Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İki kaza ve sözün bittiği yer....

Motovento
    REKLAM ALANI
    adalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150
    Önceki gün biri İstanbul’da, diğeri İzmir’de iki motosiklet kazası meydana geldi. İstanbul’daki kazada Bahadır Kapıcı ve Uğur Ekşi yaralarla kurtulurken, İzmir’de Bahar Baş hayatını kaybetti, Kenan İbrahim Cengiz ise ağır yaralandı. Çünkü, İstanbullu gençler kask takmış, İzmir’dekiler ise kask takmamıştı.

HALİÇ Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisi Bahadır Kapıcı, 34 AZ 1820 plakalı otomobiliyle Yeşilyurt’tan Yenikapı yönüne giderken, önceki gün saat 18.45’te önünde duran bir otomobile çarpmamak için ani fren yaptı. Direksiyon hákimiyetini kaybedince karşı şerite geçen otomobil, 31 yaşındaki kuaför Uğur Ekşi’nin kullandığı 34 EV 019 motosiklete çarptı. Kaskları ve güvenlik donanımları tam olan Uğur Ekşi ile arkada oturan arkadaşı 21 yaşındaki Doğukan Çağlayan yol kenarına savrulup sürüklendi. Trafik tıkanınca otomobilinden inen bir doktor, boyun omurlarında zedelenme ihtimaline karşı kazazedelerin kasklarını çıkarmadan, üzerlerindeki giysileri keserek ilk müdahaleyi yaptı.

Yaralıları almak için farklı noktalardan çıkan 3 ambulans trafik nedeniyle uzun süre kaza yerine gelemedi. Bu sırada yoldan geçen hostes Sezen Çömlek, yerde yatan yaralılardan birinin kuaförü Uğur Ekşi olduğunu fark edince otomobilinden inerek yanına geldi. Cep telefonundan ortak tanıdığı arkadaşlarını arayarak kazayı bildiren ve arkadaşına moral veren Çömlek, yaralılara ilk müdahaleyi yapan doktora da yardım etti. Yaralılar, ambulanslarla Bakırköy Dr.Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Güvenlik donanımları tam olan motosiklet sürücüsü ve artçısı, tedavileri ayakta yapıldıktan sonra taburcu edildiler.

Genç kız öldü arkadaşı ağır yaralı

Lokman DAĞ (DHA)

İZMİR Karşıyaka’da iki farklı giyim mağazasında çalışan 22 yaşındaki Kenan İbrahim Cengiz ve 17 yaşındaki Bahar Baş tatil için Çeşme’ye gitmeye karar verdi. Cengiz, Bahar Baş’ı dün sabah saat 08.00 sıralarında motosikletle evinden aldı. Kask takmadan yola çıkan ikili, otoyoldan gitmek yerine eski yolu tercih etti. Cengiz, mıcıra girince motosikletin direksiyon hákimiyetini kaybetti. Takla atan motosikletin üzerinden fırlayan iki genç, başlarını yere çarparak ağır yaralandı. Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılan yaralılardan Baş, doktorların tüm çabalarına rağmen hayatını kaybetti. Tedavisi yoğun bakım servisinde süren Cengiz’in hayati tehlikesi bulunuyor. Aynı gün doğan Baş ile Cengiz’in yakın tarihte nişanlacağı öğrenildi.

Daha söylenecek söz var mı? Bilemiyorum arkadaşlar
    TANRI, İNSANLAR UZUN ÖMÜRLÜ OLSUN DİYE BOZCAADA YI YARATMIŞ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sametcakar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125 var ama ehliyet yok
    bilirsiniz belki 2hafta önce bende kaza yapmıştım... şuanda aranızda olabilmemin tek sebebi kaza esnasında başımda kask olmasıdır....

arkadaşlar lütfen kask takın, taktırın......

delipoyraz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki vulcan (maket uzaktan kumandalı) :)

koruma şart..

aramızdan böyle acı kazalarla ayrılan arkadaşlarımıza allahtan rahmet , yakınlarına da sabır diliyorum...

bi gerçek varki motosiklete ilk binmeye başladığımda bende kask kullanmıyordum saçlarım dağılmasın diye bandana takıyordum ama bu sitede böle acı kazaları okudukça içime bir korku girdi ve artık benimde kaskım var... sanırım en doğrusuda bu.
    Azraille yatakta yaşlılık ağrıları çekerken değil, asfalt üzerinde alçaktan uçarken karşılaşma tercihi bizimkisi....

Oytun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlki gerçekten ucuz atlatılmış, gerekli önlemler alınınca ve ilk yardımda çok yerinde ve iyi olunca. Ama ikincisi hakikaten ibret tablosu yani. Nasıl bu kadar .... neyse körlükmü desem aptallıkmı bilemiyorum. Çok yazık gerçekten.
    ...Oytun...
    ..Ainador..

Jazzbass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    İşimle evim arası 2km yi geçmez. Ama hiç daha kasksız kullanmadım..Gittim motor demiri aldım başımdan kaç kez kaza tehlikesi geçti hep temkinli olmam sayesinde kurtuldum. Çok rica ederim sevdiklerinizi üzmeyin.

1- Kask
    2- Elviden, dizlik, mont, bellik
    3- MOTOR KORUMA DEMİRİ
    "Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."

velespit-cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09` cbr 125
    yazıkk izmirdekinin kasksızzz uzun yola çıkmaları büyük hata olmuş...allah rahmet eylesin...

MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Yaralılara çok geçmiş olsun.Diğer dostlarımıza allah rahmet eylesin...
    Saygılarımla...

YeK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim History 125 fişne rengi
    Allah sevenlerine başsağlığı versin..
    Vefat eden arkadaşlarımızın Ruhları cennetlik olsun...
    gerçekten başka söylenicek söz yok...
    Kendinizi koruyun, sevdiklerinizi düşünün...
    Kask takın, mont giyin, eldiven giyin, tecrübe kazanmadan 2kişi motora asla binmeyin...
    Allah sizi korusun...

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu başlık yanıltıcı ...kask mont eldiven sizleri ancak çok uygun düşmelerde korur ...aman ha kasım var full korumam var deyip kendinizi robocop zannetmeyin...internette ufak bi dolaşın parça parça olmuş fulll korumalı motorcu cesetlerini görürsünüz...kaldıki çok yüksek süratlerde düşmeler planlanarak yapılan GP pistlerinde dahi sonu ölümle ve ağır sakatlıklarla biten kazalar olmaktadır...Ve o sürücülerin kaskından tutun giydikleri çoraba kadar her şey özeldir ...

Elbette kask ve korumalar işe yaramaktadır vede kullanılmalıdır... ama asıl önemli olan sizin doğabilecek tehlikeleri önceden sezme yataneğinizdir
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu acı haberin tersine rastlayamazsınız yani 'korumalı sürücü öldü, korumasız sürücü sağ kaldı' görseniz bile ancak mucize olur. Şehir içinde korumasız hele ki kasksız motor kullanan ölümü göze almış adamdır. Şehir içinde, dışında korumalı kasklı motorcu ise ölümün ciddiyetini kavramış önlemini almış adamdır.

Kalanlara şifa ölenlere rahmet diliyorum.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

muvattali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Bu aralar kasksız ve korumasız motorcular inadına arttı gibi. Tişort ve şortlarıyla çipil çipil dolaşanları görünce kask ve mont içindeki ısı katsayım sinirden tavan yapıyor vallah. Motorum hava soğutmalı ama ben su kaynatacam bu manzaraları gördükçe..
    İnnova 125, nx4 falcon, xt660r, CBF 600s diyerek devam ediyor hayat

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Kasktan sonra en önemli korumalaradan birisi eldivenlermiş. Motosiklet kazalarında baştan sonra en çok el ve bileklerde yaralanmalara rastlanıyormuş.

Gerçi en gerekli koruma eksik olandır.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

desperadost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TİGER 250 S
    arkadaşlar hala insan kaybediyoruz biliç'sizce!arkadaşlar klip projemiz var inşallah

allah(cc)tan bi mani olmazsa basından süper destek alıyorum !hemde aramızdan

motosiklet sevdalısı arkadaşlar destek verecek !

şarkının aranjesi bittiği zaman 100 150 motosikletci sizlerle yani !klip çekip sesimizi duyuracağız ve haykıracağız farkedin bizi farkedin ama çıktığımız tv kanallarındada

BBRR barışın dediği gibi tam koruma kask ama sezgi ve ne olur yavaş diyeceğiz

sitemize çağıracağız tüm motosiklet kullanıcılarını !daha az kayıp verme adına

motosikletlerinde hayatta var olması farkedilmesi adına belkide çok güzel

adımlar atacağız ne olur destek olun ben şarkıyı aranje ettirdikten sonra

internetten tüm motosikletciler ve halkımız şarkıyı çok uçuz bi maliyete

indirecek ve bu gelir hayatını kaybeden motosikletcileren çocuklarına eğitimleri

için verilecek! ne olur altında bişey aramayalım birbirimize destek verelim yeter

artık kimseyi kaybetmeyelim şu an çok başındayım bu projenin destekcilerim

var ama sizlerde ne olur destek verin hayatlar kararmasın iki teker hiç bişeye

benzemez kucak dolusu sevgiler..http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=18538hayatını kaybeden

kardeşlerimize allah(cc)tan rahmet sevdiklerine ailelerine baş sağlığı dilerim yaralanan

kardeşlerimizede açil şifalar dilerim kaza yapan arkadaşlardan bitaneside ekşi olan soyadlı

zannedersem akrabam ! işte bilemeyiz belki bi yakınımız eşimiz dostumuz' çok geçmiş olsun..
    çocuklar hepimizin onları kucaklayalım.......

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda

Dikkat

Vefat eden arkadaşımıza Allahtan rahmet diliyorum.
    Keşke Kask taksalardı...

BBRR doğru yazmış! Elbette kullanılan tüm koruyucu unsurların büyük katkısı var fakat can kayıbı olmaz diye bir garanti yok yinede. Asıl olan, Trafikte çok ama çok DİKKATLİ olmak! Sürate uygun mesafenin korunması vs gibi. Bizler hata yapmayabiliriz fakat trafikte maalesef yanlız değiliz.

Kazasız yolculuklar.

Özer

ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    Arkadaşlar lütfen ama lütfen kask takmadan yola çıkmayalım.Bahar arkadaşımıza allahtan rahmet dilerim.Sevenlerine allah sabır versin.
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

firtina110 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pejo-to-kat-layan
    kask bir yana en iyisi benim gibi yapın.

arkanızda bir insan varsa 40'ı geçmeyin..
    ki arkanızdakide sizde güvende olun.

çünkü iki kişiyken 80'le dahi giderken ani durumda toparlamanız çok zor olur.

ama ben ölmek istiyorum diyenler iki kişiykende 100/200/ basabilir!

2- asla arabaların arkasına kamyonların arkasına yapışıp gitmeyin.geçen gün bizim adapazarında kamyonun arkasına yapışık giden bir arkadaş kamyon arıza yapınca ona çarptı.motor iki parça ve kendiside şu an nerede Ancak Allah bilir.
    itina ile kaza yapılır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler