Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Pompacı Saygısızlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    wind16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250 ABS
    Bu akşam ismi lazım değil bir benzin istasyonundan benzin almak için güzelce yanaştım pompaya. Dedim fulle ben de iki dk wc'ye gidip gelicem. Bi döndüm ki benim motorun yanına bi araba çekmiş, pompacıda benim motorun üzerinden, üstelik seleye o pis pompa hortumu değe değe diğer aracın deposunu dolduruyor. Dedim, iki dk bekleyemedin mi? Ben senin wc'den ne zaman döneceğini nereden bileyim abi diyo pompacı. Dedim ben araba ile gelsem ve yine wc'ye gitsem bunu diyebilecek miydin? Bişey diyemedi ama arac sahibi atladı. Büyutülecek bir olay değil, dedi. Ben birşeyi büyütmüyorum, bu durum hoşuma gitmedi ve rahatsızlığımı dile getiriyorum dedim. Ne olacak ki bu şekilde benzin alinca, dedi. Dedim, senin arabanın uzerinden boyle baska bir arac benzin alsa rahatsız olur musun? Olursun. Ustelik biz o hortumun değdiği seleye oturuyoruz. Ayrica benzin dokulebilir motora, bu da bir risk. Adam demesin mi o kadar dikkat ediyosan iki tekere binmezsin. Ben de dedim oldu iki tekere biniyoruz diye benzin dokelim motora, bakalım yaniyo mu?
    Ayrıca ben kendi riskimi alıyorum ama senin arabana benzin iki dakika erken dolacak diye risk almak istemiyorum.
    Bu sefer pompaci atladı, abi uzatma ben silerim seleyi dedi. Bak hala uzatma diyosunuz dedim. O zaman siz de bundan sonra motordan inmeden depoyu doldurun fazla uzatmayın dedim.
    Bu yaptiğinız saygisizlik baska bir sey degil dedim. Kafalarini yere egdi ikisi de. Ama ozur dilemediler.
    Cevirdim kontagi yola dustum. Ama bir 10 dk kafamda kaldi bu olay motor surerken.
    Bilmiyorum gereksiz bir hassasiyet mi gosterdim ama cidden yapilan cok saygisizlikti.
    leons, zabuzaretta, Salurbey ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Sıkmayın canınızı hocam çok takılmayın böyle şeylere. Keşke motoru oraya bırakıp lavaboya girmeseydiniz ne olur ne olmaz dunyanın bin bir türlü hali var ...
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA XJ6N 2014 - HONDA CRF250L 2013
    Bence sonuna kadar haklısınız. İnsanlar kendi mallarına bin bir kıymet biçerken, başka insanların değerleri onlar için hiçtir. Gerçi her alanda her şeyde empati yoksunu bir diyardayız ya. Üstelik bu durum dediğiniz gibi bir güvenlik problemi de teşkil ediyor. Ben buna benzer olarak, motosikletlerimizi koyduğumuz yerde bulamamaktan şikayetçiyim. Rahatlıkla kendi malları gibi taşıyorlar, kurcalıyolar hatta geçenlerde bir arkadaş yazmıştı kilidini kırıp taşımışlar diye. Bilmiyorum ne desek boş geliyor bazen. Biz burada yazıp duruyoruz ama değişen bir şey yok ve daha kötüsü elimizden gelen bir şey de yok. Keşke herkes kendisine yapılmasını istemediği şeyleri başkalarına yapmayarak yaşamayı ilke edinse. Tek temennim bu. Sıkmayın canınızı, motosikletinizi de yalnız bırakmayın önlem olarak. Ben hiç ayrılmıyorum. Başka çare bulamadım.
    Salurbey bunu beğendi.

ceyhun383 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİ bajaj discover 125 YENİ HONDA CB125E
    Pompacı abi seni izliyor

Alıntı wind16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu akşam ismi lazım değil bir benzin istasyonundan benzin almak için güzelce yanaştım pompaya. Dedim fulle ben de iki dk wc'ye gidip gelicem. Bi döndüm ki benim motorun yanına bi araba çekmiş, pompacıda benim motorun üzerinden, üstelik seleye o pis pompa hortumu değe değe diğer aracın deposunu dolduruyor. Dedim, iki dk bekleyemedin mi? Ben senin wc'den ne zaman döneceğini nereden bileyim abi diyo pompacı. Dedim ben araba ile gelsem ve yine wc'ye gitsem bunu diyebilecek miydin? Bişey diyemedi ama arac sahibi atladı. Büyutülecek bir olay değil, dedi. Ben birşeyi büyütmüyorum, bu durum hoşuma gitmedi ve rahatsızlığımı dile getiriyorum dedim. Ne olacak ki bu şekilde benzin alinca, dedi. Dedim, senin arabanın uzerinden boyle baska bir arac benzin alsa rahatsız olur musun? Olursun. Ustelik biz o hortumun değdiği seleye oturuyoruz. Ayrica benzin dokulebilir motora, bu da bir risk. Adam demesin mi o kadar dikkat ediyosan iki tekere binmezsin. Ben de dedim oldu iki tekere biniyoruz diye benzin dokelim motora, bakalım yaniyo mu?
    Ayrıca ben kendi riskimi alıyorum ama senin arabana benzin iki dakika erken dolacak diye risk almak istemiyorum.
    Bu sefer pompaci atladı, abi uzatma ben silerim seleyi dedi. Bak hala uzatma diyosunuz dedim. O zaman siz de bundan sonra motordan inmeden depoyu doldurun fazla uzatmayın dedim.
    Bu yaptiğinız saygisizlik baska bir sey degil dedim. Kafalarini yere egdi ikisi de. Ama ozur dilemediler.
    Cevirdim kontagi yola dustum. Ama bir 10 dk kafamda kaldi bu olay motor surerken.
    Bilmiyorum gereksiz bir hassasiyet mi gosterdim ama cidden yapilan cok saygisizlikti.
    Pompacının tavrı yanlış, araç sahibinin küstahça. Takılmayın gereken cevabı vermişssiniz yeterince, küstahlıkları karşısında susmamışsınız. Sizin tarafınızda da işiniz hallolmadan tuvalete gitmeniz bir hata olmuş.

İstanbul için konuşuyorum herkes hızlı ve agresif. Can sıkıcı.
    Salurbey bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250 ABS
    Ya çok sıkışmıştım. Ayrilmayacak gibi değildi
    Yok adamlara catir catir cevap verdim. Iyiyimdir o konuda. Icimde pek uhde kalmadi. Sadece acaba ben mi buyuttum bu olayi diye dusundum sonra.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    bu pompacılardan ben de çok şikayetçiyim. bu barzolar (benim benzim aldıklarım) sürekli benzini sağa sola sıçratıyorlar ve depoda yer olmasına rağmen sürekli doldu, yeter deyip benzin vermek istemiyorlar her seferinde kendimi buna göre ayarlıyorum diyorum ve koyduruyorum ve 2-3 lira daha alıyor. her seferinde bu muhabbeti yapmaktan çok sıkıldım.

ayrıca en sonunda bi tanesi benzin girişinin çevresindeki plastik kısıma bastırdı ve nerdeyse kırıyordu, plastiğin birleştiği yerde biraz boşluk oluştu ve yavşak yavşak çin malı ya dandik işte dedi kymco'ya. sinirden paramparça edecektim p.çi.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    XMAX 250 ABS
    Alıntı ceyhun383 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu pompaci guzel bir kardesimize benziyor. Beninkisi meymenetsizin tekiydi
    ceyhun383 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 İron Max
    valla arkadaşlar yaklaşık mayıs ayından beri motor kullanıyorum bir kere po dan bir kere de total den aldım ikisinde de ne bir hoşgeldin ne de bir selam duydum .onun haricinde sürekli shell den alıyorum her aldığımda selamımı ne karşılıksız bıraktılar ne bir hoşgeldinizi esirgediler..bir damla benzinin bile motora damlamaması da artı bir puan benim için.bu konu da shell gerçekten çok iyi..
    espresso bunu beğendi.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Adamın işi belli işte POMPACI napcanız boşverin

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Benzin istasyonu kalabalıksa motoru kenara çekerim, tenhaysa böyle dialoglara gerek kalmıyor. Ayrıca pompacıyla iletişim kurmak da faydalı olur, gideceğin yeri bilse karşılıklı bi iletişim olsa saygısızlık olacak durumlar da olmayacak. Hep tek taraflı saygı beklemeyin motorun orda kalması iyi değilse pompacı söyler kenara çekersin. Zaten motosikletin üzerinden hortum geçirmeseler bile gelip geçen arabaların çarpmayacağından nasıl emin olabiirsin.
    telike ve Mustaphalanx bunu beğendiler.

D e m i r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iyi yapmışsınız, küstah kaporta sahipleri

Motosikleti
    R25
    Şendere hata var iki dkka bekleyip wc ye gidebilirdin

Motosikleti
    Benelli tnt25
    24. dakikada kendi kendine gol atmis oyuncu bir tarafta,
    taraftar tarafindan hakarete maruz kalmis pompaci(lar) diger tarafta.
    Aradiginizi yitirmissiniz baylar.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    espresso ve ...garip... bunu beğendiler.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Ne olursa olsun ayrılmıyorum.
    Doldurup makineyi Kiyi ya cekiyorum muhatap olmamak için. Yoksa kıyamet kopuyor
    Mustaphalanx bunu beğendi.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax

Ekrem abi 2 litre benzine 100 bin verdik
    mustafa_325, musclegent ve Yiğit_ bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.chinamotorworld.com/ke/at...5059_60762.jpg

Ekrem abi 2 litre benzine 100 bin verdik
    herkes kendi parasıyla alıyor pulsar hayırdır senin bir sıkıntınmı var
    Yiğit_ bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    600RR'a binmeyen pompacıdan benzin almam, kaidelere ters bi kere.

Motosikleti
    XMAX 250 ABS
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin istasyonu kalabalıksa motoru kenara çekerim, tenhaysa böyle dialoglara gerek kalmıyor. Ayrıca pompacıyla iletişim kurmak da faydalı olur, gideceğin yeri bilse karşılıklı bi iletişim olsa saygısızlık olacak durumlar da olmayacak. Hep tek taraflı saygı beklemeyin motorun orda kalması iyi değilse pompacı söyler kenara çekersin. Zaten motosikletin üzerinden hortum geçirmeseler bile gelip geçen arabaların çarpmayacağından nasıl emin olabiirsin.
    Ben şöyle bakıyorum: Benim arabam da var ve bazen kredi kartı ile ödemek için bazen yine wc'ye gitmek için veya alışveriş yapmak için çok daha uzun sureler araç pompanın yanında kalıyor. Bir defa bile abi arabanı kenara cekseydin diyen olmadı. Anahtari uzerinde birak abi deniyebiliyor mu? Motorun boyutlarından dolayı böyle bir muameleye maruz kalması saygisizlik.
    Yukarida yazdigim gibi adama iki dk wc'ye gitcem dedim. Kucuk tuvaletim var iste belli. Ben de merakli degilim motoru oylece birakmaya ama fizyolojik bir durum. Dedigim gibi araba ile kredi karti odemesi ile hemen hemen ayni surede geri dondum.
    Burada iki dk bekleyemeyen pompaci da arac surucusu de "bu motor zaten nolcak ki" kafasinda. Can sıkan bu!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)