Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kontra tekniği

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba motosiklete yeni başlıycam aklıma çok takıltı kontra tekniği her yerde kullanılabilir mi? En az hızımız kaç olmalı biliyorum çok dandik sorular ama aklımı çok karıştırdı biraz bahsedermisiniz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    önce bi sürmeyi öğren dostum. yavaş yavaş kontra taktiğini de öğrenirsin.

ilk anda ben kontra yapayım deme mazallah yerle öpüşürsün.

önce motoru tanı, lastiğini tanı, direksiyonunu tanı ondan sonra kontra denersin. ayrıca yüksek gidonlu motorlarda kontra denemeyin çok çirkin oluyor daha ss makina gibi makina tiplerinde kontra yapılması hem daha estetik, hem de daha sağlıklı sanırsam. ybr ile cbf ile kontra yapsan ne olacak dimi bas git dönüyor alet zaten

Motosikleti
    YAMAHA XJ6N 2014 - HONDA CRF250L 2013
    Buralar yine karışacak.
    SAZMAN ve Quad87 bunu beğendiler.

gidonu dönmek için değil, ikitekerliyi yatırmak için kullanırız.
    yatırdığımız tarafa döner(gider)
    elcik, iteklemeye çalıştığımızda aşağı, çekmeye çalıştığımızda yukarı kaçar
    ikitekerli, elciği iteklemeye çalıştığımız tarafa yatar, döner...

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alacağın motoru önce normal kullan iyice alış sonra zaten zamanla yapmaya baslarsin yeni başlayacaksin madem youtube da falan izle arastir ama tecruben artınca uygulama yapmaya başka pratik yap

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı Eminburak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba motosiklete yeni başlıycam aklıma çok takıltı kontra tekniği her yerde kullanılabilir mi? En az hızımız kaç olmalı biliyorum çok dandik sorular ama aklımı çok karıştırdı biraz bahsedermisiniz
    en az yada en çok diye birşey yok.Kontra motoru dengede tutabileceğin her hızda uygulayabileceğin bir teknik.Heryerde derken neyi kastettiğini anlamadım ama motora yön vermen gereken her durumda kullanabilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:35 ----------

Alıntı diablof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önce bi sürmeyi öğren dostum. yavaş yavaş kontra taktiğini de öğrenirsin.

ilk anda ben kontra yapayım deme mazallah yerle öpüşürsün.

önce motoru tanı, lastiğini tanı, direksiyonunu tanı ondan sonra kontra denersin. ayrıca yüksek gidonlu motorlarda kontra denemeyin çok çirkin oluyor daha ss makina gibi makina tiplerinde kontra yapılması hem daha estetik, hem de daha sağlıklı sanırsam. ybr ile cbf ile kontra yapsan ne olacak dimi bas git dönüyor alet zaten
    Bilgiyi nereden aldın bilmiyorum ama yanlış biliyorsun.Çantası osu busu derken yarım tonu bulan enduroyu adam ayağıyla mı kaldıracak virajda.Ayrıca kontrayı sadece virajda kullanılan bir teknik sanan bir düşünceye sahipsin sanırım.Öyle altımda ybr kontra öğrenmeme gerek yok gibi bir düşünceyle motora binme derim.Herşeyden önce öğrenmeye uzak bir kafa yapısıyla zaten motordan zevk alamazsın.Motoru hakkıyla kullanmak istiyosan birşeyler koyacaksın üzerine.Yoksa düz yolda gider gelirsin.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet

Bohemian bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    ybr ve cbf de kontra olmaz diye bir durum yok izleyin videolari hangi motor olursa olsun kontra ile döner harleyide kontrayla ducatiside kontrayla ama tutupta 20yle giderken kontra yapicam derseyn yer öper

Cuhara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    25 km üzeri hızlarda gidon çevrilmez, bu limit sonrasında kontra tekniğini kullanabilirsin. Kontra tekniği sadece virajlarda değil, manevra ihtiyacı duyduğun her an yapılabilir. Boş bir alanda, engellerden kaçmak için pratik yapmanı öneririm.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    2 tekeri olan her alet kosma hizindan sonra kontra ile doner, zaten beyniniz siz farketmeden o sekilde kullanir..
    Bilegi bukmek videosunu altyaxili izleyin..

bankimuun bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Kontra, doğal olarak yapmaya başladığımız bir şey. Sadece tekniği öğrendikçe dada stabil oluşumunu arttırır.
    Ama frenaj ve çeşitleri, kivirtmaca ve trafik okuma, trafikte ongoru dediğimiz şeyler de mühim. Temelde bunlara yoğunlaşın.

Oturuş pozisyonu bile hayat kurtarabilir..

Bolca araştırın. Her yazılan doğrudur olarak değil, bolca araştırın. Kulaktan dolma bilgiler fazla. Akademik hocaların anlatımlarını takip ediniz.

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en az yada en çok diye birşey yok.Kontra motoru dengede tutabileceğin her hızda uygulayabileceğin bir teknik.Heryerde derken neyi kastettiğini anlamadım ama motora yön vermen gereken her durumda kullanabilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:35 ----------

Bilgiyi nereden aldın bilmiyorum ama yanlış biliyorsun.Çantası osu busu derken yarım tonu bulan enduroyu adam ayağıyla mı kaldıracak virajda.Ayrıca kontrayı sadece virajda kullanılan bir teknik sanan bir düşünceye sahipsin sanırım.Öyle altımda ybr kontra öğrenmeme gerek yok gibi bir düşünceyle motora binme derim.Herşeyden önce öğrenmeye uzak bir kafa yapısıyla zaten motordan zevk alamazsın.Motoru hakkıyla kullanmak istiyosan birşeyler koyacaksın üzerine.Yoksa düz yolda gider gelirsin.
    hocam şunu yazdım yukarıda,

önce motoru sürmeyi bir öğren, sonrasında kontra kendiliğinden gelir. ama ilk motora bindiğinde ben kontrayla dönücem diyen kişi yatırır motoru. motoru tanımak önemli. bir arkadaş yazmış 25 km hızın üzerinde kontra ile döner diye. motor sürmeye yeni başlayacak birisi benim düşüncemle öğrenirken düşük hızlarda olacağı için kontra ile dönmemeli. yoksa öğrenmesin diye bir düşüncem yok. ama zamanında öğrenmesi gerek diye düşünüyorum.

burada kalkıp ben difransiyel denklem çözmek istiyorum diye başlık açsam bana önce türev integral almayı öğren sonra gel dersiniz aynı onun gibi sıralama önemli bence.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Alıntı diablof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam şunu yazdım yukarıda,

önce motoru sürmeyi bir öğren, sonrasında kontra kendiliğinden gelir. ama ilk motora bindiğinde ben kontrayla dönücem diyen kişi yatırır motoru. motoru tanımak önemli. bir arkadaş yazmış 25 km hızın üzerinde kontra ile döner diye. motor sürmeye yeni başlayacak birisi benim düşüncemle öğrenirken düşük hızlarda olacağı için kontra ile dönmemeli. yoksa öğrenmesin diye bir düşüncem yok. ama zamanında öğrenmesi gerek diye düşünüyorum.

burada kalkıp ben difransiyel denklem çözmek istiyorum diye başlık açsam bana önce türev integral almayı öğren sonra gel dersiniz aynı onun gibi sıralama önemli bence.
    Kontra ile donmemeli diye birsey yok dostum, fizik ve mekanik kurallari geregi o hiz esigi gecildigi an baska turlu donemezsin, sag donmek icin saga cevirirsen sola gidersin

mantila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750 X
    Kontra tekniği (ki bence bir teknik değil) iki tekerli araçların doğasında vardır. İki tekeli bir araç üzerinde kimse olmadan kendi kendine ilerliyorsa eğer, sağa doğru düşecekken gidon hafifçe sağa döner ve araç tekrar düzleşir. Bu sefer sola düşmeye başlayacakken gidon hafifçe sola döner ve araç tekrar düzleşme eğilimi gösterir. Bu; araç, momentumunu kaybedene kadar sürer. Yürümek için adım atmak nasıl bir teknik değilse, kontra da iki tekerli araçlar için bence bir teknik değil temel unsurdur.
    Osm@n bunu beğendi.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Gözüme sinek girecekken gözümü nasıl kapatabilirim..?

Bunlar kendiliğinde olan şeylerdir ewlat,
    kafana takma,
    kimseyi de dinleme zira dinlesen bile o an geldiğinde ne anlatanlar ne de dinlediklerin yanında veya aklında olacak.
    Sen yanlız olacaksın ve reflexlerin bu işi senin yerine yapacak.

Herkese çok teşekkür ederim...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)