Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kaza Sonrası İfade için Karakola Çağırılıyorum ( Asker Kaçağıyım )

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 45 gün önce yol çalışması dolayısıyla kaza yaptım ve sağ bacağım kırıldı.Bugün hastanede alçıyı aldılar hastane raporunu alıp karakola gittim, abimle beraber gittiğim için orda ki görevli benim dışarda beklememi söyledi.Abime " gözaltısı var, yarın sabah 9 da getir, 1 saat kadar alıcaz sonra bırakıcaz " demiş.Kaza ile ilgili hiç bir işlemi halletmediler geldiğimiz gibi geri yolladılar.

Büyük ihtimal askerlik ile ilgili bir durum, biz 16:00 gibi gittiğimiz için şube 17:00 de kapanıyor. Geçen hafta aradıklarındada öğleden önce gelin demiş.

Sorum şu arkadaşlar, motoru otoparka çektiler.Ben karakola kaza ile ilgili gitmesem, ne gibi bir sıkıntı ortaya çıkar ?

23 yaşındayım, 3 yıldır yoklama kaçağıyım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    onurordek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150>GW 250>RX3İ>XMAX400+RKS RT 250+SHERCO 250
    Kazada karşı taraf yoksa zaten takipsizlik çıkar. İfadeni alıp bırakırlar.

Kaçak olmanın karşılığı sadece para cezası değil mi artık?
    Vespa125, KumanBayram ve espresso bunu beğendiler.

Uğur Gündüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    askerden sonra olacak
    ,
    ,
    Bi insan neden askerden kaçar ki...

İnzibatı çağırıcam şimdi

Haykırıyorum şu an gülerken

Asker hazır ollll
    Mengu16 bunu beğendi.

Alıntı Uğur Gündüz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ,
    ,
    Bi insan neden askerden kaçar ki...

İnzibatı çağırıcam şimdi

Haykırıyorum şu an gülerken

Asker hazır ollll
    Bakmakla hükümlü bir ailesi olduğu için olabilirmi ?

Çok komiksin...
    espresso, gurkanerkan ve crxforever bunu beğendiler.

Yasin D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    22" Bajaj NS 200
    Hemen motorun satış ilanını ver, şubatta askersin asker

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı Vespa125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakmakla hükümlü bir ailesi olduğu için olabilirmi ?

Çok komiksin...
    geçmiş olsun, inşallah sıkıntı olmaz. buarada bakmakla hükümlü değil, yükümlü olması gerekiyor :D
    Vespa125, YERUÇAĞI ve hakikiteker bunu beğendiler.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Ooo senin askerlik bitmez.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Seninle çok fena makara yapacaklar dostum, hiç acımayacaklar. Geçmiş olsun, sen saçları kazıt bence şimdiden.

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Çok saçma yaptığın. Git açık öğretime kayıt ol 29 yaşına kadar her yıl belge götürerek ertelebiliyorsun. Ama sende geçmiş artık yoklama kaçağı olduktan sonra kayıt olsanda sayılmaz. Motora biniyorsun çevirmede gbt baksalar ne olacak.
    weirdo1 bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Karakolda seni alıp direkt askere göndermezler. 15 gün içinde askerlik şubesine gideceğine dair bir tutanak tutup salarlar. Gitmeden önce avukat bir tanıdığın varsa telefonuna numarasını kaydetsen iyi olur.
    Vespa125 bunu beğendi.

hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Kardeşim, yoklama kaçağısın, bakaya değil. Seni hemen askere almazlar. Muayenesi var, ona gitmezsen işte sorunun büyük olur.
    Ne olursa olsun, karakola veya savcılığa davette gitmemezlik etme. Sonradan başını çok ağrıtırlar.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Hocam böyle birşeyin olabileceğini hiç düşünmediniz mi.Gitmezseniz motor kalır orada.Başka birşey olmaz.

Artık yoklama kaçağı durumuna düşmüş kimseler zorla götürülmüyor ama para cezası var. Süre uzadıkça bu ceza katlanıyor diye biliyorum. Ki teslim olsanız bile bu ceza affedilmiyor.
    Bacağınız alçıdaysa sizi alıkoymazlar. Askerlik dolayısiyle sizi alıkoyacak olsalar birliğinize sevk etmeleri gerek. Alçıyla o mümkün değil.

Memleket Çorum, ikametgah; Gediz /Kütahya
    Motosikleti
    YAMAHA SUPER TENERE
    Mezuniyetiniz nedir? Şayet üniversite mezunu iseniz mezuniyet tarihi itibariyle 2 (İki) yıl erteleme hakkınız var. 2 yılık erteleme hakkını da kullandıysanız 4 yıllık bir bölüme kayıt yaptırarak askerlik işlemini azami 29 yaşına kadar ötelebilirsiniz. Eğer ki 4 (dört) yıllık mezunu iseniz yine mezun olduğunuz tarih itibariyle 2 yıl erteleyebilirsiniz. Lise mezunu iseniz size mezuniyet tarihi itibariyle 3 yıl erteleme hakkı veriyor. Şuna siz yoklama yaptırmadığınız için 122 TL'den başlayan idari para cezanız var. En yakın Askerlik Şubesi Başkanlığına giderek yoklama işlemini yaptırınız. Kimse sizi zorla askere gönderemez yukarıdaki mezuniyet durumlarınız var ise. Şayet ilköğretim mezunu iseniz herhangi bir erteleme yapılmayıp eğitim merkezine sevk edileceksiniz. Size tebliğ edilen tarihte de eğitim merkezine katılmazsanız bu kez "Bakaya" olarak kayıtlara geçecek ve idari para cezası alacaksınız. Herhangi bir şekilde yapılacak kontrol de "Bakaya" olarak arandığınız kolluk kuvvetlerince tespit edilirse yine eğitim merkezine sevk edilecek ve idari para cezası alacaksınız 2'nci kez tarafınıza verilecek idari para cezasının size tebliğ edildikten sonra hakkınızda Cumhuriyet Savcılığınca kolluk kuvveti dahilinde gönderilmesi için dosya hazırlanacak ve 3 sevkiniz kolluk kuvveti nezaretinde yapılarak paket halinde eğitim merkezine götürüleceksiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:13 ----------

Diğer yandan kazayla ilgili geçmiş olsun. Ayağınız alçıdaysa yoklamanızı yaptırın hastane size sevk tehiri verir. Okul durumu dolayısıyla erteleme hakkınız yoksa bir sonraki seneye sevk tehiri alarak 1 yıl geciktirmiş olursunuz.

KumanBayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125 --> Pulsar 200 NS
    Okuduğum bölümün faydası kullanıyim hemen :D

öncelikle Yoklama kaçağı mısın bakaya mısın ?

Kolluk kuvvetleri sizin kaçak olduğunuzu bilse dahi sadece tutanak tutarlar oda imzalama zorunluluğunuz olmadığı bir tutanak

e devlete gir kesin yoklama kaçak sürene bir bak 3 yıl + 1 gün olduğunda 1 yıllık cezayı kesiyorlar hemen

3 yıl demişsiniz bu iyi bir para cezası yapar kediniz gidip öderseniz 3 bin tl ama yakalanırsanız 2 katı ödeniyordu herhalde

Memleket Çorum, ikametgah; Gediz /Kütahya
    Motosikleti
    YAMAHA SUPER TENERE
    Alıntı KumanBayram adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okuduğum bölümün faydası kullanıyim hemen :D

öncelikle Yoklama kaçağı mısın bakaya mısın ?

Kolluk kuvvetleri sizin kaçak olduğunuzu bilse dahi sadece tutanak tutarlar oda imzalama zorunluluğunuz olmadığı bir tutanak

e devlete gir kesin yoklama kaçak sürene bir bak 3 yıl + 1 gün olduğunda 1 yıllık cezayı kesiyorlar hemen

3 yıl demişsiniz bu iyi bir para cezası yapar kediniz gidip öderseniz 3 bin tl ama yakalanırsanız 2 katı ödeniyordu herhalde
    Bakaya da yakalanırsa 2 katı. Askerlik hizmetini yaptıktan sonra öderse 1/2 (yarısı).
    KumanBayram bunu beğendi.
    BUGÜN GEÇTİ, BEKLE YARINA GELİYORUM, YA NİCE YOLARA AŞACAK YADA KARA TOPRAK BAĞRINDA AŞTIĞIMIZ YOLLARI HATIRLATACAK.

KumanBayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125 --> Pulsar 200 NS
    askerlikten sonra indirildiğini bilmiyordum bak

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Kusura bakma ama bence anlatmadığın bi kaç nokta var gibi.
    Öncelikle yol çalışmasından dolayı kaza yapan birisi için arama çıkmaz. Yolda düştükten sonra raporla emniyete neden gittin ?

Olayın tam olarak ne olduğunu anlatırsan daha yararlı olur. Sanki ortada çarpma ve kaçma durumu var.

Alıntı tyrung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusura bakma ama bence anlatmadığın bi kaç nokta var gibi.
    Öncelikle yol çalışmasından dolayı kaza yapan birisi için arama çıkmaz. Yolda düştükten sonra raporla emniyete neden gittin ?

Olayın tam olarak ne olduğunu anlatırsan daha yararlı olur. Sanki ortada çarpma ve kaçma durumu var.
    Hocam artık kaza anında ambulans otomatik ölarak polis'e bilgi veriyor.Travma ile hatırladığım kadarıyla polisler hastanede bile raporla uğraşıyorlardı..

Bu polis memuru şahıs 10 15 gündür arıyor ne zaman geleceksin ifade vermeye diye, olay budur.Hastane raporunuda bu memur talep etmiş.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Alıntı Vespa125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam artık kaza anında ambulans otomatik ölarak polis'e bilgi veriyor.Travma ile hatırladığım kadarıyla polisler hastanede bile raporla uğraşıyorlardı..

Bu polis memuru şahıs 10 15 gündür arıyor ne zaman geleceksin ifade vermeye diye, olay budur.Hastane raporunuda bu memur talep etmiş.
    Bi arkadaşımda benzer durum yaşadı. Polis olay yerinde takılıp gitmiş, tutanak vs tutulmadı.

Seninkinde evrak eksik kalmıştır, dolayısıyla mecbur doldurtacaklar. Kazaya karışan başka kimse yok o zaman. Var ise asıl sorunlar şimdi başlıyor diyebilirim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)