Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Alpinestars Neden daha pahalı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Birseyin fiyati digerinden pahaliysa mutlaka bir sebebi vardir.

Yalniz burada Dainese ve Alpinestar muadil gibi. Rev'it bi tik asagida. En azindan imajlar oyle.

Sahsen birsey aliyorken markasina degil, ne kadar uyduguna bakarim. Hic bir zaman iki markanin urununun esit seviyede uydugu da olmadi. Mutlaka biri digerinde daha iyi oldu. Bazen daha pahali olandi, bazen daha ucuz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alpinestars da kullandım, Venom da. Şu an 4riders kullanıyorum. Alpin daha softtu ama 4riders da fena degil. Venomu hatırlamak bile istemiyorum. Bir dahakine 4riders deri ceketi düşünüyorum ama vicdanen rahatsizliklarim var.

Aeryn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson street 750
    Bence soru yanlış sorulmuş. "Neden Türkiyede daha pahalı" olmalıymış. Yaz başında yurtdışından yazlık Icon marka bot aldım 190 dolara. Doların bügünkü durumunda bile Türkiye satış fiyatından daha ucuz. Burda aynı bot 1000 tl ye satılıyor ve üstelik benim giydiğim numara yok, burdan alsaydım mecburen bir büyük numarasını birkaç kat fazla paraya alacaktım.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Bknz : Honda Repsol alıp Reklam tabelası gibi gezmek..
    yzo ve cgelis bunu beğendiler.

sonrada $ neden yükseliyo

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    türkiye fiyatlarından dolayı size öyle geliyor.haziran ayında alpinestars yazlık fileli mont aldık italyadan.burdaki kur ile 430 tl ye geldi.150 euro falandı.türkiyeden alsaydım aynı mont 900 küsür liraydı.adamlar gülüyorlar zaten amma düşündünüz kıçı kırık montu deyip.shoei xsprit kaskları bile 900 liradan satıyorlardı orda.www.motorama.it
    https://www.motorama.it/en/givi-h-50...met-P15563.htm

69 avroya kaskı var Givi'nin! Düşünsenize bizim 69 TL ye düzgün orta düzey kask alabiliyor olmamızı! Hayali bile ne güzel..
    burak burk bunu beğendi.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Ne kadar popülerleşirse o kadar pahalı olur. Tıpkı ülkemizdeki xmax balonu gibi. MACNA montu tavsiye ederim hem çok kalitelidir hem de fiyatı uçuk değil.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.motorama.it/en/shoei-x-spirit-iii-bradley3-tc-1-helmet-P21594.htm
    Selamlar,fc moto,revzilla yı biliyordum ama bu siteyi ilk defa duydum.Google da yabancı forum sitelerindede araştırdım,kimileri memnun kalmış kimileri memnuniyetsiz.Sizin bu siteden yaptıgınız alışveriş deneyiminiz ve sonuc nasıldı ? Gumrugu kapıda mı odedınız ? Biraz detay verebilirseniz sevinirim. Almak ıstedıgı bazı urunler var ve try ye gore 500-600 tl fark ediyor.Tesekkurler.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,fc moto,revzilla yı biliyordum ama bu siteyi ilk defa duydum.Google da yabancı forum sitelerindede araştırdım,kimileri memnun kalmış kimileri memnuniyetsiz.Sizin bu siteden yaptıgınız alışveriş deneyiminiz ve sonuc nasıldı ? Gumrugu kapıda mı odedınız ? Biraz detay verebilirseniz sevinirim. Almak ıstedıgı bazı urunler var ve try ye gore 500-600 tl fark ediyor.Tesekkurler.
    a.s. yanlış anlaşılma olmuş sanırım mesajını alıntı yaptığım arkadaş shoei x sprit 3 kaskın italyada 900 tl olduğunu yazmış bende girdim baktım 900 tl değil 750 Euro https://www.motorama.it/en/shoei-x-s...met-P21594.htm olduğunu gördüm söz konusu siteden alışveriş yapmadım bilgim yok kazasız belasız
    Salurbey bunu beğendi.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bknz : Honda Repsol alıp Reklam tabelası gibi gezmek..
    dalga geçiyoda honda zümer e repsol veriyoruz dese tekere kalkar

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dalga geçiyoda honda zümer e repsol veriyoruz dese tekere kalkar
    SS tarzım olmadığı için CBR650F ile değişim talep ederim. :D
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

dtvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    nc 750x dct
    filandiyalı bir firma vardı pahalılıkta alpinstar sollar ingiliz polisi giyyor. rukka mı öyle bişeydi

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Rukka ve Klim. Bu ikisi ayrı bir pahalı.

Evet 1 rukka ceket parasiyla 2 alpinestars ceket alinabiliyor neredeyse. Kocaman logosu da yok 😊

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    a.s. yanlış anlaşılma olmuş sanırım mesajını alıntı yaptığım arkadaş shoei x sprit 3 kaskın italyada 900 tl olduğunu yazmış bende girdim baktım 900 tl değil 750 Euro https://www.motorama.it/en/shoei-x-s...met-P21594.htm olduğunu gördüm söz konusu siteden alışveriş yapmadım bilgim yok kazasız belasız
    yok fiyat doğru şu an zaten.shoei kask günü vardı sadece bu markada indirim vardı.yüzde 30 ile 40 arası indirim vardı.param olsaydı çok iyi olcaktı ama bileydim kredi çeker yine alırdım tamamen fantezi oldu artık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:53 ----------

motoramait site sağlam arkadaşlar kafanıza bir şey yatarsa gönül rahatlılıyla alabilirsiniz.şöyle bir yer valentino rossi gelip kendisi elden satın aldığı bir mağaza resimleri bulursam eklerim.türkiyeye sanırım kargo iyi para tutuyordu o yüzden pek avantajlı olmayabilir kargo + euro + gümrük.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Onca yariscinin masrafını nereden çıkartacaklar? Alpinestars kalitesine lafım yok, deri ve tekstil urun malzeme kalitesi gayet üst nokta, ancak malzeme kalitesinden ziyade sponsor oldukları yarışçıların wc kagidina ufak bir destek çıkmak "pahalıysa kesin daha iyidir" mantığı düzenler olduğu müddetçe fiyatlara yansır.

Kalıp ve kesim olarak dainese ile yakınlık gostersede dainese kalıpları bana (özellikle deri) daha uygun. Tasarım zevk meselesi üste oturmasi ise en önemlisi.

Kaskta olduğu gibi, materyal kadar önemli olan faktör:fitment yani doğru kalıpta olması. Yoksa "bu pahalı yaw iyidir, comarim ben hem hava atarim,hem beni goren iyi motorcu sanar" mantığı kaza da sizi korumaz

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alpinestars da kullandım, Venom da. Şu an 4riders kullanıyorum. Alpin daha softtu ama 4riders da fena degil. Venomu hatırlamak bile istemiyorum. Bir dahakine 4riders deri ceketi düşünüyorum ama vicdanen rahatsizliklarim var.
    Ben şu ürünü aldım 4riders deri mont. Gayet güzel tavsiye ederim. Piyasadaki en ucuz gerçek deri mont bu sanırım....

http://urun.n11.com/mont/4riders-armor-motosiklet-deri-ceket-mont-P96947849?cid=604001&gclid=CMbF67zH3dACFQtfGQodGV8 Lrg&gclsrc=aw.ds

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En büyük markalardan olmayan bir çift parça deri tulum giyin, sonrasında alpinestars ya da dainese giyin farkı anlarsınız. İlk seçenekteki tulumdan varken pist günleri için tek parça aldım. Arkadaki körüğün konforu vs için. Sonrasında haftasonu giyeceğim alpine çift parça deri de aldım. Gerçekten tek parça konforuna yakın. Oysa ilk bahsettiğim takımda sürekli aşağı çeken bir pantolon vardı(fermuarından ötürü)

Ayrıca alpine'ın derisi anlatılmaz giyilir uzun zamandır giyiyorum neredeyse ilk günkü kokusunda

Asfaltta kullanmak nasip olmadı, inşallah olmaz.

Son olarak motosiklet ekipmanlarında belirli bir fiyat bareminden sonra para konfora veriliyor. bu kaskta da böyle, montta da, çizmede de. 100 liraya da çizme 1500'e de. 1500 liralık o kaba görünen supertech-r çizme bir spor ayakkabı rahatlığında ve gayet güvenli(test ettim )

Ekipmana verilen paraya acımayın

kuesier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Valla alpinestar ceketim alpinestar eldivenim var. Montu innnnnanilmaz kaliteli. 0 soğuk 0 su geciriyor korumalari kaliteli (test etmek nasip olmasinda). Eldiven de ayni keza insan kumasinda eldiven de kaliteyi hissediyor. Dengi olan dainese ile aralarinda çok fiyat farki yok. Ama maalesef yurt dışına göre pahali

Bilalancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alpinestars amerikan diye biliyorum. Avrupalı markalara göre pahalı olması normaldir. Bence burada asıl sormamız gereken neden yerli markamız yok. (Kevlar kot üreticisi bir markamız var bildiğim kadarıyla.) Aslında tekstilde giyimde iddialıyız. Ama iş yüksek teknolojili ürün üretmeye gelince ortada yokuz.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)