Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Türk Telekom Çalışanı Kazaya Sebebiyet Verip Kaçtı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sevgili motorcu arkadaşlar, ülkemiz örnekteki gibi şoförler ile dolu. Bu ülkede araba kullanmayı bilmeyen lakin ehliyeti olan adam gördüm lan ben. Dehşet verici.
    Bu sebepten, motor kullanırken her daim önümüzü arkamızı kollayalım. Bazı arkadaşlar kabullenemiyor ama maalesef biz motorcular hep dikkatli olmak zorundayız.

Bir videoda izlemiştim, Bu kazanın aynısı, yüksek sürat nedeniyle "ingiltere"de oldu ve sonu ölümle bitti. İngiltere diyorum bak.

Selametle.
    oialdemir ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    ben türktlekomun facebook sayfasında paylaştım söyledim plakayıda vererek

Motosikleti
    Honda
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşa geçmiş olsun.
    Enteresan bir şey söyleyeyim de tartışma çıksın.
    Bu kazada motosiklet tipinin de etkisi var.
    Arkadaşımız tehlike yaratacak bir hızda değil ve aslında kurtaracak bir açıklık var.
    Fakat kullandığı motosiklet yaptığı müdahaleye çabuk tepki verebilecek bir kıvraklığa sahip değil.
    Bu olmayan kıvraklığa bir de özel gidon takıp hantallığa tüy dikmişler.

Tekrar geçmiş olsun.
    Abi sen naptın buralar yıkılır şimdi )

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    araç şöförü hatalı. ama her hatalı araç görüldüğünde kaza yapılacaksa memleket trafiğinde motorcu kalmaz.
    -motorcu, trafiği iyi okuyamamış.
    -motorun frenleri kötü.
    -şehir içi trafiğe göre motorun manevra kabiliyeti zayıf.
    motorcunun kaportası bedenidir.
    Mengu16 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Arkadaşlar. Konudan habersiz ve Türkiye'de neyin ne olduğunu bilmeyen iyi niyetli bazı arkadaşlarımız, plakası bulunur, hakkını ara, cezasını çeker falan gibi beni gülümseten yorumlarda bulunmuş.

İstanbul-Türkiye' de bir adam, (Rüzgar Çetin) 90 promil alkollü şekilde ters yöne girip, devletin 1 polisini öldürdü, diğerini yaraladı. Sonra serbest bırakıldı. Siz neyin şikayetini nereye yapıyorsunuz, hangi hakkın nerede aranıp bulunabileceğine inanıyorsunuz?
    Dublebas, Bohemian ve MeLaNq0Liq bunu beğendiler.

Dublebas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS150
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar. Konudan habersiz ve Türkiye'de neyin ne olduğunu bilmeyen iyi niyetli bazı arkadaşlarımız, plakası bulunur, hakkını ara, cezasını çeker falan gibi beni gülümseten yorumlarda bulunmuş.

İstanbul-Türkiye' de bir adam, (Rüzgar Çetin) 90 promil alkollü şekilde ters yöne girip, devletin 1 polisini öldürdü, diğerini yaraladı. Sonra serbest bırakıldı. Siz neyin şikayetini nereye yapıyorsunuz, hangi hakkın nerede aranıp bulunabileceğine inanıyorsunuz?
    aynen onu diyorum en fazla motorun hasarını yaptırırsın o kadar adam güle oynaya devam eder hayatına
    MotoVlog > https://goo.gl/8jrwAL

Kimse yüzde yüz kusurludur demiyorum, fakat:
    motorsiklet sürücüsü hız sınırı ihlali yaparak tehlikeli bir şekilde morotsiklet kullanmıştır.

Videonun 1.605 saniyesinde motorsiklet Osman Gazi Caddesinin ve Gülce Sokağının köşesindedir.
    Videonun 8.527 saniyesinde ise motorsiklet kazanın olduğu Osman Gazi Caddesinin ve Sümer Caddesinin kavşağındaki sola dönüş yapılan noktadadır.

Haritadan görüleceği gibi bu iki nokta arasındaki mesafe 130 metredir
    https://goo.gl/maps/Ai9QjuCP6tm

Motorsiklet bu iki nokta arasındaki 130 metre mesafeyi 7 saniyede almıştır.

Buradan yola çıkarak motorsikletin hızını hesaplarsak:
    (130 m) / (7 s) * 60 * 60 / 1000 = 66.8 km/s

Motorsikletin bu iki nokta arasındaki ortalama hızı 66.8 km/s'dir.
    Videonun sonlarına doğru yavaşlayıp durduğunu var sayarsak, motorsikletin yavaşlamaya başlamadan önceki hızı 66.8 km/s'den daha yüksektir.

Yerleşim yerlerinde hız sınırı 50 km/s'dir.

Motorsiklet kazadan önce hız sınırının en az %33.6 üzerinde hareket etmektedir.

Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=n1neRx9iFo0
    atv nin haberi ilk başta ali izginin kazasını haber yapmışlar devamında ise bu arkadaş var 3.05 den sonrası bu arkadaşın haberi
    Haberdeki manüpülasyonlar:
    1. Motorsikletin hız sınırı ihlali yaptığı bahsedilmiyor.
    2. Öndeki ticari aracın sinyal vermediği söyleniyor. Youtube'daki videoda aracın sinyal verdiği görülebilir.
    3. U dönüşü yasağı olduğu söyleniyor. U dönüşü yasağı yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:36 ----------

Arkadaşımız tehlike yaratacak bir hızda değil ve aslında kurtaracak bir açıklık var.
    Bu kafa Türkiye'de neden bu kadar trafik kazası olduğunu anlatmaya yeterli. Motorsikletin hız sınırı ihlali yağtığı belliyken kendisinin motorsiklet eğitmeni olduğunu söyleyen biri bunun tehlikeli olmadığına karar vermiş. O zaman kimse hız sınırlarına uymasın toptan trafik kurallarını kaldıralım, neyin tehlikeli olup olmadığına sözümona eğitmenler karar versin

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    ibrahim67
    kendisi türktelekom personeli olup aslen aracı süren kişi heralde
    bu durum hırsızın hiç suçu yokmu sözünü hatırlattı ne dense..
    motosiklet tecruben nedir bilemiyorum ama o iş senin sandığın gibide olmuyor hadi gel e5 yasal limitlerle sürde görelim kaç araç üstünden geçiyo videodaki hız tehlike arzedilecek bir hızda değil ayrıca yemişim yasalını o adam 49.9 km ile gitsede 15 km ile gitsede davar her yerde davardır ve araç sürücü hatalıdır iyi gideyim bende damperli tır alayım sinyal vereyim önüme geleni ezeyim üstünden geçeyim ama ben sinyal verdim diyip olacak iş değil..

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Alıntı ibrahim67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorsiklet sürücüsü hız sınırı ihlali yaparak tehlikeli bir şekilde morotsiklet kullanmıştır.

Videonun 1.605 saniyesinde motorsiklet Osman Gazi Caddesinin ve Gülce Sokağının köşesindedir.
    Videonun 8.527 saniyesinde ise motorsiklet kazanın olduğu Osman Gazi Caddesinin ve Sümer Caddesinin kavşağındaki sola dönüş yapılan noktadadır.

Videonun sonlarına doğru yavaşlayıp durduğunu var sayarsak, motorsikletin yavaşlamaya başlamadan önceki hızı 66.8 km/s'den daha yüksektir.

Hocam bunlarla neden uğraştın merakımdan soruyorum :D
    İzmir-Karşıyaka

Motosikleti
    KAWASAKİ-R6
    Haberdeki manüpülasyonlar:
    1. Motorsikletin hız sınırı ihlali yaptığı bahsedilmiyor.
    2. Öndeki ticari aracın sinyal vermediği söyleniyor. Youtube'daki videoda aracın sinyal verdiği görülebilir.
    3. U dönüşü yasağı olduğu söyleniyor. U dönüşü yasağı yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:36 ----------

Bu kafa Türkiye'de neden bu kadar trafik kazası olduğunu anlatmaya yeterli. Motorsikletin hız sınırı ihlali yağtığı belliyken kendisinin motorsiklet eğitmeni olduğunu söyleyen biri bunun tehlikeli olmadığına karar vermiş. O zaman kimse hız sınırlarına uymasın toptan trafik kurallarını kaldıralım, neyin tehlikeli olup olmadığına sözümona eğitmenler karar versin
    Sizin maksadınız ney ? yeni üyelik ve ilk iki mesajınız motorcu suçlu iddaası, araç sürücüsü ile bir yakınlığınız mı var?, hız limitinden bahsetmişsiniz, siz motor kullanıyormusunuz sizin motorunuzun markası ve yaptığınız yol km ne kadar?.
    https://www.youtube.com/watch?v=4R38-vqpBB0

Motosikleti
    Yamaha Xmax
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KONTRA ile ondeki arabadan nasil kurtulunuyor... biri bana anlatsin lutfen...
    inanin gercekten bilmiyorum...
    8. Motorumu kullaniyorum...
    100.000 kmden fazla yol yapmisimdir... suanki motorumu limitlerine kadar virajda yatirmisimdir... ama onumdeki arabadan kontra ile nasil kurtulacagimi bilmiyorum...
    Benim bildigim kontra: viraji donerken gidonun virajin icinde kalan tarafini hafif ileri itmeyle gerceklesiyor...
    Şöyle bir şey..

enable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS, cbf150,xmax250ABS

Pes hocam yani, ne hesaplamalar yapmışsınız
    O zaman hatayı %25 motora verelim %75 araca. Sigorta kaza rapolarında 0-50-100 oranları olduğuna göre yine %100 araç hatalı olacaktır kanaatindeyim. Olay yerini terkettiği için ne olur bilemem fakat görmedim diyerek yırtabilir mi acaba.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Alıntı kolokolo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstteki videodaki elemanın sıyrılabilmesinin asıl sebebi karşı şeritten gelen araçlar olsa gerek,
    zira taksici onun şeridini salmış çayıra,
    ayrıca 50-60 km aralığı yerine 30-40 km aralığından seyretse muhtemelen sıyrılmasını gerektirecek bir manevraya ihtiyaç duymayacak,
    taksicinin öküz olduğu gerçeği sizin kendinizi korumanız gerekliliğini azaltmıyor.
    her durumda trafikte kendinizi korumanız gerekiyor.

istanbul trafiğinde bu durumlar videoda yazıldığı gibi sıradan durumlar,
    asıl sıkıntı her durumda motosikletlinin kendisinin haklı olduğunu iddia etmesi.

aksiyon kameralarının ulaşılabilir olmasının nimetleridir bu videolar,
    her biri ayrı ders konusudur.

Bohemian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    [/COLOR]
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Türk Telekom sosyal medya hesaplarında sürekli olarak video gündeme getirilirse, ekşide "Türk Telekom rezaleti" adında bir başlık açılıp, başlık üstlere taşınırsa kısa süre sonra "olaya karışan şoförle ilişik kesilmiştir, soförlerimize konu hakkında eğitim verilmiştir" açıklaması alınır zira muhtemelen şoför arkadaş yandaş bir yönetmenin, yandaş bir müteahhittin veya yandaş bir gazete patronun oğlu veya yakını değildir. Yine de haklısın tabii çünkü bu olayda hak aranarak alınabilecek en ideal sonuç yazılı açıklamadır ama az şey midir? Bence değildir. Türk Telekom araçlarına dikkat ediyorum; trafikte terör estiriyorlar. Ben de bir kaç kere saçmalıklarına tanık oldum. Bence yüklenmekte fayda var ama Türk Telekom'un köpekbalığı gibi partizan avukatları da unutulmamalı (bkz. Turkcell'in Ensar vakfı ile ilgili paylaşım yapanları savcılığa şikayet etmesi) ve konuya siyaset karıştırılmadan direkt şoförün hatasına yüklenilmeli. Aslında konuya siyaseten bakılsa bu davarları şoför diye Türk Telekom'a doldurmanın altından da ne il gençlik örgütleri, ne vakıflar, ne cemaatlerin referansları çıkar da dediğim gibi gerek yok çünkü burası Türkiye.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Motorcu arkadaş ucuz yırtmış yanında otobüsde geçiyor Allah tan üstüne çıkmamış şerefsiz türk telekom çalışanının donuna kadar alınması gerekir madem hayvanlık yapıp adamı düşürdün insan iner bakar

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Hey Lebowski, 0:07'nci saniyede yolun ortasında arabanın burnunda görünen tabela ve arkadaş düştükten sonra geldiği tarafta 0:12'nci saniyede görünen tabelalar varya; işte onlar sana buradan dönemezsin diyen tabelalarıdır. Haberin olsun.

Motosikleti
    CBR 250 R
    Benzer sayılabilecek bir durumda ben yaşadım.
    Gece vardiyasından çıkmış evime gidiyordum.
    Tam evimin olduğu sokağa giricem bir "şehirler arası cenaze nakil aracı" sokağın başında durdu.
    Sabah saatleri olduğundan etraftakileride (uyuyanı vs.) düşünerek küçük küçük 2 kere kornaya dokundum.
    Aynadan ters bi bakış attı ama umursamadığını sezebildim aynadaki ifadesinden.
    Neyse 1 dk felan durdu bende arkasındayım hala geçebileceğim bir pozisyon yok sokağın tamamını kaplamış vaziyette.
    Bilen bilir o araçları kapalı kasa minibüs tarzı geniş bir araç.Zaten sokak ta dar.
    İlerlemeye başladı hâlâ arkasındayım bu arada sokak bayır yukarı ortalarına doğru biraz genişliyor fakat araç parketmiş orayada. (geniş bir yer bulmasınlar hemen park )
    O geniş yerde geçmeyi planlıyordum solundan beni görebileceği pozisyonda ilerlerken tam park etmiş aracın yanında durdu aniden.
    Tekrar kornaya dokundum. El kol hareketi yaptı. Tam anlayamadım bu arada telefonla konuştuğunu farkettim.
    Zat-ı muhterem telefonu kapatmış olacakki aşağı indi geçsene tarzı birşey dedi . Karşılık olarak bende indim motordan al dedim bunu buradan geçir ne istersen yapıcam vericem gibisinden birşey söyledim.
    "Başka zaman geçersiniz siz böylesiniz zaten" cümlesini bana sarfettiği an kafa göz girişesim geldi zaten gece çalışmışım dokunsalar patlıcam neyse deyip derin bir nefes alırken o sıradada kaskımı çıkartıyorum araba bozuldu dedi.
    Araba çalışır vaziyette araçtan iniyor bozuldu diyor egzostan dumanlar çıkıyor motorun sesini duyabiliyorum.
    Çıkarttım telefonu aracın arkasındaki şikayet hattını sanırım beyaz masanın telefonu numarasını çeviriyordum. Ara ara şikayet et dedi umursamazcasına.
    Aradım şikayet ettim 2-3 gün oluyor ses seda yok .
    Kamera gerçekten önemli hergün E-5 kullanıyorum sabah akşam. Oradaki dengesizliklere alıştık diyoruz sokak ortasında bunlar çıkıyor başımıza.heleki en son yaşadığım olaydan sonra şart oldu kamera gerçekten paylaşmayı çok isterdim.
    Bırak araç olarak görmelerini "İNSAN" yerine koymuyorlar.
    Zoruna gidiyor insanın duyduğu kelimeler cümleler.
    Zahmet edip okuduysanız sağolun varolun yeni bir konu açma gereği duymadım zaten bu "saygı" konusu bununla ilişkili.
    Saygılarımla.
    ...garip... bunu beğendi.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşa geçmiş olsun.
    Enteresan bir şey söyleyeyim de tartışma çıksın.
    Bu kazada motosiklet tipinin de etkisi var.
    Fakat kullandığı motosiklet yaptığı müdahaleye çabuk tepki verebilecek bir kıvraklığa sahip değil.
    Bu olmayan kıvraklığa bir de özel gidon takıp hantallığa tüy dikmişler.

Tekrar geçmiş olsun.
    O çocuğu şirket araçlarına karşı düşürmeyen şapır gidonu ve ön takımı mağzamıza gelmiştir

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)

Kimse yüzde yüz kusurludur demiyorum diyorsun motorcuya takmaya başlıyorsun adamın 16 km re hızlı olması öndeki öküzü haklımı kılıyor sadede gel bakalım sen bi yoksa aynısı sende mevcutmudur
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler