Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

"Motosiklette Sırt Çantası Kullanmayın" !!

Motovento
    REKLAM ALANI
    HoodlumHavoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200ns
    Ben sirt cantasi kullaniyorum ve cok pratik buluyorum. Motor icin ayri bir cantam var icinde disk kilidim motorla ilgili belgelerim tasinabilir sarj aleti fener fln ufak tefek seylerimi koyuyorum. Acikcasi cebimdeki seyler daha cok rahatsiz ediyor beni. Canta genelde cok bos oluyor alisveris vs yaptigimda atiyorum cantaya devam ediyorum. Canta rahat ve hem gogus bolgesinden hemde belden klipsleri var onlari takiyorum saga sola oynamiyor. Ayrica cantanin sirt bolumunde boydan boya bir plastik var asil amaci havalandirma saglamak. Motosiklet sirtligi gorevi gormez ama cantadaki ivir sivirin sirta batma olasiligini azaltir. Kaza yaptigimda canta sirtimdaydi ve sirt ustu suruklendim sirtimda hicbir sorun olmadi. Barkin abinin dediklerine katiliyorum cantamizdaki seyler yaralanmamiza yol acabilir. Ancak ben cantamla bi sorun yasamadim kullanmaya da devam ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bende kaza sonrası sırt çantasının sıkıntı olacağını düşünüyorum depo üstü çanta veya top case kullanmak daha mantılı

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı HoodlumHavoc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sirt cantasi kullaniyorum ve cok pratik buluyorum. Motor icin ayri bir cantam var icinde disk kilidim motorla ilgili belgelerim tasinabilir sarj aleti fener fln ufak tefek seylerimi koyuyorum. Acikcasi cebimdeki seyler daha cok rahatsiz ediyor beni. Canta genelde cok bos oluyor alisveris vs yaptigimda atiyorum cantaya devam ediyorum. Canta rahat ve hem gogus bolgesinden hemde belden klipsleri var onlari takiyorum saga sola oynamiyor. Ayrica cantanin sirt bolumunde boydan boya bir plastik var asil amaci havalandirma saglamak. Motosiklet sirtligi gorevi gormez ama cantadaki ivir sivirin sirta batma olasiligini azaltir. Kaza yaptigimda canta sirtimdaydi ve sirt ustu suruklendim sirtimda hicbir sorun olmadi. Barkin abinin dediklerine katiliyorum cantamizdaki seyler yaralanmamiza yol acabilir. Ancak ben cantamla bi sorun yasamadim kullanmaya da devam ederim.
    Hep düşünürüm şimdi ben düşersem çantamdaki maden suyu şişesi bir yerime girer mi diye? Onun için genelde plastik şişeli içecekler almaya çalışırım. En güzeli heybe çanta. Kullanışı daha kolay ve tehlike oluşturmaz. Tek sıkıntısı iyi sabitlemek için zaman gerekiyor.

Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    en son abimin yapmış olduğu kazada bizde oturup uzun uzun düşünmüştük bu konuları.
    Barkın abi haklı.
    Yukarıda bir arkadaş bozuk para ve anahtar olayına da değinmiş. çok güzel bir tespit.

Öncelikle sırt çantasına gelecek olursak; üzerimizde fazladan olan herşey vücudun dengesini bozuyor ve refleks olarak kendini toparlama çalışan vücdun toparlayamamasına neden oluyor. hani diyoruz ya gaz actıkça motor kendini zaten toparlayacak ama bizim hatamız korkudan başka şeyler yaptırmak oluyor diye. işte aynı olay.

abimin kazasında aldığı hasarın büyük bölümünü cebindeki anahtarın ayağına batması, sürüklenirken intercom ve kameranın yere daha fazla sürterek kaskın toparlanması ve kaymasını engellemesi gibi nedenlerden kaynaklandı.

ama maalesef cantasız, kamerasız bir yerlere gidemez olduk. gerek güvenlik gerekse ekipman nedeniyle.

Bu açıdan baktıgımızda bende topcase e karsı biriyim. motorun üzerinden kendimi atıp kurtulabileceğim bir sürüklenmeli kazada; çantaya takılarak sürüeklenme mesafemi artırdım.
    bu konular muallak;

Temennin kimsenin bu konular hakkında tecrübesi olacak kadar olaya maruz kalmamasıdır.

Tekerinize taş değmesin.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayret halbuki insan sırtımda bir kalın katman var düşersem sırtımı, omurumu korur diye düşünüyor. Çanta olduğu için kontrolsüzce savruldum diyen Aea ya acıyla tecrübe ettiği için inanıyorum.

Motosikleti
    gt250r
    herşeyi ciddi bi şekilde didik didik incelemenin bi faydası yok.çantanın yararları zararlarından kat kat fazladır.Asıl önemli olan pant,mont,ceket vs. cebinde metal veya sert bir cisim bulundurmamak.Sırtüstü düşüşlerde gayette koruyucudur. Sürüklenirkende mesafe uzatmaz,mesafenin uzayıp kısalması gibi şiddetli bir durumda sırtta durmaz zaten belden bağlama aparatı yoksa.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    bizzat yaşadığım olay.

sırtımda çanta varken kaza yaptım, sürüklenme falan yok. bel omurum kırıldı; sakat kalıyodum yani nerdeyse.

Uğur Gündüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    askerden sonra olacak
    banane ben kullanıcam çünkü ben bir kekoyum

kyagmur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ F250
    şimdi ben kocaman bir dağcı çantası yaptım içine oltalarımı kamışları felan koyup hafta sonu yallah balığa gidiyorum, kafama tilki soktunuz şimdi kaza felan ne yapsak bilemedim o kamışlar sonra mazallah
    SAZMAN bunu beğendi.

Bashwarp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kyagmur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi ben kocaman bir dağcı çantası yaptım içine oltalarımı kamışları felan koyup hafta sonu yallah balığa gidiyorum, kafama tilki soktunuz şimdi kaza felan ne yapsak bilemedim o kamışlar sonra mazallah
    Risk büyük

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)