Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sadece 6 Bin Devirde Gelen Zırıltı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dr. Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25
    14 Bin kilometre yaptığım bir R25'im var. Son 10 gündür motorumdan ince ve bazen rahatsız edici bir zırıltı sesi geliyor. Gaz kolunda elimde de hissedebiliyorum. Kameramı sattığım için video da çekemedim tarif etmeye çalışıyorum. Metal sesi gibi bir zırıltı. Servise götürdüm, usta zaten tanıdık elde tornavida grenajları, depoyu, aynayı,plakayı çoğu şeyi kontrol ettik.

Çok mekanik bilgim yok ancak sadece 6 bin devirde ötmesi ilginç geldi, 2-3 gün bırak bulurum dedi ancak belki başına gelen birisi vardır diye sormak istedim. Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Heaton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 500
    Bendede aynı sorun var ancak ses arka sinyalin üst kısmında 1 cmlik bir açıklık var ordan geliyordu belki mekanikle ilgili değildir sizin sorununuzda
    Dr. Fatih bunu beğendi.

Benim kullandığım bir ybr var aynı ses bende 4-5 binde geliyordu aynı zamanda titreşim yapıyordu bariz bi şekilde gittim ve krank taşıyıcı bilyadan dendi. Tabi sizin motoru bilmiyorum
    Dr. Fatih bunu beğendi.

Benim başıma plakanın gevşemesinden gelmişti.
    O zırıltıyı bulana kadar sana huzur yok
    Dr. Fatih ve İnwe Elensar bunu beğendiler.

Motosikleti
    R 25
    Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim başıma plakanın gevşemesinden gelmişti.
    O zırıltıyı bulana kadar sana huzur yok
    Çok teşekkürler sanırım ustayla bir hayli uğraşacağız Umarım mekanik bir sorun değildir de uğraşmam. Sadece 6binde olması beni şüpheye düşürmüştü. Bulucaz inşallah..

fatih bey aynısı bendede var 4 bin ile 6 bin de 3 ve 4 üncü viteste daha belirgin duruncada bayağı bi belirgin sıkıntıyı buldunuz mu ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:41 ----------

Alıntı Dr. Fatih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkürler sanırım ustayla bir hayli uğraşacağız Umarım mekanik bir sorun değildir de uğraşmam. Sadece 6binde olması beni şüpheye düşürmüştü. Bulucaz inşallah..
    fatih bey aynısı bendede var 4 bin ile 6 bin de 3 ve 4 üncü viteste daha belirgin duruncada bayağı bi belirgin sıkıntıyı buldunuz mu ?
    Dr. Fatih bunu beğendi.

Motosikleti
    R 25
    Alıntı sahinyucel adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:41 ----------

Sıkıntıyı bulamadık. Bende de 1. ve 2. viteste sadece 6 binde zırıldıyor. Hele artçı varsa evlere şenlik. Usta gevşek bi şeyler vardır takma diyor öteki usta eksantrik zinciri gevşemiştir salla diyor. Malesef bulamadım ben. Plaka,grenaj her oynar aksamı kontrol ettim kendimce sonuç sıfır.

Motosikleti
    mondial r3xi evo
    bendede var aynı durum çok rahatsız edici sanki bi yerde çatlak var gibi bir zırıltı.

İnwe Elensar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 390
    Alıntı Dr. Fatih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıkıntıyı bulamadık. Bende de 1. ve 2. viteste sadece 6 binde zırıldıyor. Hele artçı varsa evlere şenlik. Usta gevşek bi şeyler vardır takma diyor öteki usta eksantrik zinciri gevşemiştir salla diyor. Malesef bulamadım ben. Plaka,grenaj her oynar aksamı kontrol ettim kendimce sonuç sıfır.
    Hocam hortlatıyorum ama, bulabildiniz mi sorunu? Aynı devir aralığında bir arkadaşımda da aynı sorun var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:20 ----------

Alıntı zangiff adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bendede var aynı durum çok rahatsız edici sanki bi yerde çatlak var gibi bir zırıltı.
    Hocam hortlatıyorum ama, bulabildiniz mi sorunu? Aynı devir aralığında bir arkadaşımda da aynı sorun var.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    plakadan gelebilir, karenajların içinde kabloları tutmak için kullanılan demir zamazingolardan gelebilir, gevşemiş vidalardan gelebilir, yerine tam oturmamış karenaj parçasından gelebilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)