Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

"Motosiklette Sırt Çantası Kullanmayın" !!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bashwarp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar,

Altın Elbiseli Adam'ın 12 Aralık günü yayınlanan "Bursa Fuar Söyleşisi" adlı videoda Barkın abi diyor ki, mümkünse sırt çantası kullanmamaya çalışın, tavsiye etmiyorum, kazada takla atıp daha büyük bir hasar almasını buna bağlıyor.

Bende arka çanta takmak yerine her gün sırt çantası ile motosiklet sürüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz? Katılıyor musunuz? Ben şahsen böyle bir tehlikeyi daha önce hiç fark etmemiştim.

Videodaki o kısım: https://youtu.be/mH9NKSFfVtM?t=26m50s

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Ben nefret ediyorum motorda sirt cantasindan bir sure sonra rahatsiz ediyor omuzlarim agriyor. Mumkunse kullanmiyorum ama sehirler arasi giderken lazım oluyor. Duke e çanta takilir ama hem yakismiyor hem onunlada uzun yol gidilmiyor.
    Esimin motosikleti ss oldugundan onada canta takilmiyor. Sirt cantasi mecbur gorunuyor bazen yani. Bende bu acidan hic dusunmemistim.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    İç cepte anahtar, cakmak,tel, bozuk para bile sakatlanmaya veya yaralanmaya sebep olabilir.
    Uğur Gündüz ve SAZMAN bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    benim motorlarımda arka çanta var fakat günlük kısa gezilerde
    sırt çantası takıyorum (arka çantayı söküyorum)
    hiç takla atttırmadı kaza ya sebeb olmadı
    insan gibi hız sınırları dalihinde gidiyorum
    sürüşe bi yan etkisi yok
    neden takmayayım ki?

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    O takla muhabbeti sanırım çanta ağzına kadar doluysa gerçekleşir.Tabi yankış düşünüyorda olabilir

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de çok fazla birşey taşımayacağım günlük sürüşlerde, içine lastik tamir spreyi, bir kaç takım alet, yağmurluk koymak için sırt çantası tercih ediyorum. Topcase koysam, hem takır tukur ses rahatsız ediyor, hem de motorun kıvraklığını alıyor, genişlediğinden ve rüzgar direnci yapmasından dolayı.
    SAZMAN, kahveisteyen ve Erhan Tosun bunu beğendiler.

Çantayı yanınıza alın ama örümcekle artçı selesinin üstüne bağlayın hem sırta yük olmuyor hem de daha stabil duruyor
    dodooo, doghouse, SAZMAN ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Konuyu yanlış anlamış olabilirsiniz , çantada sivri cisimler bulundurmamak gerekli olduğunu söylüyor ki mantıklı , takla konusuna gelincede benim arkadaş düşmüş sırt üstü gitmiş bi 10 15 metre ama sırt çantası olduğundan sadece pantolonu ve ayakabısı sıyrılmıştı gözüken . .

abi videoyu mu izlemediniz ben mi yanlış anladım.

adam sırt çantası kazaya sebep olur demiyor. muhtemel bir kaza esnasında takla atarsanız çantanızdaki cisimler,kamera aparatları,gazoz şişesi vs sırtınıza batıp sizi yaralayabilir diyor. gayet mantıklı bir söylem bence.
    Kızıl pars bunu beğendi.

Bashwarp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sırt çantası kazaya sebep olur demedim ki zaten yukarıda Eğer kaza olursa, sizin daha fazla hasar almanıza neden olur diyor.

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    ben bu düşünceyi asla doğru bulmuyorum. Motosiklet sırt çantaları var Kappa gibi markaların. Ben şahsen racing ile yıllarca uzun yola sırt çantası ile çıktım. Motosiklet için tasarlanmış dünyaca ünlü bir çok markanın sırt çantası var yüzlerce milyona satılan. Bizimkiler böyle götünden hurafe uydurmayı çok seviyor. Bundan başka kim sırt çantası takıyor diye düşüp takla atmış ? Küfür edesim geldi böyle adamlara inanmayın arkadaşlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı rollcycle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bu düşünceyi asla doğru bulmuyorum. Motosiklet sırt çantaları var Kappa gibi markaların. Ben şahsen racing ile yıllarca uzun yola sırt çantası ile çıktım. Motosiklet için tasarlanmış dünyaca ünlü bir çok markanın sırt çantası var yüzlerce milyona satılan. Bizimkiler böyle götünden hurafe uydurmayı çok seviyor. Bundan başka kim sırt çantası takıyor diye düşüp takla atmış ? Küfür edesim geldi böyle adamlara inanmayın arkadaşlar.
    Adam deneyimini yazmış, neresi hurafe? Anlamsız tepki vermek yerine varsa deneyiminiz paylaşın ki faydalanalım. Sırt çantanız varken düştünüz ve kötü etkisini görmediniz mi?
    Quad87 bunu beğendi.

Sırt çantasıyla düşmek her türlü tehlikeli.
    En basitinden düştünüz, çantanın bir kolu boynunuza bir kolu motosiklete takıldı ne olur? Boyun kırılır

derdalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adamın bahsettiği sırt üstü sürüklenirken çanta bir yere takılabilir bu da sizin takla açmanıza yol açar. İçinde kesici delici birşeyler varsa da cabası!

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    çantasız olmaz
    marketten öteberi alıp neyle taşıyacak bu adamlar? evde çoluk çocuk kokopops bekler, muzlu süt bekler
    bu sebepten tek askılı çanta kullanıyorum

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Sırt çantası düşme esnasında merkez kaç etkisiyle savruluyor ve sizi de savuruyor. Anlatılmak istenilen bu sanırım.

Bunu daha iyi "deneyimlemek" isteyen arkadaşlar sırt çantaları takılı vaziyette ayakta (açık alanda) kendi etraflarında çocukken oynar gibi dönebilirler, hızlıca, çok hızlıca ve sırt çantasının hızlandıkça nasıl da kendilerini savurduğunu yaşayabilirler.

Aynı dönüşü sırt çantasız yaptığınızda ise dengenizi çok daha kolay sağladığınızı göreceksiniz...

Bu şekilde düşünmemiştim hiç bu yorumu izleyinceye kadar. Hatta tam tersine, sırt çantasının bir nevi sırt koruması etkisi de göstereceğini düşünüyordum.

Sırt çantasını sırtta taşımamakta fayda var; motosiklet üstündeyken.
    Kızıl pars, FB10ur ve Salurbey bunu beğendiler.

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    sonda cross sorusu soran benim :p
    sokamarukun bunu beğendi.

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Yarış pistinde dönerken sıkıntı yaratıyor. Ben piste kadar takıyorum ama pistte mutlaka çıkarıyorum.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Her türlü çakı çakmak, tornavida, saat yüzük,kolye,bileklik,vb. materyaller motosiklet sürüşünde kullanılmamalı, kaza anında, bu materyaller vücudunuzun farklı farklı noktalarına ağır hasarlar verebilir.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Sırt çantasını ahtapot ile arka seleye bağlayın.
    Ama gevşek ahtapotlar ile sıkıntı olur. Küçük ve sıkı ahtapotlar var onlar ile tık tık takıyorsunuz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)