Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sibop Kapagi Icindeki Lastik hk.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-25
    Bu sibop kapagini lastige hava basacagimiz zaman cikarttigimizda icinde lastikle beraber cikiyor normalde.. bu icindeki lastik niye cikmiyor. E lastik cikmayinca da lastige hava basamiyorum .

Bilemedim acilinden bi yardim lutfen ) bilemiyorum dedi bi ustaya gittim , size soruyorum..
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sibop kapagini lastige hava basacagimiz zaman cikarttigimizda icinde lastikle beraber cikiyor normalde.. bu icindeki lastik niye cikmiyor. E lastik cikmayinca da lastige hava basamiyorum .

Bilemedim acilinden bi yardim lutfen ) bilemiyorum dedi bi ustaya gittim , size soruyorum..
    sibop kapağının içinde lastikmi varmış merak ettim foto çekme imkanınız varmı
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Motosikleti
    MT-25
    Evdeyim su an , resim cekemiyorum... evet kapagin icinde minicik kirmizi renkli halka seklinde , bir lastik var sanirim hava cikisini engellemek adina .

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    o minik lastik hava çıkışını engellemek için değil dışarıdan supap içine su,toz,çamur vs girmesin diye vardır,olmasa bile hava basabilirsiniz.

Motosikleti
    MT-25
    Basilmiyo iste cikartmadan onu . Ama kapagi var kapak hava cikisini engellemek su toz camur girmesin diye yok mu zaten

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    oluröyle fazla şeyapmamak lazım, bi lastikçiye gidip kapağı değiştir.
    Yada dükkanın etrafında 2 tur yere bakarak yürü mutlaka bi kapak bulursun

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    ha o minik lastik sibopun içindenmi çıkmıyor ? ben kapakta lastik yok manasında anladım da yazdım..sibopun içine sıkışmıştır sivri bir cisimle kanirttirirsan çıkartabilirsin..

Motosikleti
    MT-25
    Kapagi degistireyim )) tesekkurler lastikciye gideyim.

Bir de kapagin icinde 5 yaziyor. Bu kapaklarinda numaralari mi var yahu..

Motosikleti
    KAWASAKİ-R6
    O numara kalıp göz numarası, üretim esnasında bozuk ürünü tespit etmek için kullanılır, kapaklar standart numaranın önemi yok.
    https://www.youtube.com/watch?v=4R38-vqpBB0

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    İlk defa duydum sibop kapağının altında lastik yok, sibop kapağının içinde bazılarında sadece o ring olur, olurda sibop kaçırırsa kapak basıncı tutsun diye...

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk defa duydum sibop kapağının altında lastik yok, sibop kapağının içinde bazılarında sadece o ring olur, olurda sibop kaçırırsa kapak basıncı tutsun diye...
    Evet işlevinin ne olduğunu biliyorum. Lastigi cikarttim attim. Sibop kapagini taktim .

Lastige oring dendigini sizden duyuyorum. Sagolun bilgi icin

Alıntı Erhan Tosun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O numara kalıp göz numarası, üretim esnasında bozuk ürünü tespit etmek için kullanılır, kapaklar standart numaranın önemi yok.
    Teşekkür ederim cok sağolun.

Pcxbear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Başlık direkt plaza dili ve edebiyatı formatında Ben de genelde işyerinden giriyorum foruma ve e-mail okur gibi hissettim

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı Pcxbear adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlık direkt plaza dili ve edebiyatı formatında Ben de genelde işyerinden giriyorum foruma ve e-mail okur gibi hissettim
    oluroyle )))
    10 karakter

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    20 yıldır arabacı, motorcuyum. İlk defa duydum bunu, daha önce gördüğümü de hiç sanmıyorum

https://www.youtube.com/watch?v=0IeNQc7ij0Y
    matrax33 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20 yıldır arabacı, motorcuyum. İlk defa duydum bunu, daha önce gördüğümü de hiç sanmıyorum
    Bilmiyorum benim motorun sibop kapaginin içinde vardi Olcay abi .

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Hala merak ediyorum ama bassturbin'in açıklaması mantıklı.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hala merak ediyorum ama bassturbin'in açıklaması mantıklı.
    Bugün resmini çekeyim atarım akşam eve gelince )

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:30 ----------

Resmi çektim. Güneş ışığında aydınlık havada içindeki kırmızı lastik görünmemiş.. yarın bir daha çekeceğim. Vaktım de dardi ikinci resmi cekmemistim görünmüştür diye .

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    İkinci olma nedeni sudan çamurdan veya çamurlu sudan koruma, sibobun üstünden su çamur toprak girerse sibobun yani içindeki tek yönlü valfin çalışmasını bozar, O RİNG yani O şekilli lastik çember sibobun valfininde içinde iki tane var.Bular zamanla çürüyebiliyor, sonra lastik patlak olmadığı halde havası yavaş yavaş iniyor.O ring ibaresi ingilizce.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:25 ----------

Sibop kapağının içindeki minik lastik, (kırmızı) kapak sıkışıp fırlayıp çıkmasın diyede konmuş, daha bakalım neler neler çıkacak o meşhur sibop kapağı lastiğinden 😁

Olcay Avşar ve oluroyle bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkinci olma nedeni sudan çamurdan veya çamurlu sudan koruma, sibobun üstünden su çamur toprak girerse sibobun yani içindeki tek yönlü valfin çalışmasını bozar, O RİNG yani O şekilli lastik çember sibobun valfininde içinde iki tane var.Bular zamanla çürüyebiliyor, sonra lastik patlak olmadığı halde havası yavaş yavaş iniyor.O ring ibaresi ingilizce.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:25 ----------

Sibop kapağının içindeki minik lastik, (kırmızı) kapak sıkışıp fırlayıp çıkmasın diyede konmuş, daha bakalım neler neler çıkacak o meşhur sibop kapağı lastiğinden ��

https://i.hizliresim.com/d7Z1N7.jpg
    hah işte bu.
    ben ne olduğunu merak ettiğimden sormuştum Sonradan öğrendik tabi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)