Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaç rpm

Motovento
    REKLAM ALANI
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Arkadaşlar bu bajaj discover kaç rpm çeviriyor bilen var mı?Tam gücü yada torku kaçta veriyor sormuyorum kaç bin devir çeviriyor.Ayrıca bu motora harici devir göstergesi olsun vites göstergesi olsun ilave etmek mümkün olur mu acaba.Portları varmıdır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:41 ----------

Totalde 9k mı çeviriyor acaba

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Fark eder mi? Maksimum gücün alındığı devire kadar ivme artar orayı geçince azalır diye düşünüyorum. Ondan sonra vites atman lazım. Çünkü güç azalacak.

erreguay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğer her defasında motorun son gücüne kadar devir cevirip orda vites atarsanız (redline da kullanırsanız) o motorun fazla bi ömrü olmaz yakın zamanda piston silindir masrafı çıkarır.

Motosikleti
    MTT Y2K
    Gençler maşallah hepiniz taşlamaya müsait bir bakış açısıyla yazmışsınız yorumlarınızı.Ben redline'da kullanmak istesem buraya gelip kaç bin devir çeviriyor diye sorar mıyım.Okumadan mı yorum yapıyorsunuz anlamadım ki.Ben gösterge panelini değiştirmeyi düşünüyorum onun için sordum.Özelliklede belirttim max. Güç yada torku söylemeyin diye.Biri ne fark eder
    Maksimum gücün alındığı devire kadar ivme artar orayı geçince azalır demiş diğeri (redline da kullanırsanız) demiş.Arkadaşlar eleştiri yapıyorum yanlış anlamayın ama önce bir okuyun mantığınızdan süzülsün okuduğunuz sonra yorum yapın.
    rebirth, Romedon ve ogzcngdk bunu beğendiler.

drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    Kaç devir çevirdiğini bilmem ama buji kablosuna bağlanan devir saatleri var. İnternette bulabilirsin. Kablosunu buji kablosunun etrafına dolayıp da kullanılıyor.

Gençler derken.
    Taşladığımı düşünmüyorum ve hala sizli bizli konuşuyurum.
    Bu arada okuduğunuzu anlamama veya herşeyi üstünüze alınma gibi bi sorununuz var.
    Yazdığımı tekrar okuyun size yazılmış bişey yok orda.
    Benim yorumun üstünde yazan arkadaş demiş
    'Ondan sonra vites atman lazım'
    O arkadaşa ufak bi uyarı sadece. Sürekli böyle kullanırsa o motor uzun ömürlü olmaz.

Bu arada o kadar merak ediyosanız motoru kullanım kitabında veya sitesinde vardır. Google dan araştırma bile yapmaya üşenen insanların en çok ben bilirim tavırları...

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    muhtemelen 9.000 civarıdır. Benim tavsiyem o motora yeni gösterge vs şeylerle masraf yapmak yerine devir saatli motor alın. Ybr'ye vites göstergesi takılmıyor bildiğim kadarıyla, cbf alırsanız hem devir saati hem vites göstergesi kolayca yapılıyor.
    Benim tavsiyem ybr olurdu yine de.

Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı erreguay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gençler derken.
    Taşladığımı düşünmüyorum ve hala sizli bizli konuşuyurum.
    Bu arada okuduğunuzu anlamama veya herşeyi üstünüze alınma gibi bi sorununuz var.
    Yazdığımı tekrar okuyun size yazılmış bişey yok orda.
    Benim yorumun üstünde yazan arkadaş demiş
    'Ondan sonra vites atman lazım'
    O arkadaşa ufak bi uyarı sadece. Sürekli böyle kullanırsa o motor uzun ömürlü olmaz.

Bu arada o kadar merak ediyosanız motoru kullanım kitabında veya sitesinde vardır. Google dan araştırma bile yapmaya üşenen insanların en çok ben bilirim tavırları...
    Kesinlikle haklısınız hiç araştırmadan hemen buraya yazdım sitede alıntı yapmak çok.kolay bilmiyorsanız öğrenmenizi tavsiye ederim.Bu şekilde yanlış anlaşılmaları ortadan kaldırmış oluruz.Araştırdım bulamadım karşıma hep max torkta rpm max güçte rpm gibi sonuçlar çıkıyor.Okuduğumu anlamama gibi bir sorunum yok siz alıntı yapsaydınız anlaşılırdı.Siteyi kullanmayı bilmeyen lakin millete ahkam kesmeyi seven tayfa işte ne yapalım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:22 ----------

Alıntı rebirth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muhtemelen 9.000 civarıdır. Benim tavsiyem o motora yeni gösterge vs şeylerle masraf yapmak yerine devir saatli motor alın. Ybr'ye vites göstergesi takılmıyor bildiğim kadarıyla, cbf alırsanız hem devir saati hem vites göstergesi kolayca yapılıyor.
    Benim tavsiyem ybr olurdu yine de.
    Hocam sağolun tavsiyeniz için lakin elimde olanı değiştirmek uğraşmak hoşuma gidiyor.Bu benim için zevk.

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla hocam biraz araştırdım, ingilizce bir forumda biri sormuş devir saati takılır mı diye. Ona verilen cevapta, 'CDI ünitesi destekliyorsa takılır' yazmışlar. Galiba CDI ünitesinden göstergelere 3 kablo gelmesi gerekiyormuş. Bu işlere kafası basan bir bajaj servisi size yardımcı olur diye tahmin ediyorum. Bakın bu videoda biri yapmış, çok sağlıklı çalışmasa da yapmış ama. Demek ki yapılıyor.

Motosikletiniz max gücünü 9.000rpm'de veriyormuş, buradan yola çıkınca 10.000 çeviriyordur sanki. Örnek, benim ybr 8.000rpm'de max gücü verip 10.500rpm'de kesiciye giriyor.

Motosikleti
    MTT Y2K
    Çok teşekkür ederim hocam ilginiz için.Portların destekleyip desteklemediğini merak ediyordum.Söylediğinize göre destekliyor(üç kabloyu).Ama bunu tabikide işini iyi yapan müşteri gelsin parayı alayım mantığıyla çalışmayan bir servis yada ustayla görüşmek gerek

Siteyi nasıl kullandığım beni ilgilendirir kimseyi ilgilendirmez. Alıntı yapmayan biriyim. Bunun için siteyi kullanmayı bilmediğimi düşünmeniz sizin kaybınız öyle bi zorunluluğum yok. Kaldıki mobilden kullanımı zor olduğu bi site. Ama yok herkes pc başında oturmak zorunda ve her yazdığını alıntılamak zorunda.
    Ayrıyetten millete ahkam kestiğimi düşünüyorsanız böyle bi yargıya kapıldıysanız yine sizinle ilgili bi durum

Motosikleti
    MTT Y2K
    Ben devamlı mobil kullanıyorum bu neyin kafası.Alıntı yapmıyorsan söylediğin şeyin senin üstündekine söylediğini bilme gibi ilahi bir güce sahip değilim.Alıntı yapmıyorum bu beni ilgilendirir demişsin.Yapmayıp yanlış anlaşılmaya sebebiyet veriyorsun.Sizin siteyi kullanmayı bilip bilmediğinizi düşünmemde benim herhangi bir kaybım değil.Çünkü siz siteyi nasıl kullanmışsınız kullanmamışsınız beni ilgilendirmez bunun için benim açımdan da bir kayıp söz konusu olamaz."Kaldıki mobilden kullanımı zor olduğu bi site. Ama yok herkes pc başında oturmak zorunda ve her yazdığını alıntılamak zorunda." Kendinizi bu yüzden zorunlu hissetmeyin ben siteyi devamlı mobil sürümünden kullanıyorum.Gayet stabil ve düzgün çalışıyor.Kullanımı da kolay ve yormuyor.Siz siteyi kullanabilmek için bir pc'ye ihtiyaç duyuyorsanız o sizin probleminiz.

Evet mobilden kullanmak zor bir site. Özellikle resim yüklemek, video yüklemek bişeyler paylaşmak için zor.
    Siteyi kullanım amaçlarıyla ilgili bir şey bu. İlk mesajımı okursan genel bi yazı insanları bilgilendirme amaçlı.
    Onun dışındaki amaçlar için siteyi gayet iyi kullandığınızı görüyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)