Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sürücü Kursu Maceram..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tvs Rtr 200
    Bilgilendirme amaçlı bir yazıdır

Arkadaşlar A tipi ehliyet almaya karar verdikten sonra kurs araştırmalarına başladım. Yine bu forumda bir arkadaşın önerisi üzerine Kadıköy Özel Gelişim Sürücü Kursuna gidip görüştüm.Gayet ilgili bir yetkili ile anlaştık.Kaydımı oldum.Gereken belgeleri What's up üzerinden göndererek tamamladım.Ödeme kısmı kredi kartına taksit yapılabildiği için rahattı benim için. Haftasonu kurs başladı. Kurs binasında yaklaşık 4 saat süre boyunca teorik bilgilendirme aldık. Zaten o anda doğru bir karar verdiğimi anladım.Teorik bilgilendirmeden sonra iş artık pratiğe kalmıştı.

Ben şimdiye kadar motora hiç binmediğim için endişe duymadım değil.Kursta benim gibi ilk defa motora binecek olan arkadaşlarda vardı.Kurs yeri Göztepe metroya çok yakın bir alan. İlk olarak ekipmanlarımızı giydirdiler.Kask,Mont,Eldiven,Dizlik...Daha sonra 125cc motorlarla başladık. Kursta 4-5 adet 125cc (YBR,Honda Ace)vardı.Daha sonra sırasıyla Pulsar 150,Pulsar 200 ,Honda cbf 500 dü sanırım bindik.Tabii bu süreç 3 haftaya yayıldı.İlk günden 500cc motora binmedik.Ben sınava 500 cc motorla gireceğim için extra bu motora yoğunlaştım. 1 adette Yamaha mt 07 vardı ama ben açıkçası biraz ürktüğüm için binmedim ama binen arkadaşlar oldu.Sürekli gözetmen kontrolünde alanda sürüş eğitimi aldık.Ve sonunda sınava girdiğimizde de gördüm ki bu 3 haftalık sürüş eğitimi sınavı geçebilmek için fazlasıyla yeterliymiş.(Tabii dolu dolu geçti)Netice olarak sınavı kazandım. Sınavda kalan bir sınıf arkadaşımda olmadı.Sonuç olarak ben bu kurstan çok memnun kaldım. Benim gibi ehliyet almayı düşünen arkadaşlara yol gösterebilmek için bu yazıyı yazıyorum.Umarım yardımcı olmuşumdur.Sormak istediğiniz bir şey olursa buradan seve seve yanıtlarım.Herkeze iyi forumlar.
    espresso ve Cihan53 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Hiç motosiklet sürmemiş insanın 500 cc ile o sınavı geçmesi bana komik geldi. Reklam kokmuş burası

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç motosiklet sürmemiş insanın 500 cc ile o sınavı geçmesi bana komik geldi. Reklam kokmuş burası
    yok be büyük cc lerle daha kolay aslında mesela mt07 hiç gaz yok debriyajı sal bırak rolantisiyle hatta rolantide bile hafif fren yaparak gidiyorlar düzde rolantide 25 30 u görüyo sınavdada o hızda sürdürüyorlar düşük cc den kolay geçiyo sınavı
    espresso ve fatih.met bunu beğendiler.

Kurs motorlarının rolantisi yüksek oluyo zaten

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Açık adres telefon ve krokide koyarsanız reklamınız daha etkin hale gelecektir..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tvs Rtr 200
    Ne kadar art niyetli insanlar var forumda.
    fatih.met ve essegesse bunu beğendiler.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı pinkcrow7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    malesef öyle nitekim sonra sürücü kursuna kaydoldum ama ders vermiyorlar,sürücü kursunda 10 dk motor sürdüm sınavı geçermiyim ? sonrasında sınavdan kaldım gibi konular açılır ama malesef gitmiş olduğun kurs ile bir bağım yok bende istanbulda bir sürücü kursunda motor eğitimi veriyorum ve gerçekten hakkıyla yaptığımıza inanıyoruz bu işi hiç bi zamanda kurs adı vs vermedim ama günümüzde şuan olan bir durum taban fiyat uygulaması getirildi adam kursa kayıt oluyor ders almıyor vs ben bütün dersleri gerekiyorsa fazla veriyorum aldığımız ücret ikimizinde aynı bu nedenle işini düzgün yapan kursları takdir ederim yapmayanlarıda ve eğer birileri para kazanacaksa bence hakkıyla işini yapanlar kazanmalılar ve giden insanlar mağdur olmazlar art niyeti arayan istediği şekilde arayabilir bizim bağlı olduğumuz ilçede 23 tane sürücü kursundan bizimde dahil olduğumuz 3 kurs adam gibi diğer 2 kurs yarım yamalak toplamda 5 kurs eğitim veriyor diğerlerinin durumu ortada..
    espresso ve Peripella bunu beğendiler.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ben 1. seviye eğitimi aldım.Sonrasında eğitim aldığım yerde YBR125 le 2 saat pratik yaptım.Sürücü kursunun Benelli TN600 ile toplam 2 saat eğitim yapıp sınavı geçtim.Dediğiniz gibi rolantisi yüksekti motorun.İlk parkuru yarım debriyaj arka fren kombinasyonuyla geçtim.Trafik kısmı daha kolaydı.Son sınava girecek kişi bendim.Verdikleri telsizin şarjı benden önceki sınav olan çocukta bitti.Ben telsiz olmadan kafaya göre dolaştım. Ara sıra arkadan yetişip yanıma gelip göbekten dön yada ilerden sağa dön gibi uyarılar yaptılar o kadar.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ben de Yamaha xmax 250 aldım, henüz ehliyetim olmadığı için kapalı otoparkta duruyor motor.
    Kurs konusunu çok araştırdım, bu bahsedilen kursu hem bu siteden hem de başka tanıdıklardan çok duydum, gelecek ay kaydolmayı düşünüyordum. Olumlu yorum içeren bu konuyu okuyunca içim rahatladı. Bende de yalnızca B sınıfı 4 teker ehliyeti var, motosiklet deneyimim hiç yok, scooter aldım ama ileride lazım olursa bir daha ehliyetle uğraşmamak için direkt A sınıfı almak istiyorum.

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2016 yılının ağustos ayı 20inci gününde 42 yıllık hayatımda ilk kez bir motosiklete oturdum, gazına bastım.
    2016 yılının ekim ayının 16ncı gününde mt07 ile hem pistte hem de pek çok aracın olduğu trafikte sınavı geçtim. hatta müfettiş biraz yavaş gidin dedi.
    2016 yılının kasım ayının 14ünde a sınıfı ehliyetimi çıkarttım.

bu süreçte; kuba 125, falcon 250, cbf 150, inazuma 250, scrambler 800, mt07 kullandım.

başka bir kurstan.. ve profesyonel bir bir eğitim yerinden.
    ortada, reklam kokan bir hareket yok yani.
    toplamda sanırım 20-25 saat kadar kurs, 20 saat kadar da eğitim yeri, pratik.
    işi ciddiye alırsan, eğitimin ciddi kuruluşlarca ve bol pratikli verilirse.
    benim gibi hayatında motosiklete oturmamış adamları bile eğitiyorlar.
    essegesse, espresso, fatih.met ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

musclegent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1. Reklam koktuğu yok arkadasımız memnun kalmıs kafasında soru işareti olan arkadaşlara ışık tutmuş.
    2. Bende hayatımda ilk defa motor kullandım ve sınavda 650 cc lik motor kullanarak sınavı geçtim ve A ehliyetimi aldım
    3. İçinizdeki art niyeti bir kenara atıp ''arkadasımız ne güzel bilgilendirmiş'' kafasında okursaınız reklam kokan hareketler gibi sözlere gerek kalmadığını anlayacaksınız.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    reklama ihtiyacı yok,gelişim sürücü kursu açıldığından beri MT ye sponsorluk yapmış işini nadiren düzgün yapan firmalardan biridir.sahibi ibrahim alan forumumuzun en aktif üyelerindendi evlenip çoluk çocuğa karışınca biraz geri planda kaldı..

gidip elinde motosikleti bile olmayan firmalara paranızı kaptırmayın diye açmış arkadaş yinede eleştiriliyor...
    pinkcrow7, essegesse, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Şu ' reklam kokmuş ' diyen insanlara çok sinir oluyorum adam memnuniyetini belirtmiş arkadaş niye reklam yapsın . . Geçen bende bir servise gittim memnun kaldım bunu paylaştım dediler ki yok buranın reklamını yapıyorsun...
    Yahu sende o servise gidince ücret ödüyorsun bende gidince aynı ücreti ödüyorum aldığım hizmetten memnun kir aldım bunu paylaştım , insanlar art niyetli. Bir taş atıp kolu yorulmayan insanlar gereksiz yorumlar yapıp can sıkıyor

Gelişim Sürücü Kursu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    Bilgilendirme amaçlı bir yazıdır

Arkadaşlar A tipi ehliyet almaya karar verdikten sonra kurs araştırmalarına başladım. Yine bu forumda bir arkadaşın önerisi üzerine Kadıköy Özel Gelişim Sürücü Kursuna gidip görüştüm.Gayet ilgili bir yetkili ile anlaştık.Kaydımı oldum.Gereken belgeleri What's up üzerinden göndererek tamamladım.Ödeme kısmı kredi kartına taksit yapılabildiği için rahattı benim için. Haftasonu kurs başladı. Kurs binasında yaklaşık 4 saat süre boyunca teorik bilgilendirme aldık. Zaten o anda doğru bir karar verdiğimi anladım.Teorik bilgilendirmeden sonra iş artık pratiğe kalmıştı.

Ben şimdiye kadar motora hiç binmediğim için endişe duymadım değil.Kursta benim gibi ilk defa motora binecek olan arkadaşlarda vardı.Kurs yeri Göztepe metroya çok yakın bir alan. İlk olarak ekipmanlarımızı giydirdiler.Kask,Mont,Eldiven,Dizlik...Daha sonra 125cc motorlarla başladık. Kursta 4-5 adet 125cc (YBR,Honda Ace)vardı.Daha sonra sırasıyla Pulsar 150,Pulsar 200 ,Honda cbf 500 dü sanırım bindik.Tabii bu süreç 3 haftaya yayıldı.İlk günden 500cc motora binmedik.Ben sınava 500 cc motorla gireceğim için extra bu motora yoğunlaştım. 1 adette Yamaha mt 07 vardı ama ben açıkçası biraz ürktüğüm için binmedim ama binen arkadaşlar oldu.Sürekli gözetmen kontrolünde alanda sürüş eğitimi aldık.Ve sonunda sınava girdiğimizde de gördüm ki bu 3 haftalık sürüş eğitimi sınavı geçebilmek için fazlasıyla yeterliymiş.(Tabii dolu dolu geçti)Netice olarak sınavı kazandım. Sınavda kalan bir sınıf arkadaşımda olmadı.Sonuç olarak ben bu kurstan çok memnun kaldım. Benim gibi ehliyet almayı düşünen arkadaşlara yol gösterebilmek için bu yazıyı yazıyorum.Umarım yardımcı olmuşumdur.Sormak istediğiniz bir şey olursa buradan seve seve yanıtlarım.Herkeze iyi forumlar.
    Merhaba;İyi dilekleriniz için teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:34 ----------

Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    reklama ihtiyacı yok,gelişim sürücü kursu açıldığından beri MT ye sponsorluk yapmış işini nadiren düzgün yapan firmalardan biridir.sahibi ibrahim alan forumumuzun en aktif üyelerindendi evlenip çoluk çocuğa karışınca biraz geri planda kaldı..

gidip elinde motosikleti bile olmayan firmalara paranızı kaptırmayın diye açmış arkadaş yinede eleştiriliyor...
    Aynen abi biraz ara verdik ayrı kaldık ama yakında eskisinden daha aktif sahalarda olacağım.Çocuklar büyüyor artık
    espresso bunu beğendi.
    Gelişim Sürücü Kursu
    0216 330 54 44
    0216 336 62 77
    www.gelisimsurucu.com
    msn: ehliyet@msn.com

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Gelişim Sürücü Kursu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:34 ----------

Aynen abi biraz ara verdik ayrı kaldık ama yakında eskisinden daha aktif sahalarda olacağım.Çocuklar büyüyor artık

Merhaba,

Madem ki kursun sahibi buraya yazdı, fırsat bulmuşken sorularımızı soralım.

Kasım ayı sonuna doğru motorumu aldım ama ehliyetim olmadığı için henüz binemiyorum. Aralık ya da ocak ayında kursa kaydolur öğrenirim derken mevsimin kış olduğunu hesap edemedim. Zaten çok üşüyen biriyim, bu soğuklarda bisiklet dışında iki teker kullanmamış biri olarak eğitimlere gitmeye cesaret edemediğim için de erteledim.
    Kurs konusunda kararımı verdim, hem eğitim alanına ulaşım konusu bana uygun hem de kalitesi konusunda hem bu forumda hem de başka motor kullananlardan iyi şeyler duyduğum için kurs seçim kısmını kafamda hallettim.

Sormak istediğim konu sınav tarihleri hakkında. B sınıfı ehliyetim var, A sınıfı ehliyet için eğitim alacağım. Soğuktan titremek yerine rahat rahat, eğitime tam dikkatimi vererek eğitim alabilmek için ne zaman kaydolmamı tavsiye edersiniz? Henüz hiç bir ekipman da almadım, ekipman almak için fuar zamanını bekliyorum. Ekipmanım olmadan eğitimlere katılmam mümkün mü yoksa en azından kask, mont alayım mı? Karda kışta eğitim nasıl oluyor?

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    belki sende öylesin bilemeyiz sadece yorum yapmış arkadaş, böyle yakıştırmalara gerek yok
    essegesse bunu beğendi.
    Feel the way

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250

hahaha çok fena kapak olmuş :D

ben de gelişimden aldım ehliyeti tanıdığım en az 5 kişi daha gelişimden aldı vesile olduk kimseden şikayet duymadım.

Biz alırken salı pazarında yapılıyordu eğitimler.
    Enis İzci teorik eğitimi vermişti.
    Hemen yanımızda diğer sürücü kurslarının çalışmayan çinli motorlarını görünce ne kadar doğru karar verdiğimi anlamıştım.

Başarıların devamını dilerim.
    espresso bunu beğendi.
    "Bildiğini sandığın bir şeyi asla öğrenemezsin."
    Epiktetos

Motosikleti
    Honda CBF 600
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Madem ki kursun sahibi buraya yazdı, fırsat bulmuşken sorularımızı soralım.

Kasım ayı sonuna doğru motorumu aldım ama ehliyetim olmadığı için henüz binemiyorum. Aralık ya da ocak ayında kursa kaydolur öğrenirim derken mevsimin kış olduğunu hesap edemedim. Zaten çok üşüyen biriyim, bu soğuklarda bisiklet dışında iki teker kullanmamış biri olarak eğitimlere gitmeye cesaret edemediğim için de erteledim.
    Kurs konusunda kararımı verdim, hem eğitim alanına ulaşım konusu bana uygun hem de kalitesi konusunda hem bu forumda hem de başka motor kullananlardan iyi şeyler duyduğum için kurs seçim kısmını kafamda hallettim.

Sormak istediğim konu sınav tarihleri hakkında. B sınıfı ehliyetim var, A sınıfı ehliyet için eğitim alacağım. Soğuktan titremek yerine rahat rahat, eğitime tam dikkatimi vererek eğitim alabilmek için ne zaman kaydolmamı tavsiye edersiniz? Henüz hiç bir ekipman da almadım, ekipman almak için fuar zamanını bekliyorum. Ekipmanım olmadan eğitimlere katılmam mümkün mü yoksa en azından kask, mont alayım mı? Karda kışta eğitim nasıl oluyor?
    Merhaba;
    Eğitimler için Şubat dönemini önerim,hem sezon başlangıcı olması sebebiyle doğru zamanlama olur.Aşırı yağış olmadığı sürece eğitimler devam ediyor.Ekipman konusunda eğitimde kullanılacak tüm ekipmanlar tarafımızdan veriliyor,eğtim sonrası alacağınız motor ve ekipmanları belirlemek daha mantıklı olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:40 ----------

Alıntı harung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hahaha çok fena kapak olmuş :D

ben de gelişimden aldım ehliyeti tanıdığım en az 5 kişi daha gelişimden aldı vesile olduk kimseden şikayet duymadım.

Biz alırken salı pazarında yapılıyordu eğitimler.
    Enis İzci teorik eğitimi vermişti.
    Hemen yanımızda diğer sürücü kurslarının çalışmayan çinli motorlarını görünce ne kadar doğru karar verdiğimi anlamıştım.

Başarıların devamını dilerim.
    Merhaba;İyi dilekleriniz için teşekkürler,görüşmek üzere tekrar hayırlı olsun...
    essegesse ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Merhaba;
    Eğitimler için Şubat dönemini önerim,hem sezon başlangıcı olması sebebiyle doğru zamanlama olur.Aşırı yağış olmadığı sürece eğitimler devam ediyor.Ekipman konusunda eğitimde kullanılacak tüm ekipmanlar tarafımızdan veriliyor,eğtim sonrası alacağınız motor ve ekipmanları belirlemek daha mantıklı olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:40 ----------

Merhaba;İyi dilekleriniz için teşekkürler,görüşmek üzere tekrar hayırlı olsun...

Şubat dönemi için ne zaman kayıt olmak gerekir?

Motosikleti
    Honda CBF 600
    Resmi olarak 10 Şubat ancak kontenjan sorunu yaşamamanız adına 30 ocak olabilir.
    espresso bunu beğendi.
    Gelişim Sürücü Kursu
    0216 330 54 44
    0216 336 62 77
    www.gelisimsurucu.com
    msn: ehliyet@msn.com

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)