Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ducati Multistrada 1200

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı BMW x6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bakımları pahalı desmo bakımı 3 bın tl tutuyo ama obakımda motoru komple herseyını degıstırıyolar resmen sıfır motor gıbı oluyo ıc aksamdakı hersey degısıyo fıyat bu yuzden yuksek her 12 bın kmde bı yaptırman gerekıyo
    İyi yemişler sizi serviste. Head gasket değişiyor, o kadar. Onun dışında eski motoru kullanmaya devam ediyorsunuz. Head gasket da zaten her motosiklette değişir subap ayarından sonra.

Neden pahalı?

1. Desmo eğitimi olan teknisyen yapıyor.
    2. Direk Ducati'den alınan motora özel aletler gerekiyor.
    3. Desmo, normal sistemden iki kat daha fazla parçaya sahip, velhasıl ayar iki kat daha uzun sürüyor.
    4. Doksan derece silindir acısı silindir kafalarına ayrı ayrı ulaştırmayı zorlaştırıyor.

Velhasil servisi zor aletin... Yoksa daha iyi servis yapiyor degiller...
    Jemand bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ducati
    lastiklerde bi sıkıntı olabılır havasında ben kabak lastıkle bile 180 200 le gırıyodum zerre kayma yasamıyodum

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:28 ----------

valla kardesım bana oguz motorun soledı bu herseyı sıfırlanıyo zıncır vs ıcerdekı malzemelerın cogu degısıyo sıfır motor gıbı oluyo dedi bunu ıstanbulda motoru alırken baktırdıgım yetkılı servıste solemıstı ama tabı nedır ne dııldır bılmıyorum ıc yuzunu ama ne olursa olsun gercekten ducatı bı asktır hıcbır motora benzemez tıp olarak ta surus zevkıde vs vs bırcok markaya bındım her cesıt motora ducatının verdıgı zevkı gucu hıcbır kotorda gormedım bunlara zx10 z1000 cbr600 rr da dahıl tourıng motoru olmasına ragmen hepsınden daha guclu seri ve guven verıyo motorr butun sıstemler kusursuz calısıyo frenlerde dtc de kusursuz ıstedıgın gıbı gır vıraja motor kontrolu kaybettırmıyo hemen mudahale edıyo mt09 tracerdada var sozde tracıon kontrol ama 5 para etmez

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    lastiklerde bi sıkıntı olabılır havasında ben kabak lastıkle bile 180 200 le gırıyodum zerre kayma yasamıyodum

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:28 ----------

valla kardesım bana oguz motorun soledı bu herseyı sıfırlanıyo zıncır vs ıcerdekı malzemelerın cogu degısıyo sıfır motor gıbı oluyo dedi bunu ıstanbulda motoru alırken baktırdıgım yetkılı servıste solemıstı ama tabı nedır ne dııldır bılmıyorum ıc yuzunu ama ne olursa olsun gercekten ducatı bı asktır hıcbır motora benzemez tıp olarak ta surus zevkıde vs vs bırcok markaya bındım her cesıt motora ducatının verdıgı zevkı gucu hıcbır kotorda gormedım bunlara zx10 z1000 cbr600 rr da dahıl tourıng motoru olmasına ragmen hepsınden daha guclu seri ve guven verıyo motorr butun sıstemler kusursuz calısıyo frenlerde dtc de kusursuz ıstedıgın gıbı gır vıraja motor kontrolu kaybettırmıyo hemen mudahale edıyo mt09 tracerdada var sozde tracıon kontrol ama 5 para etmez
    Bahsettikleri şey sadece ağır bakım her motorda aynıdır.

Motosikleti
    SD 1290R
    Ducati'nin bir aşk olduğu kesin. Çünkü akılla mantıkla tercih edilmesi zor. Her ne kadar aksini iddia etsenizde güvenilirliği ve sorunsuzluğu ile meşhur bir firma değil

Bu arada kafanızdaki ideal Ducati imajının sarsılmaması için yeni nesil LC8 motorlu KTM'lerden uzak durun... Tercihler şahsidir tabii ki ama tork, güç ve karakter olarak başka bir seviyede... Bu arada Aprilia'yi da unutmamak lazım, ama dört silindir olduğu için karakter farkı mevcut.

Japonlar genelde konservatif ama zamanla yakalıyorlar, bazen de şaşırtıyorlar. MT10 SP ilginç bir seçenek mesela.

Mustafa_Uz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Şu bölüme az can gelsin arkadaşlar

Istek ve sorulara özenle cevap verilir.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Mustafa_Uz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu bölüme az can gelsin arkadaşlar
    Hemen getiriyorum.

Ne kadar sıfırı?

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ducati son 3 yilda acayip yol katetti. Sahip olmayanlar bunu cogunlukla bilmiyor.

Bugun 2015 ve sonrasi uretilen bir cok ducati motor diger avrupali rakiplerinden daha sorunsuz devam ediyor yollara. Basina bir sey gelen sikintisi olan varsa da Korlas meselesi bir yana musteri destekleri eskisine oranla cigir acmis durumda.

Dedigim gibi, son 2 sene icinde 2015 ve ustu Ducati sahibi olmus olanlar biliyor yalnizca bunu.

Ducati avrupa motosiklet pazarinda yeni BMW.

Evet Desmo bakimi biraz tuzlu. Ama bu bakim 20 binden 30 bine cikmis durumda su an.
    TestaSt.11 bunu beğendi.

TestaSt.11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    multistrada 950
    Merhaba,

Konu 1200 fakat bende 2017 model Ms 950 var ( şase neredeyse aynı). Belkide bir çok motor tecrübesinden sonra aldığım için, çok memnunum.
    Beni üzen yada pişman eden herhangi bir sıkıntı yaşamadım.
    Fiyat haliyle yüksek fakat bugün aynı segmentte bakacağınız motorlarda da fiyat açısından artık durum pek farklı değil sanırım.

+ : denge, ivmelenme , tasarım , rahatlık , teknoloji olarak 1200 kadar elektronik değil , uygun benzin harcaması, standart egzost sesi bile harika,
    hararet yok denecek kadar az, şehir içi ve şehir dışı çok rahat kullanım (debriyaj maneti çok yumuşak) , kıvraklık , performans, güven verici frenleme sistemi, sachs süspansiyon ( çok memnun kaldım), aksesuar çeşitliliği ... hepsi sadece + değil üst seviye

- : fiyat, ön farlar halojen , baz modelinde orta sehpa yok (üst paketi (touring)almak gerek)

Bütçesi uygun durumda olan ve bu tarzı sevenlerin test etmeden geçmemesi gereken bir makina , bayisinde test motoru var, ben test sürüşü yaptıktıktan sonra almıştım. Bana 45 dakika kadar verebiliriz demişlerdi - 10-15 dakika sürüp hemen geri geldim ( güzelden anlayınca) , aynı hafta peşinatı verip almıştım.

sorusu olan arkadaşlarla tecrübelerimi paylaşabilirim...

sağlıcakla kalın

Alıntı TestaSt.11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Konu 1200 fakat bende 2017 model Ms 950 var ( şase neredeyse aynı). Belkide bir çok motor tecrübesinden sonra aldığım için, çok memnunum.
    Beni üzen yada pişman eden herhangi bir sıkıntı yaşamadım.
    Fiyat haliyle yüksek fakat bugün aynı segmentte bakacağınız motorlarda da fiyat açısından artık durum pek farklı değil sanırım.

+ : denge, ivmelenme , tasarım , rahatlık , teknoloji olarak 1200 kadar elektronik değil , uygun benzin harcaması, standart egzost sesi bile harika,
    hararet yok denecek kadar az, şehir içi ve şehir dışı çok rahat kullanım (debriyaj maneti çok yumuşak) , kıvraklık , performans, güven verici frenleme sistemi, sachs süspansiyon ( çok memnun kaldım), aksesuar çeşitliliği ... hepsi sadece + değil üst seviye

- : fiyat, ön farlar halojen , baz modelinde orta sehpa yok (üst paketi (touring)almak gerek)

Bütçesi uygun durumda olan ve bu tarzı sevenlerin test etmeden geçmemesi gereken bir makina , bayisinde test motoru var, ben test sürüşü yaptıktıktan sonra almıştım. Bana 45 dakika kadar verebiliriz demişlerdi - 10-15 dakika sürüp hemen geri geldim ( güzelden anlayınca) , aynı hafta peşinatı verip almıştım.

sorusu olan arkadaşlarla tecrübelerimi paylaşabilirim...

sağlıcakla kalın
    Merhaba ,
    Bir kaç resim atıp başlıga şenlik verebilirmisiniz.

Neden rüştünü ispat etmiş MT09 Trecer veya Biraz daha endruo olan Africa twinn veya cross-runner japon sevmiyor iseniz avrupalı Triump tiger tercihiniz olmadı? Bunlardan nesini üstün görüp de Ms 950 tercih ettiniz. (Herkes de olan motor değilde biraz marjinal olmak farklı görünmek de ) cevap olabilir. Sizi MS950 iten etki nedir ?
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

Motosikleti
    multistrada 950
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba ,
    Bir kaç resim atıp başlıga şenlik verebilirmisiniz.

Neden rüştünü ispat etmiş MT09 Trecer veya Biraz daha endruo olan Africa twinn veya cross-runner japon sevmiyor iseniz avrupalı Triump tiger tercihiniz olmadı? Bunlardan nesini üstün görüp de Ms 950 tercih ettiniz. (Herkes de olan motor değilde biraz marjinal olmak farklı görünmek de ) cevap olabilir. Sizi MS950 iten etki nedir ?

Resim kopyala yapıştır olmadı :( başardığımda atarım

900 tracer güzel makina şehir içi için bence ideal ama uzun yolda aynı şeyi söylemek zor ( uzun yoldan kastım haftalık geziler gibi...)
    Triumph tiger xrx kullandım 1 yıl kadar 10.000 yakın km de sattım , bir alırken birde satarken sevindim.Çok şey var söylenecek ama sonra kimse almaz
    neden daha ucuz oldugunuda açıklar zaten bu sebebler...

yamaha 900 tracer dışında üstte belirttiğiniz motorlar tabikii kötü değil fakat kimin kimi kullandığı önemli bence, motorun sahip oldugu bir kullanım ruhu var ve o dinamik sizinle örtüştüğünde , her şey o noktada başlıyor. benim dinamiklerim ducatiyle birebir örtüşüyor, triumph , bmw ve hondaya bindiğimde durum çok farklı , nasıl tarif edebilirim ki bunu

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:21 ----------

Bende boy sorunu oldugu için trium tiger düşünüyorum , diger endruo veya yol endruloarı bana uzun kalıyor , bildigim kadarı ile bir tek 2014 öncesi tiger larda marş motoru dışarda oldugu için kronik sorunlu ve masrafı 2500-3000 Tl arası tamp parça kodunu hatırlamıyorum ama 2014 den sonrakilerde o sorunu çözmüşler Eskisi parça XXX0 iken yeni parçanın kodu XXX5 di. Siz bir alırken bir satarken sevindim demeniz anlamadım..

Açıkcası işletme maliyeti çok yüksek olan ve henüz reliability ispat etmemiş bir motor için cesaretinizi tebrik ederim

""" 30 Bİn KM için hesap edersek 6500 TL civarı servis masrafı + İki takım lastik 3000TL+ Bir takım zincir dişli ıvır zıvr 1500TL+ yakıt konusunu bilmiyorum 6 dan hesap ettim(6*300*5,5)9900 = 0,70 TL veya 70 kuruş KM başına""

Gerçi motor işi hesap işi değil zevk işi zevkin pazarlıgı olmaz ama 70Kuruş da azımsanacak rakam degil.

Not : hala bekliyoruz şöyle TR içinde ki fotolarınızı katalog fotoshoplu fotolarını değil.

Motosikleti
    multistrada 950
    1. url istediği için atamadım , çözünce atarım resimleri , sanıyorumki inanmıyorsun !!!

2. alırken güzel bir motor aldığımı sandığımdan , satarkende kurtulduğumdan sevindim.

3. alacaksan ducati pahallı geliyorsa hesaplarına göre , yamaha 900 tracer ideal şehir içi için 10/ 9 diyebilirim

4. triump tiger dan uzak dur bence ( tercih senin tabii ) ...

Motosikleti
    Honda Forza 250
    [QUOTE=TestaSt.11;4270074]Resim kopyala yapıştır olmadı :( başardığımda atarım

900 tracer güzel makina şehir içi için bence ideal ama uzun yolda aynı şeyi söylemek zor ( uzun yoldan kastım haftalık geziler gibi...)
    Triumph tiger xrx kullandım 1 yıl kadar 10.000 yakın km de sattım , bir alırken birde satarken sevindim.Çok şey var söylenecek ama sonra kimse almaz
    neden daha ucuz oldugunuda açıklar zaten bu sebebler...

yamaha 900 tracer dışında üstte belirttiğiniz motorlar tabikii kötü değil fakat kimin kimi kullandığı önemli bence, motorun sahip oldugu bir kullanım ruhu var ve o dinamik sizinle örtüştüğünde , her şey o noktada başlıyor. benim dinamiklerim ducatiyle birebir örtüşüyor, triumph , bmw ve hondaya bindiğimde durum çok farklı , nasıl tarif edebilirim ki bunu [COLOR="Silver"]

Gayet de güzel tarif etmişsiniz..

Motosikleti
    SD 1290R
    [QUOTE=Ahmetbahadır;4270150]
    Alıntı TestaSt.11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gayet de güzel tarif etmişsiniz..
    Nasil guzel tarif etmis? Anladiysaniz anlatir misiniz? Ben hic anlamadim cunku.

Seviyorum ama neden oldugunu tarif edemiyorum demis. "Kimin kimi kullandigi", "benim dinamigim" gibi belirsiz, subjektif, her yone cekilebilecek ifadeler kullanmis. Ama neden tercih ettigine dair mantikli bir aciklama yapmamis.

Yanlis anlamayin, gercekten guzeldir, seviyodur, ve neden oldugunu bilemiyor da olabilir. Bilmek zorunda da degil. Hislerini taniyip aktarabilen de yazar oluyor zaten.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı In Flames adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu bu forumda bir ton emek harcadım anlatım hala ducati diyenleri görüyorum...
    Eski nick neydi? Uyelik bugun gozukuyor da. Bu da ucuncu mesajinizmis.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    [QUOTE=hasmet;4270201]
    Alıntı Ahmetbahadır adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Nasil guzel tarif etmis? Anladiysaniz anlatir misiniz? Ben hic anlamadim cunku.

Seviyorum ama neden oldugunu tarif edemiyorum demis. "Kimin kimi kullandigi", "benim dinamigim" gibi belirsiz, subjektif, her yone cekilebilecek ifadeler kullanmis. Ama neden tercih ettigine dair mantikli bir aciklama yapmamis.

Yanlis anlamayin, gercekten guzeldir, seviyodur, ve neden oldugunu bilemiyor da olabilir. Bilmek zorunda da degil. Hislerini taniyip aktarabilen de yazar oluyor zaten.
    Hocam kendi adıma tam versys 650 almak üzereyken gelen %20 gümrük zammı ile vazgeçip Ankara Yamaha bayisinin de beni firmadan soğutmasıyla Multi 950'lere bakıyorum bir süredir ve ikinci el bir tane de benim alma durumum var.Açıkçası Ankara'da bayi yok, doğru düzgün servis de var denemez yani mantıklı olmasa da kendimce bahaneler bulup multi almak istiyorum.Sadece hissiyat var yani şu durumda.Arkadaşın yaklaşımını da kendiminkine benzettim o yüzden üslubu bana anlamlı gelmiş olabilir.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski nick neydi? Uyelik bugun gozukuyor da. Bu da ucuncu mesajinizmis.
    Ölümsüz troll Turgetson.Kudüs konusunu açan kral.

Motosikleti
    SD 1290R
    Ducati maddi sebeplerle düşünülecek bir marka değil genel olarak açıkçası. İkinci elleri kısmen ucuz olabiliyor, ancak motosikleti sorunsuz ve çalışır halde tutmak ucuz değil.

Evet maddiyat açısından üzüyor. Sıfır almak para hesabı yapmayan adamin işi ama maddi imkan orta halli bile olsa başka yerlerden kısıp bu aletin 2. eline bütçe ayrılır abi. Düşünsenize milletin taptığı gs 'e burun kıvırıyorsun. Güzeldir evet ama çok ağır, millet hasta ama bundaki ivmeyi veremez. Altın muamelesi görüyo alet değer kaybetceğine değeri artıyo ama yok abi mts den sonra beni mutlu etmez. Gs ile alakalı aklımdan geçenler bunlar açıkçası. Tabi sürmedim tam olarak bilemem ama artçılığı aynı
    Aga gösterişi hiç sevmem bunuda nick sayesinde yazıyorum. Bi mts1200 bi 600rr bide mercedesim var facete biriyle fotomu göremezsiniz. Ama bu aletin üstünde kendimi bir başka hissediyorum. Yolda yanımda durup abi makina süper ya diyen insanın sayısi belirsiz.
    Kış süresince likidite boşa yatıyor orda gram üzülmüyorum.
    Bilmiyorum belki abartıyorum ama bu aşk bi başka.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)