Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba herkese,

Forumda ilk gönderim, başlık önceden açık diyecek bir sürü kişi vardır ancak oldukça kafa karıştırıcı olmuşlar.

Almayı düşündüğüm motor Pulsar 200NS.

Kask adaylarım:
    1) LS2 FF396 CR1 (Karbon kabuklu olan)
    2) LS2 FF396 Düz beyaz (Fiber kabuk)
    3) MT Revenge (Fiyat çok ucuz, kabuk polikarbon)
    4) NEXX X.T1 (999 TL zorlar ama belki diyorum sadece tipinden dolayı)

Buradaki bütün kaskların sertifikaları var.

Mont adayım:
    Richa Airstream 4 mevsim mont

Arkadaşlar biliyorum, Marushin daha iyidir, Shoei süperdir, Arai başka kask aratmaz, Schuberth o kadar sessiz ki uyutur ama bütçem o kadar olmuyor zaten motorun maksimum hızı 130 km/h. 9 senedir araba kullanıyorum ve henüz hız cezam bulunmamakta, trafikte bisiklete de bindiğim için ekipmanın önemini biliyorum, hızın öldürdüğünün de farkındayım.

Bu ekipmanlar bazında tavsiyelerinizi dinlemek istiyorum. Ekipman önemli ve bir kere alınıyor ancak bu dolar kuru ile ancak bu kadar oluyor, 2017'ye sarkacağı için fiyatlarda artış bekliyorum.

Sabrınız ve zamanınız için şimdiden teşekkür ederim.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Nex alabilirsen al derim richada güzel bir mont zaten o fiyata alınabilecek en iyi montlardan

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Bell qualifer winger al düşünme çok rahat güvenli

HoodlumHavoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200ns
    Oncelikle merhaba. Richa montu 1 senedir kullaniyorum ve memnunum. Montumu hep sehir ici kullandim yaz kis ancak yogun yagmur altinda kullanmadim. Hafif yagmur yedigim zamanlar oldu ama sorun yasamadim. Yalniz bir uyarim olacak eger bu montu alacak iseniz cirtcirtli kisimlar bazen file kisimlara (yazlik hale getirdiginizde montun ic kismi komple file) yapisiyor ve yipratiyor. Tavsiye ederim bu montu zaten cok yakin bir arkadasima da aldirdim.
    Kask ve ekipman konusunda ben denemeden almayi dogru bulmuyorum. Cunku herkesin vucut yapisi kafa sekli farklidir. Montu ustunuze giyip korumalarin dogru yerlerine oturduguna, kollarimizi dirsekten acip bukerek korumalarin herseferinde dogru yere oturduguna emib olmaliyiz. Kask icinde ayni sekilde takip deneyerek kontrol etmenizi hafanizi hareket ettirerek herhangi bir kisitlamaya neden olmadigindan emin olmanizi oneririm. Ayrica izlemediyseniz dogru kaski bulmak ile ilgili videolari izlemenizi oneririm. Bu hatirlatmayi gecer isek diyelim ki tum kaslar kafaniza gayet guzel oturuyor. Ise malzeme olarak en iyi olani, ozellik olarak kullanim amaciniza en uygun secmelisiniz. Kasklari alip kullananlar var ise arti ve eksi yonlerini belirteceklerdir. Son olarak benim soylediklerim tamamen tavsiye amaclidir. Kendi arastirmalarim ve tecrubelerim dogrultusunda bilgilerimi paylastim.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    " 9 senedir araba kullanıyorum ve henüz hız cezam bulunmamakta "

Valla süper.. 95 yılından bu yana kamyon, otobüs, araba, motor kullanırım.
    Yolda 3 arkadaş yürürken bile sivil polis onların arasından beni çeker kenara kimlik sorar.
    E-devlette 3 sayfa ceza olmuş. Eskiler yok tabiki. Bu yıl 2 kere motorla radardan kaçtım ehliyet gidecek yoksa.
    Alkol-sigara kullanmam cezalarımın hepsi radar.
    Ceza yemediysem bile mutlaka ruhsat arasındaki 50 TL kaybolmuştur.
    Arabayla en son izmir-antalya yaptım gelirken 3 radara girmişim farkında değilim 1.000 lira girdi

Millet yolculuk öncesi yakıt hesap eder bende radar hesap ediyorum.

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    " 9 senedir araba kullanıyorum ve henüz hız cezam bulunmamakta "

Valla süper.. 95 yılından bu yana kamyon, otobüs, araba, motor kullanırım.
    Yolda 3 arkadaş yürürken bile sivil polis onların arasından beni çeker kenara kimlik sorar.
    E-devlette 3 sayfa ceza olmuş. Eskiler yok tabiki. Bu yıl 2 kere motorla radardan kaçtım ehliyet gidecek yoksa.
    Alkol-sigara kullanmam cezalarımın hepsi radar.
    Ceza yemediysem bile mutlaka ruhsat arasındaki 50 TL kaybolmuştur.
    Arabayla en son izmir-antalya yaptım gelirken 3 radara girmişim farkında değilim 1.000 lira girdi

Millet yolculuk öncesi yakıt hesap eder bende radar hesap ediyorum.
    Aynen uzun yolda abuk subuk yerlerde kesin ceza geliyor diye, her seferinde ceza yemekten bıktığım için, uçakla gidip hava limanlarından araba kiralamanın daha hesaplı olduğunu keşfetmek zorunda kaldım uzun süre önceden beri...

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pahalı bi yolculuk olmuş.

Çok çevirdi polis ama hız sınırlarını aşmadığım, alkollü kullanmadığım hatta çok kez arabayı park ettiğim yerde bırakıp taksiyle döndüğüm olmuştur alkollü akşamlarda vb. için ruhsata hiçbir zaman 50 TL sıkıştırmam gerekmedi. Tabi şans faktörü de önemli ama yolun hakkı budur mantığından kurtulmak lazım, hız sınırları insanları korumak adına koyuluyor. Yoksa motor, araba vb. bastığı sürece yolun hakkı hep daha fazladır.

Konu cezalarımıza gelmeden...

Kasklardan herhangi birini kullanan var mıdır? Biliyorum evet kafama göre bakmam lazım, denemem lazım ama ilk aşamada deneyeceğim modelleri belirlemek istiyorum. Bu yüzden malzeme kalitesi vb. yorumlarınızı bekliyorum.

Ayrıca daha düşük bütçeli güzel bir 4 mevsim mont var mıdır?

Nexx xt1 güzele benziyor turkiyede satiliyormu bilen varmi

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Richa f\p olarak gayet guzel bi seçim
    Kask olarakta cebindeki son kuruş a kadar alabildiginin en iyisini al

Merak ettiğim bu zaten şu anda bütçem 600 TL civarında cebimdeki son kuruşa kadarın en iyisi nedir bunu anlamaya çalışıyorum. Videolarda LS2 FF396 öven mağazalara gidiyorum, biraz daha para ver Marushin al diyor veya daha kötü yorumlar olmasına rağmen Caberg öneriyorlar.

Ucu açık cevaplar biz yeni başlayanları tatmin etmiyor pek maalesef

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:49 ----------

Alıntı Amonra47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nexx xt1 güzele benziyor turkiyede satiliyormu bilen varmi
    Nexx Türkiye'de bir mağazada var isim vermeyeyim reklam olmasın, gördüğüm kadarıyla oldukça da şık duruyor fotoğraflarda.

Motosikleti
    Tmax 530
    2.el kask alinmasina cok sicak bakmasam da kendi kaskimi satisa koydum
    Tarz degisikligi yuzunden tamamen keyfi olarak degistirmek istiyorum.
    Shoei gt air var, ilgilenirseniz ozelden yazin ltfn.

HoodlumHavoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200ns
    Ucu acik cevaplar mutlaka olacaktir cunku hic kimse size su marka su modeli al pisman olmassin diyemez. Kendimizin yasamadigi bir sorunu siz yasayabilirsiniz. Eger butceniz maksimum 600 tl ise ve kesinlikle daha fazla olmaz diyorsaniz. Soyle bir arastirma yapin tum markalarin 700 tl ye kadar olan full face modellerini arastirip bulun. 700 tl diyorum cunku cogu magaza nakitte veya tek cekimde veya internet uzerinden havale yapilir ise %10 %15 gibi bir indirim yapiyor birazcik da pazarlik ile 600 tl ye alabilirsiniz. (Internetten havaleyi su maksat ile soyledim kaski gider dener bedenini bulursunuz, sonrasinda internetten daha uygun biyerden bulup ordan siparis verebilirsiniz.) diyelim ki tum kasklari bulduk, bunlarin arasindan kesinlikle bunu kullanmam para vermem dediklerinizi, malzemesi termoplastik vs olanlari elersiniz. Sonra gidip hepsini denersiniz kafaniza olmayanlar rahat ettirmeyenler de elendi. Kalan kasklar arasindan bakarsiniz pinlock yaninda veriliyor mu? Pinlock bugulanmama konusunda inanilmaz etkilidir. He pinlocksuz alip sonradan universal pinlock alip uyhulanabilir ama yaninda verilmesi artidir bence. Gunduz ve gece sureceksiniz bence ic gunes vizoru cok faydalidir. Sonradan alip takma sansiniz yok. Komple siyah vizor alirsaniz surekli degistirmeniz ve yaninizda tasimaniz gerekir. Kaskin etiketinden kopuk yasi kontrolu yapmayi kesinlikle ihmal etmeyin. Bu arastirma ve denemeleri yaptiktan sonra yinede karar veremez iseniz. Arada kaldiginiz kasklarin kullanicilarindan destek alirsiniz.
    dodooo bunu beğendi.

Teşekkür ederim cevaplarınız için. İlk olacağı için kafamda sorular oldukça fazla bu sebeple acele etmeden bu süreci mümkün olan en uygun şekilde değerlendirmeliyim anladığım kadarıyla.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler