Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

R25 fabrika çıkış lastiği

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    7000 km dir o yerden yere vurduğunuz irclerle sürüyorum motoru büyük bi sıkıntısını görmedik çok şükür ama mordağanda orda burda rossosu olanlardan daha fazla yatırdım yaz kış aktif olarak kullanıyorum hatta 1 2 gündür yağmur var dışardayım önemli olan senin nasıl sürdüğün en önemli unsur pilotaj frenlemeyi bilmeyen adama süper corsa versen ne fayda anlıcagın su ki kendini biliyosan ircler de normal standartlarda bi lastik
    alipasa85 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    sonuçta her lastik bir çok arge çalışması sonucu en iyi olacak şekilde üretiliyor, ancak şu var ki,
    irc lastikler çok iyi olabilir, fakat bi pirelli, irc den daha iyidir diye düşünüyorum.
    iki lastiği de kullandım, kendi tecrübem bunu gösteriyor.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Bende kendı yorumum dısında piyasanın lastiğe biçtiği değer üzerinden yani FİYAT üzeinden bakarak yorum yaptım

Motosikleti
    KTM Duke 200
    İRC'yi savunan dostlarım.

R25 nedir ? Başlangıç ve başlangıç ötesi bir makine. Dolayısıyla bu makineyi kullanan arkadaşlarımız 50 bın-100 bın km yapmıs ınsanlar olmayacak cogunlukla.Yani , yeterli tecrübeye sahip olmayan insanlar. Bu durumda inanılmaz doğru hareketler , doğru zamanlamalar , doğru frenlemeler bekleyemeyiz haklı olarak.

Öte yandan IRC lastikler ülkemiz için üretilmiyor , Dünya çapında standart üretiliyorlar.Bunun mantıgını kurmak ıcın fabrikasına girip , 'abicim bu bızım turkıyedekı kaliteli(!) yollarda tutar mı ?' sormamıza gerek yok herhalde. Ülkemizin asfaltı ortada. Cukursuz bir yol bulduğumuzda şükrediyoruz ki artık yok denecek kadar az.

Bu durumda IRC lastikli bir R25 düşünelim. Belki kaliteli yollara sahip bir avrupa ülkesinde bu lastiklerin Rosso gibi bir lastikle değişmesine gerek yoktur.Haklısınız, zira zaten yolda sürücüleri zora sokacak bir şey yok.Lastiği ısıtıp , ıslak bir asfaltta(ve kaliteli) rahatlıkla rosso'nun yapabileceğini yaparsın.

Ancak realist yaklaşıp , ülkemize dönersek , bırakın IRC'leri , Rosso ile bile dikkatli olmak gerekir. Ne desek boş , eğitmen arkadaşımız bile gelip , IRC ile Türkiye şartlarında asfalta sahip ülkelerde IRC'yi savunuyorsa , biz sıradan sürücüler için söylenecek pek de bir şey kalmıyor.

IRC ile sürecekseniz , mümkünse güçlü bir motor almayın. Zira gücünü göremeyeceksiniz.Görseniz bile , bir gün durmayacak.

IRC'leriniz düz bassın dostlarım.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Çok çok dikkatli olmak lazım ve frenlemede sıkıntı yaşayıp düşebilirsiniz. Kasis için panik fren yaptım ve nerdeyse yerdeydim hemen frenleri bıraktım ve motor topladı kendini.

İrc lerle kışın çok dikkatli olun. Yatmayı kalkmayı geçtim düz yolda bile gazlamayın. Herkesin tavsiye ettiği gibi kaliteli lastik alın.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Neden üzerinde IRC var motorun ben anlamadım.
    Yamaha motorlarını Michelin ile satıyor.
    Türkiye'de olunca ne değişiyor da başka marka takıyorlar?
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    KTM DUKE 250 > Pulsar 200 NS
    Lastik mi ne lastiği. Sana motorun lastik görünümlü naylon ile geldiğini söylemediler mi ? Şaka değil bildiğin naylon. İçinde 1 gram dahii kauçuk bulunmayan naylon teker. Niye böyle birşey yapıyorlar ? Lastik maaliyetini kısıp motor fiyatını uygun tutmaya çalışıp milleti kandırmak için. Yamaha pişmanlıkdır bunu daha sonra servisde yaşayarak anlayacaksın.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden üzerinde IRC var motorun ben anlamadım.
    Yamaha motorlarını Michelin ile satıyor.
    Türkiye'de olunca ne değişiyor da başka marka takıyorlar?
    Araba alırken bir bayiye gidip "şu bayi 100TL daha ucuz fiyat verdi, o fiyatı ver senden alayım" pazarlığının olduğuu bir ülke burası :(
    30-35bin TL'ye araba alırken yapılıyor bunlar.. 13-14bin TL'lik motorda 50TL pazarlığı bile yapılıyordur.

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Çok iyi bir lastik olduğunu bende düşünmüyorum hatta arkadaşın dediği gibi zaten naylon. Isınana kadar şehir içinde güven vermiyor, ancak yeni bir asfalt olurda ısınırsa o şekilde tutuyor. Fakat iyi bir lastik fiyatı cidden yüksek acaba pirelliye 800 verene kadar mitaşa 450 vermek mantıklı mı sizce ?

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    bu konuyu bizzat test ettim ve yanıtlayayım.
    çok yakın arkadaşım r25 aldı. 3-4 bin ircler ile kullandı ve bende en az 400-500 km kullandım. kaliteli asfaltta kullandım ircleri pek sıkıntı yaşamadım. ama bu çok kaliteli olmayan kaygan asfaltta falan inanılmaz korkunç oluyordu. frenleme falan. zaten kaliteli asfalt bir kıstas değil. dandik asfaltta anlaşılır bu.

sonra 4 bin kmdeyken lastik koptu. bildiğin lastiğin ortası açılmaya başladı ve kopmaya başladı içindeki maddeler. acilinden rosso 2 aldık.

çok açık söyleyeyim, ben irclerle de lastiği ısıtıp deli gibi yatıyordum kuşadası/söke virajlarına falan. lâkin bu rosso'ları taktıktan sonra irclerle yaptığımın tehlikeli olduğunu fark ettim. çünkü ircler ile ufak ufak kayıyormuşum, bunu sonradan fark ettim. rosso hem psikolojik olarakta insanı çok rahatlatıyor.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı RookieWest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İRC'yi savunan dostlarım.

R25 nedir ? Başlangıç ve başlangıç ötesi bir makine. Dolayısıyla bu makineyi kullanan arkadaşlarımız 50 bın-100 bın km yapmıs ınsanlar olmayacak cogunlukla.Yani , yeterli tecrübeye sahip olmayan insanlar. Bu durumda inanılmaz doğru hareketler , doğru zamanlamalar , doğru frenlemeler bekleyemeyiz haklı olarak.

Öte yandan IRC lastikler ülkemiz için üretilmiyor , Dünya çapında standart üretiliyorlar.Bunun mantıgını kurmak ıcın fabrikasına girip , 'abicim bu bızım turkıyedekı kaliteli(!) yollarda tutar mı ?' sormamıza gerek yok herhalde. Ülkemizin asfaltı ortada. Cukursuz bir yol bulduğumuzda şükrediyoruz ki artık yok denecek kadar az.

Bu durumda IRC lastikli bir R25 düşünelim. Belki kaliteli yollara sahip bir avrupa ülkesinde bu lastiklerin Rosso gibi bir lastikle değişmesine gerek yoktur.Haklısınız, zira zaten yolda sürücüleri zora sokacak bir şey yok.Lastiği ısıtıp , ıslak bir asfaltta(ve kaliteli) rahatlıkla rosso'nun yapabileceğini yaparsın.

Ancak realist yaklaşıp , ülkemize dönersek , bırakın IRC'leri , Rosso ile bile dikkatli olmak gerekir. Ne desek boş , eğitmen arkadaşımız bile gelip , IRC ile Türkiye şartlarında asfalta sahip ülkelerde IRC'yi savunuyorsa , biz sıradan sürücüler için söylenecek pek de bir şey kalmıyor.

IRC ile sürecekseniz , mümkünse güçlü bir motor almayın. Zira gücünü göremeyeceksiniz.Görseniz bile , bir gün durmayacak.

IRC'leriniz düz bassın dostlarım.
    Sevgili Dostum,

Bu Rosso fanatizmi öyle bir boyuta ulaştıki bırakın IRC leri , millet Dunlop lara çöp muamelesi yapıp Rossoya saldırıyor.

Başından beri anlatmaya çalışılan şudur;

Hiçbir lastik sizin sürüşünüzü düzeltmez, düzeltemez. Virajın içinde limitlerin dışında frene asılıyorsanız bunu ne Rosso ne de IRC tolere edebilir.

Aynen yazdığınız gibi R25 gibi bir başlangıç motorunu alan ve daha yolun başındaki adama "Tak Rossoyu gazla kaymaz" tavsiyesini vermek ,kafasına kurşun sıkmakla aynı derecede tehlikelidir.

Önce sürüş gelişmelidir ondan sonra teknik avantajlar gerçek avantaj haline gelecektir.

Sevgilerimle
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

alipasa85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 2016 Kırmızı-Beyaz
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Dostum,

Bu Rosso fanatizmi öyle bir boyuta ulaştıki bırakın IRC leri , millet Dunlop lara çöp muamelesi yapıp Rossoya saldırıyor.

Başından beri anlatmaya çalışılan şudur;

Hiçbir lastik sizin sürüşünüzü düzeltmez, düzeltemez. Virajın içinde limitlerin dışında frene asılıyorsanız bunu ne Rosso ne de IRC tolere edebilir.

Aynen yazdığınız gibi R25 gibi bir başlangıç motorunu alan ve daha yolun başındaki adama "Tak Rossoyu gazla kaymaz" tavsiyesini vermek ,kafasına kurşun sıkmakla aynı derecede tehlikelidir.

Önce sürüş gelişmelidir ondan sonra teknik avantajlar gerçek avantaj haline gelecektir.

Sevgilerimle
    şu Rosso'ya verilen paraları eğitimlere versek, daha güvenli sürüşler yaparız diye düşünüyorum, şahsen ben öyle yaptım, saygılar...
    zapalka, bhdrba ve Iron Rider bunu beğendiler.

Aquaium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Eski mt25 kullanıcısı olarak bende hiç memnun değildim.
    Rahmi Hocanın eğitimine gidip r25de irc ile diz değdirdiğini görünce şaşırdım doğrusu
    İlk bakışta aşık oldun oldun adamım, yoksa ikinci bakışta kimin ne mal olduğunu anlarsın.

- BOB MARLEY

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Ne dizmiş be arkadaş..
    Salurbey bunu beğendi.

motoru yeni almışsın rodajı itina ile kendince yapmaya çalışacaksın yani düşük devir düşük-normal sürat tarzı kullanacaksın, hadi bi 1000 km daha alışma sürecin olsa desek 2000-2500 km kullan derdim eğer havalar bozuk olmasaydı. çoğunluğun değiştirmek gerekli diye söylendiği lastik, sağlığını riske edeceğine değiştir kurtul bence.

darkness3335 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb 900 f hornet
    Lastik seçimi mevcut bulunduğumuz ülkenin yol ve asfalt şartları , kalitesi ile son derece bağlantılıdır.Örnek vermek gerekirse Türkiye'de son derece tutulan rosso serisi yurtdışında çok daha geri plandadır. Bunun sebebi zaten asfalt güzel ve kaliteli. Bizim sözde "duble " yollarımızı keşke italya ya da almanya da bir otobans girdikten sonra tekrar değerlendirebilse herkes.Bu sebeple rosso serisi yumuşak hamurlu lastikler son derece kısa ömürlü olur yerine daha sert olanlar seçilir çünkü zaten asfalt kalitelidir çok yumuşak hamurlu lastiklerin ömrü çok daha kısa olmaktadır.Sonuç olarak maalesef berbat olan yol koşullarımızda asfalta güvenemeyeceğimiz için bende mümkün olduğunca nylondan uzak durulup yumuşak ve çift hamurlu lastik tercih edilmesinden yanayım kendim metzeller m7 kullanıyorum .
    killingroad bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Irc çok kullandım, halen motorun üzerinde de Irc var, yazın pek bir sıkıntı yok, ama kışın ve ıslak yolda farkı hemen anlayabiliyorsunuz. Bence fiyatına göre güzel, ama her tür motora gitmez.
    Evet ben de isterim her motoruma rosso,pilot street takmayı da, abi o fiyatlar nedir be, bence biraz abartılı.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler