Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

içliksiz sadece kışlık ceket yok mu?

Motovento
    REKLAM ALANI

deri örgü fark etmez sıcak tutucak ve aynı zamanda rahat olup çanta giyip çıkarırken zorlamicak bir cekete ihtiyacım var

I want

neden bütün ceketler içlikli çıkartılabilir

içliksiz sadece kışlık olanlar daha sıcak tutar diye düşünüyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Yanlış düşünüyorsun.

Motosiklet veya başka spor, kışlık giyim her zaman "katmanlar" prensibinde daha iyi çalışır.
    Ayrıca içliğinin olması rahatsız edecek demek değil ki?
    Revit Shield kullanıyorum, İstanbul'un rakımlı tepelerinden birinde oturup Ataşehir'e gidiyorum işe, sırılsıklam olduğum havalar da dahil vücudumun tek üşümeyen yeri üst kısım oldu bugüne dek. Ki içime sadece ama sadece düz bir tshirt giyiyorum, hiç bir termal katman windstopper falan yok. Bacaklarım çok üşüdü, Kavacık yolunda dondu bacaklarım mesela, ellerim her akşam üşüyor, düz deri eldiven kullanıyorum. Ama üst vücutta tık yok.

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış düşünüyorsun.

Motosiklet veya başka spor, kışlık giyim her zaman "katmanlar" prensibinde daha iyi çalışır.
    Revit Shield kullanıyorum, İstanbul'un rakımlı tepelerinden birinde oturup Ataşehir'e gidiyorum işe, sırılsıklam olduğum havalar da dahil vücudumun tek üşümeyen yeri üst kısım oldu bugüne dek. Ki içime sadece ama sadece düz bir tshirt giyiyorum, hiç bir termal katman windstopper falan yok. Bacaklarım çok üşüdü, Kavacık yolunda dondu bacaklarım mesela, ellerim her akşam üşüyor, düz deri eldiven kullanıyorum. Ama üst vücutta tık yok.
    katman olsun ama çıkarılabilir olmasın sabit olsun düz olsun ben onu sadece kışın giymek istiyorum yazın ve kışın ayrı mont giymek istiyorum, yaz için çok iyi hava alan fileli beyaz kış için siyah kullanıcam
    insta: veli_montana_

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    katman olsun ama çıkarılabilir olmasın sabit olsun düz olsun ben onu sadece kışın giymek istiyorum yazın ve kışın ayrı mont giymek istiyorum, yaz için çok iyi hava alan fileli beyaz kış için siyah kullanıcam
    öyle bir ürün ben daha görmedim. sonuçta herkesin soğuk derecesi farklıdır. mesela ben kolay kolay üşümem kışın ortasındada o içliği nadir kullanırım. ama o içlik çıkmıyor olsaydı bana göre çok sıcak olacaktı ve ben rahat etmeyecektim. bunun tam terside var aldın montu ama sıcak değil o içlik yoksa donarsın. donmamak için takarsın olur biter.

valla benimde yazlık beyaz kışlık siyah ama beyaz alma çok çabuk kirleniyor. yazın terlediğin için özellikle boyun ve bilek bölgelerin simsiyah oluyor 1 hafta içinde. hadi bunlarıda geçtim en ufak pisliği çok net gösteriyoru emin ol 3-4 günde bir yıkaman gerekir o güzel halini görmek için

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Tamam, katmanlı kış montunu kışın giy. Yazın başka mont al onu giy?
    Kışlık montun içliği var diye çıkarıp yazın da giyerim demek zaten pek tutmayan bir hesap olsa gerek.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    İçliği olmayan saf kışlık montlar da var sanırım. Klim'in modellerinde olabilir ama cep yakar.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    neden içliğe taktın içinde saf saf duruyor nesi rahatsız ediyor seni...
    içinde dursun incecik bir katman özelliği ruzgarı gecirmemek özel bir kumaş,
    güzel dursunsa amacın biraz belden dar kesim bişey al, belinden kemeri olan bir model al, günlükte hayli hayli kullanırsın,

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    http://www.durt.com.tr/KISLIK-MOTOSI...UG,PR-345.html

al dostum kışlık, astarı yok tam senlik.

Alıntı diablof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.durt.com.tr/KISLIK-MOTOSI...UG,PR-345.html

al dostum kışlık, astarı yok tam senlik.
    Tipi spor degil ama genede fena degil, biliyor musunuz bu markayi?

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    ben de bu markanın montu ve pantolonu var. pantolon 150 tl ama güzel, montta(velocity modeli) güzel ama soğuk havada tek montun ısıtma anlamında yeterli olmasını beklemeyin.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Alıntı Tefoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de bu markanın montu ve pantolonu var. pantolon 150 tl ama güzel, montta(velocity modeli) güzel ama soğuk havada tek montun ısıtma anlamında yeterli olmasını beklemeyin.
    Mesela 500 600 liralik alp revit gibi markalara gore nasildir kislik sogukdan koruma yakin mi

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    parasına göre iyi malzeme. çok üst kalite değil. iş görüyor ama. ben 4 mevsimlik olanı kullanıyorum iyi gibi. sitesinde seçenek var bir sürü

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Mesela 500 600 liralik alp revit gibi markalara gore nasildir kislik sogukdan koruma yakin mi
    şöyle örnek veriyim, bu montu almadan önce venomun bir montunu denemiştim (335tl) ve birde revitin bir montunu denemiştim (275 euro) venom daha sıcak tutacak gibi duruyordu. ikiside kışlık modeldi. aradaki fiyat farkı işçilik ve markadan kaynaklı, korumaları falan da benzerdi baya.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

OgulcanMC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200 (Eski) Hyosung GV250 (Şimdi)
    Bende Hudson Style 206 deri ceket var. İçindeki içlik tarzı fermuarlı bir yelek var. İçliğe neden bu kadar takıldığını anlayamadım. İstemiyorsan çıkar öyle giy. Ki benim ceket içlikli veya içliksiz hiçbir şekilde üşütmüyor. Verdiğim paraya üzülmediğim nadir şeylerden biri oldu. Sıcak tutacak bir şey istiyorsan tavsiye ederim.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış düşünüyorsun.

motosikletin nedir bilmiyorum ama bu sene kuryelerin elciklere taktığı siyah ismini bilmediğim şeyden taktım rahat etti deri eldivenim var korumalı 2-3km sonra ellerim buz kesmeye başlıyordu bunu takınca direk eldiven rüzgarı almadığından üşümüyor şimdi dizlere bir şeyler yapmam gerekecek dizliklerde bir yere kadar

Motosikleti
    Forza 250
    kışlık montların bir de şöyle bir esprisi var, yağmur geçirmeyen astar da mont ile tümleşik oluyor. Bu da bize daha az soğuk yemek olarak geri dönüyor tabi ki. Örnek vermem gerekirse; yazlık file montum olan bering keers montumun çıkarılabilir iç yağmurluk katmanı var ancak kışlık montum olam ixs panama da yağmurluk katmanı tümleşik yani çıkarılamıyor ama onda da çıkarılabilen ve hatta ayrıca mont gibi giyilebilen günlük hayatta sırıtmayan bir içlik montu var. Aslında içlik montu hiç çıkartmadan motora binerken üzerine motor montunu giyiveriyorsunuz. Pratik oluyor.

wind16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250 ABS
    Ben de Dane Kışlık mont var. İçliği montla birleşik gibi zaten. Çıkartılabiliyor kolaylıkla ama takılı olduğunda hissetmiyorsun ki zaten. Rahatsız olacak bir durum yok.
    Yazın yazlık kullanacağım demişsin ben de yazın yazlık kullanıyorum ama bahar aylarında ne yapacaksın?
    Kışlığın içliğini çıkartıp devam edeceksin.
    Kış montunun katmanlı olması her zaman çok iyidir.
    Dün gece motoru kullanmak zorunda kaldım ve böyle bir montum olmasa zatürre olmuştum.
    O kadar iyi koruyor ve sıcak tutuyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)