Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletimin farkındalığı artması için led kullandık

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aliekspresten 5 metre led şerit alip farkındalığının dibine vuracağım yakin zamanda.
    Darkcity2000 ve gurkanerkan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda
    +5 beygir )

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Abartı modifiyeden zerre haz etmem ama bu çok şık olmuş bence. Zevkler ve renkler tartışılmaz.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim bmwye disko topu siparis ettim yakinda cok acayip farkindalikla geliyorum.
    Metehan07-70 ve gurkanerkan bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Asil beni uzen sey motosiklette CD asacak yer olmamasi. Tespih kolay da CD zor. Buyuk eksiklik.

Memleket Çorum, ikametgah; Gediz /Kütahya
    Motosikleti
    YAMAHA SUPER TENERE
    Amaca uygun olmamış. Farkındalık bahana renk asabilik şahane.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Neyse biraz dursun sorun olursa cikartirim

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    bence gayet güzel olmuş abartı yok ve çok güzel noktalara montaj yapmışsın zeten üstündeyken bacakların kapatacak far aydınlatmandan dolayıda çok göz alacağını sanmam tatlı olmuş

SONSiyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok :(
    Şöyle bir şey deneyebilirsin. Gerçekten güzel olabilir :D

(Reklam olmasın diye link(Url) vermiyorum)

68charger bunu beğendi.

HaktanAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Senin gözünde sırıtmıyor ve hoşuna gidiyorsa kullanmalısın bence. Farkındalık mı? Onu zaten biz oluşturamıyoruz. Adam (insan) kültürlüyse farkında öküzse farkında olmayacaktır nasıl olsa

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Alıntı SONSiyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://i.hizliresim.com/5LREp5.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=fFx03WrIV6M
    Vidodaki ışıklı sibobu kullandım. Bisikletçide 10 lira. Güzel ama Haftada 1 pili bitiyor. 3 adet saat pili ile çalışıyor.

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı SONSiyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://i.hizliresim.com/5LREp5.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=fFx03WrIV6M
    Reklam olsun linki verir misin bi bakalim

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Güzel olmuş olmamış buna yorum yapmayacağım ama çevrende 'sen ne yapıyorsun' diyecek hiç bir sevenin olmamasına çok üzüldüm.

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Reklam olsun linki verir misin bi bakalim
    Modacar buldum 10 lira galiba bu ise yarar

ben sevmiyorum bu tür ışıkları ama yapılabilir tabi, bende apaçiye kaçmicak ışıklar eklemeyi düşünürüm

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Bence çok şık olmuş,emeğinize sağlık.

Görünürlüğü arttırabilen ve diğer sürücüleri rahatsız etmeyen her türlü modifikasyonu ben şahsen destekliyorum.

Gece görünmüyoruz iki teker üzerinde. Ekstra ekstra önlemler her zaman iyidir. Varsın insanlar beğenmesin

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence güzel duruyor ama resimlerin çekiş açısından birşey anlaşılmıyor. Şöyle bi kamerayı ver birine sen uzaktan gelirken önünden hızlıca geçip youtube a atsana. Ciddiyim bence çok yakışmış motora. Eğer sırıtmıyorsa ben olsam asla çıkartmazdım. Işığı çoksa biraz daha kısıp daha iyi yapılabilir.
    IRau bunu beğendi.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Renkler ve zevkler meselesini anlayamayacak olanlar burada adamı yerden yere vurmuş. Ayıp valla. İşkembeden atarak trafikteki durumunun nasıl karşılanacağının analizini de yapanlar olmuş. Burası gerçekten çok tuhaf bir yer oldu. Adam beğendiniz mi diye sormamış bile üstelik.

Görsellik şahsen benim hoşuma gitti. Çünkü loş bir ışık ve sadece karenajın için aydınlatıyor. Ben de eski Dragstarımın deposunun altına led şerit bağlamıştım. Sadece motor bloğunu aydınlatıyordu. Önceleri beyaz ile yaptım sonra canım sıkıldıkça farklı renkleri deniyordum.

Özellikle yorumları takip ettim acaba bu konuya değinen olacak mı diye ama insanlar kendi düşüncelerini kabul ettirmede o kadar birbirleriyle yarışmışlar ki, şu can alıcı noktayı atlamışlar:

Gece sürüşlerinde biliyorsunuz ki otomobiller kadar görünür olamıyoruz ve bunun en ciddi tehlikesini kontrolsüz, ışıksız veya dönel kavşaklarda yaşıyoruz. Trafikte göz aşinalığına yerleşmiş "araç" statüsünden uzakta olmamız ve özellikle motosikletimizin sağ veya sol yanında herhangi bir ışık veya reflektör bulunmadığından görünürlüğümüz ciddi düzeyde azalıyor. Dolayısıyla kavşağa girdiğimizde bir otomobil de bizim motosikletimizin yan tarafında bir uyarı göremeyeceğinden kaza olma ihtimali artar. Arkadaşımızın bu uygulaması motosikletin yandan da görünür olmasını sağlamış ve özellikle gece sürüşlerinde kontrolsüz kavşaklardaki kaza riskini düşürmüştür.

Bu açıdan düşünürsek faydasız bir uygulama değildir. Reflektör her zaman yeterli değil. Onun görülebilmesi için ışık vurması lazım. Kaldı ki gece farlarını yakmayı unutan bir araç sizin reflektörlerinizi aydınlatamayıp muhtemelen yine sizi göremeyecektir.

Benim şahsi görüşüme göre ise yakışmış gayet. Apaçi diye eleştirdiklerimiz gibi insanın gözüne gözüne vuran neon lambalar kullanılmamış. İnsanların eleştirilerini çok umursamayın. Güle güle kullanın.
    IRau, Erhan Tosun ve crxforever bunu beğendiler.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    gt250r
    Güzel olmuş,kıçı başı beyaz ışık yanar döner pavyon gibi,aynadan bakınca sayesinde hiç bir b.k göremediğimiz ne kadar uzakta/ yakında farkedemediğimiz,arkamızdan gelirken bana sövv diyerek farkındalık yaptığını zannedenler umarım ders alır.

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Renkler ve zevkler meselesini anlayamayacak olanlar burada adamı yerden yere vurmuş. Ayıp valla. İşkembeden atarak trafikteki durumunun nasıl karşılanacağının analizini de yapanlar olmuş. Burası gerçekten çok tuhaf bir yer oldu. Adam beğendiniz mi diye sormamış bile üstelik.

Görsellik şahsen benim hoşuma gitti. Çünkü loş bir ışık ve sadece karenajın için aydınlatıyor. Ben de eski Dragstarımın deposunun altına led şerit bağlamıştım. Sadece motor bloğunu aydınlatıyordu. Önceleri beyaz ile yaptım sonra canım sıkıldıkça farklı renkleri deniyordum.

Özellikle yorumları takip ettim acaba bu konuya değinen olacak mı diye ama insanlar kendi düşüncelerini kabul ettirmede o kadar birbirleriyle yarışmışlar ki, şu can alıcı noktayı atlamışlar:

Gece sürüşlerinde biliyorsunuz ki otomobiller kadar görünür olamıyoruz ve bunun en ciddi tehlikesini kontrolsüz, ışıksız veya dönel kavşaklarda yaşıyoruz. Trafikte göz aşinalığına yerleşmiş "araç" statüsünden uzakta olmamız ve özellikle motosikletimizin sağ veya sol yanında herhangi bir ışık veya reflektör bulunmadığından görünürlüğümüz ciddi düzeyde azalıyor. Dolayısıyla kavşağa girdiğimizde bir otomobil de bizim motosikletimizin yan tarafında bir uyarı göremeyeceğinden kaza olma ihtimali artar. Arkadaşımızın bu uygulaması motosikletin yandan da görünür olmasını sağlamış ve özellikle gece sürüşlerinde kontrolsüz kavşaklardaki kaza riskini düşürmüştür.

Bu açıdan düşünürsek faydasız bir uygulama değildir. Reflektör her zaman yeterli değil. Onun görülebilmesi için ışık vurması lazım. Kaldı ki gece farlarını yakmayı unutan bir araç sizin reflektörlerinizi aydınlatamayıp muhtemelen yine sizi göremeyecektir.

Benim şahsi görüşüme göre ise yakışmış gayet. Apaçi diye eleştirdiklerimiz gibi insanın gözüne gözüne vuran neon lambalar kullanılmamış. İnsanların eleştirilerini çok umursamayın. Güle güle kullanın.
    teşekkür ederim bende sizin gibi düşünerekten böyle bir işre kalkıştım şimdilik duruyor bakalım eğer bir sorun olmazsa böyle kullanacağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:06 ----------

Alıntı 127 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence güzel duruyor ama resimlerin çekiş açısından birşey anlaşılmıyor. Şöyle bi kamerayı ver birine sen uzaktan gelirken önünden hızlıca geçip youtube a atsana. Ciddiyim bence çok yakışmış motora. Eğer sırıtmıyorsa ben olsam asla çıkartmazdım. Işığı çoksa biraz daha kısıp daha iyi yapılabilir.
    aynen pek güzel çekemedim resimleri en yakın zamanda dediğin gibi bi resim atacağım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)