Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Forum üyeleri ve Motosikletleri hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    SONSiyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok :(
    Kayıtlı Toplam Üye Sayısı 127.622
    Şu anda 1262 kullanıcı online.

Kimse mi uzun ve kilolu değil arkadaş. Gerçekten kafalar gidip gidip geliyor. Şimdi bana git bir bayii ye motosiklete otur bak diyenlere sadece oturarak rahat olabilir ama Kullanımda rahat mı ? o önemli adam sana al "abi bir kaç gün sür" demez. O yüzden Uzun boylu ve Kilolu arkadaşlar

Not : Önce ki konularımda 182-185 arası belirtiyordum boyumu geçen sene bu boylar daydım bu sene meraktan ölçtüm 192 CM olmuşum. Kilom ise 108 Bu Boya ve Kiloya uygun birisi varsa kullandığı Motosikleti yazarsa sevinirim.

Şimdiden herkese teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    sevgili dostum, her motosiklete binebilirsin. ama bazı motosikletlerde sırıtırsın. r1200gs'e binsen sırıtmazsın ama cbf 150'ye binsen sırıtırsın. bu tarz büyük endurolara bakmanı tavsiye ederim. kesinlikle küçük motorda kötü görünür ve rahat olamazsın. aaa bide xmax tarzı motorlar da da olabilirsin. bi denemeni isterim.
    SONSiyah bunu beğendi.

onurordek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150>GW 250>RX3İ>XMAX400+RKS RT 250+SHERCO 250
    Boyum 1.94 cm.
    Kilom 104 kg.

İlk iki motosiklet Cbf150 ve Gw250 İnazuma idi.

Şu an Rx3i kullanıyorum.

Ankara' da isen haberleşebiliriz.
    SONSiyah bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili dostum, her motosiklete binebilirsin. ama bazı motosikletlerde sırıtırsın. r1200gs'e binsen sırıtmazsın ama cbf 150'ye binsen sırıtırsın. bu tarz büyük endurolara bakmanı tavsiye ederim. kesinlikle küçük motorda kötü görünür ve rahat olamazsın. aaa bide xmax tarzı motorlar da da olabilirsin. bi denemeni isterim.
    Sırıtmak, Saplanmış gibi durur vs. o kadar şey değil aslında rahat etmem daha önemli. Gidon dönmesi için geriye gelmek, eğildiğim için bel ağrısı vs. sıkıntılı şuan sele yüksekliği olarak falan CRF 250 L gözüme gözüküyor sadece (Cruiser yer sıkıntısı için düşünmüyorum) CRF 250 L altı yüksek diye merdivene düz tahta koyup apartmana alacağım. Bu uygun olur mu Sele yüksekliği : 875 mm Sizce uygun mudur ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:52 ----------

Alıntı onurordek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boyum 1.94 cm.
    Kilom 104 kg.

İlk iki motosiklet Cbf150 ve Gw250 İnazuma idi.

Şu an Rx3i kullanıyorum.

Ankara' da isen haberleşebiliriz.
    Maalesef İstanbul'dayım :( Rx3i Evo da güzel fiyat vs. de uygun. Her hangi bir sıkıntı var mı ? Özelden fotoğraf atabilir misiniz ?

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SONSiyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kimse mi uzun ve kilolu değil arkadaş.
    Valla biz forum olarak hepimiz ideal boy ve kilodayız hepimiz manken gibiyiz.Mesela ben 1.78 boy 75 kilo ve atletik-kaslı vücüda sahibim.

Şaka bir yana boylu ve kilolu bir insansan cruiser ve enduro tarzı motosikletlere bak derim.Cruiserlar iri olduklarından hiç kimsenin altında sırıtmıyorlar.Benim cruiser,188cm 100 kg arkadaşın altında bile sırıtmıyor.
    SONSiyah bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla biz forum olarak hepimiz ideal boy ve kilodayız hepimiz manken gibiyiz.Mesela ben 1.78 boy 75 kilo ve atletik-kaslı vücüda sahibim.

Şaka bir yana boylu ve kilolu bir insansan cruiser ve enduro tarzı motosikletlere bak derim.Curiserlar iri olduklarından hiç kimsenin altında sırıtmıyorlar.Benim cruiser,188cm 100 kg arkadaşın altında bile sırıtmıyor.
    Cruiser model için şuan imkanlar el verişli değil ve adım başı kasis olan bir yerde her halde deli olabilirim gibime geliyor o yüzden altı biraz daha yüksek Enduro tiplere bakmak istedim Honda CRF 250 L Az önce Arkadaşın yazdığı Mondial RX3i Evo falan gözüme ilk çarpanlardan

_kaan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeşim de sizinle aynı boy ve kiloda neredeyse, 3 senedir cbf 150 kullanıyor.
    SONSiyah bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı _kaan_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim de sizinle aynı boy ve kiloda neredeyse, 3 senedir cbf 150 kullanıyor.
    Cbf canlı, canlı gördüm benle hemen, hemen aynı boyda olan birisinde Gidon sıkıntı oluyordu. Yavaş dönüşlerde falan gidon bacağa değiyordu. Kardeşiniz de bu sorun var mı ya da bir fotoğraf, video var mı ?

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cruiser model için şuan imkanlar el verişli değil ve adım başı kasis olan bir yerde her halde deli olabilirim gibime geliyor o yüzden altı biraz daha yüksek Enduro tiplere bakmak istedim Honda CRF 250 L Az önce Arkadaşın yazdığı Mondial RX3i Evo falan gözüme ilk çarpanlardan
    2017 de Suzuki nin ve Honda'nın 250 cc yeni enduroları da piyasaya çıkacak diye biliyorum.Bunların yanında Inazuma da oldukça iri bir motosiklet.

SONSiyah bunu beğendi.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Motosikleti
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2017 de Suzuki nin ve Honda'nın 250 cc yeni enduroları da piyasaya çıkacak diye biliyorum.Bunların yanında Inazuma da oldukça iri bir motosiklet.
    Mart ayını bekliyorum zaten Her halde yeni yıl Vergisi, Sigorta parası, Zamları falan pusuda bekliyorum :D

TarıkTekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750D Integra
    Benim boyumda 1,85 in üzerinde. İlk motorum da Mondial 125 zn idi şu klasik görünümlü küçük scooter olandan.

Ben kendimi Harley kullanıyormuş gibi karizmatik ve keyifli hissediyordum,ne yollar yapmıştım onunla ahh ahh

Ama gerçek öyle değildi:(

O sevimli motor bi insanda bu kadar mı çirkin durabilir
    ''Hayaller Paris gerçekler Eminönü'' durumundaydım.

Şimdi Honda Nc 750d integra kullanıyorum,bunla da keyfim çok yerinde, aradaki fark birbirimize daha çok yakışıyoruz
    SONSiyah bunu beğendi.

halo1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX636R

Kimse mi uzun ve kilolu değil arkadaş. Gerçekten kafalar gidip gidip geliyor. Şimdi bana git bir bayii ye motosiklete otur bak diyenlere sadece oturarak rahat olabilir ama Kullanımda rahat mı ? o önemli adam sana al "abi bir kaç gün sür" demez. O yüzden Uzun boylu ve Kilolu arkadaşlar

Not : Önce ki konularımda 182-185 arası belirtiyordum boyumu geçen sene bu boylar daydım bu sene meraktan ölçtüm 192 CM olmuşum. Kilom ise 108 Bu Boya ve Kiloya uygun birisi varsa kullandığı Motosikleti yazarsa sevinirim.

Şimdiden herkese teşekkürler.
    hocam keşke 192 108 kilo olsam. 198 90 kiloyum. bu kadar uzun boy daha kötü. seneye 600lük yarış motoru almayı düşünüyorum ama hiç üzerine oturma şansım olmadı. bayiler de oturtmuyor genelde motosikletlerin üzerine ankarada. ne yapacağımı bilmiyorum.

aynı zamanda cbr 250 kullanıyorum ona çok rahat sığıyorum ve hiç bir sıkıntı çekmiyorum. bir ara mt07 kullandım ve hayatımda kullandığım en kötü şeydi. o kadar küçük ki anlatamam depoyu kavrayamıyordum yukarda kaldığı için bacaklarım. kısacası o boyla naked motosikletlere sığmak çok zor. naked motosikletleri aklınızdan çıkarın bence hepsini ufak yapıyorlar. nakedlar arasında sadece xj6 ya sığabilmiştim
    SONSiyah bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı TarıkTekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim boyumda 1,85 in üzerinde. İlk motorum da Mondial 125 zn idi şu klasik görünümlü küçük scooter olandan.

Ben kendimi Harley kullanıyormuş gibi karizmatik ve keyifli hissediyordum,ne yollar yapmıştım onunla ahh ahh

Ama gerçek öyle değildi:(

O sevimli motor bi insanda bu kadar mı çirkin durabilir
    ''Hayaller Paris gerçekler Eminönü'' durumundaydım.

Şimdi Honda Nc 750d integra kullanıyorum,bunla da keyfim çok yerinde, aradaki fark birbirimize daha çok yakışıyoruz
    Umarım yan yatmaz, yol öpmezsiniz. Fazla gazda hata yapmazsınız. Tamirci yüzü görmezsiniz. :D Benim Başlangıç ve ilk motorum yani ilk ve son motorum olsun istemiyorum yani en fazla 250 cc olarak düşünüyorum. Neden 250 cc Fazla hız tutkum yok ama Tabela 50 Yazında 90 ile giden varlıklarla her gün kavga etmek istemiyorum :D o yüzden 250 cc ideal her halde

Alıntı halo1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam keşke 192 108 kilo olsam. 198 90 kiloyum. bu kadar uzun boy daha kötü. seneye 600lük yarış motoru almayı düşünüyorum ama hiç üzerine oturma şansım olmadı. bayiler de oturtmuyor genelde motosikletlerin üzerine ankarada. ne yapacağımı bilmiyorum.

aynı zamanda cbr 250 kullanıyorum ona çok rahat sığıyorum ve hiç bir sıkıntı çekmiyorum. bir ara mt07 kullandım ve hayatımda kullandığım en kötü şeydi. o kadar küçük ki anlatamam depoyu kavrayamıyordum yukarda kaldığı için bacaklarım. kısacası o boyla naked motosikletlere sığmak çok zor. naked motosikletleri aklınızdan çıkarın bence hepsini ufak yapıyorlar. nakedlar arasında sadece xj6 ya sığabilmiştim
    Hayat resmen bize "Sen motosiklet kullanma ulan Ayı" demiş. Bunu kesin bana demiş, size dememiş olabilir :D (Şakayı ne olur hakaret olarak algılama) Bende bilmiyorum umarım gökten bize uygun motosiklet düşer :D

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Merhaba ilk kullandığım motor honda today di o zamanlar boyum sanırım 1.98 falandı, ardından bir süre mondial zc 150 kullanıp ehliyet alıp xmax 250 aldım. Xmax gerçekten büyük rahatlıktı ama kaşıntı tuttu vitesli motora geçiyim dedim ve satıp cbr 250 aldım motor altımda ufacık duruyordu ama kullanmayı öğrenmek, tecrübe edinmek için yüksek cc ve ağır bir motor almak istemedim. Biraz kullandıktan sonra onuda satıp ninja 636 alıp yoluma devam ettim. Şuan hala 636 ve xmax sahibiyim bu arada şuan boyum 2.04..

Ben ilk motorlarımı kullanırken zorluk olarak sadece rüzgardan yana baya şamar yedim. Onun dışında kullanmama engel olacak bir şey olmadı.

Tecrübe edindiğim bazı motorları seninle de paylaşayım fikrin olsun.

Mondial ZC150 zaten son hızı 70 80km olduğundan rüzgar pek sorun olmaz, üstünde de çok sırıtmazsın ama kendi kilonda artçı alırsan biraz çekişte sorun yaşayabilirsin.

Kawasaki 250R asla sığmazsın dizlerin tam sağ sol yaptığında gidona değer.

Kawasaki 250SL buna da sığmazsın diz problemi bunda da oluyor.

Honda cbr 250R bu motorun gidonu diğer 250cc ss motorlara göre biraz yüksek olduğundan dizin gidona değmez ama üstünde biraz uzun durabilirsin.

Sym Fiddle 125 önde çam yoksa aşırı rüzgar alırsın, direksiyon dizlerine değebilir tam sağ sol yaptığında.

KTM duke 125-200-390 aşırı rüzgar alırsın ve dizlerin şehir içinde kullanırken çok engel olacaktır.

KTM RC200 motor altında inanılmaz ufak kalır rüzgar alırsın.

Yamaha Xmax250 en rahat edeceğin motorlardan biri 130 140km hıza çıksan bile rüzgar çok az rahatsız eder, dizlerden yana bir sorun olmaz.

Kawasaki 636 (Kesinlikle başlangıç için tavsiye etmem) Yüksek hızlarda tamamen yatmak zorundasın aşırı rüzgar alırsın, dik oturduğumda 120km kadar rahatsız etmiyor.Dizlerden yana sorun yok

Honda 600RR(Kesinlikle başlangıç için tavsiye etmem) Benim bacaklarım bu motora sığmadı benden biraz kısasın belki sen daha rahat edebilirsin.

Yamaha tenere 660 En rahat edeceğin motorlardan biridir ama başlangıç için biraz fazla güçlü olabilir.

Kawasaki ninja 300 Başlangıç için biraz yüksek olur, altında çok çok da ufak kalmaz ancak 120 den sonra rüzgar biraz etkileyebilir.

Ducati monster 696 (Kesinlikle başlangıç için tavsiye etmem) Rüzgardan manyak olursun..

Honda NC 700-750x Başlangıç olarak biraz güçlü olur ancak en rahat edeceğin motorlardan bir diğeride budur.

Kawasaki versys 650 Başlangıç olarak bununda uygun olmayacağını düşünüyorum ancak biraz tecrübe edindikten sonra senin için tadından yenmeyecek bir alet

Honda crf 250 Boyuna ve kilona uyacak en güzel motorlardan biri bu yeterli bütçen var ise tavsiye ederim.

Benim şu zamana kadar uzun - kısa mesafe kullanma fırsatım olan motorlar bunlar aklında bunlardan biri varsa umarım yardımcı olur.

Ayrıca ekleyeyim ilk başlarda dışardan insanların sizin görünüşünüze ne dediklerini pek takmayın, motoru kullanmayı trafikte rahat ve güvenli gidebilecek kıvama geldikten sonra yükseltin derim.
    SONSiyah, SAZMAN ve Ali Bircan bunu beğendiler.
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Gidon yükseltmek için riser alman lazım. Bu boy ve kilo ile her motosiklet kullanılır.
    SONSiyah bunu beğendi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    Alıntı keremkrmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba ilk kullandığım motor honda today di o zamanlar boyum sanırım 1.98 falandı, ardından bir süre mondial zc 150 kullanıp ehliyet alıp xmax 250 aldım. Xmax gerçekten büyük rahatlıktı ama kaşıntı tuttu vitesli motora geçiyim dedim ve satıp cbr 250 aldım motor altımda ufacık duruyordu ama kullanmayı öğrenmek, tecrübe edinmek için yüksek cc ve ağır bir motor almak istemedim. Biraz kullandıktan sonra onuda satıp ninja 636 alıp yoluma devam ettim. Şuan hala 636 ve xmax sahibiyim bu arada şuan boyum 2.04..

Ben ilk motorlarımı kullanırken zorluk olarak sadece rüzgardan yana baya şamar yedim. Onun dışında kullanmama engel olacak bir şey olmadı.

Tecrübe edindiğim bazı motorları seninle de paylaşayım fikrin olsun.

Mondial ZC150 zaten son hızı 70 80km olduğundan rüzgar pek sorun olmaz, üstünde de çok sırıtmazsın ama kendi kilonda artçı alırsan biraz çekişte sorun yaşayabilirsin.

Kawasaki 250R asla sığmazsın dizlerin tam sağ sol yaptığında gidona değer.

Kawasaki 250SL buna da sığmazsın diz problemi bunda da oluyor.

Honda cbr 250R bu motorun gidonu diğer 250cc ss motorlara göre biraz yüksek olduğundan dizin gidona değmez ama üstünde biraz uzun durabilirsin.

Sym Fiddle 125 önde çam yoksa aşırı rüzgar alırsın, direksiyon dizlerine değebilir tam sağ sol yaptığında.

KTM duke 125-200-390 aşırı rüzgar alırsın ve dizlerin şehir içinde kullanırken çok engel olacaktır.

KTM RC200 motor altında inanılmaz ufak kalır rüzgar alırsın.

Yamaha Xmax250 en rahat edeceğin motorlardan biri 130 140km hıza çıksan bile rüzgar çok az rahatsız eder, dizlerden yana bir sorun olmaz.

Kawasaki 636 (Kesinlikle başlangıç için tavsiye etmem) Yüksek hızlarda tamamen yatmak zorundasın aşırı rüzgar alırsın, dik oturduğumda 120km kadar rahatsız etmiyor.Dizlerden yana sorun yok

Honda 600RR(Kesinlikle başlangıç için tavsiye etmem) Benim bacaklarım bu motora sığmadı benden biraz kısasın belki sen daha rahat edebilirsin.

Yamaha tenere 660 En rahat edeceğin motorlardan biridir ama başlangıç için biraz fazla güçlü olabilir.

Kawasaki ninja 300 Başlangıç için biraz yüksek olur, altında çok çok da ufak kalmaz ancak 120 den sonra rüzgar biraz etkileyebilir.

Ducati monster 696 (Kesinlikle başlangıç için tavsiye etmem) Rüzgardan manyak olursun..

Honda NC 700-750x Başlangıç olarak biraz güçlü olur ancak en rahat edeceğin motorlardan bir diğeride budur.

Kawasaki versys 650 Başlangıç olarak bununda uygun olmayacağını düşünüyorum ancak biraz tecrübe edindikten sonra senin için tadından yenmeyecek bir alet

Honda crf 250 Boyuna ve kilona uyacak en güzel motorlardan biri bu yeterli bütçen var ise tavsiye ederim.

Benim şu zamana kadar uzun - kısa mesafe kullanma fırsatım olan motorlar bunlar aklında bunlardan biri varsa umarım yardımcı olur.

Ayrıca ekleyeyim ilk başlarda dışardan insanların sizin görünüşünüze ne dediklerini pek takmayın, motoru kullanmayı trafikte rahat ve güvenli gidebilecek kıvama geldikten sonra yükseltin derim.
    Eline, Koluna, Klavyene, Parmaklarına giden Sinirlerine Daha bilmediğim bir çok şeye Gönder butonuna bastığın mouse'na sağlık :D

Çok çok teşekkürler detaylı olarak yazan güzel insan.

CRF 250 L için bir adım daha attım

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:14 ----------

Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidon yükseltmek için riser alman lazım. Bu boy ve kilo ile her motosiklet kullanılır.
    Seni daha önce kaç defa görmüştüm abi (Forum içerisinde) Profil resminden tanıdım :D ve motosiklet ile de oynamadan bana uyacak bir şey arıyorum açıkçası.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Seni daha önce kaç defa görmüştüm abi (Forum içerisinde) Profil resminden tanıdım :D ve motosiklet ile de oynamadan bana uyacak bir şey arıyorum açıkçası.
    Motosiklet ile oynamıyorsun. Gidona ek bir parça daha takıp boyunu yükseltiyorsun. 2 tane cıvatası var hepi topu. Bu arada kardeşim 1.92 107 kg. GV250 kullanırken hiç sırıtmıyordu. Sadece ayaklar pegde iken gidon tam tur yaparsa eli ve dizi gidon ile depo arasında kalıyordu ki bu zaten normal sürüşte yapılan bir hareket değil. Şimdi PCX 150 sürüyor o boy ve kiloyla. Gerisini sen düşün.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Eline, Koluna, Klavyene, Parmaklarına giden Sinirlerine Daha bilmediğim bir çok şeye Gönder butonuna bastığın mouse'na sağlık :D

Çok çok teşekkürler detaylı olarak yazan güzel insan.

CRF 250 L için bir adım daha attım

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:14 ----------

İşte insan kendinde olmayanı ister hep, ben 1,72 boyundayım. Boyum 180 civarı olsa direkt CRF/KLX 250 ya da WR 125x/ kawa dtracker gibi modelleri tercih ederdim. Daha sadeler, bakım maliyetleri düşük. Endurocuk olduklarından çok sağlam yapılıyorlar her yönden. Amortisörleri uzun ve çaplı. Yapı olarakYüksek ve ince olduklarından Trafikte bakış açısı genişlemekte. Nispeten hafif araçlar. Biraz eliniz alet tutarsa garanti sonrası kendiniz takılabilirsiniz. Yakıt tüketimleri de kabul edilebilir. Kronik sorunları yok. Tek eksikleri sele konforu, o da ufak bir maliyetle çözülür.
    SONSiyah bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    yahu, motosikletleri insana göre yapıyolar; insan mısınız siz? 1.90 insan mı olur? saçmalamayın!
    SONSiyah bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu, motosikletleri insana göre yapıyolar; insan mısınız siz? 1.90 insan mı olur? saçmalamayın!
    1.90 İnsandır 190 ın altı İnsancık diye tabir edilen bir alt varlıklardır

Ama gerçekten maalesef haklısın. Elbise alırsın Kolları kısa olur, Belden kısa olur. İnsancıklara uzun hırka diye sattıklarını, ben normal hırka diye giyiyorum :D İnsan olmak zor :(

Bu espri tamamen Gemi, Gemicik olayından esinlenerek yapılmıştır. Yazımda her hangi bir insancığa zarar verilmemiş, hakaret edilmemiştir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)