olursun
    3 parçası pahalı olur
    4 ağır motor tecrüben yoksa işin zor

Yok benim hayalim alıcam diyorsan al gitsin ama bunlar karşına çıkacak demedi deme
    Chopper alacağım maalesef. Virago 535 başlama için oldukça zor bir motor farkındayım. 6Litreye yakın benzin yakıyor ama hayalim

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:51 ----------

Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşından dolayı çok ama çok yüksek sigorta ödeyeceksin hazır ol.
    Çok yüksekten kastınız? Bunu internette öğrenebileceğim bir yer yok mu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)