Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Pendikte Feci Kaza

Motovento
    REKLAM ALANI
    berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Bu tip motorlar sakin sürülmüyor dolayısıyla binen ölümüde göze alır. Ben pek binmiyorum artık.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SolidSnake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir gün kendi ismimi de böyle görmekten çok korkuyorum. Xxx (24) hayatını kaybetti...

Arkadaşlar istanbul'da motor sürmek gerçekten doğru ve mantıklı bir fikir mi?

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı SolidSnake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir gün kendi ismimi de böyle görmekten çok korkuyorum. Xxx (24) hayatını kaybetti...

Arkadaşlar istanbul'da motor sürmek gerçekten doğru ve mantıklı bir fikir mi?
    Sevgili kardeşim,

Herşey senin elinde. İstanbuldaki trafik yoğunluğu nedeni ile motosiklet kullanmak değil ,kullanmamak mantıksız aslında.

Motosikleti güvenli kullanır , diğer sürücülerin hata yapabileceğini peşinen kabul edip tedbirini ona göre alırsan İstanbulda bile motosiklet üzerinde sorunsuz yıllar geçirebilmen mümkün. İstanbul trafiğinde onbinlerce kilometre motosiklet kullanıp burnu kanamamış pekçok sürücü var.
    Onlar yapabiliyorsa sende yapabilirsin karamsar olma.

Sevgilerimle
    Atahualpa bunu beğendi.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    Pendikte oturan biri olarak o güzergah ta benim çok sık kullandığım bir yol, fakat kazanın hemen ardındaki viraj çok keskin yüksek sürat olmasına imkan yok. araç birden döndü muhtemelen motorlu arkadaş fren yapamadı bile arabanın hasarından anladığım kadarıyla.

gitaristgkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt 600 e
    Ne desek boş yaa ülkenin eğitimi sürücülerin tavırları bi çok etken ve işte sonu böyle kötü biten şeyler ...Allah rahmet eylesin yakınlarına sabır versin...

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Allah rahmet eylesin,ailesine sabır dilerim..

arabanın durumuna bakılırsa 150-160 km hızla carpisma gerçekleşmiş olabilir.. 70-80km ile kavşağa yaklassaniz panik fren yapma şansınız olur en fazla amortisör borunuz jantiniz yamulur yere yuvarlanir 150 liralık ls2 kaskiniz bile olsa ayağa kalkarsiniz..

Kaza geçirmemek için yavaş gitmek te kar etmiyor. Durduk yere kaza geçiren bir sürü insan var. Mesela ben alacağım motoru trafiğe çıkmadan mahalle içinde kullanacağım.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar merhaba,

Tolga'nın çok yakın arkadaşıyım. Üzüntümü tarif edemem. Tolga benim çevremde motosiklet üzerinde kaybettiğim ikinci insan(melek). Tanısanız yüzünün bir gün bile asık olmadığını, çevresine sürekli pozitif enerji yaydığını görürdünüz. İşinde çok başarılıydı, yalan söylemezdi, kısacası pırlanta gibi çocuktu. Ama o sorumsuz yaratık Tolg'mızı bizden aldı.

Okan abiye sonuna kadar katılıyorum. Bazıları 90 km ile gidiyordu, kaskı çıkarmışlar vs demiş. Arkadaşlar Tolga'nın hızı şu anda bilinmiyor. Olay yerinde mobese olmadığı söylendi. Ayrıca otopsi bu sabah yapıldı ve sonucu henüz açıklanmadı. Tolga'yı hastaneye getirdiklerinde kaskı hala kafasındaydı. Öyle kaskın çıkıtğı bilgisi gerçeği yansıtmıyor.

Aldığım teori eğitimlerinde hocalar bazı istatistikler paylaşmışlardı. 70Km/h hızın üzerinde duran bir cisme çarpıp hayatta kalan motosiklet sürücüsü yokmuş. Bu da üzerimize çelik zırh da giysek ne kadar savunmasız olduğumuzu bize gösteriyor. Şunu kabul edelim, çok HIZLI kullanıyoruz millet. Bunu şakası yok. bu tarz olaylara tepki veremeyeceğimiz hızlara çıkıyoruz. Aslında tüm suç bizim. Şu anda aşık olarak kullandığım supersport motosikletimi galiba satacağım. Çünkü biliyorum tepesine geçtiğimde göktaşı gibi gidiyorum. Madem o şekilde gidiyorum, o zaman o süratlere çıkmayacak motor kullanmalıyım. Denklem çok basit.

Cenaze ile ilgili olarak da bir şey paylaşayım. Merhumun cenazesi bu akşam itibariyle memleketi Kastamonu'ya götürülecek.

Dualarımız Tolga'yla.

Allah rahmet eylesin
    dyavol-77, Potenza, Debugger ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Emreköktürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 X
    Çok yazık çok Allah rahmet eylesin

alic3lik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Sözün bittiği yer, Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun. Yakınlarına baş sağlığı ve sabır diliyorum...

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Allah rahmet eylesin...

Özellikle şehir içi trafiğinde ÇOK DİKKATLİ VE KONTROLLÜ olunmalı.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

neyzen38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    almıyorum ya motor falan cidden. geçen haftalarda samsundaki kaza, sonra bu arkadaşın ölümü. suçsuz yere insanlar ölüyor. bunları da gördükçe psikolojim ister istemez çok etkilendi. adam full ekipman, botundan eldivenine kadar. ama sorumsuz bir şerefsizin yüzünden bu dünyadan ayrıldı. bir süre daha erteleyeceğim motoru. sebebi tamamen bu kazalar.

bence tüm otomobil kullananlara ehliyet verilmeden ilk 5 ay trafikte bisiklet yada motorsiklet kullandırılması gerekiyor. Motor kullanmadım fakat bir iki ay bisiklet kullandıktan sonra o kadar dikkatli araba kullanıyorum ki . Değil arabada telefon kurcalamak sakız bile çiğnemiyorum yeminle..
    TarıkTekin bunu beğendi.

Dr. Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25
    Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.

Yakında motor kullanmaktan akıl sağlığımızı yitiricez, yitirenler de vardır zaten. Daha 2 saat önce ablanın biri bir gidiş bir dönüş yolda kör noktada yakmış dörtlüleri bankamatikten para çekiyor.. Kulakta telefon, ukala tavırlar, kapı sonuna kadar açık ! Tehlikeli yerdesin, napıyorsun diyosun sus be gerizekalı gidiyoruz ya diyor. Araç, trafik bilgisinden çok memleket olarak İNSANLIK dersi almamız lazım öncelikle..

Alıntı yukici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence tüm otomobil kullananlara ehliyet verilmeden ilk 5 ay trafikte bisiklet yada motorsiklet kullandırılması gerekiyor. Motor kullanmadım fakat bir iki ay bisiklet kullandıktan sonra o kadar dikkatli araba kullanıyorum ki . Değil arabada telefon kurcalamak sakız bile çiğnemiyorum yeminle..
    Bence çok ama çok doğru bir düşünce ülkedeki bütün motorsiklet klüpleri, federasyonu,forumlar vs vs camiada kim varsa eften püften işler yerine şu k onuyu hayata geçirmek için çabalamalıyız.Beş ay olmaz bir ay olur ama en azından ehliyet almadan önce trafikte bir motorsiklet sürücüsü gibi düşünmeyi,yaşamayı, görmeyi öğrenmeli tüm şöförler.Şu ülkede yirmi milyon şöför varsa bunların rahat 19 milyonu gidiş geliş yönlü yolda dahi motorsikletin şeridin sağından gitmesi gerektiğini,hatta mümkünkünse sağ şerit çizgisinden gidip onu sollamaları gerektiğini seridin soluna yakın giden motorsikletin herşeyi hakettini düşünüyor,

crocodil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125,yamaha virago xv 250, honda cbr 250
    Öncelikle başınız sağolsun, Allah rahmet eylesin Olay yerinde mobese olmadığı söylenmiş ama doğru değil, tam o kavşakta aracın geldiği yönde, kavşağı gören ve ışığa uymayanların ve yanlış dönenlerin fotoğrafını çekip ceza gönderen mobese/trafik kamerası var, aşağıda size yerini göstermeye çalıştım, olay tam pendik greenpark otelin önündeki kavşakta olmuş, bildiğimiz yerler. Aracın, kesinlikle U-dönüşü olmayacak yerden dönüş yapması üzerine çarpma meydana gelmiş. Olay çok üzücü, tekrardan Allah rahmet eylesin, yakınlarına sabır versin

[IMG][/IMG]
    zaferce, Reşit ve SAZMAN bunu beğendiler.

peruwasa12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cıbırlover1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eylesin.. Bazen medyada bu tür kaza haberleri gördükce annemlerin babamlarin sözleri aklima geliyor.. Bırakayım arabaya geceyim diyorum. Bu ülkenin trafiginde hayatta kalmak zor is motorla daha da zor diyorum ama ah o sevgi yok mu tekrar o kantağa anahtarı çevirtiyor...

Birde burada büyük cc ye laf atılacak birsey göremiyorum. Görgü tanikları hizi 90 gibiydi diyor.. 90 a benim cbr125 de çıkıyor ybr125 de.. Ve eminim ki kucuk cc kullanan bir arkadasa göre frenleri abs si vs daha güvenli durumda idi.. Allah rahmet eylesin.. Bazen kadar bazen bizim hatalarimiz...

Allah geride kalanlarina sabır versin..
    Onu şu yüzden söyledim benim motorda yeşil yandığı anda ne kadar gazı köklersem köklim 90'a çıkması zaman alıyor ama böyle güçlü motorlarda bir kaç saniyede o hıza çıkabildiğin için son anda bişey farkettin mi sonucu kötü olabiliyor bunu kastettim aslında

TarıkTekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750D Integra
    Trafikte hepimiz ne kazaları(hataları) -ucuz atlattık, deyip geçiyoruz.
    Tolga da bi manevrayla bu kazadan kurtulabilseydi eğer, bu katile sadece uzuuun bi korna basıp çekip gidecekti.
    Keşke öyle olsaydı.

Allah rahmet eylesin,çok üzüldüm.
    cagiran bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Tolga'nın çok yakın arkadaşıyım. Üzüntümü tarif edemem. Tolga benim çevremde motosiklet üzerinde kaybettiğim ikinci insan(melek). Tanısanız yüzünün bir gün bile asık olmadığını, çevresine sürekli pozitif enerji yaydığını görürdünüz. İşinde çok başarılıydı, yalan söylemezdi, kısacası pırlanta gibi çocuktu. Ama o sorumsuz yaratık Tolg'mızı bizden aldı.

Okan abiye sonuna kadar katılıyorum. Bazıları 90 km ile gidiyordu, kaskı çıkarmışlar vs demiş. Arkadaşlar Tolga'nın hızı şu anda bilinmiyor. Olay yerinde mobese olmadığı söylendi. Ayrıca otopsi bu sabah yapıldı ve sonucu henüz açıklanmadı. Tolga'yı hastaneye getirdiklerinde kaskı hala kafasındaydı. Öyle kaskın çıkıtğı bilgisi gerçeği yansıtmıyor.

Aldığım teori eğitimlerinde hocalar bazı istatistikler paylaşmışlardı. 70Km/h hızın üzerinde duran bir cisme çarpıp hayatta kalan motosiklet sürücüsü yokmuş. Bu da üzerimize çelik zırh da giysek ne kadar savunmasız olduğumuzu bize gösteriyor. Şunu kabul edelim, çok HIZLI kullanıyoruz millet. Bunu şakası yok. bu tarz olaylara tepki veremeyeceğimiz hızlara çıkıyoruz. Aslında tüm suç bizim. Şu anda aşık olarak kullandığım supersport motosikletimi galiba satacağım. Çünkü biliyorum tepesine geçtiğimde göktaşı gibi gidiyorum. Madem o şekilde gidiyorum, o zaman o süratlere çıkmayacak motor kullanmalıyım. Denklem çok basit.

Cenaze ile ilgili olarak da bir şey paylaşayım. Merhumun cenazesi bu akşam itibariyle memleketi Kastamonu'ya götürülecek.

Dualarımız Tolga'yla.

Allah rahmet eylesin
    Başımız sağ olsun-Tanrı sevdiklerine ve ailesine sabırlar versin.
    Reşit bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

acestor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    reklamlar...
    Ya diyecek söz bulamıyorum, şerefsizler her yerde. O adamın bedenin hareketsiz bir şekilde orda durmasına sebep olan tüm kişiler suçludur benim gözümde. Haklı olduğu halde sesini çıkarmayan motorcu da dahil buna. Bu yüzden her zaman derim eğer haklıysa motorcu, kesinlikle üstüne gitmelidir, gerekirse bağırsın, küfretsin ama yapsın bir şeyler. Sineye çekildikçe bu haberleri görmeye devam edeceğiz.
    mkoni bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)