Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yolculuk sırasında müzik dinlemek

Motovento
    REKLAM ALANI
    nTolga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Merhaba arkadaşlar,

Yeri geliyor 100km ye yakın bir köy ve dağ sürüşü yapıyorum. Kocaeli çevresinde olanlar varsa Yalakdere - İznik yolunu belki bilirler. Yolculuk anında tek olduğum için çok sıkılıyorum ve müzik dinlemek istiyorum. Orjinal iphone kulaklığı bir yerden sonra baskıdan dolayı kulaklarımı acıtıyor. Ne gibi bir çözüm bulabilirim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Kulak içi kulaklıklar var tıkaç şeklinde. Hem rüzgar sesi almaz hem de kulağı tahriş etmez.

Motosikleti
    YAMAHA XJ6N 2014 - HONDA CRF250L 2013

Murat Ustaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT

İlk ve büyük kazamı bu yüzden yapmıştım. Umarım başınıza herhangi bir problem gelmez. İyi sürüşler.

HamzaBey95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    İntercom kulaklığı tarzı bir kulaklığı kaskın içine döşeyip telefona uydurabilirseniz en güzeli, rahatı o olacaktır. Hem dış sesleri duymanız da daha rahat hale gelir...
    HYO-GT250R
    İstanbul

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    doğru kulaklıgı bulmanda işe yarar bazen samsung kulaklıgı kulağı acıtmazken i phone'unki de acıtabiliyor hani ucuz yollu halletmekse amacın kulaklık değiştir farklı kulaklıkla dene,

Yada bi zaman sonra bir kulagından diğerine tak böylece kulagın dinlenir, ben cok baskı yaparsa diğerine takıyorum,

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Bu işin en iyi çözümü Intercom'dur!.
    essegesse bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bazen bende yapıyorum o hatayı.
    Müzik sürüşü çok etkiliyor, ritme göre sürüş yapıyor insan.
    Bazen gereksiz riskler alıyorsun.
    Dikkat et.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Motor kullanırken sıkılıp başka şeylerde vakit geçirmek için çözüm arıyorsan motor işi sana göre değil aka..
    Ben bazen 500 km yol yapıyorum aynı günde ve hiç sıkılmıyorum her viteste motorun sesi rüzgar manzara arkadan yetişmeye çalışanlar ne bileyim benim için başka şeye gerek yok.
    Sende bi sorun var demek..
    Araba kullan onda her şey var.
    bugs buny bunu beğendi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    sürüş esnasında müzik dinlemenin hata olduğunu sanmıyorum.
    senelerdir motosiklet kullanırım,
    müzik olmadan çok az kullanmışımdır.

bu kullanıcının bilinç durumu ile ilgili, müzik sürüşünüze direkt etki ediyor ve trafiği algılamanızı zorlaştırıyor ise tavsiye etmem.
    trafik içerisinde duyma gereksiniminizi kısıtlamayacak bir ürün kullanabilirsiniz,
    rock zircon , xioami tavsiyelerimdir.
    fiyat performans oranları yüksek ürünlerdir.
    farklı tercihler de olabilir.

CT.ATC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture(30k) > X-Treme Max 150
    Sürüş esnasında kulak tıkacı öneriliyor rüzgar uğultusu pisi gürültüsü azalsın diye. Kulakiçi kulaklıklar bu konuda bence güzel, seçeceğin müziği gaza getirecek cinsten değilde daha rahat uzun yolda hem dikkatini dağıtmayacak hemde rahatlatıcı bir tarz olarak belirlersen güzel olabilir. Ben de bu şekilde yapıyorum. Örneğin şu tarz müzikler

Kulaklık olarakta, mikrofonu ve küçük kulaklıkları olduğu için fiyat/performans açısından şunu öneririm memnun kalırsın.

http://www.dr.com.tr/Elektronik/Sony...FUETGwod_E8FmA
    zabuzaretta ve esbabsız bunu beğendiler.

Motosikleti
    4. motor Honda
    U dönüşü yapılmayan yerde kulakiçi kulaklığın ve gaz müziğin etkiyile dönerken karşıdan gelen arayaı görmemiştim ve bana çarpmıştı.
    Yerden kalkarken hala müzik çalıyordu ve adamın söylediğini dahi anlamıyordum elimle 1dk işereti yapıp cebimden telefonu çıkarıp kapadım.

Netice itibariyle sürüşü çok etkilediği gibi dışarıdan gelen sesleri öyle kesiyorki karşıdan gelen beyaz arabayı görmediğim gibi kornasını da hiç duymamıştım.

Bence interkom daha mantıklı dışarıdan gelen sesler duyulur. Kulakiçi kulaklıklar hem belli zaman sonra rahatsız ediyor hemde dış dünya ile çok izole oluyorsunuz tehlike yaratıyor.
    Salurbey bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA XJ6N 2014 - HONDA CRF250L 2013
    Alıntı nTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Yeri geliyor 100km ye yakın bir köy ve dağ sürüşü yapıyorum. Kocaeli çevresinde olanlar varsa Yalakdere - İznik yolunu belki bilirler. Yolculuk anında tek olduğum için çok sıkılıyorum ve müzik dinlemek istiyorum. Orjinal iphone kulaklığı bir yerden sonra baskıdan dolayı kulaklarımı acıtıyor. Ne gibi bir çözüm bulabilirim?
    Arkadaş yoğun trafikte müzik dinleyerek sürmekten bahsetmiyor. Köy ve dağ yollarında uzun yol almaktan bahsediyor ki bence kulağında güzel rahatlatan bir müzikle tatlı tatlı doğanın içinde sürmek çok zevklidir. Yıllardır da yaptığım bir şey. Kulak içi kulaklıklar da bunun için ideal hem tıkaç görevi de görüyor. Sennheiser CX 1.00 tekrar öneririm dostum.
    yolda...

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    selamlar,bende ınterphone sport var , bluetooth ıntercom. Fıyatı 800-900 tl cıvarı pahalı bır urun fakat cok memnunum.Dısardan gelen tum seslerı duyabılıyorsun.Bu arada sehırlerarası yolda kesınlıkle kulak tıkacı olmadan surmuyorum.Iyı bır tıkac ve ınterkomdan gelen muzık, kesınlıkle dısarı ıle olan baglantıyı kesmıyor,dıger turlu zaten surus ıcın tehlıke yaratır.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor kullanırken sıkılıp başka şeylerde vakit geçirmek için çözüm arıyorsan motor işi sana göre değil aka..
    Ben bazen 500 km yol yapıyorum aynı günde ve hiç sıkılmıyorum her viteste motorun sesi rüzgar manzara arkadan yetişmeye çalışanlar ne bileyim benim için başka şeye gerek yok.
    Sende bi sorun var demek..
    Araba kullan onda her şey var.
    Hemen balıklama atlayıp eleştiri yapacağına keşke yazdıklarımı okusaydın. Fark ettiysen boş yolda sürmekten bahsediyorum. Hatta bazen geceleri yolculuk yaptığım için tamamen karanlığın içinde gidiyorum tek görebildiğim şey yol oluyor.
    esbabsız bunu beğendi.

Dr. Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25
    Şu motor kullanırken müzik dinlemeyin vs diyenlere hayret ediyorum. Ben müziksiz asla binemiyorum ya da radyo programı dinliyorum. Güle eğlene sürüyorum. Tek kulaklığı takıp orta düzeyde sesini açıp kararınca az ses geliyor o bile eğlence..

Acaba insanlar iki kulaklığı da takıp son ses müzik dinlendiğini mi zannediyor ilginç
    Guven bunu beğendi.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Alıntı nTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hemen balıklama atlayıp eleştiri yapacağına keşke yazdıklarımı okusaydın. Fark ettiysen boş yolda sürmekten bahsediyorum. Hatta bazen geceleri yolculuk yaptığım için tamamen karanlığın içinde gidiyorum tek görebildiğim şey yol oluyor.
    Dostum zaten yazdıklarını okuduktan sonra yorum yaptım.
    Bende bazen 500 km lik yolun 250 km si sabah kalanı da akşam-gece dönüş ile geçiyor.
    Bu olay, yani motor sevgisi görecelidir.
    2 teker üzerinde giderken bile zevk alırım ben. Başka bi şey aramam.
    Sen demek ki sıkılıyorsun monoton sürüşten.
    essegesse bunu beğendi.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum zaten yazdıklarını okuduktan sonra yorum yaptım.
    Bende bazen 500 km lik yolun 250 km si sabah kalanı da akşam-gece dönüş ile geçiyor.
    Bu olay, yani motor sevgisi görecelidir.
    2 teker üzerinde giderken bile zevk alırım ben. Başka bi şey aramam.
    Sen demek ki sıkılıyorsun monoton sürüşten.
    Forumda çoğu kişi tek sürüşte sıkıldığını söylüyor. O zaman forumun %75i motor sevgisinden uzak. Ben giderken yanımda ekstra bir sese ihtiyaç duyuyorum. Beni tanımadan motoru sevip sevmediğimi nasıl anladın merak ediyorum. Ben zaten sürüşten zevk almıyorum demedim. Sen sıkılmıyorsun diye bende sıkılmayacak değilim.

yzk2001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRAG200
    Motosiklet işinin babası Harley ve harleyde müzik için hoparlör olduğuna göre motosiklet sürerken müzik dinlenir demektir yeterki dış sesleri duyabilecek şekilde olsun

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)