Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yamaha ybr'la yapılan en uzun mesafe yolculuk

Motovento
    REKLAM ALANI

Kaskını ve montunu giy motorun yağına suyuna baktır ayarlarını yaptır çık yola. 100 km de bir mutlaka dur. Aç karnına yola devam etme. 250 km'den sonra virajlı bölgelerde gayet yavaş ve dikkatli git. 400 km den sonra biraz bıkkınlık ve eziyetmiş gibi hissedebilirsin. Petrole gir benzin al. Milletin ilgisinden ve bakışlarından aldığın gazla devam edersin zaten. Hayırlı yolculuklar.
    motorize07 [MT Antalya Burada]
    Her Tip Yol ve Hava Şartlarının Motorcusu
    Gittiğin Yol, Yol Değil. YAMAHA XT600 E

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    ybr'cılar uzun yoldan korkuyormu yoksa yazmazsanız böyle düşünülecek

bu sabah yola çıkmam gerekiyordu fakat aksadı bazı nedenlerden dolayı çıkamadım yarın 10.07pazartesi öğlenden önce hareket ederim...
    yol izlenimlerimide dönüşte detaylı bir şekilde yazarım

fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    ybr sürati nedeni ile yolda sıkabileceği için pek uzun yola çıkmak istemiyor insanlar. ama bu sitede tanıdığım uzun yola çıkan ybrcilerin sayısı hiçte az değil. söylenebilecek herşeyi söyledik zaten. hayırlı yolculuklar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    sağolun arkadaşlar yazan herkezin az veya çok katkısı oldu...yollar beni bekler..sevdiklerimde...

Motosikleti
    sh300
    Ben şehirler arası yolda hız limitlerini (arabayla) aşmıyorum. Motorla daha hızlı gitmeye hiç gerek yok.

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Alıntı Selçuk1981 adlı üyeden alıntı
    yazan arkadaşlara teşekkür ederim. tecrübesi olan arkadaşların katılımlarını bekliyorum
    YBR ile geze geze bir günde toplam 400km. yaptım, 150 daha yaparbilirdim. Tek oturumda 2 saat mola vermeden gitmişim. Dağ yolu idi (100 km.).
    Yaşım 47 ve bel rahatsızlığım olmasına rağmen problem yaşamadım.
    Hanımın memleketi 550 km. Tamam dese, arkama atıp götüreceğim.
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bazı nedenlerden dolayı Denizli'den 10 temmuz pazartesi 14:00 'te yola çıktım Afyon'a kadar yollar çok bozuk ve yer yer yol çalışmaları nedeniyle tek şerit üzerinden kontrollü geçişler veriliyordu.Akşam 21'e dek 300 km yapabildim.geceyi Emirdağ da öğretmen evinde geçirdim.Sabah 09:00 da'kahvaltımı yaparak yola koyuldum Emirdağ_Ankara arası 200 km'yi motosikleti zorlayarak 2 saatte,Ankara_Kırıkkale'yi 40 dk.da,Kırıkkale_Yozgat 3 saat kadar sürdü.Sonrası yine yol çalışmaları...Yozgat_Sivas Arasını(yaklaşık 220 km)5 saat sürdü.ikinci gün 700km ile (300+700)akşam 8 de Sivas'a ulaştım.Motosikleti genelde 8000rpm de kullandım herhengi bir şişme veya arıza çıkarmadı ybr.Hepinize selamlar

fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    Selçuk1981 geçmiş olsun. bu ülkede yol çalışması asla bitmez. insanı çileden çıkarır. sağsalim gitmene sevindim. yolun açık olsun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    saol fakir ama gururlu sizlerinde yolu açık olsun

Motosikleti
    parayı bulursam bir gün olacak ;)
    2 kişi ile uzun yol yapılır mı YBR125 ile ve uzun yolda ve düz yolda hızımız ne kadar olarak devam ederiz.
    saygılar ben de alacağım bu motorum ilk vitesli motorum olacak inşallah...
    kazasız günler arkadaşlar...

Alıntı lieber_mann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 kişi ile uzun yol yapılır mı YBR125 ile ve uzun yolda ve düz yolda hızımız ne kadar olarak devam ederiz.
    saygılar ben de alacağım bu motorum ilk vitesli motorum olacak inşallah...
    kazasız günler arkadaşlar...
    Uzun yol çok rahat yaparsın ,Ybr kullanan arkadaşlar daha iyi bilir ama 2 kişi rüzgara karşı 110 sabit hızla gidebiliyor.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yol çok rahat yaparsın ,Ybr kullanan arkadaşlar daha iyi bilir ama 2 kişi rüzgara karşı 110 sabit hızla gidebiliyor.
    abartma hacı istersen ybr hakkında uzun yol bilgisi almak isteyna rkadaşlar msn imi ekleyin sizlere engin bilgilerimi paylaşayim 30 bin km oldu neredeyse yaklaşık 2 yılda...abartmiyim 20 bini uzun yoldur...en son sinopa kadar gittim 655 km...10-11 saat sürdü... ondan öncede 600 km kastamonu abanaya gitmiştim gecen sene kurban bayraminda..9 saatte gittim
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abartma hacı istersen ybr hakkında uzun yol bilgisi almak isteyna rkadaşlar msn imi ekleyin sizlere engin bilgilerimi paylaşayim 30 bin km oldu neredeyse yaklaşık 2 yılda...abartmiyim 20 bini uzun yoldur...en son sinopa kadar gittim 655 km...10-11 saat sürdü... ondan öncede 600 km kastamonu abanaya gitmiştim gecen sene kurban bayraminda..9 saatte gittim
    Ne abartacağım rüzgardan 100 beygir araba gitmiyor Ybr 2 kişi 110 110 sabit 5 km takip ettim zor geçtim dip gazla

Motosikleti
    parayı bulursam bir gün olacak ;)
    arkadaşlar benim için 2 kişi düz yolda 100 bile yapsa yeterlidir.gider mı acaba ne dersiniz uzun bir süre sabit hızla 100km.
    bende vardı ramzey marka bir scooter 80 ile 1 dakika gittikten sonra şişiyordu...lanet etmiştim motora soğutmuştu beni motordan ve bunu küçük cc'ye ve markaya bağlamıştım...
    ama bu ybr'den böyle bişey beklemiyorum

Alıntı lieber_mann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim için 2 kişi düz yolda 100 bile yapsa yeterlidir.düz yolda tabi ki...yapar inşallah
    Cgl 125 8.5 beygiriyle 2 kişi düz yol 100-100 gidiyor, endişelenme

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ybr ile hiç kontak kapatmadan çok sıkıştırmadan sadece benzin almak için durursun...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3 yıllık konuyu niye hortlattınız yahu.. Giden gitmiştir zaten, biz kalan sağlara bakalım!
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Benimde 2007 model kırmızı bir ybr m vardı geçen seneydi Motoshow 2008 fuarına gitmiştik artçım ve ben bursa istanbul arası kara üzerinden gittik oradada biraz gezdim günü birlik bir faaliyetti bu gün sonun da yaptığım km 660 km ortalama 95 km/h ile günü kapattım ybr uzun yolada el verişli fakat belirli bir zamandan sonra sıkıntı basıyor çünkü rampadaki performansı çokta içaçıcı değil ama iş görür :D:D:D
    Motosiklet.net Bursa Team

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı Selçuk1981 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazı nedenlerden dolayı Denizli'den 10 temmuz pazartesi 14:00 'te yola çıktım Afyon'a kadar yollar çok bozuk ve yer yer yol çalışmaları nedeniyle tek şerit üzerinden kontrollü geçişler veriliyordu.Akşam 21'e dek 300 km yapabildim.geceyi Emirdağ da öğretmen evinde geçirdim.Sabah 09:00 da'kahvaltımı yaparak yola koyuldum Emirdağ_Ankara arası 200 km'yi motosikleti zorlayarak 2 saatte,Ankara_Kırıkkale'yi 40 dk.da,Kırıkkale_Yozgat 3 saat kadar sürdü.Sonrası yine yol çalışmaları...Yozgat_Sivas Arasını(yaklaşık 220 km)5 saat sürdü.ikinci gün 700km ile (300+700)akşam 8 de Sivas'a ulaştım.Motosikleti genelde 8000rpm de kullandım herhengi bir şişme veya arıza çıkarmadı ybr.Hepinize selamlar
    bu kadarcıkmı fotoğraf yokmu gezi notu yokmu
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    ybr gitmez arkadalar 2 kişi sürekli 100 km hızla yanlış bilgilendirmeyelim... he binen kişiler 40 ardan 80 kilo ise ozaman tamam....ben 80 kiloyum...tek basıma 100-105 ile rahat gidiyorum düzde....en az 150 kilo artçili sürüldügünü düşünürsek... ortalama hızınız 90-95 olacaktır maksimum....
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler