Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

R25 fabrika çıkış lastiği

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha R25
    Arkadaslar ilk öncelikle herkeze Merhaba
    Yeni R25 aldım yaklaşık bir hafta önce forumlarda ve kullanıcı videolarina baktıkça lastikleri kötü olduğu söylentisi var viraja yatmada problem oluyor mu birkaç sefer denedim bi problem göremedim kullanan arkadaşlar var mı varsa tecrubelerini aktarabilir mi ? Veya fabrika lastiklerini sorunsuz kullanan var mı fikirlerinizin ve tecrübelerinizi dinlemek bilmek isterim saygilar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    İmkanınız varsa değiştirin havalarda soğukken risk almaya değmez.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Şuan için imkanım fazla yok kendimi de zorlamak istemiyorum sorumu sormamdaki amaç tedbirli olmalimiyim? Bazı arkadaşlar ırc lastikleri yeni iken problem yaratmiyor lastik ömrü azalınca çok problemi olduğu söyleniyor doğru mu yoksa hiç guvenilmemesi gereken bir lastik

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    16 bin tl motora vermişsin mübarek 800 lira daha verirsin
    Salurbey, killingroad, oialdemir ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha R25
    16 bin verdik eyvallah ama imkanları biraz zorladim da aldım desem daha iyi olur eğer beni önümüzdeki sezon taşırsa değiştirmeyi düşünmüyorum ama olursa Sezon başında illaki degistircem

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı hkncoban26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    16 bin verdik eyvallah ama imkanları biraz zorladim da aldım desem daha iyi olur eğer beni önümüzdeki sezon taşırsa değiştirmeyi düşünmüyorum ama olursa Sezon başında illaki degistircem
    kredi kartıyla al birinden borç al ama güzel bi lastik al

muhtemelen sen yağmurda biniceksin sonrada üzülmemek için bi 800 tl bul derim
    Salurbey bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Peki lastik olarak ne alınmalı genelde rosso2 kullaniyorlar r25 sürücüleri

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı hkncoban26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki lastik olarak ne alınmalı genelde rosso2 kullaniyorlar r25 sürücüleri
    prelli de olur michelin pilot da olur ikiside iyi

Motosikleti
    Yamaha R25
    Eyvallah teşekkür ederim ilgin için

Motosikleti
    KTM Duke 200
    Kötü lastik , virajlarda , yağmurdan kaymak dısında fren mesafesını de etkiler. Bu yüzdenn NYLON lastiklerden kurtulmaya bakın. Kurtulamıyorsanız cok ama cok tedbirli kullanın.
    Tekeriniz düz bassın.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Ben 12.500 km pilot street kullandım. Çok memnunum. Irc leri kullanma şansı vermedim bayide değişikligi teslim almadan yaptırdım. R25 ve pilot street kullananların bir şikayetini duydum arka lastiğin kitlemesi,bende ilk zamanlar yani kilometrem azken bunu yaşadım sonra sonra anladımki tekerlekten değilmiş ben arka frende yanlış dozajlama yapıyormusum. Nisan sonu eylül sonu mevsimde kullandım,yağışlı havalarda kullanmıyorum. Hiç bir sıkıntı yaşatmadi.130-140 km ile girilen virajlardan kalemle çizmiş gibi çıktı. Tavsiye ederim. Birde rosso tercih edenler var,onlarda yazar tecrübelerini.

Edit : lastik sizi yola bağlayan ekipman, hayati önem taşıyor. Bütçe meselesini ve önceliği tekrar gözden geçirin. Çok önemli.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı RookieWest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kötü lastik , virajlarda , yağmurdan kaymak dısında fren mesafesını de etkiler. Bu yüzdenn NYLON lastiklerden kurtulmaya bakın. Kurtulamıyorsanız cok ama cok tedbirli kullanın.
    Tekeriniz düz bassın.
    Teşekkür ederim haklisiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:43 ----------

Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 12.500 km pilot street kullandım. Çok memnunum. Irc leri kullanma şansı vermedim bayide değişikligi teslim almadan yaptırdım. R25 ve pilot street kullananların bir şikayetini duydum arka lastiğin kitlemesi,bende ilk zamanlar yani kilometrem azken bunu yaşadım sonra sonra anladımki tekerlekten değilmiş ben arka frende yanlış dozajlama yapıyormusum. Nisan sonu eylül sonu mevsimde kullandım,yağışlı havalarda kullanmıyorum. Hiç bir sıkıntı yaşatmadi.130-140 km ile girilen virajlardan kalemle çizmiş gibi çıktı. Tavsiye ederim. Birde rosso tercih edenler var,onlarda yazar tecrübelerini.
    Teşekkür ederim ben daha tam.olarak denemedim. Viraj da sadece görüş alıp ona göre tam manası ile deneyecem ama bunu denerker problem olsun istemiyorum

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Mt 25 le 500 km yapan çok yakın arkadaşım devamında rosso lara geçip kullandıktan sonra değerlendirmesi şöyle oldu irc 2-3 rosso 8-9 , 10 üzerinden.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Bende R25 aldım ve suan için 470 km oldu ama çok aktif sürmedim rodaj da olduğu için ve ilk SS motorum. Olduğu için kendim de alışmak için aktif sürüşe gecmedim. Rodajdan sonra düşünüyorum

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Hocam son dönemde olan kazalardan haberiniz vardır.Yani yarına bırakmayın nefes aldıkça çalışır 800 lirayı her türlü kazanırsınız ama 800 lira uğruna ölmek istemezsiniz siz benim ne demek istediğimi anladınız

wind16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250 ABS
    Lastik ve fren sistemi. Cok cok onemli. Kardesim gitti ikinci el de olsa mercedes aldi ama lastikleri degistirmedi ve kaza yapti daha ilk ay. Ciddi kaza yapti. Annem yogun bakimda kaldi bir sure.
    Simdi iyi cok sukur ama lastik cok onemli ozellikle motor da daha onemli. Altinda ki makine istedigi kadar iyi olsun lastigin kotuyse makina da kötüdür.
    Daha yeni motorla lastik yuzunden yolda kaldim. Civi batmisti yama yaptirip devam ettim yama da acildi ve aksamin karanliginda issiz bir yolda kaldim.
    Ne yap et iyi bir lastik al derim ben de.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Cbr 250 aldigimda eksiye girmek pahasina lastikleri degistirdim. Onume minibus atlayinca cok ani kombine fren yapmam gerekti lastikler rosso 2 oldugundan yolu cok iyi tuttu eminim irc olsa yerdeydim. Karar senin.

muhammetcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Rosso 2 taktırdığın zaman motora olan bütün bakış açın değişecek.Michelin pilot tavsiye etmem.

KYorulmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    10.000 km Irc lastiklerimden sonra 10.000 km Rosso II kullandım.

Yapılan yorumlara kesinlikle katılıyorum. İki lastik arasında dağlar kadar fark var. Bir şekilde Ircleri değiştirin.
    Şu an Irc lastikli bir motosiklet almış olsam, ikinci gün yapacağım şey gidip Rosso II takmak olur.

800tl gibi bir rakam bütçemi aşıyor. Şu an imkanım yok derken,
    Allah göstermesin Irc'ler ile ufak bir kaza yapsanız dahi grenaj masrafınız cebinizi çok daha fazla yakar.

Ayrıca motosikletiniz virajda ve frenlemede çok daha güvenli bir hal alacaktır.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    3 aşağı 5 yukarı 23-24.000 km kadar motosiklet tecbürem var yani daha yeniyim ve bütün yolu nylon lastik kullanarak yaptım. Motosikleti tabiri caizse çok temkinli-korkak kullanırım yani takip mesafesi olsun hız limitleri olsun. Muhtemelen bu sürüş tarzından dolayı lastik konusunda sorun yaşamadım. Ama şartları biraz zorlayınca lastiklerden kaynaklı tedirgin oluyorum. (10.000 km sinden fazlası ırc lastikli 2. El motosikletler ile yani eskimiş irc lastiklerle)

Lastik çok önemli ama limitlerde kullanırsan üzerindeki lastikler de seni götürür.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler