Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kıbrıs Motovlog #1 (Başladık Umarım Beğenirsiniz)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Crenox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oluyor oluyor ama burada devlet gümrükten gereksiz derecede fazla vergi alıyormuş, o yüzden bir tek benzin ve arabalar türkiyeye göre ucuz (bizdeki gibi vergi yok), motosikletler pahalı çünkü fiyata göre gümrük yok sabit. Bizdeki bin liralık motora bin lira sigorta çıkması gibi.
    Gümrüğe kaliteli mal getirirsen çöküyolar adeta, geçen hafta yaşadım. 83 dolarlık ürüne kişisel kullanıma uygun değildir, ithal edin dediler. 1000 lira civarı masraf çıktı gümrükten çekemedim. Kargo parası fiyata dahil olduğu için 75 euro sınırını aşmış bir ürün, kargo hariç fiyatı 50 dolar gerçekte.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Crenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i Evo
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gümrüğe kaliteli mal getirirsen çöküyolar adeta, geçen hafta yaşadım. 83 dolarlık ürüne kişisel kullanıma uygun değildir, ithal edin dediler. 1000 lira civarı masraf çıktı gümrükten çekemedim. Kargo parası fiyata dahil olduğu için 75 euro sınırını aşmış bir ürün, kargo hariç fiyatı 50 dolar gerçekte.
    Sırf böyle şeylerle köşeyi dönmek için gümrükçülük okuyan var

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    kargo hariç olmalı
    https://www.youtube.com/channel/UCG8V2OFsRDyxuCrAklq8aBg

Motosikleti
    Alıntı berkay3212 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kargo hariç olmalı
    Free shipping'de ürünün fiyatını toplam fiyat olarak sayıyorlar. Ayrıca ne telefona bakan ne de emaile geri dönüş yapan var itiraz edecek bir mercii yok.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Türkiyedeki motosiklet parçacısı sitelerden alıp kargolatma olmuyo mu ? 1-2 güne olmasa da en kötü 1 haftaya gelir. Aliexpress ne durumda bide orda ?
    2012 2 ayrı firmadan çin malı motoruma toplam 140 tl lik yedek parça almıştım...
    105 tl kargo tuttu... 78 tl gümrük vergisi ödemiştim...
    ayrıca kargo parasınında vergisini almışlardı...
    daha sonradan yıllık izine geldiğimde 1 çanta yedek parça doldurdum...
    havaalanındaki memur motoru parçaladında mı götürüyorsun demişti...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:08 ----------

ayrıca istanbuldan arkadaşım aliexpressten getirdiği eldigveni ptt kargo ile göndermiştim... tabi fatura vs yok...
    gazeteye sarıp gönderdi... fiyatı ne diye sordular... 40 tl dedim... 15 tl mi ne gene gümrük vergisi almışlardı...
    yani sakız bile gelse türkiyeden gümrük vergisi alıyorlar...

Motosikleti
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2012 2 ayrı firmadan çin malı motoruma toplam 140 tl lik yedek parça almıştım...
    105 tl kargo tuttu... 78 tl gümrük vergisi ödemiştim...
    ayrıca kargo parasınında vergisini almışlardı...
    daha sonradan yıllık izine geldiğimde 1 çanta yedek parça doldurdum...
    havaalanındaki memur motoru parçaladında mı götürüyorsun demişti...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:08 ----------

ayrıca istanbuldan arkadaşım aliexpressten getirdiği eldigveni ptt kargo ile göndermiştim... tabi fatura vs yok...
    gazeteye sarıp gönderdi... fiyatı ne diye sordular... 40 tl dedim... 15 tl mi ne gene gümrük vergisi almışlardı...
    yani sakız bile gelse türkiyeden gümrük vergisi alıyorlar...
    İçki ucuz, gıda ucuz(diye duydum) ama gerisi çok pahalı o zaman. Kıbrısta yaşanır da keyfi düşük olur biraz

Motosikleti
    RX3i Evo
    İçki ucuz, gıda ucuz(diye duydum) ama gerisi çok pahalı o zaman. Kıbrısta yaşanır da keyfi düşük olur biraz
    Bizim ülkemize göre ucuz olan şeyleri kısaca söyleyeyim; araba, benzin, et, içki, trafik sigortası. Kalanı pahalı abi

EsHero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR 600 K6
    Alıntı Crenox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk videomu hazırladım, isterseniz bir izleyin bakın eksik varsa söyleyin ki daha iyilerini yapabileyim.

Bu adada çok fazla konuşulacak gösterilecek şey var ve hepsini göstereceğim sizlere, çok güzel olacağına inanıyorum sadece "azcık olmuş ya" diyorsanız destek amaçlı beğenip abone olursanız ben de devamını getiririm Kıbrıs'ın altını üstüne getiririm. Teşekkürler, iyi seyirler

https://www.youtube.com/watch?v=iw0yizYr1qc
    Kanal hayırlı olsun Cihan. Beraber açıcaktık kısmet böyleymiş. İlk günden 40 abone işini güzel yaptın demek. Kardeş kanal olarak +1 abone de benden
    Yakında beraber videolarda gelicek inşallah burdan da duyurmuş olalım
    Crenox bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3i Evo
    Aynen öyle Berkay kardeşimle yeni videolarda buluşacağız

Not: Forumdan tanıştık

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Keyfi de gayet iyi olur abicim..
    benzin gaz mazot araba ucuz...
    insa gucu pahali.. hic birseyden anlamayan ameleye gecen sene 120 tl veriyorlardi... simdi kac bilmem..
    ayrica hirsizlik dovus kavga pek olmadigi icin daha guvendesin... insanlar da ozellikle trafikte cok cok saygililar... dusunsene abicim anayolda bisikletle gidiyorsun ve arkanda 10 tane araba kimse korna calmiyor... :D
    4 teker gövdemi ,2 teker aklımı alır...

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Virüs kıbrısa da yayılmaya başladı.kuzey ve güney kıbrıs yönetimleri acil önlemler almalı.

Motosikleti
    RX3i Evo
    Alıntı Yiğit_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Virüs kıbrısa da yayılmaya başladı.kuzey ve güney kıbrıs yönetimleri acil önlemler almalı.
    Amacım burayla ilgili olan kişilerin işine yarayacak videolar yapmak, senin "virus yayılmış :D" diye alay etmen hoş değil.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)