Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Deniyorumm, olmuyor çıldıracağım...

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar 1-2 aydır motor bakıyorum yeni başlayacağım ehliyet ve güvenli sürüş eğitimlerimden sonra fakat delireceğim karar veremiyorum.
    8.000 tl bütçem vardı bajaj200 ns düşündüm vazgeçtim, gd250n düşündüm vazgeçtim, cbr250r düşündüm vazgeçtim bütçeyi yükselttim tnt25 dedim vazgeçtim, ss motora yöneldim naked gönlümü çaldı, naked dedim cruiser öpücük attı.

***Son olarak gerekli eğitimleri alıp tnt250 abs karar verdim ses, konfor, tork-hız, uzun yolculuğa ss'lere göre nispeten rahatlığı beni cezbetti. Eksilerini çok fazla bilmiyorum bilen, aktif olarak kullanan arkadaşlar varsa bu motorla uzun süre tatmin olur muyum yazarsa sevinirim(özellikle yedek parça, servis ve bakımlar).***

*14bin tl'ye kadar motor tavsiyelerinizi bekliyorum açıklama yapmanıza gerek yok ben hepsini araştırıp bilgi ediniyorum.
    Bir de keşke bazı başlıklar sabit kalsa, ortada çok fazla bilgi var fakat hepsi dağınık olduğu için insanların çok kafası karışıyor, bu yüzden her gün benzer konular görüyorum yeni üye olmama rağmen.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

"Deniyorumm, olmuyor"
    denerken gören oldu mu
    188likAdam bunu beğendi.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Cbr 250 alinabiliyorsa bu kadar kararsiz kalmak yersiz.
    GP500-1st bunu beğendi.

Ybr dusundunmu? Cildirmazdin
    diablof bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    pulsar 200 naked ve yakıtı gayet uygun, çok zorlamayın bence yedek parçalarıda peynir gibi ucuz, oturuş pozisyonu bir süre sonra sizi rahatsız eder ss çok zor kullanmak

Honda resmi sitesindeki cbr250r 2015 model olmasına rağmen 14.700 tl yüksek geliyor bana. 2016 satış fiyatı yazıyor fakat adres kısmına bakarsanız 2015 tarihli cbr 250r bölümünü görceksiniz. (super-sport/cbr-250r-2015/fiyat) Bir de naked da karar kıldım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:53 ----------

ybr hiç aklımdan çıkmadı ki

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:54 ----------

pulsarı da çok düşündüm fakat bazı sorunlarını okudum ilk motorum olacak eğitim almış olsam da istop etme sorunu beni çok rahatsız edebilir. bir kaç sebepten dolayı eledim ne yazık ki.

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    ybr de çıldırmazlık contası var diye biliyorum. işini görür tahminim
    Kızıl pars bunu beğendi.

Motosikleti
    SYM Joymax 250i, Bajaj Pulsal 150NS
    Joymax. ��

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ABS li motor tercih ederdim bu fiyata ben. Duke 200 ABS olur, Duke 250 ABS olur. Sana kalmış. Trafik ve şehir içi sürüşte kendi CC lerinde en iyiler arasında. Ben Duke sürdüğüm için bana göre en iyisi diyebilirim.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    ilerde vitesli kullanacağım dersen düşük km temiz 2. el ybr125 alıyosun kafan rahat biniyosun ve motoru öğreniyorsun.

yok ben vites mites istemem basayım gaza gitsin sadece dersen scooter paklar seni: pcx, nmax gibi modellere bakıyorsun.

Yok efendim bütçem yerinde, hemde almışken çabuk yükseltmem en az 2-3 yıl bineceğim dersen de duke 200, cbr 250, r25 , inazuma arasından birini seçip alıyorsun ve keyifle biniyorsun.

Peki bunlar arasında nasıl seçim yapacağım dersen kabaca özetleyeyim:

Rahatlık ön plandaysa : Tartışmasız İnazuma
    Performans ve görsellik önemliyse: R25 (hakkaten yakışıklı alet)
    Yakıt ve yaygın servis önemli dersen : CBR250 (eski kurt, kendisini ispatladı)
    Şehir içi serilik ve kıvraklık, ayrıca afacanlık yapmak için: duke 200 (ele avuca sığmaz ufak sevimli motor)

hadi geçmiş olsun...

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    İeu35 ile bir ilginiz var mı acaba

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Hiç motor sürdünmü ? Neden 250cc ? Paraya gore değil tecrübeye göre motor alınır.. 100-125cc al hem kafanda rahat olur 1 sene sonra satar üstünü alırsın..

ieu35 ile ilgim yok ama onun konusunu takip ettiğim için gd250n i tanııdm mesela.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:22 ----------

Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç motor sürdünmü ? Neden 250cc ? Paraya gore değil tecrübeye göre motor alınır.. 100-125cc al hem kafanda rahat olur 1 sene sonra satar üstünü alırsın..
    125 almak istemiyorum uzun süreli kullanmayı düşünüyorum ilk motorumu, ve alacağım motor 250 cc olursa 3-5 ay kullanıp öğrendikten sonra beni tatmin etmeye devam edeceğini düşünüyorum.

kara_kule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250
    insanın parasının olmasıda kötü be arkadaş.istediğin makinaya sıkıntısız ulaşabilmek,hayal bile edemedim
    neobirzenci bunu beğendi.

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilerde vitesli kullanacağım dersen düşük km temiz 2. el ybr125 alıyosun kafan rahat biniyosun ve motoru öğreniyorsun.

yok ben vites mites istemem basayım gaza gitsin sadece dersen scooter paklar seni: pcx, nmax gibi modellere bakıyorsun.

Yok efendim bütçem yerinde, hemde almışken çabuk yükseltmem en az 2-3 yıl bineceğim dersen de duke 200, cbr 250, r25 , inazuma arasından birini seçip alıyorsun ve keyifle biniyorsun.

Peki bunlar arasında nasıl seçim yapacağım dersen kabaca özetleyeyim:

Rahatlık ön plandaysa : Tartışmasız İnazuma
    Performans ve görsellik önemliyse: R25 (hakkaten yakışıklı alet)
    Yakıt ve yaygın servis önemli dersen : CBR250 (eski kurt, kendisini ispatladı)
    Şehir içi serilik ve kıvraklık, ayrıca afacanlık yapmak için: duke 200 (ele avuca sığmaz ufak sevimli motor)

hadi geçmiş olsun...
    r25 ve cbr250r hakkında bilgim var evet, peki tnt250 hakkındaki görüşleriniz nelerdir acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:27 ----------

Alıntı kara_kule adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    insanın parasının olmasıda kötü be arkadaş.istediğin makinaya sıkıntısız ulaşabilmek,hayal bile edemedim
    valla param yok aslında hayallerim var şuanlık, hayallerin varsa paranda oluyor zamanla genelde

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:28 ----------

elbette tecrübeye göre alınır fakat 125 cc alıp tapagaz gitmek var 250 cc alıp 125 cc düzeyinde sürmek var, benimki kendimi bilip rasyonel seçim yapmak aslında. kalkıp 600cc demiyorum zaten ama 250cc kendni bilen birisi için çok da tehlikeli değil ki zaten naked hız üzerine kurulmuş bir motor türü değil.
    kara_kule bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    125 cc ve 250 cc nin son hizlari birbirlerine yakindir.. sadece o hizlara cikma hizi seni etkileyecektir.. henuz bilek-gaz hassiyetin tam oturmamis olacagindan dusuk cc ile keyifle baslamayi tavsiye ederim.. unutma motoru uzun sureligine alirim diye dusunme.. motor icki masasinda birden el degistirebilen bir nane.. 100-125 cc sana bir guzel ogretsin , hatalarini affetsin..
    Bizden tavsiye gerisi sana kalmis.
    188likAdam bunu beğendi.

125 cc ve 250 cc nin son hizlari birbirlerine yakindir.. sadece o hizlara cikma hizi seni etkileyecektir.. henuz bilek-gaz hassiyetin tam oturmamis olacagindan dusuk cc ile keyifle baslamayi tavsiye ederim.. unutma motoru uzun sureligine alirim diye dusunme.. motor icki masasinda birden el degistirebilen bir nane.. 100-125 cc sana bir guzel ogretsin , hatalarini affetsin..
    Bizden tavsiye gerisi sana kalmis.
    görüşünüze %100 katılıyorum lakin mt-125 i aşırı beğeniyorum teknik ve estetik olarak lakin fiyatı14 bin tl, mt25 ise 15 bin tl.. adaletli bir fiyat düzeyi olmadıkça insanların çoğu benim gibi 250 den başlamak istiyor artık... kimse bana 125 cc ile 250 cc arasında sadece 1000 tl fiyat farkı olmasının mantıklı izahını yapamaz diye düşünüyorum...

Motosikleti
    Honda Activa S 125
    Piyasada tutulan, ikinci eli kuvvetli olan bir ikinci el motorla başla. Ne de olsa nikahına almıyorsun, sıkılınca zarar etmeden sat, tarz değiştir.

Gassal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PS 150İ
    az daha koy ybr al...
    188likAdam bunu beğendi.

Motosikleti
    SUPERDUKER
    o cc de beygire torka falan çok takılmayın ,sürüce kilosu ,rüzgar ,motoru ne kadar acımasızca kullancağın önemli yoksa dünyalar ifade etmeyecek sana.
    9-10 bin Tl'ye kilometresi az sayılabilcek motorlar var,ben olsam 2.el honda alırım zaten servisi ve parçası o kadar dert değil zaten arkadaşın dediği gibi eski kurt.
    Acele et ama bu dövizler ve zamlar ile 2. el fiyatları sana daha da dert olacak.
    bol şans..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)