Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Aliekspress ten gelmeyen ürünler ( PTT ciler mi haciliyor )

Motovento
    REKLAM ALANI
    fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    Merhaba dostlarım bu sorunu artık çok sık yaşamaya başladım 4 ay oldu ali ekspres ten mini Bluetooth kulaklık sipariş ettim hala gelmedi satıcı dürüst sürekli mesajlaşıyor ürünü ikinci kez yolladılar hala gelmedi..

Başka ürünler de sipariş etmiştim park ampulü vites papucu vs onlarda hala gelmedi bunlar oldukça kucuk ürünler duydumki PTT görevlileri boyle kucuk paketleri hacilayabiliyormus takipsiz bahanesiyle.

Eğer oyleyse gerçekten haram zıkkım olsun ayıp be adam dünyanın öbür ucundan kalkıp gönderiyo ülkeye giriş yapıyo ürün ama elimize gecmio.

Tamam büyük para vermiyoruz ama hirsiliğin buyugu küçüğü olmaz..
    polo34, Shrieker ve Thracian bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Takipsiz kargoyla çinden mal alınmaz,grlse bile adamlar tenezzül edip kapıya getirmiyor bile.1 2 dolar fazla verip takipli mal alacaksınız.
    efendy06 bunu beğendi.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Benim gelmeyen ürünüm olmadı zaten teslimat süren var anlaşmazlık açıp ürünün gelmediğini söylersin ptt den hesabı soruluyor kayıtsız gönderi genelde zarf boyutu olan gönderiler oluyor genelde banada 40 günde gelecek mal tam 3,5 ay sonra geldi anlaşmazlık açtım çirkeflik yaptım sonra ürün geldi satıcı para iadesi yağtı o kadarda giydirdim adama olumsuz yorum ve düşük puanda verdim 3,5 ay sonra gelince parasını ödemek istedim satıcı kabul etmedi

BalkanRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Ara sira takipsiz 0.50 cent veya 1 dolara biseyler aliyorum yolda icini acip caliyolar takipsiz oldugu icin ptt den veya gonderen saticinin ulkesinde onemli birseyse takipli alin kucuk meblalarda bile parami geri odedi aliexpress

geçende o konuyu konuşuyorduk takipte nerde gözüküyordu?

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Takipli de olsa bazılarını postacının apartman girişine bırakıp gitmeye hakkı varmış, sırf bu sebepten artık ev yerine iş yerime göndertiyorum.
    mete_han bunu beğendi.

hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    Benim de aldığım bir ürün 2.5 ay geçmesine rağmen gelmedi. Satıcı ile iletişime geçtim, bi 9 gün daha bekleyin kargoda gecikme olmuştur dediler. Ki aynı satıcıdan daha önce de alışverişim oldu sorunsuz bi şekilde. Kimsenin günahını almak istemem ama birileri bu kargoların kayıtsız olmasından faydalanıp cebe atıyor heralde

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    şuana kadar aliexpressten 70 den parça fazla ürün almıştım sadece biri gelmedi onun da para iadesini aldım
    Ürünlerin çoğu takipsiz geldiği için müstakil evlerde kapı camı demirine bırakılıyor, apartman tarzı evlerde posta kutusuna konuluyor.Yani apartmanlarda ürününüzü başkası alma oranı yüksek ama bazı gümrükçü çakallar cebe de atıp içini boşalttığı paketi bantlayıp kontrolden geçmiş ayağına alıcıya veriyorlar

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takipsiz kargoyla çinden mal alınmaz,grlse bile adamlar tenezzül edip kapıya getirmiyor bile.1 2 dolar fazla verip takipli mal alacaksınız.
    1-2 dolara alacağın takip kodu muhtemelen fake olacaktır

Olumlu geri dönüşü yüksek olan çinli kardeşlerimizden alışveriş yaparsanız sıkıntı yaşamazsınız.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    ulan her akımı geç takip ederim..millet yol alır ben bakarım..zamanında feysbuk için bile (2009 larda) gereksiz saçma ergen işi derdim mesela..ilk gördüğümd ebu nedir diye ya manyakmısınız olm napcaz ki feysbuku demiştim..Aliekspresde öyle..izleyip izleyip modası geçince ben sarıyorum olaya..
    Funkyou bunu beğendi.

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Arkadaşlar geçen hafta öğrendiğim bilgiyi aynen paylaşıyorum.....

bundan bir buçuk ay önce 5 tane farklı farklı ürün aldım.Bunlardan 2 tanesi takip edilebilirdi takip nosu var yani diğer 3 ü takipsiz paket idi.
    Takipli olan 2 paketim geldi postacıya diğer takipsizlerin akıbeti için konuyu çıtlattım o da takipsizlerin DAĞITIMA ÇIKMADIĞINI ptt den kendin alman gerektiğini söyledi.Aynı gün ptt ye gittim hakkatende tüm paketlerim oradaydı teslim aldım.Mutlaka ptt ye gidin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:52 ----------

Birde rica ediyorum satıcıların iyi niyetini suistimal etmeyin ülkemize ön yargı oluşmaya başladı kimi satıcı Türkiyeye göndermek istemiyor.
    Shrieker, viper17, Guven ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    20 den fazla alışverişim oldu çoğunun takip kodu yoktu şuana kadar sorunsuz hepsi geldi

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    ledli sibop kapağı almıştım 0,7 dolara geçenlerde 20 gün içinde geldi.
    adliyede çalıştığım için adres orayı veriyorum, 1-2 dolarlık malzeme bile geliyor.
    bi kere 45 gün geçti ve gelmemişti, satıcıdan iade istedim, iade etti, 1 hafta sonra ürün geldi, tekrar adama gönderdik parayı

Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şuana kadar aliexpressten 70 den parça fazla ürün almıştım sadece biri gelmedi onun da para iadesini aldım
    Ürünlerin çoğu takipsiz geldiği için müstakil evlerde kapı camı demirine bırakılıyor, apartman tarzı evlerde posta kutusuna konuluyor.Yani apartmanlarda ürününüzü başkası alma oranı yüksek ama bazı gümrükçü çakallar cebe de atıp içini boşalttığı paketi bantlayıp kontrolden geçmiş ayağına alıcıya veriyorlar

bitane daha alsaydın gönderime gerek yok deseydin :D

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Bi defasında takipsiz kargom 18 günde gelmişti. Diğerleri 30 günü de hiç geçmedi zaten. Gelip gelmemesi önemli değilse takipsiz almakta sıkıntı yok nasıl olsa iade alabiliyoruz.

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Gelmeyen ürünü aliexpress satıcıya sormaksızın geri öder

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    benimde elektronik tamir üzerinde birkaç parça istedim gelmedi :(

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Hangi ptt subesinden almaya gideceğiz? Adresini verdiğimiz yerin en yakınındaki ptt şubesine mi yoksa şehir merkezinde özel bir şubeye falan mı gitmeliyiz gelmeyen ürünleri sormak için ?

Beyler birde bir sorum var bu önemli. Ürün gelmedi bende dispute açtım para iadesi istedim, satıcı bekleyeceksin diye öneri sunuyor. Ordan sonra ne yapilacak yani ekranda sikayet edecek yer kalmiyor tiklayacak bisey kalmiyor ?

Aldigim urun kirildi, dispute actim urunun yari parasini iade istedim . Satici ben sana baska urun yollayacagim disputeyi kapat dedi . Kapatmadim, satici bekle yolladim gelecek dedi. Dispute suresi doldu finished oldu. Şuan urun gelmedi ve para iadesi de olmadi.

Yani dispute açtıktan sonra parayi nasil geri alacağiz, beklerken süre doluyor. Teslim edilme suresinin son gununde mi dispute acacagiz? Actiktan sonraki asama nedir ?

pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    Valla benimde 3 ürünüm gelmedi daha takip nolu hemde 20 $ lık ürünler yani ama takip güncelleme tarihleri kasımda kalma güncellenmiyor nasıl iş anlmadım.Halbuki 0.7 $, 1.5 $ 1.97 $ gibi aldığım ürünler geldi takip nosuz.Oturduğunuz bölgeylede çok fark ediyo büyük şehirlerde daha labali ptt çalışanları kapıya atıyor mesela izmirde dış kapıya bırakmış ürünü komşum getirdi.Balıkesirde ptt çalışanı bizzat kendi nosundan arıyor kargonuz geldi inip teslim alın diye iniyorum adam o kadar iyi niyetliki bırakıp gitmiyor biraz sohbet ediyoruz filan diyor normalde kapıya bırakıp gitmemmiz lazım diyor.

Şu aliexpreeste kargo nosu bakıp güncel yer tarih yazmayanlar ne yapmalı ?

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Durun ben uzmanım

50 centden, 50 dolara kadar çeşitli alışverişlerim olmuştur. Toplam adedi belki de 100 den fazladır.

Gelmeyen ürünlerim de oldu nadiren, dispute açıp para iadesi hep aldım. Bir tanesinde 1 dolar kadar param kaldı.

Gelen üründen arızalanan da oldu, iade gönderip yenisini aldım.

Yani özetle Aliexpress candır, korkmadan alın.

Gelelim bizim PTT konusuna, yıllardır bölgemde görev yapan postacı abi emekli olduktan sonra aksamalar yaşadım. PTT dağıtım merkezine gidip ürünlerimin hacılandığını ima ettim, 1 hafta sonra tekrar gidip kendimi hatırlattım ki malımın peşinde olduğumu bilsinler. Girer girmez konuyu hatırlatınca adımı ezbere bildiler, demek ki konusu yapılmış.

İki gidişimde de orada paketim vardı aldım, sonrasında yeni işe başlayan arkadaş paketlerimi getiriyor.

Dağıtım merkezine gidip sorun, belki de memur boşluğu vardır dağıtıma çıkılmamıştır.

Bir de en önemlisi adres olarak mesai saatlerinde açık bir dükkan adresi verin.

"apartmana posta kutusuna bıraktım, ordan çalmışlardır" bahaneleri olmaz.

Gerçekten de böyle bir şey olmasına engel olursunuz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)