Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Taksici!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Xmax
    Sabah işe giderken boğaz havası alayım dedim.
    Ortaköy'den yukarı çıkarken beynini nerede bırakmış olduğu belli olmayan bir taksici yola geri geri çıktı.
    Tabii ki bu şekilde yola çıkarken yolu kontrol etmesi mümkün değildi!!
    Hızım daha yüksek olsaydı kaportayı öpecektim muhtemelen..
    Bu herifler nasıl ehliyet almışlar anlamak mümkün değil.
    34 TKC 73

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MotoNoob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Spada Anton 200
    Çarptıktan sonra bir metre daha git, zorlanıyorsa bak.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    hocam benim de çok ilgincime gider bu mevzu. her gün taş yontan adam, o işte profesyonel olur. her gün boya yapan adam o işte profesyonel olur.

ama bu allahın zırtoları, otobüs şöförleri her gün trafikte olmalarına rağmen daha kuralları falan bilmiyorlar. ulan senin işin bu, mükemmel yapman gerek...
    Pulsar41, YERUÇAĞI, espresso ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    mesleki körlük (deformasyon) başlıyor bence.

sadece mesleki değil genel olarak hayatın temelinde var. eğer bulunduğunuz yerde bir sizi rahatsız eden bir koku var ise, birkaç dakika sonra alışıyorsunuz, bir zaman sonra hissetmiyorsunuz, sizin için standart o hale geliyor. bir çeşit buna benzer durum. biz motor sürenlerde de var bu.

belli bir işi uzun süre yapıyorsanız, kendinizi ister istemez profesyonel hissetmeye başlıyorsunuz, işte ne oluyorsa ondan sonra oluyor. acemiyken dikkat ettiğiniz hususlara artık dikkat etmemeye başlıyorsunuz ve sonrası kaçınılmaz son.

eğitim ile de alakalı. bir insan ben oldum derse, o insana katacak bir şey kalmaz.

her zaman öğrenecek bir şeyler olduğuna inanan insanlar, bu işi en iyi ben yaparım demeyen kişiler daha az sıkıntı yaşıyor bu gibi durumlarda gördüğüm kadarıyla.
    espresso, Salurbey, YERUÇAĞI ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Aquaium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Geçenlerde gece 3 sularında bir tanesi sağ şeride birden sinyalsiz kırdı arkadan patlattım ön lastikle. Sonrada bastım gittim.
    Kimse kusura bakmasında, suç karşıdaysa acımayıp basacaksın. Bedelini ödesin yaptığının.
    İlk bakışta aşık oldun oldun adamım, yoksa ikinci bakışta kimin ne mal olduğunu anlarsın.

- BOB MARLEY

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Hala motoru araçtan saymayan bir zihniyet var siz neden bahsesiyorsunuz

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Alıntı diablof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mesleki körlük (deformasyon) başlıyor bence.

sadece mesleki değil genel olarak hayatın temelinde var. eğer bulunduğunuz yerde bir sizi rahatsız eden bir koku var ise, birkaç dakika sonra alışıyorsunuz, bir zaman sonra hissetmiyorsunuz, sizin için standart o hale geliyor. bir çeşit buna benzer durum. biz motor sürenlerde de var bu.

belli bir işi uzun süre yapıyorsanız, kendinizi ister istemez profesyonel hissetmeye başlıyorsunuz, işte ne oluyorsa ondan sonra oluyor. acemiyken dikkat ettiğiniz hususlara artık dikkat etmemeye başlıyorsunuz ve sonrası kaçınılmaz son.

eğitim ile de alakalı. bir insan ben oldum derse, o insana katacak bir şey kalmaz.

her zaman öğrenecek bir şeyler olduğuna inanan insanlar, bu işi en iyi ben yaparım demeyen kişiler daha az sıkıntı yaşıyor bu gibi durumlarda gördüğüm kadarıyla.
    Çok doğru.

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Adamın nasıl bir manevra yapması lazım mesela ? Havada mı döndürsün aracı, kamera açısından bile uzun süre önce taksinin sokaktan çıktığı fark ediliyor onun durmasını beklemek yerine sen durup yol verebilirsin birde arkasından manevra yapıp kendini tehlikeye atıyorsun, istanbulda sıradan bir sürüşte bundan çok daha vahim durumlarla karşılaşılıyor bunlar bizim 2 saniye durup yol vererek bertaraf edeceğimiz tehlikeler ,
    motorcu olarak benim herkesten daha fazla zamanım var durup yol vermek için.
    ferhatkars bunu beğendi.
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    max 30'la gidilecek yerde 56 ile gitmek?

Hemde bir sokak kadar işlek kontrolsüz sokak giriş,çıkış çocukların olduğu bir caddede.Çok uçan motosiklet gördüm o caddede.
    68charger bunu beğendi.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Taksici ne yapmalıymış bak bak bahaneye bak kardeşim gerekirse inecek aracından gelen şeritteki aracı durdurup 5 saniye bekler misin manevra yapacağım diyecek, bunların hepsi ben aracın bi tarafını yola sokayım nasıl olsa dururlar özgüveninden kaynaklanıyor, "nö yopocokto yo" diyen trafik ve sürüş bilgisinden yoksun cahiller için de bi açıklama yapayım nasıl araç ve motor park edilir öğrensinler, araçlar kafalaı yola bakacak şekilde park edilir hiç bir zaman kıçınız yola dönük park edemezsiniz ederseniz bu sizin bilgisizliğinizin işaretidir, motosiklet eğitiminde dahi birinci ders nasıl park edileceği ve ne taraftan inileceğidir...
    Darkfriairs ve Ali Bircan bunu beğendiler.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    ohooo bu da bir şey mi? dün ben işe giderken kağıthane - bomonti arasındaki tünelde bi boşluk varmış ve aradan minibüs tarzı geniş bi araç geri geri çıktı. ulan tünelde 10m2 boşluk varmış ordan da geri geri araç çıkıyor hamına? 2 saniye önce çıksa sinek gibi yapışmak işten bile değil yahu.

Motosikleti
    Yamaha Xmax
    Troller gelmiş, hoş gelmiş.
    Şehir içinde 30 km/h ile motosiklet süren, yola çıkarken ne yapılması gerektiğini bilmeyen, kaçış manevrasından bihaber troller..
    Siz çok yaşayın emi troller..

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Şehir içinde sürerken çok dikkatli ve temkinli olmamız gerektiğini gösteren güzel bir video.

kolokolo nick'li arkadaşımızın hızı, çok değil 10-15 km fazla olsa idi, yapmış olduğu kaçış manevrasını yapamayacak ve bagajdan taksiye girecekti.

Saygılarımla.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Evet doğru dediniz, 10-15 km daha hızlı olsaydı daha taksi harekete başlamamışken taksiyi geçmiş olacaktı.

GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Karşıdan araba gelmemesi şans olmuş ama ben olsam, sağ tarafta bu kadar park etmiş aracın olduğu, dar bir caddede biraz daha yavaş giderdim, Türkiye burası, ne zaman nereden ne çıkacağı belli olmaz.
    MrJ bunu beğendi.

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    yaklaşık 750 metrelik yoğun dar bir caddeyi 50 saniyede geçmek yerine sadece hızı 20km düşürerek 1 dakika 20 saniyede geçmek (30saniye)
    kol, bacak kırığı, bir hasar yada bir yayayı yaralama riskinkinden kat be kat iyidir.

Kabataslak;

53 kmh / 14.7 m/s

videodaki frene basana kadar geçen süre 0.2ms , (frenlemeye geçene kadar 2.94mt)
    frenden taksiye değme noktasına kadar geçen süre 1sn , düşülebilen hız 36 kmh (taksiye gelene kadar 4 araba boyu kadar kadar yol alınmış)

taksici 3km daha hızlı çıksa (geri değilde daha hızlı önden caddeye katılsa) yaklaşık 1 metre daha yola yakın olacaktı bagaja monte olmak yada kontrolü yitirmek yakın senaryo.
    68charger bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bu taksiciler böyle rahat rahat kuralsız sürüş yapsın diye üst limit belirlenmiş trafik sigortalarından oluşan zararı biz ödüyoruz. Bugün sinyalizasyon işaretleri arızalı kavşak'a Ambulans gibi dalan bir taksi gördüm. 2 gün önce de yine trafik ışığında başka bir otomobile dalan yetmediği gibi 2 aracı da kenarda duran polis aracına sürükleyerek çarpan baya bir yamultan taksici gördüm. Bu olay Mamak Nata Vega AVM önünde Yakupabdal mahallesinden geliş yönünde gerçekleşti. Bugün karşılaştığım da AKP genel merkezi önünde. Bizde yalan yok Mobeseden bakabilen varsa baksın

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    @bune Hiç güleceğim yoktu sabah sabah, sen trafik bilgisinden hep 100 mü alıyordun ? canım ya ne tatlı şeysin sen öyle. Trafikte bilgiye göre motor kullandığın belli videolarından.

68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Herkese Merhaba,

Bence motosikletli arkadaşımız normal seyir hızının üzerinde , taksici de dikkatsiz ve aceleci. Karşı şeritten bir otobüs ve ya kamyon gelseydi acaba öyle kontra verebilecek miydi???

ALLAH korusun deriz ama önce kul tedbirli sürecek.

Motosikleti
    .
    Şimdi araçlar parketme şeklinden dolayı çıkarken ne kadar yola baksa bile sizi farkedemez.çünkü sizde belli bir hızda gidiyorsunuz.birde otomobillerin cam dışındaki bütün gövdesi öyle bir çıkışta yolu görmeye engel oluyor.yanındaki araçta görüşü kısıtlıyor.yavaş yavaş çıksa bile sizi farketmesi zor.

O tür bir sokakta parketmiş her aracın aniden geri gelebilme olasılığı göz önüne alınarak gidilmeli.
    Ama refleks süper.panik yok.
    Dublebas bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)