Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tek kisilik motorda muayene sıkıntısı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mirzahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Borelli Ledow CXM250a
    Merhaba
    Borelli ledowum var ve arka koltugu söktüm, ruhsatta da tek kişilik geçiyor zaten.Bugün motorum tek koltuklu olması sebebiyle muayeneden kaldı.Muayeneye ben götürmemiştim delirecem bide ruhsat masrafımı çıktı basıma ?
    Motor tek koltuklu
    Ruhsatta tek koltuk gözüküyor
    Sonuç:kaldı
    Eski konulara baktım emsal bulamadım varsa da affola.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Ruhsatta tek kişilik olan motosikletin selesi tek kişilik diye muayeneden geçememesi çok saçma muayeneye birde sen götür seleyi takıp öyle dene ülkeye tek kişilik giren motosikleti çift kişilik yapanı duymadım

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Muayene raporunda ağır kusur yazar, ayrıca muayeneyi gerçekleştiren teknisyen, sana kusuru nasıl gidermen gerektiği konusunda da gerekli bilgiyi veriyor.

hayko5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Twin Café racer
    Benim superlight vardı bobber hiç bir şekilde sorun problem yaşanmadı. Fren, sinyaller, stop ve ön düzeni kontrol ediyorlar sadece. Allah Allah insan gerçekten hayret ediyor.

Mirzahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Borelli Ledow CXM250a
    Muayene istasyonundaki adam trafik tescile gidip ruhsatın güncellenmesi gerektigini söyledi. hayır anlamadıgım emniyet nasıl tek kisilik yazıyor.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Daha önceden forumda konusu olmuştu sıfır alınan cift kişilik motosikletine tek kişilik geçildi diye önce hangi marka ise firimayi ara bende boyle bir model var ve ülkeye kac kişilik olarak giriş yapıldığını öğren eğer iki kişilik ise emniyete gidip sıkıntını anlat ruhsata yanlış işlem yapıldığını söyle daha önceden bunun gibi sorun yaşayan arkadaşın deyimi ile sorunu emniyetteki yetkili kişilerin kendilerinden kaynaklandığını kabul edip ücret talep etmeden ruhsatı yenilediler diye yazmıştı

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorun ruhsatının o kaç kişilik olduğunu fotosunu çekip koyarmısın?

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Temmuzda ben de koltuk sayisi tek yazdigi icin muayeneden gecememistim... ruhsat parasi verdik 80 tl... 15 temmuzda da emniyet patlayinca 1 ayi gecti alamadik ruhsati... tekrardan bir de muayene ucreti odedik... allah belasini versin boyle devletin... sulalesini bilmem ne yaptiklarim...
    neymis efendim arkada bi koltuk ve ayak basma yeri varmis...
    Koltuk ve pegleri sokup getirirsem o zaman muayeneyi onaylayacak misin dedim... devletin yeni kanunuymus bilmem neymis virrik cirrik ötüp durdular... giren gene bize oldu...ayrica sadece harley tarzi tek koltuklulari onayladiklarini soylemislerdi...

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Benim 2008 model cbf 150 motorum vardı, onunda ruhsatında motorun kimlik bilgilerinin bulunduğu sayfada kişi sayısı 1 idi, benim kimliğimin bulunduğu sayfada kişi sayısı 2 kişilik yazılıydı,motor muayenesinde hiç sıkıntıololmamıştı, sonra motoru sattım. Şimdi bbaşka motorum var.

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Motorun ilk tescil edildiği yerde bulunuyorsanız trafik şubesindeki dosyasından tip onay belgesinin fotokopisini onaylı alınız. Esas olan tip onay belgesindeki bilgilerdir. Tip onay belgesinde sürücü ve yolcu sayısı 1 olarak yazıldıysa muayeneden geçirmek zorundalar.
    (Tip onay belgesi aracın ilk tescil edildiği yani ilk plaka verildiği yerde kalır.)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)