Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Yamaha ybr'la yapılan en uzun mesafe yolculuk

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşlar motosikletimle(ybr) yaklaşık 2500 km lik bir geziye çıkmayı planlıyorum.Bu motosikletimdeki kilometrem 11000 uzun yol(1000 km üzeri)ve ybr'da tecrübesi olan arkadaşları dikkatle dinliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ustaoglu4840 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YbR 125 :)
    mrb dostum benim hiç uzun yol tecrübem yok ama bende bu sene eğer ehliyetim temmuz sonu veya ağustos başına yetişirse ortalama 1000-1500 km lik gezi düşünüyorum benim motorumla ama 100 lükten yani senin motor 125 lik hiç durma derim ama
    mutlaka yanına alman gereken eşyaları unutma
    1*harita
    2*ybr'ler dublex mi bilmiyorum eğer dublex'se küçük onarıcı (patlaklar için)
    3*her tekerleğe 2 adet iç lastik
    4*pompa
    5*para

saygılar
    İnsanlara ne söylerseniz söyleyin karşı tarafın alabileceği kadarıyla sınırlıdır !

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    her 150 de bır dınolenmen lazım
    Yeni yine yeniden

fisherman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşım ben de senin gibi YBR ciyim ve senin düşündüğün gibi bir geziyi ben de düşünüyorum.Tabiiki en önemli şey bu gibi maceraları daha önce yaşamış insanların tecrübelerinden yararlanmak.Fakat bu gibi bir geziyi ülkemizde kaç motorcu yapmıştır bilmiyorum ama .Dünya üzerinde böyle bir geziyi (MACERAYI) şu anda yapmakta olan bir maceracı var.Adı GUSTAVO CİESLAR.Adam ARJANTİN den yola çıktı ve şu anda PORTEKİZ de.Bu adamın rotası üzerinde TÜRKİYE de var.Ben de zaman zaman bu adama mail atıyorum ve cevap alıyorum amacım sadece bu gezisin de ona moral verebilmek.

Şimdi bu kadar laftan sonra sana söyleyeceğim şu elbette tecrübelerden faydalanmak gerekli fakat önemli olan senin neye nekadar ihtiyacın olduğu.

Eğer siteyi ziyaret edersen ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksın!

maceracının web sitesi:

www.tavooo.com

gör bak adam ne macera yaşıyor.

sanada maceran da başarılar dilerim , umarım herşey istediğin gibi ve gönlünce olur .

sağlık ve esenlik içinde kal.

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Hakkaten ya ben macera diye buna derim. YBR kendini kanıtladı zaten Neler görmüş neler. Paran olucak birazda bilgin yapıcaksın böyle bir gezi )
    Okan ACAR

Forumdan Uzaklaştırıldı
    yazan arkadaşlara teşekkür ederim. tecrübesi olan arkadaşların katılımlarını bekliyorum

Alıntı ustaoglu4840 adlı üyeden alıntı
    2*ybr'ler dublex mi bilmiyorum eğer dublex'se küçük onarıcı (patlaklar için)
    abicim belki sen de doğrusunu biliyosundur ama ben yinede hatırlatmak isterim.

TUBELESS

YBR ile ; bence fazla sorun çıkacağını sanmıyorum.
    Ayrıca diğer arkadaşların dediği gibi , bazı tedbir ve bakımları da gözönüne bulundurursan , çok ii bir yol arkadaşı olacaktır..

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    yamaha hayatlar ayak altında
    Yeni yine yeniden

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    okan, olm adamlar ne diyo sen ne yapıyon.. dövckler şimdi seni..

şaka bi yana ybr ile rahatlıkla çıkabilirsin.. gerekli malzemelerini al yeterli..
    CBR 600F Honda,

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    abicim belki sen de doğrusunu biliyosundur ama ben yinede hatırlatmak isterim.

DUBELESS
    "TUBELESS" olmasın sakın
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı gurzan adlı üyeden alıntı
    "TUBELESS" olmasın sakın

CBR 600F Honda,

Forumdan Uzaklaştırıldı
    hava soğutmalı 125cc bir motosiklet ortalama 80 km hız ve periyodik 40 dakikada bir 10 dk mola(yaklaşık 50 km)elbette belirli mesafelerde (150_200km gibi)saatlik molalarda vereceğim.mevsim şartları + 70+25(topcase)kg yüküde göz önünde tutarsak bu Ybr için işkence olurmuki

SAKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    ybr yle 100 km hızdan aşağı ve 100 km den az yolda moola verme 125 olabilir bak bi 5-6 dk motorun dinlenmesi yeterlidir.Çok mola vererek zaman kaybedersin motora bişey olmaz
    büyük para büyük araba büyük kalçalı kızlar, tek düşündüğüm yalnız bunlar(üstü açık mercedes içi kız dolu)

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    bunun zaten son hızı kacta
    Yeni yine yeniden

Bawebaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250 Comet - Suzuki VL250 Intruder
    Merhaba arkadaşım işin ehli ve tecrübelisi olarak YBR bu iş için gayet dayanıklı ve yormayan bir motor. Tek sıkıntılı kısmı ise anayollarda sollamaya çıktığında yeterli hıza ulaşman biraz zaman alıyor. Onun dışında dağ, taş, bozuk yol, uzun süreli kullanım kesinlikle bir sorun teşkil etmiyor. Altta ki linke bakarsan biz bu işi yaptık ve gayet güzel oldu. Hatta bu yılda eğer iş programım ve iş seyahatlerim izin verirse ya doğuya ya da güneye bir uzun yol planım var. Motorunla ilgili hiç şüphen olmasın bu işi alnının akıyla tamamlayabilecek bir motor. Ayrıca bu yıl nisan ayında İstanbul-Bandırma- İzmir ve Mayıs ayında iki kez İstanbul-Bursa yol yaptım. En ufak bir sorun yaşamadım.

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=4293

(Mümkünse birde yorum alırsam memnun olurum.)

fuat_rr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçen yaz 1100 km lik geziye çıktım.hiç sorunsuz gezimi bitirdim.yormayan bi motor ama yinede her 100 km de kısa bi mola verirsen ii olur ybr nin tek eksiği son sürat.90- 100 km hız yapabiliyosun uzun yol için yetersiz kalıyor.yola çıkmadan önce malzemelerini hazırlamalısın büyük ihtimalle ihtiyacın olmayacak ama her ihtimale karşı yanında olsunlar.(arka lastiğin kesinlikle tubless olmalı)yola çıkarken aldığım malzemeler:iç lastik,pompa,anahtar takımı,yedek buji,yedek debriyaj ve gaz teli,yedek far ve stop lambası için ampul.yolun bahtın açık olsun..........

Tamam abi , onu düzelttim.Daha 1.dk da...
    Demek ki sisteme geç görünüyo...

fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    yaklaşık iki hafta önce 1600 km lik uzun bir geziye katıldım. tam olarak ne öğrenmek istiyorsun bilmiyorum ama kısaca özetleyeyim geziyi:
    iki günde toplam 1500 km gittim. (antalya-nevşehir-ankara-ısparta-antalya) 200 - 250 kmde bir mola verdim. rüzgar oldukça rahatsız ediyor bir süre sonra. eldivensiz kullanırsan sağ el uyuşuyor. molaları geciktirirsen boyun ve bacaklar uyuşuyor. yanına mutlaka alman gereken iki şey debriyaj teli ve gaz teli. hızını 80in üstüne fazla çıkarmamaya çalış çünkü hızlı giderek kar ettiğini sanırken vücudunu daha çok yorarak zarar ediyorsun. ybrnin kendi takım çantası dışında abir adet sağlam açık ağız 19 anahtar bulundur. lastikleri sökmen gerekirse çantadaki anahtar yeterli olmuyor. yanında mutlaka mp3 player, walkman, radyo gibi bi cihaz bulundur. ama sesini dışarıyı duyamayacak kadar açma. en kötü ihtimale karşı yanına ufak bir çadır almayı ihmal etme. kaska yapışacak böcekleri, sinekleri temizleyebilmek için kolay ulaşılabilir bir yerde bez ve camsil bulundur. yaz dönemi gündüz vakti bile yolda olsan montun yanında olsun. bazı yerlerde yükseklik arttıkça hava okadar soğuyorki sen bile şaşırıyorsun. yanına ihtiyacın olmadığını düşündüğün hiçbirşeyi alma. kolay ulaşılabilir bir yerde el feneri bulundur.
    sormak istediğin başka birşey varsa bana buradaki adresten ulaşabilirsin
    hayırlı yolculuklar.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Her iki haftada bir Antalaya - Mersin yapab bir YBR surucusu biliyorum.Hic sorun yasamamis teknik olarak biraz yoruyor tabi ama motor sen gaz verdikce gidiyor.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Forumdan Uzaklaştırıldı
    maksadım;ybr'da benden tecrübeli bir arkadaş çıkarda ( ybr'la 1000 km üzeri uzun yol tecrübesi olan)bilmediğim yada heyecandan hatırlayamadığım bir konuda yardımı olabilir..benim uzun yol tecrübem yok değil fakat ybr'la en uzun mesafem 600km birkaç kezde Denizli_İzmir gidip geldim aynı gün içerisinde ozaman hiç bir sorun çıkmamıştı fakat şimdiki güzergahım bu mesafenin 5 katı ve iyi bir performans sağlamayı hedefliyorum.Yazan herkese saygılar ve selamlar

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler