Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Honda'dan 2 yeni model!

Motovento
    REKLAM ALANI
    beyefendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125e
    Rebel 300 ve Rebel 500 modelleri vatana millete hayırlı olsun, Honda VTR250 çizgileri kullanılmış yeni Rebeller bugün basına sızdı.
    Mobil deyim fotoğraf yükleyemiyorum google amcaya danışın
    Rüzgar ve yol

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Bize gelmez bunlar

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    v twin değil ve cbr300r ile cbr500r motor bloklarının elden geçirilmiş hali ile satışa sunulacak.Ülkemize getirilmesi de zor bir ihtimal,şahsen v twin ruhu olmadan sıralı bir motor bloğuna 4500-5000$ yatırmak mantıklı bir iş de değil bana göre.

Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motosikleti
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    v twin değil ve cbr300r ile cbr500r motor bloklarının elden geçirilmiş hali ile satışa sunulacak.Ülkemize getirilmesi de zor bir ihtimal,şahsen v twin ruhu olmadan sıralı bir motor bloğuna 4500-5000$ yatırmak mantıklı bir iş de değil bana göre.

http://www.motorcyclecruiser.com/sit...hVbbj&fc=50,50
    V twin i sadece ses için mi seviyorsunuz merakımdan soruyorum

Motosikleti
    Alıntı Stunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    V twin i sadece ses için mi seviyorsunuz merakımdan soruyorum
    Cruiser-chopper motor denildiğinde bu işin özünde olan "v-twin" motor bloğu olan motorlar tercih edilir.Görsel çizgileri cruiser olan ama v-twin olmayan her motor bu kategoride gösterilemez.Buna ister ses için diyin ister yolda gidiş veya başka bir şey.Piyasada "sıfır" olarak HD haricindeki markaların sattığı cruiser motorlar bir elin parmaklarını geçmezken çakma çinli motorlar bu noktada tek silindirli motorları peynir ekmek gibi satıyorlar.Oysaki 250cc kategorisinde her markanın çok güzel v twin motorları var ama satış stratejisi yüzünden ülkemize 2008 den beri düşük ve orta segment cruiser getirilmiyor.

Ama sorunuza şöyle cevap vereyim,ben sesinden çok v twin bloklu cruiser motorların tork gücünü seviyorum.Düşük devirde tork almak zaten v twin motorlara özgü bir olay.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    bunlara ek olarak honda bu modelide yeni çıkardı,2017 de satışa sunuluyor

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)

Motosikleti
    Cruiser-chopper motor denildiğinde bu işin özünde olan "v-twin" motor bloğu olan motorlar tercih edilir.Görsel çizgileri cruiser olan ama v-twin olmayan her motor bu kategoride gösterilemez.Buna ister ses için diyin ister yolda gidiş veya başka bir şey.Piyasada "sıfır" olarak HD haricindeki markaların sattığı cruiser motorlar bir elin parmaklarını geçmezken çakma çinli motorlar bu noktada tek silindirli motorları peynir ekmek gibi satıyorlar.Oysaki 250cc kategorisinde her markanın çok güzel v twin motorları var ama satış stratejisi yüzünden ülkemize 2008 den beri düşük ve orta segment cruiser getirilmiyor.

Ama sorunuza şöyle cevap vereyim,ben sesinden çok v twin bloklu cruiser motorların tork gücünü seviyorum.Düşük devirde tork almak zaten v twin motorlara özgü bir olay.
    Düşük devirde tork sıralıdan da alınır

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Hiçbir zaman cruiser V-twin olacak diye bir kural olmadı. %90'ının V-twin olduğu doğru ama bu bir kural değil. Bu, Türkiye'deki algıdan ibaret.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:56 ----------

Düşük devirde tork sıralıdan da alınır
    Katılıyorum, sistemin nasıl ayarlandığına bağlı. İnternette Yamaha XV950, Vulcan S ve MT-07'nin kalkış yaptığı bir video var. XV960 ve Vulcan S, MT-07'ye toz yutturuyorlar. XV950 ve Vulcan S arasında ise sadece 2-3m var ki Vulcan S sıralı.

Bu da Wikipedia'nın Honda Rebel tanımı: "The Honda CMX250, or Rebel 250, is a 234 cc (14.3 cu in) cruiser-style motorcycle made by Honda on and off since 1985".

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110

http://www.motorcyclecruiser.com/sit...hVbbj&fc=50,50
    Güzel olmuş...Honda bu İŞİ biliyor.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    speederbike
    Yukarıda yanlış yazmışım. Hem MT-07, hem Vulcan S paralel twin motora sahip, sıralı değil. Ama Honda'nın duyurduğu Rebel da sıralı değil, o da paralel.

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarıda yanlış yazmışım. Hem MT-07, hem Vulcan S paralel twin motora sahip, sıralı değil. Ama Honda'nın duyurduğu Rebel da sıralı değil, o da paralel.
    Üstad. "sıralı çift silindir" bir motor modeli biliyor musun? Baktım bulamadım. "sequential-twin engine" diye aradım.

Motosikleti
    speederbike
    Bildiğim yok, zaten yanlış yazmışım düzeltmişim. Ama yukarıda Rebel'a sıralı motor diyenler var, onlara sorabilirsiniz isterseniz. Sıralılar da sequential diye değil, in-line diye geçiyor bildiğim kadarıyla.

Motosikleti
    sıralı yada paralel olsun,bir cruiser motorda her daim aranan özellik bir v twin motor bloğudur,bunu kime sorsanız çoğunlukla bu cevabı alırsınız.Elbette keyif meselesi,v twin beğenmeyen vardır gider farklı bir motor alır,rebel familyasıda bu tarza alternatif olsun diye üretilmiştir.

Motosikleti
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstad. "sıralı çift silindir" bir motor modeli biliyor musun? Baktım bulamadım. "sequential-twin engine" diye aradım.
    Aynı krank miline bağlı yan yana 2 silindirli motor sıralı diye geçer böyle motor çok
    Feel the way

Motosikleti
    speederbike
    sıralı yada paralel olsun,bir cruiser motorda her daim aranan özellik bir v twin motor bloğudur,bunu kime sorsanız çoğunlukla bu cevabı alırsınız.Elbette keyif meselesi,v twin beğenmeyen vardır gider farklı bir motor alır,rebel familyasıda bu tarza alternatif olsun diye üretilmiştir.
    Dediğiniz doğru, çoğunluk V-twin der (Ben de yukarıda cruiserların %90'ı V-twin'dir dedim), ama bu cruiser'ın olmazsa olmazı değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:42 ----------

Aynı krank miline bağlı yan yana 2 silindirli motor sıralı diye geçer böyle motor çok
    Şimdi benim de aklım karıştı. Sıralı ile paralel aynı şey mi, farklı şey mi? Sizin dediğiniz doğruymuş. Aynı krank miline bağlı yanyana 2 silindirli motor sıralı diye geçiyormuş, daha doğrusu düz (straight-twin) diye geçiyormuş. Bunun şasiye bağlanışına göre silindirin biri önde, diğeri arkada oluyorsa sıralı (inline), ikisi de yan yana oluyorsa paralel (adı üstünde, parallel)deniyormuş. Ama paralel için bu da tam doğru tanım değilmiş. Paralel twin de pistonlar aynı anda aynı yönde hareket ediyorsa buna paralel twin deniyormuş.

Motosikleti
    Hocam mt 07 sıralı ninja300 sıralı in line 2 diye biliyorum yanlış o zaman

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Paralel de aynı. yan yana aynı krankta.
    Galiba "sıralı motor" bizim uydurmamız. literatürde paralel diye geçiyor.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Straight-twin_engine

"watercolours"ın bahsettiği in-line motorlarda bunlar galiba..
    https://www.google.com.tr/search?q=%...win+engines%22

Motosikleti
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paralel de aynı. yan yana aynı krankta.
    Galiba "sıralı motor" bizim uydurmamız. literatürde paralel diye geçiyor.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Straight-twin_engine

"watercolours"ın bahsettiği in-line motorlarda bunlar galiba..
    https://www.google.com.tr/search?q=%...win+engines%22
    Hocam sıralıyı biz uydurmadık 1000rr bloğuna in line 4 diyorlar
    Feel the way

Motosikleti
    speederbike
    Verdiğin linkte de straight twin=paralel twin=inline twin. Günlük anlamda eş olsa da anladığım kadarıyla straight bunların genel adı, şasideki duruşuna göre de arka arkaya ise sıralı, ya yana ise paralel deniyor. Sıralı twin eski motorlarda kullanılıyormuş ama sıralı 4 silindir olan motorlarda da silindirler arka arkaya sıralanmış konumda oluyor ve inline diyorlar yanlış bilmiyorsam.

Sıralı twin

Paralel twin

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)