Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bence artık yeter motorcuların imajı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Yeter artık organize olma vakti geldi arkadaşlar herhangi bi olayda cezamızı kendimiz keselim ciddi ciddi hakedenin evini başına yıkalım neyden korkuyoruz arkadaşlar toplanalım her haftasonu teker teker hepsinin evine uğrayalım zaten bizi sevmiyolar kime niye kendimizi sevdirmeye çalışıyoruz motosiklet kulübündenden öte bir organizasyon lazım çıkalım öfkemizi kusalım ölürsek böyle ölelim be arabanın altında değil

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Sakin ol şampiyon
    solmyr, MkD, SAHRUH ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Dr.Aequitas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vulcan VN 900 Classic
    Önce motorcular olarak biz, hepimiz kurallara sonuna kadar riayet etmeliyiz. Çevremde o kadar çok saçma sapan motor kullanan, korumasız, yırtık dondan çıkar gibi aralara girip makas yapan, tüm trafiği tehlikeye sokan kendini bilmezler var ki. 4+ teker kullanıcılarının bize karşı olan önyargılarının kırılması gerekiyor bence herşeyden önce. Bunun için de öncelikle motorcular olarak biz kurallara uymalıyız. Mesela cezamızı kendimiz keselim demişsiniz ya, evet, bu tipleri bulup cezalarını kesebilirsiniz mesela. Eminim siz trafik kurallarına uyan bir motorcusunuzdur ve eminim sizi trafikte çileden çıkaran bazı olaylar yaşamışsınızdır ama emin olun neredeyse hepimiz hemen her gün benzer olaylar yaşıyoruzdur. Burada önemli olan soğukkanlılığımızı koruyabilmek. Sonunda herkesin pişman olacağı şeyleri çok öncesinden sezip bunun gerçekleşmesine müsade etmemek. Yoksa ortalıkta magandalık yapmak, diğer motorculara karşı da çok kötü bir algı oluşturmaktan başka hiçbir şeye yaramaz.
    Machair ve karaca3 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Superlight 200

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:50 ----------

Alıntı Dr.Aequitas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce motorcular olarak biz, hepimiz kurallara sonuna kadar riayet etmeliyiz. Çevremde o kadar çok saçma sapan motor kullanan, korumasız, yırtık dondan çıkar gibi aralara girip makas yapan, tüm trafiği tehlikeye sokan kendini bilmezler var ki. 4+ teker kullanıcılarının bize karşı olan önyargılarının kırılması gerekiyor bence herşeyden önce. Bunun için de öncelikle motorcular olarak biz kurallara uymalıyız. Mesela cezamızı kendimiz keselim demişsiniz ya, evet, bu tipleri bulup cezalarını kesebilirsiniz mesela. Eminim siz trafik kurallarına uyan bir motorcusunuzdur ve eminim sizi trafikte çileden çıkaran bazı olaylar yaşamışsınızdır ama emin olun neredeyse hepimiz hemen her gün benzer olaylar yaşıyoruzdur. Burada önemli olan soğukkanlılığımızı koruyabilmek. Sonunda herkesin pişman olacağı şeyleri çok öncesinden sezip bunun gerçekleşmesine müsade etmemek. Yoksa ortalıkta magandalık yapmak, diğer motorculara karşı da çok kötü bir algı oluşturmaktan başka hiçbir şeye yaramaz.
    abi bende diyorum işte uğraşmıyalım artık önyargı kırmakla öyle bi algı oluşturalımki insanlar trafikte giden motorculardan çekinsin ben buna razıyım biz böyle ses çıkarmadıkça adamlar bi şeritten başka şeride bize sıfır geçiyolar sanki yokmuşuz gibi

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı ayetlervaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeter artık organize olma vakti geldi arkadaşlar herhangi bi olayda cezamızı kendimiz keselim ciddi ciddi hakedenin evini başına yıkalım neyden korkuyoruz arkadaşlar toplanalım her haftasonu teker teker hepsinin evine uğrayalım zaten bizi sevmiyolar kime niye kendimizi sevdirmeye çalışıyoruz motosiklet kulübündenden öte bir organizasyon lazım çıkalım öfkemizi kusalım ölürsek böyle ölelim be arabanın altında değil
    kardeşim bak sen çok iyi kalpli birine benziyorsun o arabacılardan 2 tanesi de benim öz abim. ve öncelikle ben vesile olsamda motor kullanıcılarına gördükleri anda yol veriyorlar. araba kullanan o kadar çok iyi insan var ki sen bunların arasında nadir rastlanan trafik canavarlarını dile getiriyorsun.

fitillemeyin milleti derim, gel bu işden vazgeç :D

araba kullananlarda çok iyi insanlardır dün araba sürücüsü o kadar atikliğe sahip olmasaydı şu anda ben belkide hastanelik olmuştum.

ve tam tersi bir mevzuda bu sabah oldu. D-100 karayolunda duran araba beni zor durumda bıraktı, yarım saniye ile iğne deliğinde 95 km civarı hızla zor geçtim.

yani kaza yapmış olsam bile kimseyi suçlamayacaktım işin gerçeği. araba yada motor kullanmak bir insanı ayrıcalıklı yapmıyor.

bugün işten gelirken sağ şeritte araba acaba üstüme çıkar mı diye düşünürken dayanamadım iki korna çaldım ama adam oralı olmadı, 5 sefer falan düt düt korna çaldım sonra adam baktı biraz. selam verdim adamda aldı selamımı sonra devam ettik zevkli oluyor yani. canın sıkıldığı zaman araba sürenlere selam verebilirsin, bakalım ne tepki veriyorlar.

sonuç itibari ile işin temelinde arabalarda bir yere varmak için yolda biz motor sürücüleri de öyle.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arabacı motosikletci yoktur. Cahil adam vardır, cahil olmayan adam vardır. Kültürsüz vardır, kültürlü vardır, zeki vardır zeki olmayan vardır.
    Bu ozellikleri herhangi bi araç sürücüsü taşıyabiliyor. Çünkü isyan ettiğim araba oranında motosiklete de isyan ediyorum, içimden küfür ediyorum.
    Şiddet, kabadayılık, saygısızlık, geri kalmış insan işidir, uzak duralım.
    SweentLy bunu beğendi.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Mağara nasıldı hocam ? Önce motorcular olarak herkes bir plakasını taksın, ehliyetini alsın ve düzgün ekipmanını giysin. Trafik kurallarını bilsin ve uyabildiği bütün noktalarda uysun. Ondan sonra bir haksızlık var ise paşa paşa aranır haklar.

Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim bak sen çok iyi kalpli birine benziyorsun o arabacılardan 2 tanesi de benim öz abim. ve öncelikle ben vesile olsamda motor kullanıcılarına gördükleri anda yol veriyorlar. araba kullanan o kadar çok iyi insan var ki sen bunların arasında nadir rastlanan trafik canavarlarını dile getiriyorsun.

fitillemeyin milleti derim, gel bu işden vazgeç :D

araba kullananlarda çok iyi insanlardır dün araba sürücüsü o kadar atikliğe sahip olmasaydı şu anda ben belkide hastanelik olmuştum.

ve tam tersi bir mevzuda bu sabah oldu. D-100 karayolunda duran araba beni zor durumda bıraktı, yarım saniye ile iğne deliğinde 95 km civarı hızla zor geçtim.

yani kaza yapmış olsam bile kimseyi suçlamayacaktım işin gerçeği. araba yada motor kullanmak bir insanı ayrıcalıklı yapmıyor.

bugün işten gelirken sağ şeritte araba acaba üstüme çıkar mı diye düşünürken dayanamadım iki korna çaldım ama adam oralı olmadı, 5 sefer falan düt düt korna çaldım sonra adam baktı biraz. selam verdim adamda aldı selamımı sonra devam ettik zevkli oluyor yani. canın sıkıldığı zaman araba sürenlere selam verebilirsin, bakalım ne tepki veriyorlar.

sonuç itibari ile işin temelinde arabalarda bir yere varmak için yolda biz motor sürücüleri de öyle.
    bende zaten o ''nadir rastlanan trafik canavarları''ndan bahsediyorum benim gibi düşünenlerle kulüp kurmayı planlıyorum sırf bunun için, aslında motosiklet kulübünden öte bir organizasyon, iletişim bekliyodum ama kimsenin ilgisini bile çekmiyor öyle bi gün gelirki bu dediğimi ararsınız yanınızda kimseyi bulamazsınız

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:15 ----------

%1 anlayışını türkiyeye getiriyorum hatta bu işi ticarete döküp para karşılığı yakıp yıkmak istiyorum o kadar doldum[COLOR="Silver"]

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Trollll yoktur umarım.

Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trollll yoktur umarım.
    1 gram yok kardeşim

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    1 gram yok kardeşim
    Nereden icap etti bu öfke patlaması dostum.Bunu ne tetikledi

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bende zaten o ''nadir rastlanan trafik canavarları''ndan bahsediyorum benim gibi düşünenlerle kulüp kurmayı planlıyorum sırf bunun için, aslında motosiklet kulübünden öte bir organizasyon, iletişim bekliyodum ama kimsenin ilgisini bile çekmiyor öyle bi gün gelirki bu dediğimi ararsınız yanınızda kimseyi bulamazsınız

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:15 ----------

%1 anlayışını türkiyeye getiriyorum hatta bu işi ticarete döküp para karşılığı yakıp yıkmak istiyorum o kadar doldum[COLOR="Silver"]
    olur böyle şeyler, zamanla sinirlerine hakim olmayı öğreneceksin. zeka ile çözülemeyecek problem yok. motor tehlikelidir. yanında araba süren adam kalp krizi geçirir ve arabaya hakim olamayıp seni ezebilir. risk kaçınılmaz ama bunu kabullenerek biniyoruz zaten. buna benzer daha basit aksaklıklarda oluyor tabi.

bir araba sıkıştırdı beni ve e-5'in sol şeridinde bariyer ile araba arasında sıkıştım hatta bariyere sürterek geçtim arabayı ve o esnada sol dizim bariyerdeki vidalardan birinin darbesine maruz kaldı.

çok canım yandı ve 3 gün dizim acıdı ama araba sürücüsüne hiç tepki vermedim çünkü zaten ona da ders oldu bana da.

unutturmayın

Motosikleti
    Honda
    Ah kardeşim ah bizim gibi kurye olsan çoktan katil olurdun sen ama.. Arkadaşların dediği gibi arabacılıkla alakası yok,o gördüklerin arabacı olduğundan değil cahil, görgüsüz, sonradan görme, aile terbiyesi vs, vs, almamış insanlar. Tartıs, kavga et gerekirse hakkını yedirme ama kafaya bi tane kamera takıp sağa sola salça olursan ve bu varlıkları düzeltmek için cabalarsan cok yıpranırsın dostum. Yoluna bak, en önemlisi hayatta kal. Evet Türkiye'de bir motorcu kimliği var ve cok kötü durumda. He bide Türkiye'de kurye kimliği var o daha kötü durumda. Ooo ben kaska kamera taksam aklın kaçar ) motoru araç yerinr koymalarından bahsetmiyorum,bizi insan yerine koymuyorlar...

sözünü dinletmek için ilk 1000lik alman gerek

Alikenan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RSV4 Factory, SR-GT 200
    Kazaklar derki; birleşin birleşin, ayrılanı kurtlar yedi...
    trol gibi konuyu da benim trolleyesim geldi
    Neyse,
    Bi toplanıp benim eve gelsenize, bişey denicem
    instagram.com/ak.kucukcaglayan

Motosikleti
    Yamaha X Max 250
    Organize suç bireysel suçtan daha tehlikeli ve cezası da çok daha ağır biliyorsun değil mi? Örn. fetö

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    sakin ol şampuan

Motosikleti
    VFR CT

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Hiç bir zaman "bireysel adalet" çözüm olmamıştır, olmayacaktır.

Bu arada konuda geçtiği için değinme ihtiyacı hissetim. Motosikletli veya başka bir kategoride bireylerin saygı görmeleri için, onlar gibi görünen benzer bireylerin saygılı davranmalarını beklemek doğru değil. Toplumdaki her birey, benzediği grup ne olursa olsun asgari saygıya ve yaşam hakkına sahiptir, sahip olmalıdır. İstanbul'daki 9bin motosiklet sürücüsü bile berbat insanlar olsa, kimse diğer 1000 motosiklet sürücüsünün, ya da bu 9bin motosiklet sürücüsünün dahil, yol hakkını, yaşam hakkını gasp edemez.
    Yaşam hakkına saygı, kazanılmaz, varsayılan ayarlarda gelmesi gerekir. Benim trafikte başkasının hayatını tehlikeye atacak şekilde sürmem dahi, kendini korumadığı müddetçe kimseye benim yaşamımı tehlikeye atma hakkı vermez. Ortalık Teksas'a döner, ki malesef durum da bu şu an.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)