Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Sıfır motor almak için doğru zaman mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    _kaan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben motosiklet alacak olsam fiyatlar daha fazla yükselmeden şu aralar alırdım. Fiyatların düşmeyeceği kesin..
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    blk_pasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SH300i NF02
    Fiyatların artacağı her türlü bariz belli bence imkan dahilindeyse alınmalı pişmanlık değil mutluluk verir diye düşünüyorum ben iki tane aldım gelecek zamlar mutluluk oranamı belirleyecek

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    otopark koyacak yer parası verecekler bunu 3-4 ay fazla ödeyecekler. zorunlu sigorta erken başlayıp erken bitecek, bitince satamayacak yaptırmadan 1 tane daha saplanabilir, motor 2017 değil 2016 model olur.

yani balık gibide atlamamak lazım, iyi hesap yapıp cazip fiyat yoksa ölü sezonda sıcak paraları bayiye kaptırmamak lazım

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Her yorum kendi içinde haklı ama ben 20.000tl yi kesinlikle ve kesinlikle 250 cc bir motora vermedim. Araba alırım yine de vermem. Paranız çoksa bilemem ama krediyle 20.000tl için en az 5-8000 faiz isteyeceksiniz. 28.000bine alınan bir 250 cc mantıklı değil.
    Sabredin para biriktirip en azından yarısını krediyle tamamlayın.

surcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 Esd
    @surcu : Son seri olacak derken ben bunu inşallah üniversite bitince satmayı düşünüyordum.İşler karışıyor biraz daha açar mısın ? Soyle acayim: Simdi bu r25'lerin 2017 modelleri olmayacak veya satilmayacak ya, yani 2016 r25, r25 serisinin son model yili olmus olacak. Son seri derken bunu kast ediyorum. Sen universiteyi bitirene kadar r25, uretimi durmus, yeni daha ve cici, genc racingci kardeslerimizin ilgisini daha cok cezbedecek ...25r, ...250rr gibi modeller gelmis, hem de abs'li ve kuvvetle muhtemel daha farkli-gelismis elektronik zimbirtilarla.

Bu forumda 6-8 yil evvel konu icerikleri ayni fakat icerikte ki motorlarin farkli oldugu on

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:16 ----------

@surcu : Son seri olacak derken ben bunu inşallah üniversite bitince satmayı düşünüyordum.İşler karışıyor biraz daha açar mısın ? Soyle acayim: Simdi bu r25'lerin 2017 modelleri olmayacak veya satilmayacak ya, yani 2016 r25, r25 serisinin son model yili olmus olacak. Son seri derken bunu kast ediyorum. Sen universiteyi bitirene kadar r25, uretimi durmus, yeni daha ve cici, genc racingci kardeslerimizin ilgisini daha cok cezbedecek ...25r, ...250rr gibi modeller gelmis, hem de abs'li ve kuvvetle muhtemel daha farkli-gelismis elektronik zimbirtilarla.

Bu forumda 6-8 yil evvel konu icerikleri ayni fakat icerikte ki motorlarin farkli oldugu onlarca konu bulabilirsiniz. O zaman cift silindirli (bana gore su an tekrar uretilse guncel rakiplerinden eksigi yoktur) kawasaki ninja 250ler vardi. O da euro emisyon hikayesinden uretimden kalkmis olabilir bu arada neden durmustu uretimi hatirlayamiyorum. Bir de hyosung gt250r. Gunlerce haftalarca tartisilir, kiliclar cekilirdi.

Simdi yerini r25, cbr 250 aldi. Guzelim kawa'lar hyo'lar nerede simdi?

Simdi konuyla ilgili baska bir mevzuya gireyim: "2017 model r25 olmayacak" ve "2017'de r25 satilmayacak" cumleleri birbirinden farkli cumleler. Firmalarin tamami su an gemilerde - gumruklerde - limanlarda - depolarda bulunan 2016 model motosikletleri 2017'nin sonuna kadar bize satacaklardir. 2018de de yamaha " eskisinden daha R" bir 25 cikartip genclerimizin salya akitmalarini izlemeye devam edecektir.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    bır fınanscı olarak sunu soylemek ısterım , bızım gıbı enflasyon oranı yuksek olan ve her yıl ortalama olarak yukselme potansıyelı olan ekonomılerde duzenlı gelırı olan ve her yıl en az enflasyon oranında gelır artısı anlasması olan kısıler ıcın sabıt faız le uzun vadelı olarak kullanılan kredıler avantajlıdır.Sebebıde sudur,verılen kredının malıyetının sabıt olmasına karsılık sızın maasınızın her yıl enflasyon oranında yukseklmesıdır.Kredı malıyetı sabıt kalırken dıger tarafta maasınıza enflasyon oranında zam gelmektedır.Burda onemlı olan degısken kredı vaadesının olabıldıgınce uzun olmasıdır.Yanı olabıldıgınce uzun vadelı ve sabıt faızlı olmak kosuluyla kredı kullanmak gayet akıllıcadır.Bu arada merak edenler ıcın yazıyım ben sube personelı degılım yanı kredı satmaya calısmıyorum, 11 yıldır cesıtlı bankaların hazıne bolumlerınde ve son olarak y dısında faız broker ı olarak calıstım

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Enflasyon oranında maaşına zam alan orta ve düşük gelirli çalışan var mı ülkemizde Salurbey?

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Ben de onu diyeceğim, 1300 tl yi bile zor alıyor çoğu işçi.. ya aşk si yok ya maaşı. Suriyeli işçiler 750 tl ye çalışınca hal durum bu..

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enflasyon oranında maaşına zam alan orta ve düşük gelirli çalışan var mı ülkemizde Salurbey?
    varsada %10 geçmez herhalde

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bır fınanscı olarak sunu soylemek ısterım , bızım gıbı enflasyon oranı yuksek olan ve her yıl ortalama olarak yukselme potansıyelı olan ekonomılerde duzenlı gelırı olan ve her yıl en az enflasyon oranında gelır artısı anlasması olan kısıler ıcın sabıt faız le uzun vadelı olarak kullanılan kredıler avantajlıdır.Sebebıde sudur,verılen kredının malıyetının sabıt olmasına karsılık sızın maasınızın her yıl enflasyon oranında yukseklmesıdır.Kredı malıyetı sabıt kalırken dıger tarafta maasınıza enflasyon oranında zam gelmektedır.Burda onemlı olan degısken kredı vaadesının olabıldıgınce uzun olmasıdır.Yanı olabıldıgınce uzun vadelı ve sabıt faızlı olmak kosuluyla kredı kullanmak gayet akıllıcadır.Bu arada merak edenler ıcın yazıyım ben sube personelı degılım yanı kredı satmaya calısmıyorum, 11 yıldır cesıtlı bankaların hazıne bolumlerınde ve son olarak y dısında faız broker ı olarak calıstım
    Bir sorun var.Türkiye'de maaşlar hiçbir zaman enflasyona paralel artmaz.Enflasyonu şimdi dolara göre yaptığımızda oran %19 ama benim ocakta alacağım zam %3,enflasyon farkı da şu anki hesaplara göre %0.60.20 bin kredi çeksem 28 bin ödeyeceğim.Yani bana giren faiz oranı da bi o kadar...Yani o hesap Olmuyor Türkiye'de.Motor almak isteyen ya şimdi alsın ya da 2018 'i beklesin derim ama Ötv'de zötvede artsa bizim ülkemizdeki gösteriş hevesi yüzünden yine her tarafta boğazına kadar borca girmiş, gıcır gıcır sıfır araç sahiplerini göreceğiz.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Dikkat ederseniz benim şart olarak koştuğum durum açık. Ne demişim yazımda " enflasyon oranında gelir artışı anlaşması olan şahıslar" bu duruma haiz olanlar için kullanması uygundur. Çok açık. Durumu saglamayanlar kullanmasınm

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dikkat ederseniz benim şart olarak koştuğum durum açık. Ne demişim yazımda " enflasyon oranında gelir artışı anlaşması olan şahıslar" bu duruma haiz olanlar için kullanması uygundur. Çok açık. Durumu saglamayanlar kullanmasınm
    Tamam da resmi enflasyon oranı tüm Türkiye'de geçerlidir.Ve iğne ipliğe göre belirlenen bir oran ne kadar gerçeği yansıtıyor?Yani o orana göre maaş alanlarda da maaş anlamında bir değişiklik olmuyor.

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2015 ve 2016 model sıfır motorlar şu an satışta. hazır, uygun fiyat bulursanız stoktakilerden hemen alın. yeni ithal edilecek motorlar güncel kur üzerinden zamlı geleceğinden şimdikinden daha ucuz olmaz. üstüne krediler zamlanacak.şu an alan karda. üstelik kışın motor sezonu değil.
    2017de kur zammı + model zammı + sezon zammı + faiz zammı gelebilir.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    Dediğiniz açık ve doğru. Benim dediğim de doğru. Ben de açıkça bu dediğinize uyan kesim çok az dedim. Zaten uyanın da ekonomik sıkıntısı yoktur.

Bu arada, Kawasaki hep avro üzerinden sattığından onların fiyatları hep artıyor zaten.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam da resmi enflasyon oranı tüm Türkiye'de geçerlidir.Ve iğne ipliğe göre belirlenen bir oran ne kadar gerçeği yansıtıyor?Yani o orana göre maaş alanlarda da maaş anlamında bir değişiklik olmuyor.
    benım calısan tum arkadaslarım gecen yıl %10 zam aldı buna karsı kullandıkları kredılerın oranı sabıt faız uzerınden alındıgı ıcın kardalar matematık olarak.

Motosikleti
    speederbike
    Ayrıca kredi ödemeleri sabit olduğu için, enflasyon oranında zam alıyorsanız her yıl kredi ödemenizin maaşınıza göre oranı düşecektir. O kısmı doğru. Mesele enflasyon oranında zam alabilmek.
    Salurbey bunu beğendi.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrıca kredi ödemeleri sabit olduğu için, enflasyon oranında zam alıyorsanız her yıl kredi ödemenizin maaşınıza göre oranı düşecektir. O kısmı doğru. Mesele enflasyon oranında zam alabilmek.
    Maaşada zam değil zamcık gerekli

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı faruk9505 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle devam edeceğini nereden biliyorsun. Tamam almıyorum o zaman
    bugüne kadar hiç "ekonomi çok iyi o yüzden memur maaşını %3 düşürüyoruz", "ekonomi şaha kalktı, asgari ücrette indirim" gibi cümleler duydun mu?
    fiyatlar her zaman artış gösterir.

Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 + Yamaha Nmax 155
    2017 nisan ayında yamaha yzf-r25r gelmeyecek sadece aynı kasanın motorunda oynama yapılıp 'Nisan' ayında satışa sunulcakmış.Fiyatıda 18.000 ile 19.000 arasında olacakmış.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Paranız varsa hemen alın, yoksa döviz yapıp bekleyin. Paranız birikince alın. Bu ekonomik durumda değişken faizle borçlanmak hiç mantıklı değil.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)