Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Anlas TOURNÈE Lastik hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harika geri bildirim. Teşekkürler. Şu sebepten harika, herkes karar aşamasında yorumlarını yazıyor-arıyor-soruyor, ama kimse 21 bin km sonra yorumunu belirtmiyor. Tekrar teşekkürler.

Ben de Anlaş ile Mitas arasındayım. Mitas'ı uzun süre kullanan, Nalaş ve Mitas'ı karşılaştıran özellikle 20 bin+ kilometrelerde pek bilgi bulamadım. Anaş Wintergrip Plus kullanıyorum son 6 aydır. Çok memnunum ama yazlık arayışına girdim. Lastikleri dönüşümlü olarak kullanacağım. Motoru ve lastikleri de bu güne ilave 30 bin km daha kullanırım. Mitas denediniz mi? Anlaş Tournee ile arasında lastikdeposu.com da 30-50 TL bir fark var.

Wintergrip' den memnun kalmam, radyal teknolojisine sahip olma isteğim, yerli olması gibi benim gözümde artılar var. Ama Mitas da aklımın hep bir köşesinde. Siz ne önerirsiniz?
    Bende acaba bu sefer mitas mı kullansam diyorum ama motorun sigortası geldi malum kriz ortamı fazladan gezebilmek adına her şeyden 3 5 kuruş kesinti yapıyorum o yüzden büyük bir ihtimalle anlaşla yola devam. Bu arada lastikleri hala kullanıyorum. Havalar ısındığı için şu an için sorun yok. Bakalım önümüzdeki günlerde yazar çizerim son durumla ilgili.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende acaba bu sefer mitas mı kullansam diyorum ama motorun sigortası geldi malum kriz ortamı fazladan gezebilmek adına her şeyden 3 5 kuruş kesinti yapıyorum o yüzden büyük bir ihtimalle anlaşla yola devam. Bu arada lastikleri hala kullanıyorum. Havalar ısındığı için şu an için sorun yok. Bakalım önümüzdeki günlerde yazar çizerim son durumla ilgili.
    Şöyle bir video var. Anlaş yetkilisi lastik ömrünün 15 bin km civarında olduğunu söylüyor sizi doğrular nitelikte.

https://www.youtube.com/watch?v=HFtlmil44fc
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    4 gün önce bir çift Anlas MB-34 1219 aldım. Tap taze yani, 20% de indirimli. Motosikletin üzerindeki orjinal kbf lastiklerle kıyaslanamaz. Lastikcide taktırırken, mt-25 için ön arka metzeler marka lastik alıp taktırmak için bir genç geldi. Beni beklerken lastiklerine baktım. Arka benim anlas kadar anca, ama ön lastiği, arkayla aynı model olmasına rağmen değişikti. Benim œnceki naylon lastikleri andırdı.
    Ben aldığım Anlas MB-34' lerd3n çok memnunum. Tabi, lastik ssfalta göre iyidir. Kuru asfaltda ısındımı, şimdiye kadar hiç yatırmadığım kadar yatırıyorum ve hala ip gibi ilerliyor. Neticede slik olmasada ona yakın lastik ıslak zeminde kayar. Bu böyle. Bence Anlas kalite konusundda hakkını veriyor. Yerli olması dahada sevindirici. Önerim ihtiyaca göre lastik tipini doğru seçme kalıyor. İşiniz rasgele.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:17 ----------

Bugün gpsli, jiroskoplu kameralı, viraja yatış açısını kaydeden programı denedim. Eski lastiklerle, 70-80 km/h'da motosiklet yukarı aşşağı sallanıyordu. Yeni Anlas MB-34 lastiklerle bugün RidingAngle programı denerken. 105km/h çıkmışım, haberim yok. İp gibi gidiyor. Denge tutuş harika.
    Öz_Musti ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    Anlaş capra modelini cbf150 için aldım memnunum lassa ıslak zeminde sabun gibi kayıyordu anlaş capra iyi güzel. fiyatı takım 400 tl
    Volkan76 bunu beğendi.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı ARçİL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlaş capra modelini cbf150 için aldım memnunum lassa ıslak zeminde sabun gibi kayıyordu anlaş capra iyi güzel. fiyatı takım 400 tl
    Çapra süper lastik abi. Ben de anlas mb34 kullandım. İlk motordu. Kaydıra kaydıra yedim lastiği. Sonra nr47 aldım. Tutuş çapraya göre daha iyiydi ama yine kaydırarak 4000 de yedim lastiği. Şimdi de çapra var. Gerçekten güzel lastik. Arkanın 3. Önün ilk lastiği. O da michelin pilot. Ama arka önü aratmıyor yatış açısında. Gerçi cbf ne kadar yatırabilcez ki...
    HONDA

#BZ3082

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün itibarıyla Burgman 200 skuterime Anlas Scooter / TOURNÉE 4 mevsim lastiklerini taktırdım. Tecrübelerimi paylaşırım. Kazasız belasız sürüşler...
    Garip bunu beğendi.

Motosikleti
    ---
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle bir video var. Anlaş yetkilisi lastik ömrünün 15 bin km civarında olduğunu söylüyor sizi doğrular nitelikte.

https://www.youtube.com/watch?v=HFtlmil44fc
    Bajaj 200Ns 2017 de tournee kullanıyorum 18bin km oldu, daha pek değişim gerekiyor gibi hissettirmedi. Islak performansı pek iyi değil bence, daha iyi ıslağı olan lastik düşünmelisin kış için

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Evet arkadaşlar herkese merhabalar. Son tahlilde özellikle xmax 250 için city ve tournee arasında kaldım. Tournee kullananların özellikle xmax 250 de kullanan arkadaşların düşünce vetecrübeleri nedir?

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı Thesinner83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar herkese merhabalar. Son tahlilde özellikle xmax 250 için city ve tournee arasında kaldım. Tournee kullananların özellikle xmax 250 de kullanan arkadaşların düşünce vetecrübeleri nedir?
    xmax 250 de kullanıyorum geçen sene mayıs ayında aldım.
    millet kayıyo yol tutmuyo diyo ama ben böyle bi sorun yaşamadım gayet yeterli ayrıca lastiğin üretim tarihi 2019 du belki buda etkili olmuştur bilemiyorum.

uzun lafın kısası alıp kullanabilirsin sorun yaşıcağını sanmıyorum
    Garip bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben Anlas tournee'yi tamirci arkadaşımın tavsiyesi ile Burgman 200'e taktım. Kullanım konforu city gripe göre düşük. Ona göre sert bir lastik. Yamaha XCITY de 2 takım city grip kullandım. Genelde memnun oldum. Fakat 120 km/h üzeri hızlarda City grip'in yol tutuşunu hiç beğenmedim.
    Burgman 200'e keşke City Grip alsaydım derken geçenlerde 80 km/h ile panik frenleme yaptım. Anlas Tournee güvenimi kazandı. Fakat, sürüş konforunda City Grip daha iyi. XCITY'de Sava marka lastik de kullanmıştım(Şimdi Mitaş) memnun kalmıştım.

Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Eskisi gibi arada çok fark yok 100-150 tl fark var. 100 liradan kaçıp sıkıntı yaşamak ta istemiyorum açıkçası. Şu an üzerinde 7 yıllık city grip ler var. Profili bozulma başladı ama ısınınca güzel tutuyor. Ya da benim ilk lastiğim olduğu için bana iyi geliyor.kafalar karışık

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Eskisi gibi arada çok fark yok 100-150 tl fark var. 100 liradan kaçıp sıkıntı yaşamak ta istemiyorum açıkçası. Şu an üzerinde 7 yıllık city grip ler var. Profili bozulma başladı ama ısınınca güzel tutuyor. Ya da benim ilk lastiğim olduğu için bana iyi geliyor.kafalar karışık
    Yenileyin, lastik yüzünden kaza yapınca insanın canı çok sıkılıyor. İnanın ki değmez.
    Garip bunu beğendi.
    ...

Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yenileyin, lastik yüzünden kaza yapınca insanın canı çok sıkılıyor. İnanın ki değmez.
    Üstad haklısınız yenileyelim de city grip mi tournee mi? Yağmurda zaten sürmüyorum. Ama güzel memleketimin çimen sulama sevdası yüzünden de kaza yapmak istemiyorum yani şu geçişlerinde patlamayalım.

Motosikleti
    Mondial Z-One 150
    Anlas al pişman olmazsın paran ülke içerisinde kalsın. Büyük makinalar okmadıkça ben gerek duymuyorum başka markaya anlas gayet yeterli iyi bir marka. (Bu arada bende anlas mb 34 kullanıyorum ne kuruda ne ıslakta beni tedirgin etmedi hesapladığım noktada durdurdu )

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Alıntı ceyhun383 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adamlar 360 liraya anlas set çözmüş ya lan vay be

Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adamlar 360 liraya anlas set çözmüş ya lan vay be
    Dört sene geçmiş aradan şu anda ben en ucuz 540 tl ye buldum nette 80 tl de motorcu alacak galiba bir de 60 lastikçi alacak oldu mu sana 680. YamaHa yetkili servis city grip için montaj dahil 750 dedi.

Motosikleti
    Mondial 100Fmh Yamaha Mt25(2016)
    540 a nerden buldun usta

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak eden arkadaşlar için 20bin km tecrübemi aktarayım. Öncelikle Adam gibi birisinin takması lazım ve balans şart. Ben geçen yıl almıştım hatta 16 ay felan oldu galiba. O zamandan bu yana üretim teknolojisinde bir değişiklik olmadıysa almış oldum lastikler de üretimden kaynaklanan ağırlık lastiğe eşit bir şekilde dağıtılmamıştı ve 40gr gibi kurşun kullanıldı ki bence motosiklet için bence oldukça yüksek sayılabilecek bir ağırlık bana göre. Lastik yol seçiyor. Parlak asfaltta bile mükemmel tutuş sağlarken iş stabilize yola geldi mi sizi üzmeye başlıyor. 10bin km boyunca çok iyi tutuyor yolu. City grip kullanan arkadaşlarım da bunu onayladı. 10bin km boyunca ıslak zemin tutuşu da çok başarılı. 10bin km sonra lastik sertleşmeye başlıyor. ve 14bin km de cst marka lastiğe dönüyor maalesef. 21bin km şu anda ve önceden direseklerimi deydirek kadar yatırdığım motoru kavşakları bile dönerken tereddüt ediyorum. Lastikte fiziksel olarak bir deforme yok gibi. Şaka gibi ama gerçek. Lastik siparişi vereceğim zaman arkadaşlarım abi lastikler sıfır gibi niye değiştiriyorsun dediler Siz bu lastiği almayı düşünüyorsanız ömrünü 14bin km olarak düşünün daha büyük ebat olursa 15 bilemediniz 16bin km. Tabi bu sınır olan değerler. İlk başlarda sorun yaşadığımda müşteri temsilcisi arkadaş çok yardımcı oldu bu hoşuma gitti. Hoşuma gitmeyen şey ise fiyatı. Geçen sene takımını 290 tl aldığım lastik 500 tl yi geçmiş.
    Hocam kesinlikle çok faydalı bir geri bildirim.Firmaya da ulastıralım.
    Bende 32000 km'de taktım çokta memnundum su an 51000 km.Lastik görünüste daha yeni , kuru zeminde yol tutusu mükemmel ama 3 damla yağmur düstü mü
    aynen alttaki arkadas gibi hissediyordum.Foruma konusunu açacaktım acaba yaz-kıs kullanmaktan mı diye.Hatta değistireyim dedim , aynı durum dediler daha lastik yeni gerek yok.En kısa sürede ben de değistireyim.

https://www.youtube.com/watch?v=07bUMUkrIKE

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Dört sene geçmiş aradan şu anda ben en ucuz 540 tl ye buldum nette 80 tl de motorcu alacak galiba bir de 60 lastikçi alacak oldu mu sana 680. YamaHa yetkili servis city grip için montaj dahil 750 dedi.
    80 lira alacaksa lastikçiye ne gerek balansa falan mı gidiyorsunuz ki o bile o kadar tutuyor mu? benim arka lastik değişimde jantı söküp takma işini gittiğim usta lastik sökme takma işini ise lastikçi yaptı, balans yapılmadı. Janta 20 lastiğe 10 verdim. Geçen sene Şubat'tı sanırsam.

Gerçi benimkisi vitesli ama o kadar farkeder mi bilemedim. He bir de yetkili sevisine gitmedim. Sanayide devamlı gittiğim yere gittim.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    msx 125'imde iki seneye yakın kullandım bana en ufak sıkıntı yaşatmadı hatta city grip'den farkını hissetmedim, sonrasında ise anlas ın winter grip olanını taktım o ise tam bir efsaneydi, yağışta aklıma en ufak soru gelmiyordu, kuruda zaten mükemmel bir lastikti.

kimileri tournee ile sorun da yaşadı, belki üretim hatası ya da kullanım tarzı da olabilir, ben en ufak sorun yaşamadım hatta gayet memnun kaldım.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)