Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

14mm Demir Kesme Makası

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Arkadaşlar, forumda motosikletini güvende tutmak için 14mm zincir kullanan, zincir tavsiyesi isteyenlere 14mm zinciri demir makasının ağzına sığmadığını söyleyenler var ama ben 14mm demir kesme makası da gördüm hatta isteyene 16mm'lik olanı da var. Kolay bulunabilecek bir ürün gibi duruyor ama link vermeyim yine de. Ne olacak şimdi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Aka adam makasla değil 20-22 anahtarla geziyor.
    Dingil somununu gevşet tekeri kilidi zinciri bırak geri kalanı al git.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    4 Yıldır motoru kilitlediğimi bilmem kilidim dahi yok anahtarı üstünde unuttuğumuda bilirim Benim açımdan sıkıntı yok

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 Yıldır motoru kilitlediğimi bilmem kilidim dahi yok anahtarı üstünde unuttuğumuda bilirim Benim açımdan sıkıntı yok
    Ben de 1-2 kere garajda Mondial'in anahtarını üzerinde unuttum, bi kere kontak açık kaldığından akü bitti ama geçen bi daireye elini kolunu sallaya sallaya hırsız girince korktum. Yüzlerini çekecek kamera yoktu ama geliş gidişlerini gördük.

Motosikleti
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de 1-2 kere garajda Mondial'in anahtarını üzerinde unuttum, bi kere kontak açık kaldığından akü bitti ama geçen bi daireye elini kolunu sallaya sallaya hırsız girince korktum. Yüzlerini çekecek kamera yoktu ama geliş gidişlerini gördük.
    aslında şarjlı spiral taşları bile var çalmak isteyen her türlü alıp gidiyor malesef yasalarımız çok güzel olduğu için 2 hafta sonra yine motor çalmaya gidiyorlar
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Ben kilitliyorum, direksiyon kilidi disk kilitleri vs..
    Sonra ulan kartları ehliyeti yanıma alayım diye seleyi açıyorum alacağımı alıp seleyi kapatıp çıkıp gidiyorum.
    Motor kilitli ama anahtar üzerinde. Hatta evin anahtarı da..

Sabah kalkınca fır fır anahtar arıyorum bakıyorum yok, homurdanarak iniyorum ki yine unutmuşum..
    Sele kilidinin ayrı bi yerde olması gıcık bi şey..
    Mertcan39 ve KumanBayram bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonra ulan kartları ehliyeti yanıma alayım diye seleyi açıyorum alacağımı alıp seleyi kapatıp çıkıp gidiyorum.

Sabah kalkınca fır fır anahtar arıyorum bakıyorum yok, homurdanarak iniyorum ki yine unutmuşum..
    kontak üstünde unutma banada oluyor sabah bi sürü arayış yedek anahtarı alıp çıkıyorum kontağa takıcam kontakta anahtar var
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

peki ne yapıcaz

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    bu makaslarla hırdavatçılarda kilo ile satılan zincirleri kesebilirsiniz fekat "hardened" ibareli sertleştirilmiş çelikleri kesmek için uygun değildir.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Bu motorların şase kısmına bir kilit sistemi yapmak çok mu zor iş ? Talep olmadığından mı yapılmıyor ?

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı qıp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki ne yapıcaz
    Motorunu kilitli olarak mertcan39 ve mengü16 nın motorlarının yanına bırak. Çalmak isteyen seninkinin kilidi ile uğraşacağına onların motorunu çalar. Zaten bütün güvenlik önlemlerinin amacı budur " Başkasının motorunu çalsın ". Mengü ve mertcan sayesinde bizim taktığımız kilitler işe yarıyor. Herkes motorunu kilitlese hırsızlar demir makası ve şarjlı spiralle gezmeye başlarlar.
    gurkanerkan bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunu kilitli olarak mertcan39 ve mengü16 nın motorlarının yanına bırak. Çalmak isteyen seninkinin kilidi ile uğraşacağına onların motorunu çalar. Zaten bütün güvenlik önlemlerinin amacı budur " Başkasının motorunu çalsın ". Mengü ve mertcan sayesinde bizim taktığımız kilitler işe yarıyor. Herkes motorunu kilitlese hırsızlar demir makası ve şarjlı spiralle gezmeye başlarlar.
    Şu fıkraya benzemiş.Ormanda iki arkadaş yürüyorlarmış birden bir aslan görmüşler.Adamlardan biri hemen ayakkabılarını bağlamaya başlamış diğeri sormuş niye ayakkabılarını bağlıyorsun aslandan hızlı koşacak halin yok ya.Diğeride aslandan hızlı koşamasamda senden hızlı koşsam yeter demiş.
    viper17 ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 tane 19 yaprak anahtarla çatır cutur kilit patlatıyor adamlar

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    Bende abus 1060/170cm granit zincir kilidi var. izmirde kesmek isteyen varsa haberleşelim. 5dk süre vericem kesemesse 800 tl yi alrım. keserse zaten kilidin benim için bir anlamı olmuycak.kesiliyor mu kesilmiyor mu görmüş oluruz hemm
    bkaraca bunu beğendi.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Bende karakolun hemen yakınına bırakıyorum sadece disk kilidiyle. Artık çalınırsa garanti haberlere çıkar 'hırsız karakolun önünden motosiklet çaldı' diye.
    Mengu16 bunu beğendi.

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı izmir3535 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende abus 1060/170cm granit zincir kilidi var. izmirde kesmek isteyen varsa haberleşelim. 5dk süre vericem kesemesse 800 tl yi alrım. keserse zaten kilidin benim için bir anlamı olmuycak.kesiliyor mu kesilmiyor mu görmüş oluruz hemm
    Kesersem 800 liranı alırım. 😁

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    Alıntı mustick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesersem 800 liranı alırım. 😁
    Kesersen kilit senin.benden bu kadar.kesersen ben 800 tl den olucam.kesemesen 800 tl bende

inşaatta 14 lük demir kullanıyoruz bunları demirciler kesiyor

Motosikleti
    Forza 250
    inşaatta kullanılan demirler tam tersi gevrek olmasın yani egerken bukerken kırılmasın diye çok sertlestirilmezler. Motosiklet zincirleri alaşımlıdır. Yani farklı metaller karıştırılarak ve sonrasında da ısıl işlem uygulayip sertlestirilirler. Klasik uçlu demir makaslari bunlari kesemez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:07 ----------

Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ali expresste nut diye satilan bluetooth dan haberlesen antilost anahtarliklar var. Tavsiye ederim. 10m uzaklasinca anahtardan alarm veriyor. Ben de cok unutuyordum kontakta böyle bir çözüm buldum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)