Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

ABS fren sisteminin faydaları;

Motovento
    REKLAM ALANI

Konu hakkında bilgisi olan üstadlar bizi bilgilendirirse memnun olurum.Gerçekten abs fren sistemi hayat kurtarır mı ? Islak yada çakıllı yolda videolardaki kadar etkisi varmı? Verilen parayı hakedermi? Tecrübeli kişilerden yardım rica ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Kardeşimm hiiiiçç açma mevzuyu.

Şimdi gelir biri fren mesafesini uzatır der uyuyamam yine.
    127, zabuzaretta ve mrt20 bunu beğendiler.

Yana yatmaktan iyidir demi ?

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşimm hiiiiçç açma mevzuyu.

Şimdi gelir biri fren mesafesini uzatır der uyuyamam yine.
    uzatmıyormu gerçekten yada uzatmadığınamı inanıyorsun ağer abs yi devreye sokmazsan ikisi arasında bir fark olmaz ama abs motorda kitlemeden max frenleme yapan sürücü abs yi devreye sokan sürücüden daha kısa mesafede durur
    Mengu16 bunu beğendi.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzatmıyormu gerçekten yada uzatmadığınamı inanıyorsun ağer abs yi devreye sokmazsan ikisi arasında bir fark olmaz ama abs motorda kitlemeden max frenleme yapan sürücü abs yi devreye sokan sürücüden daha kısa mesafede durur
    Abs sistemi olan bir motorsiklet kullandın mı yoksa duyduklarınla mı yorum yapıyorsun ?
    Keoma bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Motosikleti bilmem ama abs arabada fren mesafesini uzattığı gerçek . Abs zaten fren mesafesini kısaltan bir sistem değil anti breake system , sert frenlemede tekerlerin kilitlenerek kaymasını ve bu esnada sürücüye manevra yaparak engelden kaçma olanağı tanıyan bir sistem .
    Eskiden bmw aracımızda 4 disk fren ve abs mevcuttu kasise yaklaşırken süratım 40 km varsa aracı durduramazdım kayar giderdi kütür kütür . Abs rölesini çıkardığımda zımba gibi duruyordu araba . . Abs çok erken devreye giriyordu.
    Motor için durum nedir hiç bilmiyorum ama kesinlikle olumsuz olucağını sanmam

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Düşün yerler ıslak ve önünde araba aniden durdu. Senin hızın bu arada 60 gayet normal bir hız. ABS siz motorda hadi bi durmaya çalışta göreyim. Kaygan yolda ben motoru devirmeden ani fren yapar dururum diyen varsa bil ki o uyduruyordur. Bu örnek sadece ıslak yol içindi ama normal yolda da bir o kadar işe yarıyor. Kayarak durmaya çalışan bir taşıt mı istersin yoksa milyarlarca dolar harcanarak üretilen bir sistemin, senin motorunun yatmadan/kaymadan durmasını sağlayan bir sistemin üstünde bulunduğu bir taşıt mı istersin?
    Sence bu iki seçenekten hangisi senin yaşamını daha çok önemsiyor? R25 de en ufak ön fren de motoru yatıran o kadar çok kişi var ki youtube da. Acemilikle alakalı birşey ama ABS olsa inan bu durumlar olmazdı. Kendimden biliyorum ve her gün test ediyorum.
    Kızıl pars ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    ABS sistemi fren mesafesini uzatir. ABSnin amaci fren esnasinda tekerlerin kilitlenmesini onleyerek size manevra yapma sansi vermesidir

2341544234 tane konusu var. Aramanın gücüne inan!

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bütün dünyada faydalıdır bir tek Türkiye'de faydasından çok zararı vardır. Tıpkı enjeksiyon gibi..
    Kızıl pars ve Green Arrow bunu beğendiler.

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    Bu ABS konusu çökelek peyniri ne döndü.

esetabu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 honda cbr 650f
    bir keresinde isiklara yaklasirken yavaslamis hatta durmaya yakin trafikte saga onume kiran bir arabadan beni korumus sistem. gerci amatorce one asildim. bosluguma geldi. abs tuttu. dusmedim.

Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    Ben ayaklarımı yere sürterek duruyorum, kesin çözüm.
    ÜmitS., Keoma, wing41 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Benim motor durmadığı zaman ayaklarımla zıplatarak engeli aşabiliyorum.
    espresso bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütün dünyada faydalıdır bir tek Türkiye'de faydasından çok zararı vardır. Tıpkı enjeksiyon gibi..

kendi araçlarında henüz abs takılı değil bizi kobay gibi kullanıyorlar

Belli aralıklarla forum geyiği döndürmeye yarıyor. Faydalı bir eser.
    ayzek bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Zabitatak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abs sistemi olan bir motorsiklet kullandın mı yoksa duyduklarınla mı yorum yapıyorsun ?
    ben duyduklarımla hereket ediyorum hatta duyduklarımla motor sürüyorum o da yetmiyor duyduklarımla motosiklet eğitimi veriyorum
    gelelim sorunun cevabına abs li motor çok kullandım ama abs hiç devreye girmedi ne hikmetse sanırım doğru frenajdan kaynaklı ıslak zeminde hatta virajda motor dik olmadığı konumlarda bile ön frende kullanmışlığım oldu abs siz motorda hiçde sıkıntı yaşamadım hatta abs olmayan motorda abs gibi frenleme yaparak bile durdurabilirim gelelim fren mesafesinin uzadığı kısmına bunun teori,uygulama eğitimlerinide aldık ve gördük bariz bir şekilde uzattığını bir sürüde video bulabilirsin google amcadan youtube dayıdan
    insanlarda söyle bir algı yanlışa düşürüyor abs yi devreye sokmazsan fren mesafende bir artış olmaz abs devreye girer ise bu mesafe uzar tıpkı arka lastiği kitleyerek durmakla kitlemeden durmak arasında olduğu gibi

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı aLoneman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2341544234 tane konusu var. Aramanın gücüne inan!
    +1

Yüz kez tartışıldı. Arayın bulun. Bu kadar mı zor?

Yüz kez açılan başlığı bir daha açana hediye çeki mi yolluyorlar?

Şöyle bir cevap vereyim de doğal seleksiyona yardımcı olsun:

"arkadaşım ABS yaramaz. Bırak para etmeyi, motosikletinde varsa iptal et bence. Hatta ön frene de güvenme. Arka fren candır. "
    ayzek ve Kızıl pars bunu beğendiler.

BalkanRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Bence her motosiklette bulunmasi gereken bir ozellik sevmiyosan kapat ama yagmurda ihtiyacin olacak ABS siz kullanan biri olarak yagmurda IRC lastiklerle yeri opmekten zor kurtuldum

Motosikleti
    Alıntı 127 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düşün yerler ıslak ve önünde araba aniden durdu. Senin hızın bu arada 60 gayet normal bir hız. ABS siz motorda hadi bi durmaya çalışta göreyim. Kaygan yolda ben motoru devirmeden ani fren yapar dururum diyen varsa bil ki o uyduruyordur. Bu örnek sadece ıslak yol içindi ama normal yolda da bir o kadar işe yarıyor. Kayarak durmaya çalışan bir taşıt mı istersin yoksa milyarlarca dolar harcanarak üretilen bir sistemin, senin motorunun yatmadan/kaymadan durmasını sağlayan bir sistemin üstünde bulunduğu bir taşıt mı istersin?
    Sence bu iki seçenekten hangisi senin yaşamını daha çok önemsiyor? R25 de en ufak ön fren de motoru yatıran o kadar çok kişi var ki youtube da. Acemilikle alakalı birşey ama ABS olsa inan bu durumlar olmazdı. Kendimden biliyorum ve her gün test ediyorum.
    düşün motosikletini aldın gittin eğiitimleri aldın s1 s2 s3 ileri sürüş vs bir sürü bilgi öğrendin doğru frenaj virajda doğru konum ön görme güvenlik balonu kaçış manevrası vs bir sürü hayati bilgiler edindin deneyimledin sonra gün geldi ihtiyasın oldu milyon dolarlık argeye güvenerek frene abandın ve duramayarak öndeki araca tosladın çünkü abs var gerisi yok değilmi zaten eğitim alan sürüücü kolaylıkla bunun üstesinden gelir bir çok tanıdığım eğitmen abs yi sevmiyor abs siz motor kullananı var neden diye soranlara gerek kalmıyor hiç devreye sokmadım diyorlar ama abs faydalımı diye sorarsan elbette faydalı bir şey ipin ucu kaçtığında hayat kurtarır ama dersenki daha kısa mesafede durur o iş yaş

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:48 ----------

Alıntı BalkanRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence her motosiklette bulunmasi gereken bir ozellik sevmiyosan kapat ama yagmurda ihtiyacin olacak ABS siz kullanan biri olarak yagmurda IRC lastiklerle yeri opmekten zor kurtuldum
    git iyi bir lastik al bile bile lades demenin anlamı yol

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)