Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Sıfır motor almak için doğru zaman mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    R25
    Merhaba arkadaşlar sitenize yeni üye oldum , kafamı kurcalayan bir soruyu sormak istiyorum.Ben ocak ayındaki motorsiklet sınavına girip b ehliyetimin yanına a2 ehliyetimi inşallah ekliyeceğim.Benim düşüncem iyice öğrenip şubatta motoru almaktı ama artan dolar fiyatlarından korkuyorum acaba fiyatlar yükselir mi diye sizce şubattamı alsam şimdi mi alsam çok kararsızım şimdi alsam evde yatacak motor zarar etmekte istemiyorum.
    2.sorum sıfır motor alırken neye dikkat etmem gerekir ?
    Alacağım motor : yamaha yzf r25
    Şimdiden teşekkürler yorumlar için

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Activa S 125
    Fiyatlar yükselse de sizin mart ta alacağınız motor 2017 model olacağından, ikinci el satarken 2016 ya göre daha fazla bir fiyata satabilme şansınız olur. Sigorta, MTV vs de eklersek, bence bekleyin.

2.sorunuzu pek anlamadım. Sıfır motor alacak olsam hiçbir şeye dikkat etmezdim heralde...
    faruk9505 bunu beğendi.

GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Motosiklet almanın tam zamanı, alın garajda dursun. R25'in fiyatı benim tahminime göre 20000'i geçer 2017'de.
    faruk9505 ve surcu bunu beğendiler.

Motosikleti
    R25
    2 görüşte birbirinden çok farklı 20 bin fiyat olursa alamam gibime geliyor kredi çekeceğim zaten kararsızım , 2. sorumda şunu demek istedim bir haber okumuştum ikinci el bir arabayı (10 bin km kullanılmış) sıfır olarak satmaya çalışmışlardı ben bu işlerden çok anlamadığım için kafamda sorular dolaşıyor :

Ya kullanılmış bir r25 verirlerse ?
    Ya km'siyle oynanmış (az da olsa) bir motorsikler verirlerse ...

GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Alıntı faruk9505 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 görüşte birbirinden çok farklı 20 bin fiyat olursa alamam gibime geliyor kredi çekeceğim zaten kararsızım , 2. sorumda şunu demek istedim bir haber okumuştum ikinci el bir arabayı (10 bin km kullanılmış) sıfır olarak satmaya çalışmışlardı ben bu işlerden çok anlamadığım için kafamda sorular dolaşıyor :

Ya kullanılmış bir r25 verirlerse ?
    Ya km'siyle oynanmış (az da olsa) bir motorsikler verirlerse ...
    Motosiklette bunu hiç duymadım, daha doğrusu Çin motorlarında böyle abukluklar olabiliyor ama belli başlı Japon ve Avrupa motorlarında hiç duymadım. Dolayısıyla Yamaha'nın sitesini açın, oradaki bayilerden bir motor alırsanız bir sorun yaşama ihtimalinizin düşük olduğunu düşünüyorum. Benim elimde para olsa direkt motosiklet alırdım çünkü 2017'de motor almak çok zorlaşacak.
    faruk9505 bunu beğendi.

cıbırlover1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Şayet sıfır alacaksan hayatta aldığın en iyi karar bile olabilir...
    faruk9505 bunu beğendi.

2017'de CBR 250RR ve R25 gelmicek. 2018'e kadar emisyonları euro4'e uyumlu yapacaklarını ve öyle göndereceklerini söylüyor Barkın abisi.
    İnşallah doğru değildir diyecem ama EICMA lansmanında göstermediler. Zaten Dolar nedeniyle de Faruk'a katılmamak elde değil. 20.000'i bulur.
    Maalesef ben 2018'i beklemek zorunda olanlardanım. Tek tesellim para biriktirebileceğim. Bu sayede daha sağlam ekipmanlar alıcam. Ya da belli mi olur bi daystar alır göbek yaparım.
    faruk9505 bunu beğendi.

Motosikleti
    R25
    Alıntı ÖmersizOlmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2017'de CBR 250RR ve R25 gelmicek. 2018'e kadar emisyonları euro4'e uyumlu yapacaklarını ve öyle göndereceklerini söylüyor Barkın abisi.
    İnşallah doğru değildir diyecem ama EICMA lansmanında göstermediler. Zaten Dolar nedeniyle de Faruk'a katılmamak elde değil. 20.000'i bulur.
    Maalesef ben 2018'i beklemek zorunda olanlardanım. Tek tesellim para biriktirebileceğim. Bu sayede daha sağlam ekipmanlar alıcam. Ya da belli mi olur bi daystar alır göbek yaparım.
    250 CC'lik motora 20 bin verilir mi ya şaka gibi olur eğer öyle bir şey olursa

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    Hocam hazır paran varsa ve kur yüzünden fiyatın artmasından korkuyorsan paranı dolara çevir. Böylelikle dolar arttığında zarar etmemiş olursun. Motor almaya karar verdiğinde de o günkü yükselmiş kurdan çevirip aynı motorunu alabilirsin.
    faruk9505 bunu beğendi.

surcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 Esd
    Bir ay icinde neredeyse devaluasyon oldu memlekette ancak 0km motosiklet fiyatlarinda henuz bir degisiklik yok. Zam yapilmama sebebi ise mevsim sartlari ve yeni yil arefesinde olusumuz, ayrica firmalarin yeterli stoklara sahip olmasidir. Taze doviz kuru ve euro 4 standartlarini kapsayan tarifeler henuz son tuketici olan bizlere yansimis degil. Bir de otomobiller icin gecerli olan ancak ulasim araci arz-talep dengesinde oynama yapabilecek olan otv duzenlemesi(?!) durumu da var. Ozetle 2017'nin cok seye gebe oldugunu, daha once forumda zaman zaman tartisilan "20000 tl = 0km 250cc" motosiklet konularinin gercege donusecegi asikar.

Bu dogrultuda 0km motosiklet almanin tam zamani bence. (Hatta otomobil belki onun icin birkac gun gec kalmis olabiliriz).

Ama soyle bir durum da var ki, alacagimiz 0km motosikletlerin belki de son serisini alacagiz ve araclarimizin devami olmayacak. Birkac yil sonra taninmayan-bilinmeyen-gozden dusmus, dolayisiyla 2.eli surunen bir motosiklet sahibi olacagiz.
    faruk9505 bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli tnt25
    Cekecegin kredide faiz orani nedir? merak ettim dogrusu.
    Diger sorum ise su: bende de b sinifi ehliyet var ve bugun gorustum,aralik sinavina girme ihtimalim varmis...ocak kesin ama aralik icin bir sey demediler mi?

Parani dolara cevirip motosiklet beklemen bile,bu belirsizlikte pek olumlu bir fark yaratmayacaktir.

Mesela ben ikinci el motosiklet ariyorum. Su an icin butceme gore fiyatlar bin tl kadar fazla. Eger bulamazsam, yeni gelecek bir kac modelden sifir motosiklet almayi dusunuyorum. Bu da olmazsa yeni gelecek modellere olan talep,ikinci elin de arzini yukseltecek ve boylece talep kaymasi benim icin firsat yaratacak. Mikroekonomi hocama saygilar.
    Bu arada, bugun iki bayi ile sifir motosiklet almak icin gorustum.fiyatlarin su an icin boyle oldugunu,kampanyalarini kacirmamam gerektigini ve surpriz hediyeler vereceklerini soylediler.

Sifir motosiklet alacaksan,bence bekleme.
    faruk9505 bunu beğendi.

Bayilerin elinde R25 var mı ki?

R25'in son parti üretimi Yamaha tarafından stoklanıp 2017'de de satılacak. Ama satılacak olanlar 2016 model olabilir belki. Cbr250r ise satılmaya devam edecekmiş.

Ucuz motorlarda fiyat 15'ten 16-17'ye çıkar belki ama, çok fazla değişmez. Burada fiyatı Honda belirliyor. ABs'li yeni Crf'leri 16-18 arasına satacaklarmış. Cbr 250 de Abs'siz biçimde 16-17 olsa, kimse R25'e daha fazla ödemek istemez. Dolayısıyla bence R25 şimdi veya yılbaşında sıfır bulunursa aldınız aldınız, sonrası zaten mal olmayacak. 2018'de gelirse artık bunların 300'leri gelir.

Asıl uçurum büyük motorlarda olacak. Şu an TL üzerinden satılan 25 bin Tl üzeri motorları düşünen varsa şimdi almalı.
    faruk9505 bunu beğendi.

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Uzun süre binmek için alınıyor ise bayilerin stoklarında kalan 2014/2015 model 0 km araçlar bulunabilir. Ne alacağınıza bağlı.

Örneğin:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-yamaha-daloglu-xenter-150-2015-model-0-km-362481130/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-daelim-son-dakika-omur-den-250-cc-en-iyi-cruiser-daystar-en-hizlis-333723783/detay

vs vs....
    faruk9505 bunu beğendi.

Motosikleti
    R25
    Genellikle görüş almam yönünde , @SAZMAN cooper düşünmüyorum r25 istiyorum ben bineceğim üstüne vuraağım kırbacı vuracağım kırbacı

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:24 ----------

@surcu : Son seri olacak derken ben bunu inşallah üniversite bitince satmayı düşünüyordum.İşler karışıyor biraz daha açar mısın ?
    @ieu35turkey : Çekilecek kredinin faiz oranlarını ekonomiden sorumlu aileme havele ettim kardeşim bilemiyorum , 20 bin çok pahalı diyorlar ucuzken allalım diyorlar ama ben de bilemedim onun için sordum
    Aralıktaki sınava almadılar gittim kayıt oldum ocakta girersin dediler beni bekletmeleri benimde moralimi bozdu

Ben kendi yapacağımı söyleyeyim. Sen oradan işine yarayanları ayıkla bence.
    20.000 48 ay vadeli 585'ten 28.500 TL'ye denk geliyor.
    Nisan gibi almayı düşünüyordum. 250RR alacaktım. Allah da büyük ya, "Sana bu sene olmaz kulum" dedi. Lak diye motosikletin Türkiye'ye girişini engelledi. Tam canım sıkılacaktı, ertesi gün bir baktım dolarlar, marklar, altınlar, petroller, donlar, sütyenler havalarda uçuşuyor.
    2018'i beklerim, bu arada az buz para biriktiririm, kendimi sıkmam, üzmem, ortamlara gireceksem girerim, rahat bir yıl geçiririm ama birikmişim de olur, 2018'de gider alırım.
    Ha dayanamadım mı? Giderim bi daystar alırım. Bak o da güzel bi kız. Sabah akşam elinde bezle depo silersin.
    Zaten motorcu dediğin motor ayırt etmez. Tamam ben scooter sevmiyorum ama yanındayken de söylemiyorum ki kalbi kırılmasın.
    Bence ya bekle ya da seneye satışı olmayan araçları alma. Hepsinden önemlisi yok şöyle hediye vericez, böyle çekiliş yapıcaz laflarına hiç kanma, çünkü belli ki bişeyler ters gidiyor, ucuz yöntemlerle mal satmaya çalışıyorlar.
    R25'e fazla yönelme derim, surcu'nun da dediği gibi aldığın mal son mal olacak, arkası gelmeyecek, sıkıntısı olur.
    Fiyatlar uçurum olacak eyvallah. Ama piyasa arz talep dengesine göre çalışır. Yani bugün yapacakları uçurumlar yarın ters teptiğinde çözüm yollarına gidecekler. Elektronik eşya, beyaz eşya, araç, ev alırken aceleye gerek yok, rekabet her zaman yeni fırsatlar karşına çıkarır.
    faruk9505 bunu beğendi.

Motosikleti
    R25
    @ÖmersizOlmaz Kardeşim motorsiklet almaya heves ettim , ailemi zor ikna ettim.Dediklerinde doğru geliyor ama motorsiklete başlama hevesi önüme geçiyor.2017 yamaha tahmini hangi ayda çıkar acaba ?

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Ben 250'lerin piyasasının öleceğini sanmam. Sonuçta yeni 250'lik gelmese de eskiler için 10 yıl parça garantisi devam edecek. Ayrıca, bizim milletin ille de euro4 standardında olsun diye düşüneceğine emin değilim. Mesela sene olmuş 2016, karbüratörlü cruiserlar hala satılıyor.
    Salurbey bunu beğendi.

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yamaha Delight 2017 Avrupa fiyatı 2300€. Türkiye'de ÖTV de eklenince ne kadara satılır siz düşünün ve 2017 model diğer motosiklet fiyatların nasıl kol gibi olacağını anlayın.
    faruk9505 bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    dolar, euro olmuş nerdeyse 4 lira, hala 20 bine 250 cc alınır mı diyenler var..
    almayın kardeşim almayın, bu gidişle iki sene sonra 20 bine de bulamıcaksınız.
    faruk9505 bunu beğendi.

Motosikleti
    R25
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dolar, euro olmuş nerdeyse 4 lira, hala 20 bine 250 cc alınır mı diyenler var..
    almayın kardeşim almayın, bu gidişle iki sene sonra 20 bine de bulamıcaksınız.
    Böyle devam edeceğini nereden biliyorsun. Tamam almıyorum o zaman

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)