Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

2017 Euro 4 nedeniyle gelemeyecek motorlar

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    R25
    Benim gibi r25 almayı düşünenler bakabilir kafamız bu dönemde çok karışık http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/172826-sifir-motor-almak-icin-dogru-zaman-mi.html

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2017'nin ilk 4 ayı ertelendi bu durum galiba. bu da bu süre içerisinde ülkeye giren motorlar 2017 boyunca satılacak demek. euro 4 uyumlu olmayan motorlarla stokları doldurup satabilirler yıl boyunca. markalardan resmi açıklama gelmeden 2017 için bir şey demek zor o yüzden. mesela 3 japon'dan biri olsam, elimde kalan euro 3'leri türkiye'ye ilk 4 ay itelerdim.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2017'nin ilk 4 ayı ertelendi bu durum galiba. bu da bu süre içerisinde ülkeye giren motorlar 2017 boyunca satılacak demek. euro 4 uyumlu olmayan motorlarla stokları doldurup satabilirler yıl boyunca. markalardan resmi açıklama gelmeden 2017 için bir şey demek zor o yüzden. mesela 3 japon'dan biri olsam, elimde kalan euro 3'leri türkiye'ye ilk 4 ay itelerdim.
    Sizin dediğiniz gibi bir erteleme olsaydı Honda 250RR modelini Türkiye'ye getirirdi. An itibariyle Endonezya'da müşteriye satışı ve teslimi yapıldı. Youtube da bir sürü video var,müşterilerin teslim alıp sürüşe başladığı. Sizin söyleminiz havada kalıyor. Intermtta ve eicma da Barkın honda yetkililerine birebir sormustu ve cevap 250rr in 2017 de Tr ye gelmeyeceği şeklinde oldu.

Motosikleti
    CBR 500R-CB650F
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin dediğiniz gibi bir erteleme olsaydı Honda 250RR modelini Türkiye'ye getirirdi. An itibariyle Endonezya'da müşteriye satışı ve teslimi yapıldı. Youtube da bir sürü video var,müşterilerin teslim alıp sürüşe başladığı. Sizin söyleminiz havada kalıyor. Intermtta ve eicma da Barkın honda yetkililerine birebir sormustu ve cevap 250rr in 2017 de Tr ye gelmeyeceği şeklinde oldu.
    250rr konusu sadece euro 4 değil galiba. Bazı sorunlarla mücadele edildiği ve henüz bu çapta seri imalata hazır olmadığı söyleniyor. Endonezya vb ülkeler pilot olarak görünebilir. Malum R25 ve mt25 de yatak sarma sorununu yaşayan sayısı çok. Birde bu %8 ötv limitini 300 ccye çıkarsalar bir çok motor girebilir Türkiye ye

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Otv de indirimi bir kenara koyun "bindirim" yapmasınlar diye dua ediyor insanlar indirim uzak bir hayal. Pilot uygulama konusunda bilgim yok. İzlediğim videolarda baya vatandaşın bayiilerden aldığını gördüm. Euro 4 meselesi belirliyici olmuş. 2018 de gelme ihtimali yüksek dediler. Yamaha xmax300 un reklamlarını yapmaya başladı. Vergi sistemine bağlı satış stratejisine aykırı bir durum , neden uzun zamandır olmayan bir değişiklik tamda euro 4 meselesi çıktığı sene. Keza 2017 r6 oda euro 4 uyumlu olaral 2017 satışa hazır hale getirildi. Ben 2017 senesi icin euro 4 un uygulanmaya başlayacağına inanıyorum. Markalarda model bazında bu kanuna uygun aksiyonlar almaya çalışıyor. 4 aylik veya 6 aylik bir yasal erteleme olacağınıda düşünmüyorum.

Motosikleti
    CBR 500R-CB650F
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otv de indirimi bir kenara koyun "bindirim" yapmasınlar diye dua ediyor insanlar indirim uzak bir hayal. Pilot uygulama konusunda bilgim yok. İzlediğim videolarda baya vatandaşın bayiilerden aldığını gördüm. Euro 4 meselesi belirliyici olmuş. 2018 de gelme ihtimali yüksek dediler. Yamaha xmax300 un reklamlarını yapmaya başladı. Vergi sistemine bağlı satış stratejisine aykırı bir durum , neden uzun zamandır olmayan bir değişiklik tamda euro 4 meselesi çıktığı sene. Keza 2017 r6 oda euro 4 uyumlu olaral 2017 satışa hazır hale getirildi. Ben 2017 senesi icin euro 4 un uygulanmaya başlayacağına inanıyorum. Markalarda model bazında bu kanuna uygun aksiyonlar almaya çalışıyor. 4 aylik veya 6 aylik bir yasal erteleme olacağınıda düşünmüyorum.
    En azından 250cc limitini 300cc yapsınlar. 600 cclerin meselesi de galiba üretim maliyetlerinin 1000ccleri yakalamasıymış. Zaten ikisinin arasındaki makasın bu kadar açılmasının sebebi buymuş. R1 90 bin lirayı geçer heralde yıl başında.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Alıntı Xyma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En azından 250cc limitini 300cc yapsınlar. 600 cclerin meselesi de galiba üretim maliyetlerinin 1000ccleri yakalamasıymış. Zaten ikisinin arasındaki makasın bu kadar açılmasının sebebi buymuş. R1 90 bin lirayı geçer heralde yıl başında.
    Markaların fiyatlarını belirleyen faktorlerden bazıları onların kontrolunde değil. Vergiler,kurdakı artış. Ihrac eden ulkelere gore farklılık gosterıyor. Yamahadan gidelim, avrupa kıtası ve abd dekı satıs fıyatlarını ınceledım. Avrupada 2017 r1 satıs fıyatı 24 bin euro, buna karşılık Tr dekı fıyat 102 bin tl. Vergiler va hrsey dahil. Demekki kur vs hersey ıcınde %16 gıbı bır farkla TrDe daha pahalı satılıyor. Modele göre fark edebilir. Birde şu var,gecen yıl r1m 99 bin iken bu yıl 102 bin yani %3.5 bır zamla satışa cktı. Ön sipariş formu Yamaha Turkıye bayılerınde ve ınternet sitesinde mevcut. Beikide bu sene firmalar tr de marjlarını kısıp daha az bır zam yanıstırlar.

Aquaium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Yukarda bir arkadaş bahsetmiş ama yineleyeyim,
    Sene 2017 oluyor artık sıfır alacaksanız abssiz almayın.
    İlk bakışta aşık oldun oldun adamım, yoksa ikinci bakışta kimin ne mal olduğunu anlarsın.

- BOB MARLEY

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)