Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Pendikte Feci Kaza

Motovento
    REKLAM ALANI
    cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA
    Alıntı TarıkTekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafikte hepimiz ne kazaları(hataları) -ucuz atlattık, deyip geçiyoruz.
    Tolga da bi manevrayla bu kazadan kurtulabilseydi eğer, bu katile sadece uzuuun bi korna basıp çekip gidecekti.
    Keşke öyle olsaydı.

Allah rahmet eylesin,çok üzüldüm.
    Ne kadar doğru söylemişsiniz.
    Yazınızı okuyunca aklıma şu geldi,
    Daha dün otobanda sağa ayrılan sapaktan döneceğim için sağ şeritte ilerliyordum ki iki tekeri benim şeridimde diğerleri emniyet şeridinde bir araç yanımızdan yaklaşık 200 km hız ile geçti. Uzuuuun bir korna çaldım, belki de çalamayacaktım.
    TarıkTekin bunu beğendi.
    Kaskınıza taş değmesin, kuş pislemesin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj PULSAR ns 200
    Kazadan 30 sanıye önce yolda giderken gördüm gectigini ileriye gittigimde birde baktımkı kaza olmuş yerde yatıyordu Cok üzüldüm onu öyle görünce
    Allah Rahmet Eylesin

planet58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattı...
    Allah rahmet eylesin...şu şehir içinde gaz açma işlerinden vazgeçin kardeşler. Sağdan hızlı gitme işlerinden vazgeçin...bisikletlileri korkutmak için bir kaç cm yanından gazlamaktan vazgeçin...- o araç beni görüyor canım çıkmaz herhalde - demeyin kardeşler...Kısaca; en kötüsüne daima hazırlıklı olarak sürüş yapalım, iyi çıkarsa bizim avantajımız olsun..yazık günah değil mi....Bir aslan gibi delikanlı daha yok oldu...hepimizin başı sağ olsun, Allah ailesine ve sevenlerine sabırlar versin...
    Potenza, Kızıl pars, SAZMAN ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

bir ara biz artık sıçtıkta gelecek nesillere yazık olmasın dedim.eğitim verelim okullarda dedim
    çocukların farkındalığını arttıralım dedim ben öğretmenim ve öğrencilerime motorsikletin bir araç olduğunu fark ettiriyorum bana yardımcı olun dedim de sadece 1 kişi ben varım dedi. ne sanıyosun acaba bu insanlar
    bir an da trafik kurallarına uyar mı olacaklar.bir sabah kalkıp aniden iyi şoför mü olacaklar.
    EĞİTİM.
    VE BUNU YAPABİLECEK İNSANLAR ŞİMDİLİK BİZLERİZ...

Allah rahmet eylesin kardeşimize

Motosikleti
    Pulsar 150NS>CBR125R>PULSAR RS200>CBF150>CB125F
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O rus

Bu çocuğü. Resmen cinayet bu.
    Allah rahmet eylesin, ailesine sabır versin. O..... Şoföründe hakkı ne ise o şekilde yargılansın inşallah. Arkadaşlar vallahi ben korkuyorum 70i geçmiyorum, o da yol bomboş ise. Yapmayın bırakın şu yüksek ccleri binin 150lik 200lük motorlara. 🙁 600 700 1000 falan çok fazla abi nefis bu ister. Güç apış aranda iken basarsın duramazsın. Sen ne kadar dikkat etsen karşında her an bir kıza hava atmak için bir artislik yapmak isteyen bir o...... Olabiliyor. Yazık
    SAZMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    KAWASAKİ-R6
    ALLAH rahmet eylesin, yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar dilerim.
    https://www.youtube.com/watch?v=4R38-vqpBB0

Motosikleti
    gt250r
    Şehir içi ulaşım için 250cc üzeri gerçekten gereksiz,şehir içide olsa altında güç varsa illaki hız yapılıyor ve aptalın biri illaki bir gün bir yerden fırlıyor.Şanslı olan kolunu bacağını kırıyor.
    Arkadaşın mekanı cennet olsun.Keşke kendine hakim olabilseydi ve anlıkta olsa trafikte binlerce aptalın olduğunu unutmasaydı..

Ağzımı çok bozdum pc başında burada bozmak istemiyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Tolga'nın çok yakın arkadaşıyım. Üzüntümü tarif edemem. Tolga benim çevremde motosiklet üzerinde kaybettiğim ikinci insan(melek). Tanısanız yüzünün bir gün bile asık olmadığını, çevresine sürekli pozitif enerji yaydığını görürdünüz. İşinde çok başarılıydı, yalan söylemezdi, kısacası pırlanta gibi çocuktu. Ama o sorumsuz yaratık Tolg'mızı bizden aldı.

Okan abiye sonuna kadar katılıyorum. Bazıları 90 km ile gidiyordu, kaskı çıkarmışlar vs demiş. Arkadaşlar Tolga'nın hızı şu anda bilinmiyor. Olay yerinde mobese olmadığı söylendi. Ayrıca otopsi bu sabah yapıldı ve sonucu henüz açıklanmadı. Tolga'yı hastaneye getirdiklerinde kaskı hala kafasındaydı. Öyle kaskın çıkıtğı bilgisi gerçeği yansıtmıyor.

Aldığım teori eğitimlerinde hocalar bazı istatistikler paylaşmışlardı. 70Km/h hızın üzerinde duran bir cisme çarpıp hayatta kalan motosiklet sürücüsü yokmuş. Bu da üzerimize çelik zırh da giysek ne kadar savunmasız olduğumuzu bize gösteriyor. Şunu kabul edelim, çok HIZLI kullanıyoruz millet. Bunu şakası yok. bu tarz olaylara tepki veremeyeceğimiz hızlara çıkıyoruz. Aslında tüm suç bizim. Şu anda aşık olarak kullandığım supersport motosikletimi galiba satacağım. Çünkü biliyorum tepesine geçtiğimde göktaşı gibi gidiyorum. Madem o şekilde gidiyorum, o zaman o süratlere çıkmayacak motor kullanmalıyım. Denklem çok basit.

Cenaze ile ilgili olarak da bir şey paylaşayım. Merhumun cenazesi bu akşam itibariyle memleketi Kastamonu'ya götürülecek.

Dualarımız Tolga'yla.

Allah rahmet eylesin
    Bu duyguları anlamamak mümkünmü? bende ufak bir kaza geçirmiştim 1-2 saniye görmedim közüm karardı görmeye başladığımda sakat olmamayı diledim, gözümü açtığımda hiçbirşeyim yoktu 110 km hızla taşa çarpmıştım, benim uçtuğum yerde hiçbir araba yoktu bu şanşmı bilemiyorum...
    Reşit bunu beğendi.

Arkadaş ile fb üzerinden bir iki konuşmamız olmuştu, üzerinden belki bir belki iki sene geçmiş ama videosunu görünce hatırladım ve tüylerim diken diken oldu, çok üzüldüm, Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olur inşallah. Bizimkiler yetmedi bir de adam Çin'den gelip kazaya karışmış, yazık, vallaha yazık, şansa yaşıyoruz bu şehirde

esetabu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 honda cbr 650f
    arkadaşımdı. motorlarımız aynıydı. mesleklerimiz de. iyi bi insandı.

akrapovicin 650f için üretilmiş egsozundan taktırmıştı. ben de instagramda görüp konuşmuştum. sonra buluştuk sesine falan baktım. baya iyiydi. 1 2 defa ufak turladık. bi kere gece moto cafede karşılaştık. yine hevesle bakıyodum egsoza. bi ara uzun yol yapalım ya falan dedik ama kaldı öyle.

lastik muhabbeti yaptık bi süre. metzeller konusunda beni ikna etti. gidip m7 aldım.

arada konuşurduk wapptan. konuşmaları hala duruyor.

pazar günü benim uyandığım sıralarda o gitmiş. birileri yüzünden. yine...

inanması baya güç. garip geliyor. nasıl diyor insan. gidip fotoğraflarına baktım. hala inanamıyorum. ailesini, kız arkadaşını düşünemiyorum...

normalde tek izin günüm pazar. ama bu pazar çalıştım. gece geç çıktım işten. çalıştığım bir yönetmen gece mesaj yolladı. bi yandan bilgisayar karşısında çalışıyorum. kafam durmuş. tolga güleri tanıyor musun dedi. tolgayla bikaç aydır konuşmamıştık ve gecenin o sersemliğiyle kafa basmadı. sonra, ses mühendisi motorcu dedi. sonra dank etti. eveeett dedim iyi heriftir. arkadaşım dedim. ölmüş dedi.
    işte o noktadan itibaren telefonu uzaklaştırıp yakınlaştırmaya başladım. ne yazıyor burda diye. sonra rüya görüyorum sandım. sonra gerçek olduğunu anladım ve netten bakmaya başladım. kazayı gördüm okudum. 1 2 fotoğraf gördüm. şok oldum bakıyordum. sonra bir video var. onu görünce dondum kaldım. o video her şeyin ne kadar gerçek olduğunu anlattı bana.

ekipmanı sağlamdı. güzel kullanırdı. hala inanamıyorum. sanki yazsam cevap verecekmiş gibi geliyor. instagram hesabı duruyor. facebooku orda. insan kabullenemiyor.

içimden bişeyler gitti. çok üzüldüm. allah rahmet eylesin. yakınlarına sabır versin.

çok zor,

çok...
    Reşit ve crocodil bunu beğendiler.

Alıntı cagiran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadar doğru söylemişsiniz.
    Yazınızı okuyunca aklıma şu geldi,
    Daha dün otobanda sağa ayrılan sapaktan döneceğim için sağ şeritte ilerliyordum ki iki tekeri benim şeridimde diğerleri emniyet şeridinde bir araç yanımızdan yaklaşık 200 km hız ile geçti. Uzuuuun bir korna çaldım, belki de çalamayacaktım.
    adam öldürmeye teşebbüs bu resmen
    insta: veli_montana_

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    allah sevdiklerine sabır versın. allah rahmet eylesin.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Videodaki çocuk çok şaşırmış.. Alala.. Oysa çok sağlam marka kaskı vardı.. Takıldığı nokta bu.. Sağlam kask vardı neden öldü ?

30.000 liralık ekipman bile olsa 70 kmh ve üzeri direk çarpma anında sizi hiç bir şekilde korumaz.

Şansın varsa ve hiç bir yere çarpmadan yol üzeri sürüklenerek durabilirsen ne ala.. Ekipmanlar iş gördü dersin ki ARAI ye gerek kalmaz
    LS2 bile iş görür.

Kendin gibi usta sürücülerin trafikte var olduğunu biliyorsan,
    aptal, beyinsiz, insan taklidi yapan, sinir sistemi gelişmemiş, kuralları bırak önündeki tabelanın anlamını bile çözemeyen varlıklarında trafikte olduğunu bilerek kullanmalıyız bu yüxek cc makinaları.
    YasinC ve VS60 bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    yazıda gösterilen haberi açıp bangır bangır vakıfbank reklam müziğini duyunca bir tiksinti geldi. bir kaza olmuş gencecik bir kişi vefat etmiş sen bundan medet umarak reklam koyuyorsun hemde müzikli. bu kadar mı insanlıktan uzaklaştık?

BerkB. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Thunderace YZF1000R
    Denilecek çok şey var fakat yazamıyorum, Allah rahmet eğlesin geride kalanlara Allah büyük sabır versin.

Ekşisözlükte az önce şöyle bir yazıya denk geldim. Sebebini bilmiyorum ama buraya yapıştırmak istedim. Mekanı cennet olsun.

"bugün, pendik sahil yolunda bir trafik kazası duyumu aldık. savcı hanımla ben nöbetçi olduğumuz için otopsiye katılacaktık. merhum hakkında hiçbir ön bilgim yoktu. hastaneye gittiğimizde öğrendim ki 28 yaşında bir genç erkek. motosiklet kazası geçirmiş. yabancı uyruklu (çin vatandaşı) * birisi "u" dönüşü yapılmasının yasak olduğu yerde, diğer şeritteki araçlara yeşil ışık yanarken birden manevra yapmış. bu delikanlı da duramayarak araca çarpmış ve olay yerinde hayatını kaybetmiş.

otopsi işlemleri sırasında kimlik tespiti için aileden birisi gelir genellikle. çocuğun ailesi uzakta olduğu için o sırada hastanede olan nişanlısına kimlik tespiti yaptırdık mecburen. bilmeyenler için açıklamam da fayda var. kimlik tespit tutanağından yaklaşık 6 - 7 adet çıkartıyoruz ki; bunun nüfus müdürlüğü, emniyeti, hastanesi, savcılığı boku püsürü var. her yere gönderiyoruz bunlardan.

kimlik tespit tutanağına hepimiz imzamızı attıktan sonra en son nişanlısına imza attırmak için yanıma çağırdım. tek bir nüshaya imzasını atıp kalemi bıraktıktan sonra gidecekken, kendisini uyararak diğer nüshalara da atması gerektiğini söyledim. o anda zaten ağlamaklı olan kızcağız iyice kendini bırakarak ağlamaya başladı. o diğer nüshalara imza atarken, her nüshada ağlamasının şiddeti daha da arttı. daha 3. nüshaya imza atmışken içimden "al nuri şu kağıdı artık önünden. sokarım bürokrasisine, prosedürüne gelmişine geçmişine dedim" ama yapamadım.

orada diyemedim. belki burayı okursun bir süre sonra. özür dilerim bacım. bunu sana yaşattığım için."
    68charger, Invoker ve -Black- bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    O yolu biliyorum,sahil yolu ve herkes hızlı kullanıyor,bazısı 120-130 kaptırıp gidiyor, oysa orası şehir içi,hatta mahalle içi yol sayılır, EDS falan da var denetleme için ama pek işe yaramıyor galiba. 50 üzerine çıkmak yanlış bence. Çünkü kavşak ya da bağlantı yollarına yaklaşınca her türlü hız limiti 50'ye düşer. Ha bunu kimse bilmez, ceza yeyince küfreder falan filan ama bu kurallar bu gibi olaylar için var işte.
    fazil bunu beğendi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)