Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yurdum İnsanımızın Kendi Canına Düşman Olması

Motovento
    REKLAM ALANI
    SolidSnake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BlackBull adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha geçen gün 150 200 liralık kask sağlam değil dediler forumda. Ona istinaden söyledim ben

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:21 ----------

Eğer iphone 7 plus alıp motoru ucuz ekipmanlarla kullanırsam haklısın o zaman. ama şu an telefon bile kullanmıyorum. durumum elverse mutlaka gidip bir sürü şey alıcam ekipman olarak.
    Guzel dostum o zaman motor sevdasını okuyup ya da çalışıp adam gibi ekipmanını alabilecek para kazanana kadar erteliyorsun, 500t'den kart atıyorsun. Telefonu olmayacak kadar fakirsin, motosiklet senin neyine, bin otobüse git. Ha diyosan ki yok binmem, o zaman seni "onlar hep bizimle birlikteler' başlığına alalım. Doğruya doğru. Senin öleceğini öngörmek için füze mühendisi olmaya gerek yok.
    MrMud bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de öğrenci oldum.
    Bırakın fakir edebiyatını.
    İnşaatta çalışarak, tişört satarak ve aç kalıp yürüterek okula gidip gelerek aldım eşyalarını..
    İstemek gerek!
    Benden önce yazan olmuş..
    Okuldan çıkıp koşarak işe yetişmeye çalışan adam tanıdım ben, daha motoru bile yokken, ekipman hayallerine ulaşmak için canı dişinde kendini paralayan.
    Kimse "Hayat çok pahalı yiaaa" ayakları yapmasın.
    Evet "Hayat" çok pahalı.
    Onun için bi hiç uğruna hayatınızı harcamayın.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

maniss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "sana 1.000tl verelim kafanı odunla yaralım" deseler ne dersin? küfür edersin dimi.. insan vücudunda herşey değerli, canımız herşeyden tatlı.. elbette ki 10binlik ekipman al ybr-125'e bin diyen olmaz, aslında ekipman kendi hayatını ne kadar sevdiğinle alakalı diye düşünüyorum.. malumunuz ülkemizde elimden gelse robocop gibi giyinmek isterim ama gelgelelim kaza anında eylemsizlik denilen bişey var, neden uçaklar karakutu maddesinden yapılmıyor sorusunun cevabı gibi.. yumurta kabuğu gibi narin giyinmenin de anlamı yok, canını sevmeyeni görüyoruz yazın parmak arası terlikle kasksız tekere kalkan racing'çi arkadaşları..

"expect the best, be prepared for the worst"

amerikayı yeniden keşfetmeyelim

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Alıntı BlackBull adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öğrenci biri 1000 liraya veremiyor kaska malesef. (sadece kaska) . ayrıca daha bunun pantolonu, eldiveni, dizlik, bellik, vs. bir sürü şeyi var. Öğrenci biri bunları nasıl alsın. Her şey böyle pahalı olursa malesef 20 liralık kaskı takmaya devam edeceğiz.

Motordan önce ekipman alın diyenler olabilir. Herkes bildiğini yapsın. Ben şu an ki halimle 3000 lira ekipmana veremem. (ortalama kalitede ekipman)
    Benim motorum 500 liralık 2006 model mondial 10 yaşını geçik. 2000-3000 tl'lik mont bakınıyorum, keşke daha ucuz olsa bu konuda kesinlikle haklısınız.

http://i.hizliresim.com/QvRjdv.jpg

Emrah M. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar400
    İşyerinde çalışırken bi dingil iş buyurdu(Yapmasam başım ağrımaz ama insanız ya bizde...)
    'Al bu evrağı şu bankaya yetiştiriver motorla 2 dkya' dedi.
    Bende 'Tamam hallederiz.Şu montumu falan alayım' deyip yukarı(odama) yöneldiğimde bu dingil arkadaş
    'Ya nereye gidiyon yetişemiyeceksin,salla montu falan,kapanır banka' vb boşbeleş muhabbete girince geri döndüm evrağı tutuşturdum eline dolmuş durağını gösterdim :D
    Her ne kadar sonradan kafaya DANK edip geri vites attıysa da evrağı almadım.5 dk sonra başka bir evrak alıp ekipmanları çekip bu dingilin yanından yapıştırdım geçtim :D
    Yani? Etme cahil ile sohbet fıttırırsın.Alma cam kırıklarıyla tahret yırttırırsın ^^

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Gavur bir forumda eleman sormuş motor sürerken koruma ekipmanlarına gerçekten gerek var mı diye. Başkası cevap vermiş: Motor sürerken gerek yok, düşerken gerek var. Anlayana.
    Owl King bunu beğendi.

Kaskı ucuz yapsalar belki takan artar türk markası olsa uygun fiyata kaliteli üretim yapılsa artar

Şimdi biliyorum çok fazla tepki alacağım ama yine de düşüncemi söylemek istiyorum.
    Ben kask takmamayı ne cehalet olarak görüyorum ne de aptallık. Bana göre bu bir tercihtir. Evet kaskla yapışan yorumların hepsine katılıyorum. Zaten savunmasız bir sekilde sürülen bir aletin üzerindeyken korunmak için kask takılması gerekir. Pe ki ya korunmak istemiyorsak. Herseyin bilincindeysek ve buna ragmen göZE alıyorsak ?
    Kaldı ki bu cadde de gaZlamak veya alkollü motosiklet kullanmaktan çok daha bireysel bir tercih. Mesela ben Bir çok motorcu tanıyorum motoruyla geldiği barda elinde birasıyla kask takmayanları anlamıyorum abii diyen. Yada bu forumda da biliyorum aürüşlerinde ortalama 2-2.40 hıza sahip olup slolomlarıyla övüp kasksız motor sürmek cahilliktir diyen. Evet motor sürerken kask takılmalı. Evet bunun önemini her platformda vurgulamalı. Ama bunu söylemek için önce t. Kurallarına uugun haraket edilmeli.
    Not1: telefondan yazıyorum yaIm hataları için üzgünüm.
    Not2: hem nazi kaskım var nemde ful face yola göre takıyorum.
    Not3:bunlar tamamıyle benim şahsi düşüncelerimdir. Ve beni bağlar.

Motosikleti
    speederbike
    Kaskın pahalı olması bir sebep değil. Altında 50binlik motor olan insanlar var, kaska 1000tl vermeyi çok görüyor. İkinci olarak, kaskın ucuzu yok. Bu iş maliyet meselesi, yapan adam da kar edecek. Plastikten yapsa koruma olmayacak. Hem kaliteli malzeme kullanıp hem ucuz yapmak çok mümkün değil. Son olarak, en ucuz kask 3000TL bile olsa pahalı değildir, çünkü koruduğu şey beyindir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:18 ----------

Alıntı lopus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi biliyorum çok fazla tepki alacağım ama yine de düşüncemi söylemek istiyorum.
    Ben kask takmamayı ne cehalet olarak görüyorum ne de aptallık. Bana göre bu bir tercihtir. Evet kaskla yapışan yorumların hepsine katılıyorum. Zaten savunmasız bir sekilde sürülen bir aletin üzerindeyken korunmak için kask takılması gerekir. Pe ki ya korunmak istemiyorsak. Herseyin bilincindeysek ve buna ragmen göZE alıyorsak ?
    Kaldı ki bu cadde de gaZlamak veya alkollü motosiklet kullanmaktan çok daha bireysel bir tercih. Mesela ben Bir çok motorcu tanıyorum motoruyla geldiği barda elinde birasıyla kask takmayanları anlamıyorum abii diyen. Yada bu forumda da biliyorum aürüşlerinde ortalama 2-2.40 hıza sahip olup slolomlarıyla övüp kasksız motor sürmek cahilliktir diyen. Evet motor sürerken kask takılmalı. Evet bunun önemini her platformda vurgulamalı. Ama bunu söylemek için önce t. Kurallarına uugun haraket edilmeli.
    Dediğiniz doğru. Ama o kişi riskleri bilerek kask takmıyor ve sonra yaralanıyorsa yok ambulans niye gecikti, yok doktor niye gecikti, yok yoğun bakımda 5 ay yattım da niye oram buram hala felç, devlet bana baksın da demeyecek, benim vergimden ona bakım parası verilmeyecek. Bakın o zaman isteğine saygı duyarım.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskın pahalı olması bir sebep değil. Altında 50binlik motor olan insanlar var, kaska 1000tl vermeyi çok görüyor. İkinci olarak, kaskın ucuzu yok. Bu iş maliyet meselesi, yapan adam da kar edecek. Plastikten yapsa koruma olmayacak. Hem kaliteli malzeme kullanıp hem ucuz yapmak çok mümkün değil. Son olarak, en ucuz kask 3000TL bile olsa pahalı değildir, çünkü koruduğu şey beyindir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:18 ----------

Dediğiniz doğru. Ama o kişi riskleri bilerek kask takmıyor ve sonra yaralanıyorsa yok ambulans niye gecikti, yok doktor niye gecikti, yok yoğun bakımda 5 ay yattım da niye oram buram hala felç, devlet bana baksın da demeyecek, benim vergimden ona bakım parası verilmeyecek. Bakın o zaman isteğine saygı duyarım.
    Ben bu sölediğinize de katılmıyorum mesela. Kurallardan bahsediyoruz ve herkesin bir görevi olduğundan. Trafikeki adam alkollü olmamalı. Motorcu kasksız sürmemeli gibi. Dolayısıyla bu çerçevede değerlendirecek olursak o ambulans hiç bir koşulda geç gelmemeli bes ay değil bes yıl bile yogun bakımda yatsa devlet saglık ihtiyaclarını karsışamalı. Ayrıca o para sizin tabirinizle "senin değil" bizim paramız. O vergileri sizin gibi düşünmeyen insanlarda veriyor.

maniss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tabiki herkesin kendi tercihi, bu yüzden zilyon çeşit ürün satılıyor..

şahsen bana "vücudunun en değerli yeri neresi" deseler heryeri derim.. benim heryerim değerli abi.. kırmızı ışıkta sıfır km hızda motor bacağımın üstüne devrilecek olsa en değerli yerim ayak bileğim olacak belki.. 30 yaşında tuvalete afedersin zıçmaya birinden yardım isteyerek gitmek bana koyar yani..

diyeceğim şu, kalitede sınır yok.. 50tl lik kask takan 50tl'lik kaskın koruyacağı kadar hız yaparsa zaten ortada bi polemik yok.. hem nazi kaskı tak hem o kaskın kapalı kasktan farkını "sürüş şeklinle" kapatabileceğini savun, trafikte tek değişken sen değilsin ki.. gelir arkandan cep tel ile seyir halinde msj yazarken seni görmeyen biri dokunur, bütün hesap çöpe gider..

50km/sa ile seyreden bir araç yaklaşık 20metrede fren yaparak duruyor ise (mesafe hatasına takılmayın)

50km/sa ile nazi kaskı takmış bir delikanlı, çenesiyle fren yaparak kaç metrede burnuna kadar kafasını zımparalar bunu düşünelim

genç arkadaşlara, öğrencilere tavsiyem: öğrencilik bitince yaşanacaklar daha keyifli, hayatın güzelliklerini ıskalamayın.. yoksa kaliteli kask için paranız, hızınız da yok olsun yada o derecede olsun.. yoksa sen alkol alma pür dikkat sür vs trafik bu, değişken çok..

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Öğrenciyim kaska para veremem diyen zat-ı muhterem cebindeki telefonun marka modeli bir yazar mısın sana zahmet. Dürüstçe ama

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:38 ----------

Bu kanun ise tercih etme şansın yok burada yanlışsın. Kanuna kurala uyacaksın. Orada tehlikeye attığın sadece kendi canın değil, trafikte bulunan diğer insanların da canını malını tehlikeye atıyorsun kask takmayarak. Nasıl mı? Düz yolda gidiyorsun 90 ile kask yok. O hızda suratına arı çarptı mı hiç? Ya da yanından geçen kamyonun fırlattığı mıcır? Ne oldu düştün, arkandaki araba sana çarpmamak için fren yaptı direksiyonu kırdı. Ne olacak? Bunları düşünmüyorsunuz.
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

Motosikleti
    Forza 250
    Arkadaşlar boşu boşuna birbirimize laf sokmamıza gerek yok. Herkes istediğini kafasına takar ya da takmaz. Bırakın doğal seçilim işini yapsın. Öğrenci arkadaşımız sigaraya ayda 300 TL verebiliyordur muhtemelen. Motosiklet pahalı bir hobidir ne yazık ki. Minimum ekipman gereksinimini de karşılamadan binmemek gerekir. Bu tavsiyedir. Ben inşaat baretiyle bile binen gördüm sırf polis ceza yazmasın diye. Düşersen kafanı yere çarparsan diye sorulduğunda bişey olmazzzz yeaaaaaa diyenleri de gördüm. Kendi seçimi ;)

Motosikleti
    speederbike
    Ben bu sölediğinize de katılmıyorum mesela. Kurallardan bahsediyoruz ve herkesin bir görevi olduğundan. Trafikeki adam alkollü olmamalı. Motorcu kasksız sürmemeli gibi. Dolayısıyla bu çerçevede değerlendirecek olursak o ambulans hiç bir koşulda geç gelmemeli bes ay değil bes yıl bile yogun bakımda yatsa devlet saglık ihtiyaclarını karsışamalı. Ayrıca o para sizin tabirinizle "senin değil" bizim paramız. O vergileri sizin gibi düşünmeyen insanlarda veriyor.
    Devlet sağlık ihtiyaçlarını karşılamayacak demedim, tabii ki bakacak. O ayrı. Benim lafım "kask takmıyorum, benim bireysel tercihim" diyenler için. O kişiler lafta da olsa riski alıyorum, sonucuna katlanırım diyebilmeli. Duyuyorum, adam kurala uymamış, kaza yapmış, devlet tedavisini yapmış, ama adam eski haline dönmemiş. Adam hala onu bunu suçluyor, bir de bakım parası istiyor. Sen riskleri anlayacak bilinçteysen ve buna rağmen bireysel tercih diye kask takmamayı seçmişsen, ondan sonra onu bunu suçlamayacaksın. Burada bahsettiğim ambulansın doktorun geç gelmesi değil, kişinin tedavi edilmemesi değil. Bunlarda kusur olmadığı zaman bile kendini değil bunları suçlamayı tercih edenler var. Yani kask takmamayı bireysel tercih diye savunacaksın, işler yolunda gitmezse de devletten en üst düzeyde ilgi isteyeceksin, hatta suçlayacaksın.

farklı bir açıdan; birde tam takır giyinip "otobanda" araçların arasında 300+ basan tipler var, eğitim şart bu millete.

motosikletin amaç değil araç olduğunu unutmayın arkadaşlar. a noktasından b noktasına götürür sizi;

- sıkışık trafikte günümüzde avantajlıdır,
    - sürmesi keyiflidir,
    - park sorunu otomobile göre daha azdır,
    - ekipmanını tam takır giyip hız kurallarına uyduğunda güvenlidir,
    - trafiğe kapalı alanlarda önlemler alınmışsa hız ve yarış amaçlı kullanlabilir.
    - arabayla kıyaslandığında ekonomiktir.

eğer ki bunları hiçe sayıp motosiklet sürmeye kalkarsanız, sürebilirsiniz. defalarca sürebilirsiniz ancak yapacağınız bir kaza geri dönüşü olmayan yollara doğru sürüş olabilir. ölümü kastetmiyorum, daha ağır sonuçlar da çıkabilir. bunu aslında hepimiz biliyoruz da okuyan olursa hatırlatmak istedim.

bu sadece motosiklet olarak algılanmasın diğer motorlu araçlar "başta otomobiller" için de geçerli.

oyunu kuralına göre oynarsak herkes için eğlenceli olur.

kazasız, kendinize hakim ve aklı başında sürerseniz inşallah. tekeriniz düz bassın.

Aquaium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Hayır srkadaş sizene yahu?
    Adamın canı değersiz demekki 20 liralık kaskla geziyor.
    Sizi neden bu kadar geriyor?
    Herkes farklı farklı yorum yapmış.
    Forumda şu aralar sürekli gergin bi ortam var zaten, iyice germeyin bari.
    İlk bakışta aşık oldun oldun adamım, yoksa ikinci bakışta kimin ne mal olduğunu anlarsın.

- BOB MARLEY

Motosikleti
    speederbike
    Ben gerilmiyorum. Doğal seleksiyondan yanayım ve kendi düşen ağlamaz diyorum.

Aquaium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Alıntı seglopsi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    farklı bir açıdan; birde tam takır giyinip "otobanda" araçların arasında 300+ basan tipler var, eğitim şart bu millete.

motosikletin amaç değil araç olduğunu unutmayın arkadaşlar. a noktasından b noktasına götürür sizi;

- sıkışık trafikte günümüzde avantajlıdır,
    - sürmesi keyiflidir,
    - park sorunu otomobile göre daha azdır,
    - ekipmanını tam takır giyip hız kurallarına uyduğunda güvenlidir,
    - trafiğe kapalı alanlarda önlemler alınmışsa hız ve yarış amaçlı kullanlabilir.
    - arabayla kıyaslandığında ekonomiktir.

eğer ki bunları hiçe sayıp motosiklet sürmeye kalkarsanız, sürebilirsiniz. defalarca sürebilirsiniz ancak yapacağınız bir kaza geri dönüşü olmayan yollara doğru sürüş olabilir. ölümü kastetmiyorum, daha ağır sonuçlar da çıkabilir. bunu aslında hepimiz biliyoruz da okuyan olursa hatırlatmak istedim.

bu sadece motosiklet olarak algılanmasın diğer motorlu araçlar "başta otomobiller" için de geçerli.

oyunu kuralına göre oynarsak herkes için eğlenceli olur.

kazasız, kendinize hakim ve aklı başında sürerseniz inşallah. tekeriniz düz bassın.
    Birincisi çoğumuz motosikleti araç değil hobi olarak kullanıyoruz.
    İkincisi de arabadan daha masraflıdır motosiklet.
    Arabayı bir kere alırsın ve biter, ekten masrafın olmaz.
    Motosiklet öyle değil,
    Hakkıyla kullanacaksan ekipmanıydı, benziniydi arabadan kat kat masraflı.
    İlk bakışta aşık oldun oldun adamım, yoksa ikinci bakışta kimin ne mal olduğunu anlarsın.

- BOB MARLEY

görünmezadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125
    Beni bu konuda en çok gerenler , kucuk yerel restoranlarin kuryeleri..Hayatini motorun ustunde gecirdigi halde kaski kaliteli almayi birak kafasina bile takmiyor , kolunda gezdiriyor.Tahminen ona bir sey olsa uzulecek bir suru insan var arkasinda herkes gibi.Bu kadar bencil olmamali insanlarimiz..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)