Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Neden eskiler Alınmaz gözüyle bakılıyor ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    MASRAF....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    Katılmıyorum, şuan 2014 yeberem var ve eğer satabilirsem 1998-2002 arası yamaha rx 115 almayı planlıyorum. Doğru modeli denk getirdiğiniz sürece alınır. Ha konu ss olunca farklı onun 1 aylığını bile almam o ayrı konu

gitaristgkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt 600 e
    Valla bizim araç 30 motosiklet 20 yaşında gerisini varın siz düşünün :D iyi baktıktan sonra sorun olmuyor

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    Alıntı Grumpy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benı kessınler 2000 oncesı araba almam bır klasık alıp restore etmeyeceksem. 2000 sonrası da aracın ılk sahıbıne, kazasına degısenıne boyasına elektrık tesısatındakı kabloların durumuna kadar dıdıkler oyle alırım. Kımseye guven kalmadı arkadas. Kendın gıdıp bakıyorsun, bır ıkı ay sonra araba fıyatının nerdeyse dortte bırı masraf cıkıyor. Usta bulup gıdıyosun, ıkı haftaya motoru kucaklıyosun. Ustayla gıtmek bak bayılıyorum buna. Ulan o usta benden yarın para kazanamadıktan sonra nıye ıyılık yapsın bana? O derece paranoyak bırıyım. 6 ay 1 sene belkı 2 sene calısır, ıt gıbı calısır daha az yer daha az ıcer daha az harcar bırıktırır gıder sıfırını alırım.

Haa arabanın hastası olmusumdur, sıfırına cıddı cıddı elım varmıyordur, duzgununu de bulamam bır araba parası kadar daha ayırır (15-15) alırım arabayı, yatırırım bır kac ay sanayıde. Motorunu herseyını ındırtır ıskelette curuk carık pas bılmemne varsa yaptırır, motoru sıfırdan elden gecırtır, elektrık tesısatını yenıletır, koltukları herseyı yenıler rodajını yapar bıldıgım arabaya bınerım kafam rahat olur. Bır e36 alıp boyle restore ettırmeyı dusunmuyorda degılım. Omurluk bınerım ama benzın olmus 5 kusur, araba zaten ıcmenınde otesınde yakıyor. Nasıl olur bılmem.
    memleketimizde şahin ve doğanın kalitesi konusunda yarışamayacağı bir sürü ithal araçtan daha çok para etmesinin sebeplerini araştırmak lazım... ben de kısıtlı imkanlarla araba almayı düşünürken 11 - 12 bin TL bütçeyle gidip 9 bin TL lik araba bakmış ve evet UNO almıştım... sebebi basit bakkalda bile parçası var ve bizim kalitesiz ve ince işçilikten bi'haber ustalarımız aracın bir yerini yaparken başka bir yerini bozamıyor... ona rağmen arıza çıkaracağından emin olduğum için kenara 2 bin TL ayırmıştım...

ikinci el aracı alırım bir araba parası harcamayı göze alır baştan aşağı ne eksiği varsa yaptırır öyle binerim demişsiniz... inanın o işler öyle olmuyor... çünkü usta yok... a 'dan z 'ye yaptırsanız bile kafanız rahat olamıyor... o nedenle ben de sizin gibi paranoyak birisi olduğumdan ilk seçeneğiniz yani biraz biriktirip 0 almaya çalışmak daha mantıklı geliyor... ama alamıyorum çünkü memleketteki vergiler insanın canını çıkarıyor...

dolayısıyla motosikletler için de durum aynı... usta az, kalitesiz personel fazla, müşteriye kazık atma peşinde tamirci çok çok fazla olduğundan yaşı geçmiş motorun problem çıkarma oranı fazla olabilir... dolayısıyla 10000 TL 'ye daha kaliteli ama biraz eski motosiklet almak varken almıyoruz...

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Tamamen kullanıcı profili ve motosiklet sınıfıyla ilgili. Eski motor derken genelde hep eski SS tabir edilen spor motosikletlere hevesleniyor genç arkadaşlar. İşte o motorlar sıkıntılı

Ama kimsenin bir dl650 veya cbf1000 için "oooohoo bu 70 bin km olmuş alınmaz, 10 yaşına gelmiş, çöp" dediğini pek duymadım.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Benim gibi servisini bakımını kendi yapan
    "SÖZDE yetkili servis" olan yerlere bile güven duymayan kişilerden her türlü makinayı alabilirsin.

"Abi servis bakımlı herşeyi tas tamam" diyen biri motorunu tanımayan biridir. Yağın markasını bile bilmez ama bildiğini sanır. Ustanın ağzıyla konuşur.
    Usta ne halt ettiyse o motorda sen o ustanın motoru alırsın, sana satanın motorunu değil.

Elimdeki MT yi satacak olsam 1 tane servis kaydı yok, adam şasi no sorgulatsa hiç servise girmemiş..
    Makina 16 binde.
    Lan bunun hiç mi bakımı olmadı..?

Aslına bakarsan buda bir problem alıcı için ama umurumda bile değil.

Hiç bir yetkili servis çalışanı benim gibi özenli itinalı bir şekilde sökmez bujiyi, grenajı, yağ tapasını..
    Filtreyi, vidayı, somunu, maneti ayarlarken takarken benim kadar dikkatli olamaz.

Neden çünkü kendi malı değil..
    Onun için o gün gelen sıradan bir müşterinin işidir sadece o motor..

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    #Toplum içerisindeki statümüz bindiğimiz araçla ölçülüyor.
    #Paramız değersiz. Bir çok insan elindeki parayı değerlendirebilecek kapasiteye sahip değil. Para değersiz olduğundan ve enflasyon belasından halk elindeki parayı ya da biriktirebileceğini düşündüğü parayı yukarıdaki sebeplerden dolayı yatırım aracı olarak gördüğü otomobile yatırıyor. Böylece hem parasal kaybı azaltıyor hem de ilk maddede yazdığım statü basamağına zıplıyor.

Bu yatırım aracı olayına kendimden bir örnek vereyim.
    2002 yılında Türkiye'ye geldiğimizde lazım oluyor diye bir araba aldık. 91 model bir tempra.
    1500€ bozdurup ödedim parasını. Bunu hiç unutmam çünkü aynı arabayı burda alsam en fazla 500€ öderdim. Bugün alsam hâla 500€
    Fakat Türkiye'de işler değişiyor.
    Şu an güncel fiyatını bilmiyorum ama 3-4 sene önce 8000 lira teklif eden oldu. Ordan hesap edin.
    1500€ bugün 5500 - 6000 lira arası ediyor ve o arabayı alırmı alamaz mı hesaplayın.

#Bakım onarım derdi.
    Bir çoğunuz aynısını yazmışsınız zaten. Bir otomobil yatırım aracı olarak görüldüğünden değerini kaybetmemesi için titizlikle bakılıyor. Oysa motosiklet zevk aracı ve kişisel. Çoğunlukla ailenin ortak parasıyla değil kişisel birikimle veya borçlanarak alınıyor. Üstelik ömrü otomobil kadar uzun değil.
    Yani otomobilin yaşlısıyla motorun ki aynı değil.

#Forumda dikkatinizi çekmiştir. Motor soranın ilk lafı 3 ay sonra sıkılırmıyım? oluyor.
    Oldukça sıkılgan milletiz

#Hırslı ve havalıyız. Bizim milletin altına anadol ver ona hız yaptırmaya çalışır. Hele bide egzoz takarsa ferrarilerle yarışmaya kalkar.

#Paramız değersiz demişmiydim?

#Evet paramız değersiz.

#Değersiz paramız

#Par-değ

#P-D

#.
    Elinize sağlık hocam. Yazdılarınızı okuyunca aklıma şu yazı geldi

http://www.altinelbiseliadam.com/kib...i-seviyede-mi/

Motosikleti
    2002 Aprilia Atlantic 500
    Arabanızın üstü kapalı,motorunuzun üstü açık. yağmur,kar,rüzgar kısacası hava şartları motorları mahvetiyor.Yeni motorların bile parçası zor bulunurken eskilerin parçasını,ustasını nasıl bulacaksınız.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ha birde şöyle bi durum var
    eski model avrupa motosiklet daha da kelepir
    işi bilen ben modelle işim yok adam gibi motor alırım paşa paşa gezerim diyenler onlara baksın..

cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA
    Alıntı 4till4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar tamam motosikletler daha fazla devir çeviriyo vs. Ama neden 20 yaşında bi arabayı göz kırpmadan alabilirken 5-10 yaşında bi motosikletin konusu açıldığı anda alınmaz,çöp,elinde patlar,sanayiden çıkmaz deniliyor ben bunu anlamıyorum.Çok paranız var o yüzden mi bu konuda hassassınız yoksa cidden bu konu mu çok hassas ? Ya da araba alacak olsanız da mı bu şekilde düşünürsünüz ?
    2014 model inazuma aldım, aldığım gün gaz kolunda sıkıntı hissettim öyle devam ettim ta ki forumdan bir arkadaş bir ayardan bahsedip orasını burasını kontrol ettim. Meğer ayar yapılan yerde bir kontra somun varmışnkilitlemek ve ayarı sabit tutmak için. Bu tamamen gevşekti, bu motor 2 yaşında
    Kaskınıza taş değmesin, kuş pislemesin.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)